Grunwald Ruda Śląska  0-0  Ruch Chorzów S.A.

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, R.Ochnio, P.Majchrzyk, D.Ogłoza, A.Gosz
oraz M.Kowalczyk i P.Szulik
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Mecz rewanżowy z Ruchem był podobny do tego z pierwszej rundy i zakończył się identycznym wynikiem. Pierwsza połowa to przysłowiowa gra do jednej bramki. Grunwald przeważał w każdym elemencie gry, ale nie potrafił tego udokumentować. W drugiej połowie mecz się wyrównał i goście wyprowadzili trzy groźne kontry, które Kurpas pewnie wybronił. "Zieloni" też mieli swoje okazje, ale bramka Ruchu była jak zaczarowana. Po strzale rozgrywającego 100. mecz w Grunwaldzie Ogłozy obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę z pustej bramki, a przy kolejnej akcji piłkę z linii wybił bramkarz. Obie drużyny dały z siebie wszystko pomimo upalnej pogody, za co wszystkim należą się podziękowania.
Grunwald czekają jeszcze dwa spotkania w tym sezonie. W sobotę o 10:00 w Halembie podopieczni Dariusza Czecha zagrają z mistrzem ligi, Stadionem Ślaskim Chorzów, a następnie w Zawierciu z sąsiadem w tabeli Wartą. Oba mecze nie należą do łatwych i patrząc na zestaw par innych zespołów z czołówki, to wydaje się, że Grunwald ma najgorszy grafik. Oby tylko nasi chłopcy byli zdrowi i w pełni sił, a nie tak, jak w meczu z Ruchem, bo założenie, czyli górna połowa tabeli, będzie bardzo trudno zrealizować.

Dodał: Leszek 09.06.2016 (Thursday) 01:27