Grunwald Ruda Śląska  2-1  Stadion Śląski Chorzów  (0-0)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, A.Bartoszek, R.Ochnio, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, M.Kowalczyk
oraz M.Brachmański, A.Gosz, P.Szulik
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W przedostatnim meczu sezonu podopieczni Dariusza Czecha pokonali najlepszy zespół III ligi, Stadion, 2-1. Mecz był ważny dla Grunwaldu, ponieważ chcąc utrzymać kontakt punktowy z górną częścią tabeli, musiał to spotkanie wygrać. W pierwszej połowie goście tylko raz poważnie zagrozili bramce halembian, ale Kurpas nie dał się zaskoczyć. Z kolei Grunwald po nerwowym początku co chwilę atakował bramkę Stadionu, jednak piłka, jak w przednim meczu z Ruchem, nie chciała znaleźć drogi do siatki. Przewaga gospodarzy w drugiej połowie trochę stopniała, po tym jak po przerwie u rywali doszło do kilku zmian i na placu gry pojawili się zawodnicy grający zazwyczaj w wyjściowym składzie. Nasi zawodnicy byli jednak bardzo zmotywowani i nie odpuszczali. W końcu po kolejnej ładnej akcji i zagraniu z lewej strony przez Majchrzyka gola strzelił Zdebel zamykając akcję. Gol na 2-0 to popis najpierw rozgrywającego świetne zawody Chmielarskiego. Obrońca Grunwaldu pewnie wyprowadził piłkę z obrony i podał do Ogłozy, który minął trzech rywali i zagrał wzdłuż bramki, a do bez pańskiej piłki, która po zamieszaniu znalazła się na 5. metrze, doszedł Zdebel i wpakował ją do pustej bramki. Goście zdołali strzelić bramkę kontaktową kilka minut przed końcem spotkania, co wprowadziło nerwowe poczynania w szeregach Grunwaldu, ale wynik się już nie zmienił. Gratulacje dla drużyny Stadionu za mistrzostwo oraz gratulacje dla naszej ekipy, która zasłużyła na to zwycięstwo swoją grą i postawą. Dzisiaj Grunwald rozegra ostatni mecz sezonu w Zawierciu i zarazem ostatni w trampkarzach, bowiem od nowego sezonu rocznik 2001 to już junior młodszy.

Dodał: Leszek 18.06.2016 (Saturday) 00:30