rzuty rożne

0 (1 + 2)

Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

Relacja:
W ostatnim meczu sezonu 2003/2004 Grunwald pokonał w Bielsku miejscowy BKS, rewanżując się za jesienną porażkę 0-1. Tym samym "zieloni" wbili gwóźdź do trumny ekipie gospodarzy, którzy w przyszłym sezonie zagrają w V lidze. Była to szósta z rzędu porażka BKS-u.
W 7. minucie pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli bielszczanie. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Krystian Papatanasiu, bramkarz Grunwaldu Krystian Katreniok wypuścił piłkę przed siebie, a niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy ekspediując piłkę na rzut rożny. Siedem minut później Damian Krajanowski odebrał piłkę Dariuszowi Gadzinie i jego strzał z ostrego kąta Maciej Browarski obronił. W 16. minucie kapitalną interwencją popisał się Krystian Katreniok, gdy z siedmiu metrów obronił strzał Przemysława Suchowskiego. W 23. minucie gry z prawej strony dośrodkował Sebastian Gielza, główka Szymona Łuszczka trafiła w stojącego tuż przed bramką Gracjana Hakę. Pięć minut przed końcem I połowy wybitą przez Macieja Browarskiego piłkę przejął Adam Duda, zagrał do Damian Krajanowskiego, ten do Sebastiana Gielzy, który w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki.
Do drugiej częsci spotkania gospodarze przystąpili z dwiema zmianami. W 49. minucie Krzysztof Mikoś strzelił zza pola karnego obok bramki Grunwaldu. W 52. minucie Grunwald wyprowadził dwie groźne kontry, jednak nie zakończone strzałem. 63. minuta okazała się pechowa dla kapitana Grunwaldu. Dominik Natanek przedzierał się przed polem karnym "zielonych" i został sfaulowany przez Adama Dudę. Sędzia pokazał mu czerwony kartonik. Decyzja sędziego była chyba pochopna. Przewinienie to raczej nie kwalifikowało się na wyrzucenie z boiska naszego zawodnika. Adam Dudę czeka teraz pauza przynajmniej w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu. Po faulu na Natanku z rzutu wolnego strzelał Tomasz Suchowski, piłka minęła jednak bramkę Grunwaldu. W 67. minucie rudzianie wyprowadzili kontratak, jednak strzał Tomasza Kasprzyka, został zablokowany przez obrońcę i golkiper BKS-u nie miał problemów z obroną. 6 minut później Tomasz Gąsiorek dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła do Krystiana Papatanasiu, który mocnym strzałem posłał piłkę obok słupka. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Grunwald po raz kolejny wyszedł z szybką kontrą. Tomasz Kasprzyk zagrał na lewo do Rafał Harazima, ten wbiegł z piłką w pole karne i podał wzdłuż bramki do Szymona Łuszczka, który nie miał problemów z trafieniem do pustej siatki. W 85. minucie Grunwald trafił po raz drugi. Radosław Chołuj wypuścił Tomasza Kasprzyka, który na pełnej szybkości pokonał Macieja Browarskiego. Gospodarze starali się strzelić choćby jedną bramkę, jednak uderzenie Krzysztofa Mikosia Krystian Katreniok sparował na słupek.
Zwycięstwo w Bielsku było pierwszym i zarazem ostatnim zwycięstwem Grunwaldu na wyjeździe w rundzie wiosennej.