Grunwald Ruda Śląska  5-1  Pogoń Imielin  (2-1)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, R.Ochnio, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, M.Kowalczyk
oraz M.Brachmański, A.Gosz, B.Kopiczko, P.Szulik
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W meczu 10. kolejki Grunwald pokonał Pogoń Imielin 5-1. "Zieloni" od początku kontrolowali sytuację na boisku i choć przegrywali 0-1 po jedynym błędzie, to nie zmieniło ich nastawienia i dalej grali pewnie w obronie, spokojnie i dokładnie w pomocy oraz bez litości w ataku strzelając gościom 5 bramek. Do remisu po silnym dośrodkowaniu Ogłozy doprowadził głową Zdebel. Na przerwę halembianie schodzili prowadząc 2-1 po pięknym golu Majchrzyka z dystansu. Po zmianie stron Grunwald dalej był górą na boisku. Trzecia bramka dla Grunwaldu, to bramka samobójcza obrońcy Pogoni, który przeciął niefortunnie podanie Gosza do Ogłozy. Czwarty gol był autorstwa Szulika, a asystę zaliczył Kowalczyk. Ostatnia bramka meczu padła po indywidualnej akcji Kopiczki, który na szybkości minął dwóch zawodników i strzałem w długi róg pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Oczywiście było jeszcze sporo sytuacji w pierwszej i drugiej połowie do zdobycia gola, ale wszystko zmierzało prosto w bramkarza. Nasi przeciwnicy pokazali w tej rundzie, że pomimo, iż są beniaminkiem, potrafią zaskakiwać i grać dobrą piłkę, dlatego cieszy dominacja Grunwaldu w tym spotkaniu. Zwycięstwo było całkowicie zasłużone i na pewno "Zielonym" potrzebne.
Już jutro czeka Grunwald u siebie (18:00) zaległy mecz z Czarnymi Sosnowiec i jest szansa na wskoczenie na podium (Stadion 30 punktów, Gwiazda 20, Warta 17, Grunwald 15, Imielin 14, Józefka 14, Ruch 7, Czarni 3).

Dodał: Leszek 31.05.2016 (Tuesday) 19:07