2003: GKS przypieczętował awans w bezpośrednim pojedynku (11 zdjęć)

GKS GieKSa Katowice S.A.  3-0  Grunwald Ruda Śląska  (2-0)

K.Fojcik - P.Kasperczyk, J.Kubica, A.Rostek (kpt) - J.Nocoń, M.Wójcik, M.Rejmer - D.Białecki, P.Rostek
oraz M.Ćwik, A.Kamiński, M.Pastore, J.Sobstyl, Ł.Zastawny
Trener: Andrzej ZIOB
Kierownik: Stefan KUBICA

Zawodnicy Grunwaldu długo przewodzili tabeli V Ligi Okręgowej Młodzików. Dopiero remis na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej w Nowym Bytomiu z Gwiazdą 1-1 pozbawił ich pozycji lidera na rzecz klubu GKS GieKSa Katowice S.A. Przed ostatnią kolejką "Zieloni" tracili do katowiczan 1 punkt i musieli - bez swojego najlepszego strzelca Oliwiera Ociepki - spotkanie na boisku o sztucznej nawierzchni obiektu "Kolejarz" w Katowicach wygrać, aby awansować do IV ligi. Gospodarzom wystarczył remis. W I rundzie Grunwald wygrał 1-0. Niedzielny rewanż, toczący się przy nieustannie padającym deszczu, zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 3-0, którzy już po I połowie wypracowali dwubramkową zaliczkę.
Gospodarze już w 6. minucie mieli pierwszą okazję, kiedy po strzale kapitana Piętki Fojcik sparował piłkę na róg. Sześć minut później indywidualną akcję przeprowadził Pułtorak i uderzył obok bramkarza oraz bramki. W kolejnej akcji ponownie było gorąco pod bramką Grunwaldu. Strzał zza pola karnego kapitana Piętki Fojcik tym razem sparował na poprzeczkę. W 15. minucie GKS objął prowadzenie. Król uciekł lewą stroną i dograł na długi słupek, gdzie Pułtorak wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Po chwili było już 2-0. Prosty błąd w defensywie, Król stanął w oko w oko z Fojcikiem i pewnie go pokonał. "Zieloni" pierwszy strzał oddali dopiero w 20. minucie, jednak główka Wójcika nie zagroziła bramce rywali. W ostaniej minucie pierwszej odsłony jeszcze strzał Kruczka na róg sparował Fojcik. W drugiej połowie halembianie zaprezentowali się lepiej i bramkarz miejscowych miał więcej roboty, Grunwaldu na nudę też nie narzekał. Swoich szans m.in. z rzutów wolnych szukali Kubica i Rejmer. W 60+3. minucie wynik ustalił Śrutwa dobijając piłkę, która odbiła się od dwóch słupków po strzale jednego z zawodników GKS-u. Po końcowym gwizdku sędziego w obozie gospodarzy wystrzeliły szampany i radości z awansu do IV ligi nie było końca. Podopieczni Andrzeja Zioba zakończyli rundę jesienną na 2. miejscu i czy da ono w ostatecznym rozrachunku awans, okaże się po awansach i spadkach w wyższych ligach.

7. Wyzwolenie Chorzów - 12 punktów, bramki: 22-56
8. Jedność Siemianowice Śląskie - 0 punktów, bramki 1-70 (zespół wycofał się po I rundzie; w II rundzie walkowery dla przeciwników)