rzuty rożne

(3 + 1)

Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

Relacja:

W meczu 7. kolejki Grunwald uległ na własnym stadionie Victorii Jaworzno 0-2 (0-0). Była to pierwsza porażka "zielonych" w Halembie, a druga w sezonie. O zwycięstwie gości z Jaworzna zadecydowały dwie zabójcze kontry pomiędzy 65. a 67. minutą. Po tych ciosach halembianie nie byli się już w stanie podnieść.
Na początku spotkania goście mogli objąć prowadzenie. Tomasz Jedynak otrzymał podanie od Adama Goli i znalazł się sam na sam z Henrykiem Janoszem. Bramkarz Grunwaldu wyszedł jednak z tej sytuacji obronną ręką. Na pierwszą groźną, bramkową sytuację swojej drużyny, miejscowi kibice musieli czekać aż do 36. minuty. Wtedy to Szymon Łuszczek uruchomił Tomasza Kasprzyka, który urwał się obrońcy i znalazł się przed bramką gości. Pierwszy strzał "Nakaty" Tomasz Grygiel obronił nogami, a dobitka trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole. W odpowiedzi Henryk Janosz wybił groźny strzał Tomasza Jedynaka. W 43. minucie kontrę wyprowadził Grunwald. Tomasz Kasprzyk podał na czystą pozycję do Sebastiana Juroka, a ten uderzył tuż obok bramki. Już w ostatniej minucie I połowy przepięknym strzałem popisał się Szymon Łuszczek. Piłka wylądowała jednak na poprzeczce.
Wynik meczu ustalony został w przeciągu trzech minut. Najpierw Tomasz Jedynak - w 65. minucie - skutecznie wykończył kontrę jaworznian, a po chwili kolejną szybką akcję sfinalizował Michał Gadaj, który przelobował Henryka Janosza. Grunwald próbował zdobyć choćby kontaktową bramkę, jednak tego dnia nie był w stanie pokonać Tomasza Grygiela. Z kolei goście mogli zaaplikować podopiecznym Ryszarda Stondzika jeszcze jedno trafienie, ale bramkarz Grunwaldu obronił strzał Roberta Głodka.