2001: Grunwald pewnie wygrywa derby z Gwiazdą

Grunwald Ruda Śląska  4-0  Gwiazda Ruda Śląska  (2-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, R.Ochnio, P.Majchrzyk - M.Kowalczyk, D.Ogłoza
oraz M.Brachmański, A.Gosz
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W sobotę mogliśmy obejrzeć kolejny dobry mecz w wykonaniu Grunwaldu, który w meczu derbowym pokonał pewnie i wysoko Gwiazdę. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, kiedy to niezdecydowanie obrońców Gwiazdy wykorzystał Ogłoza i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Na drugą bramkę czekaliśmy do 28. minuty. Zdebel zagrał do Ogłozy, ten na szybkości minął kilku rywali i podał do Majchrzyka, który pomimo krycia strzałem z 11 metrów strzelił pod poprzeczkę. Do przerwy "Zieloni" mogli strzelić jeszcze przynajmniej jedną bramkę, ale po ciekawej indywidualnej akcji Kowalczyka bramkarz Mryka wybił piłkę na rzut rożny.
Po przerwie tempo gry nieco spadło i goście zaczęli stwarzać sobie sytuację bramkowe, ale postawa naszych obrońców i bramkarza była bardzo pewna, co uniemożliwiło Gwieździe zdobycie gola. Trzecią bramkę strzelił Ogłoza i po tym trafieniu znów halembianie zaczęli grać tak, jak w pierwszej połowie - pewnie i z całkowitym zaangażowaniem, co doprowadziło do strzelenia 4. gola. Długie podanie z obrony dotarło do Gosza, który przytomnie zgrał futbolówkę do Ogłozy. Napastnik Grunwaldu minął obrońcę i podał wzdłuż bramki, a Zdebel dopełnił formalności. Kilka minut później Grunwald mógł zdobyć piątą bramkę, ale najpierw Brachmański zbyt długo zwlekał ze strzałem, a potem uderzenie Gosza obronił bramkarz gości.
Po spotkaniu trener Dariusz Czech powiedział, że wszyscy zawodnicy za swoją postawę zasłużyli na pochwałę. Dodał także, że cieszy gra na zero z tyłu z tak wymagającym i dobrym przeciwnikiem, jakim jest Gwiazda.
Kolejny mecz za tydzień w sobotę na wyjeździe z liderem Pogonią Imielin (10:00), która również po 2 meczach ma komplet punktów.

Dodał: Leszek 10.04.2016 (Sunday) 20:17