Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

1 - Krajanowski (niecelny)
1 - Kusiak (celny)
1 - D.Starowicz (celny)

Relacja:

Grunwald pokonał w meczu wyjazdowym LKS Łąkę 4-1. Kibice gospodarzy, którzy stawili się na tym spotkaniu bardzo licznie, opuszczali stadion srodze zawiedzeni. Ich pupile nie byli dzisiaj jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z halembianami. Zwycięstwo "zielonych" mogło, a wręcz powinno być bardziej okazałe, ale piłkarze Grunwaldu już przy prowadzeniu 4-1 nie wykorzystali kilku "setek".
Po pierwszych 45 minutach podopieczni Ryszarda Stondzika prowadzili 2-0. W 20. minucie Grunwald wykonywał rzut wolny. Mateusz Karcz dośrodkował piłkę w pole karne, tam głową zgrał ją na 7 metr Dariusz Sobiech, obrońca wybił jednak piłkę, ale wprost pod nogi Szymon Łuszczka, który strzałem zza karnego umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy. W ostatniej minucie I połowy "zieloni" wyszli z szybką akcją. Szymon Łuszczek przerzucił piłkę na prawą stronę boiska do Sebastiana Juroka, który pociągnął z piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans Łukaszowi Szwedzie. Grunwald stworzył jeszcze kilka okazji: w 27. minucie Sebastian Jurok był o krok od znalezienia się "oko w oko" z bramkarzem, jednak obrońca w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg oraz w 34. minucie, kiedy po strzale Dariusza Sobiecha z 5 metrów bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze w tej części meczu oddali zaledwie dwa niecelne strzały.
Już 20 sekund po wznowieniu II połowy Sebastian Jurok odebrał piłkę przed polem karnym Bartoszowi Zieleźnikowi (pojawił się na boisku przed momentem), wszedł w "szesnastkę" i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 51. minucie Michał Kusiak został sfaulowany przed linią pola karnego. 17 metrów od bramki piłkę ustawił Tomasz Kasprzyk i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Łukasza Szwedę. W 62. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, z którego zdobyli bramkę. Adam Maślorz mocno dośrodkował w pole karne, a piłkę - jak zasygnalizował sędzia liniowy - już zza linii bramkowej wybił Henryk Janosz. W 74. minucie w doskonalej sytuacji, po podaniu Mateusza Karcza, znalazł się Damian Starowicz, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Już w doliczonym czasie gry do bramki trafił Szymon Łuszczek, sędzia jednak odgwizdał faul pomocnika Grunwaldu na bramkarzu. Minutę później jedną z wielu swoich szans w tym meczu zaprzepaścił Dariusz Sobiech, który trafił w słupek.