MKS Trzebinia/Siersza  2-3  Grunwald Ruda Śląska  (1-1)

1-1 Kot, 25 min. - po podaniu Włodarczyka
1-2 Brzozowski, 49 min. (karny) - ręka obrońcy po zagraniu Dreszera
2-2 Zawodnik testowany, 61 min.
2-3 Kowalski, 66 min. - po podaniu Dreszera

Soldak (46. Lamlih) - Kiepura, Szczypior, Szczygieł, Zawodnik testowany 1 (46. Jagodziński) - Włodarczyk (46. Dreszer), Brzozowski (60. Kowalski), Szpoton (55. Nowicki), Zawodnik testowany 2 - Stanisławski (77. Zawodnik testowany 4), Kot (46. Zawodnik testowany 3)
Trener: Jacek Bratek
II trener: Andrzej Ziob

W pierwszym sparingu na sztucznym boisku w Chełmku Grunwald pokonał przedstawiciela III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, zespół MKS-u Trzebinia/Siersza, 3-2. Pierwsza odsłona była na remis, a w drugiej lepszy był Grunwald. Wynik I połowy (1-1) i II połowy (2-1) odzwierciedlił zresztą ten fakt.

Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie po akcji lewą stroną. Nieco ponad kwadrans później wyrównał Dariusz Kot. Główną zasługę przy bramce miał Rafał Stanisławski, który odebrał piłkę obrońcy i zagrał idealnie do wychodzącego Bartosza Włodarczyka, a ten wyłożył futbolówkę Dariuszowi Kotowi, który dopełnił formalności. "Zieloni" nim wyrównali, mieli 120 sekund wcześniej "setkę". Po dośrodkowaniu z wolnego Michała Brzozowskiego prawy obrońca Grunwaldu (Zawodnik testowany 1) z bliska strzelił wysoko nad bramką. Przed przerwą oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji - szansę MKS-u wybronił Marcin Soldak, a ze strony Grunwaldu sytuacji nie wykorzystał Dariusz Kot.
W przerwie trenerzy Jacek Bratek i Andrzej Ziob dokonali czterech zmian, a w trakcie drugiej części meczu - trzech.
Tuż po rozpoczęciu II połowy Mateusz Dreszer zagrał z lewej strony w pole karne, gdzie obrońca odbił piłkę ręką, a sędzia wskazał na 11. metr. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Brzozowski. Halembianie niedługo cieszyli się z prowadzenia. W 61. minucie zawodnik Trzebini ograł obrońcę Grunwaldu i dograł przed bramkę, a tam testowany zawodnik gości mimo sporego zamieszania wepchnął kolanem/udem piłkę obok Mohameda Lamliha. Pięć minut później "Zieloni" ponownie wyszli na prowadzenie. Mateusz Dreszer wypatrzył na prawej stronie pola karnego Daniela Kowalskiego, który przerzucił sobie piłkę z prawej na lewą nogę i nie dał szans bramkarzowi. W kolejnych minutach Grunwald miał z trzy okazje - kolejno Zawodnik testowany 3 (w 73. minucie uderzył pod poprzeczkę, bramkarz wybił piłkę na róg), Zawodnik testowany 4 (w 79. minucie jego strzał przeszedł centymetry nad poprzeczką) i Zawodnik testowany 2 (w 80. minucie kapitalnie przymierzył z woleja, ale golkiper sparował jego uderzenie). Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Z jesiennej kadry Grunwaldu nie zagrali dzisiaj: Piotr Bryk (złamana noga), Kamil Ciołek (pobyt w Anglii), Marcin Łęcki (choroba), Łukasz Maciongowski (kilka dni temu przeszedł operację), Oskar Radkiewicz (dzisiaj nieobecny), Adam Wolek (po kontuzji), Kamil Zalewski (powrót do Slavii Ruda Śląska).