2001: Derby dla Gwiazdy

III Liga Wojewódzka Trampkarzy grupa 4 "Sosnowiec-Katowice" (C1 - 2001)

Gwiazda Ruda Śląska  1-0  Grunwald Ruda Śląska  (0-0)

1-0 Sz.Mryka, 80+1 min.

W 67. minucie rozgrywający 100. mecz ligowy kapitan Burdzik (Grunwald) nie wykorzystał karnego - D.Mryka obronił.

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, R.Ochnio, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, A.Gosz
oraz A.Bartoszek, M.Tarabura, P.Szulik
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W czwartek zawodnicy Grunwaldu rozegrali awansem mecz z ostatniej kolejki. Derby w Nowym Bytomiu zakończyły się zwycięstwem Gwiazdy 1-0 po golu w doliczonym czasie gry. Bez cienia wątpliwości był to najsłabszy mecz w wykonaniu podopiecznych Dariusza Czecha w rundzie jesiennej. Porażka tylko 0-1 i to dopiero w doliczonym czasie gry, to zasługa źle ustawionych celowników graczy Gwiazdy i bardzo dobrze broniącego między słupkami Kurpasa. Już do przerwy powinno być przynajmniej 3-0, jak nie 7-0 dla gospodarzy. W drugiej połowie gra się trochę wyrównała, ale dalej gospodarze byli zespołem lepszym. Pierwszego strzału Grunwaldu doczekaliśmy się po godzinie gry, gdy Majchrzyk próbował pokonać bramkarza Gwiazdy. Kilka minut później Gosz był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował karnego. Podobnie, jak w poprzednim meczu, do jedenastki podszedł Burdzik, ale jego strzał obronił Mryka. Ta sytuacja ewidentnie podłamała "Zielonych" i gra halembian znowu wyglądała tak, jak w pierwszej odsłonie.
Zwycięstwo sąsiada "zza miedzy" było zasłużone. Zawodnicy Gwiazdy walczyli i chcieli wygrać, czego nie można powiedzieć o postawie naszych zawodników. Jedynym pozytywnym aspektem meczu był 100. występ w barwach Grunwaldu Roberta Burdzika, któremu serdecznie gratulujemy. Gwieździe natomiast gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za wyrażenie zgody na przełożenie meczu.

Dodał: Leszek 01.11.2015 (Sunday) 19:21