Archiwum 2016

Strzelcy w 10. kolejce Klasy Okręgowej

Praktycznie w każdej kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 liczba bramek oscyluje wokół 30. Nie inaczej było tym razem - w 10. kolejce padło 29 bramek.

Niemoc czołowych strzelców wykorzystał Grzegorz Kałużny. Zawodnik będącego na fali Wawelu Wirek, który odniósł już trzecie zwycięstwo z rzędu (3-1, 4-0 i 5-0), ustrzelił hat tricka w Paniówkach (5-0 z Tempem) i objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Za jego plecami znajduje się grupa 5 zawodników, do której, po tej kolejce, dołączyli autorzy dwóch trafień - Rafał Klaja z Łąki (3-3 z Uranią) i Mariusz Wilczek z ZET-ki (4-2 z Piastem).

5. bramkę w sezonie zdobyli Wojciech Dragon z Goczałkowic (2-1 z Imielinem) i Mariusz Lux z Wawelu, a 4. i 5. dżoker w talii lidera, Sebastian Kawulka ze Sparty (4-1 w derbach z Podlesianką), który tym razem pojawił się na boisku w 45. minucie i wpisał się na listę strzelców w 48. i 93. minucie.

Ponadto po dwie bramki w 10. kolejce strzelili Dawid Henisz z Uranii oraz Michał Słonina z ZET-ki i były to dla nich bramki numer 3 i 4.

Bez bramek zakończyło się spotkanie w Tychach Jaroszowicach, gdzie miejscowe JUW-e w starciu z Pogonią Ruda Śląska zdobyło pierwszy punkt w rozgrywkach.

Klasyfikacja strzelców: grupa 1