3-0 Frydryk, 82 min.
3-1 Kroczek, 86 min. (po dośrodkowaniu Zajdla z rzutu wolnego)

Widzów: 100

Sędziowie: Mariusz Fabisiak - Marian Trzeja, Bogusław Stroiński (Bytom)

Żółte kartki: Frydryk (30. faul), Altman (43. faul), Biegański (78. faul), W.Podolak (86. faul)

Waldemar Bulandra
Paweł Kopczyński    (68. Mirosław Praszelik)
Rafał Drożdż
Wojciech Podolak (M)

Paweł Woniakowski (M)    (82. Dariusz Binek (M))

Trener: Zygmunt Czech

(M) - Młodzieżowiec - piłkarz z rocznika 1984 lub młodszy (w sezonie 2004/2005 w zespołach IV ligi w każdej jedenastce musi grać 2 młodzieżowców)

00(1 + 4)

Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

Relacja:

Od początku rywalizacji Grunwaldu z Unią, boisko w Raciborzu "nie leżało" naszym piłkarzom. Nie inaczej było i wczoraj. Gospodarze wygrali 3-1, ale "zieloni" nie byli wcale gorsi, zabrakło jednak trochę szczęścia w paru sytuacjach.
Unia przerwała serię 5 meczów Grunwaldu bez porażki, a napastnik Paweł Woniakowski już w 5. minucie zmusił do kapitulacji Michała Podolaka, który od 454 minut nie puścił bramki.
Na początku spotkania Unia objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dariusza Pawłowskiego z lewej strony boiska, Mariusz Frydek uderzył na bramkę, Michał Podolak zdołał odbić piłkę, a nadbiegającemu Pawłowi Woniakowskiemu nie zostało nic innego, jak dobić ją do pustej siatki (1-0). W kolejnych minutach z dobrej strony pokazał się kuzyn bramkarza Grunwaldu - Wojciech Podolak. W 19. minucie po rzucie wolnym z 17 metrów Damian Kroczek trafił w poprzeczkę, a niespełna dwie minuty później po zagraniu Szymona Łuszczka strzał Kroczka zatrzymał się na słupku. W 36. minucie na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Waldemar Bulandra. Piłka zmierzała w samo okienko bramki halembian, jednak Michał Podolak w ostatniej chwili zdołał ją wybić na rzut rożny. Cztery minuty przed przerwą Unia strzeliła drugą bramkę. Rafał Drożdż dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Mariusza Frydryka, który nie dał szans Podolakowi (2-0).
Od początku drugiej połowy Grunwald zdecydowanie ruszył do ataku. W 57. minucie po akcji Szymon Łuszczek - Damian Kroczek bramkarz Unii Leszek Zając instynktownie wybił piłkę na róg. Gospodarze groźnie kontratakowali. W 63. minucie po jednej z kontr Damian Krajanowski wybił piłkę zmierzająca do bramki. Minutę później "zieloni" zmarnowali znakomitą sytuację do strzelenia kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Jarosława Zajdla Tomasz Szpoton z 5-6 metrów "główkował" centymetry obok słupka. Po chwili ponownie "Cichy" - tym razem po rzucie rożnym - uderzył głową obok bramki. W 82. minucie gospodarze po szybkiej akcji zdobyli bramkę (Paweł Woniakowski), ale sędzia odgwizdał spalonego. Co się odwlecze to nie uciecze. "Zieloni" źle wyprowadzili akcję, piłka trafiła do Rafał Drożdża, który wyłożył ją Mariuszowi Frydrykowi, a ten strzałem do pustej bramki podwyższył na (3-0). W 86. minucie Grunwald zmniejszył rozmiary porażki. Przed polem karnym sfaulowany został Szymon Łuszczek. Jarosław Zajdel wrzucił piłkę w pole bramkowe, a Damian Kroczek piętą zdobył honorową bramkę (3-1). Już w doliczonym czasie gry raciborzanie mogli podwyższyć wynik po rzucie wolnym Rafała Drożdża. Michał Podolak z najwyższym trudem zdołał wybić piłkę.