Grunwald Ruda Śląska  4-0  Ruch Chorzów S.A.  (3-0)

1-0 samobójcza, 1 min. (po strzale Gosza)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, R.Ochnio, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, A.Gosz
oraz P.Szulik, M.Tarabura
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Sobotni mecz Grunwaldu z ostatnim w tabeli Ruchem był bez większych emocji. Prowadzenie przyszło bardzo szybko, bo w 10. sekundzie Gosz wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił obok niego, a próbujący wybić piłkę obrońca trafił do własnej siatki. Na 2-0 halembianie podwyższyli w 11. minucie. Po pięknej akcji podanie na lewą stronę otrzymał Majchrzyk, który odważnie wyprzedził obrońcę i jego silny strzał przełamał ręce bramkarza. Trzecia bramka była bramką do szatni. Gosz otrzymał długie podanie, sędzia nie zauważył pozycji spalonej napastnika Grunwaldu, który przebiegł 40 metrów i strzałem w krótki róg ustalił wynik do przerwy.
Po przerwie w szeregi "Zielonych" wkradło się rozluźnienie, ale na szczęście spotkanie nie wymknęło się spod kontroli zawodników Grunwaldu. Ostatniego gola zdobył Zdebel, który otrzymał kapitalne podanie ze środka pola od Ochni w tempo za obrońców Ruchu i na szybkości strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Podopieczni Dariusza Czecha mieli jeszcze kilka sytuacji, ale tak, jak ostatnio albo ostatnie podanie było zbyt mocne, albo napastnicy zbyt szybko wychodzili na pozycje.

Dodał: Leszek 14.10.2015 (Wednesday) 18:56