2001: Porażka na zakończenie wieku trampkarza

Warta Zawiercie  3-2  Grunwald Ruda Śląska  (1-2)

Ł.Kurpas - R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka, D.Chmielarski - A.Zdebel, R.Ochnio, M.Kowalczyk, P.Majchrzyk - D.Ogłoza, A.Gosz
oraz A.Bartoszek, K.Buczkiewicz, P.Szulik
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Ostatni mecz sezonu w Zawierciu był również ostatnim meczem, który chłopcy rocznika 2001 rozgrywali jako trampkarze. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym był rozgrywany mecz, jest bardzo wąskie, przez co "Zieloni" nie potrafili w pełni konstruować akcji ofensywnych. Pierwsza połowa była bardzo szarpana. Przez pierwsze 10 minut dominował Grunwald i w 6. minucie po wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym gola strzelił Gosz. Kolejne 10 minut to przewaga gospodarzy, ale udało się naszym zawodnikom wytrzymać napór. Od 20. minuty znowu halembianie zaczęli przeważać i w 26. minucie po pięknym strzale Majchrzyka Grunwald prowadził 2-0. Końcówka pierwszej połowy należała do Warty, której udało się zdobyć kontaktowego gola. Po przerwie podopieczni Dariusza Czecha mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Za to gospodarze poczynali sobie coraz śmielej i w 77. minucie doprowadzili do wyrównania, a minutę później po błędzie Wojtaczki strzelili zwycięskiego gola.
Trener Dariusz Czech dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy grali w tym sezonie. Był to bardzo trudny sezon, ponieważ drużyna nie była zbyt liczna i większość zawodników grało pełne 80 minut we wszystkich meczach. Dodatkowo kilku trenowało również z seniorami, a więc zmęczenie w końcówce sezonu było widoczne.

Dodał: Leszek 22.06.2016 (Wednesday) 22:51