Grunwald Ruda Śl.  2-1  Gwiazda Ruda Śl.  (2-1)

Ł.Kurpas - R.Burdzik, K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, K.Witek (kpt), D.Olbryś - D.Ogłoza, A.Gosz
oraz R.Gurbisz - M.Brachmański, M.Borończyk, P.Szulik, M.Krawczyk
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Po wyjazdowym remisie 1-1 (bramka Kamila Aruczana) na inaugurację III Ligi Wojewódzkiej grupy "Sosnowiec-Katowice" z Unią Kosztowy, dzisiaj Grunwald pokonał u siebie w meczu derbowym Gwiazdę 2-1.

Jesienią w III lidze "Zieloni" zajęli 7. miejsce w 8-zespołowej stawce. Dwa pierwsze zespoły - GKS GieKSa Katowice i Silent Dąbrowa Górnicza - awansowały do II ligi, a w ich miejsce awansowały z lig okręgowych Czarni Sosnowiec, Gwiazda Ruda Śląska i Rozwój Katowice. Rywalizacja toczy się obecnie w 9-zespołowej grupie, którą, oprócz wymienionych zespołów, tworzą: Górnik Jaworzno, Józefka Chorzów, Orbita Bukowno, Unia Kosztowy i Warta Zawiercie.

Wynik spotkania Grunwald - Gwiazda rozstrzygnął się w I połowie. Prowadzenie w 23. minucie objęli goście. Podopieczni Dariusza Czecha szybko wyrównali, gdy po strzale Amadeusza Zdebela piłka trafiła w poprzeczkę, a piłkę do siatki szczupakiem skierował Dawid Ogłoza. "Zieloni" poszli za ciosem i po chwili piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce gości. Po krótko rozegranym rogu Robert Burdzik dośrodkował piłkę w pole karne i Dawid Ogłoza - strzelec ponad 30 bramek w poprzednim sezonie - po raz drugi celną główką zmusił do kapitulacji bramkarza Gwiazdy.
W drugiej odsłonie przewaga była po stronie rywala, Grunwald próbował kontr, jednak żaden zespół do siatki nie trafił. W ten sposób, po kilku latach seryjnych porażek, Grunwald po raz drugi z rzędu okazał się lepszy i pokonał Gwiazdę (wiosną 2014 w Nowym Bytomiu 1-0). Do rewanżu dojdzie już niedługo, bo 20 maja.

Dodał: Leszek 01.04.2015 (Wednesday) 22:05