Czerwiec 2004

30.06.2004r. (środa) - baraże

Dzisiaj rozegrane zostały rewanżowe mecze o awans do III ligi i o pozostanie w gronie IV-ligowców. Górnik Jastrzębie po zwycięstwie w sobotę w Sławkowie 1-0 pokonał MKS 3-0 i w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Z kolei Unia Racibórz po remisie 2-2 w Niegowej zremisowała na własnym stadionie z Jurą 1-1 i tym samym utrzymała się w IV lidze dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe.

29.06.2004r. (wtorek) - podsumowanie

W sezonie 2003/2004 barw Grunwaldu z 26-osobowej kadry broniło 21 zawodników. Tylko dwóch z nich zagrało we wszystkich 29 spotkaniach (mecz z Lędzinami nie odbył się, Grunwaldowi został przyznany walkower) - Szymon Łuszczek i Adam Duda, jednak żaden nie zaliczył w każdym meczu pełnych 90 minut. Maksymalnie piłkarz Grunwaldu mógł rozegrać w zakończonym sezonie 2610 minut: jesienią 1350 minut - ta sztuka udała się tylko Tomaszowi Kasprzykowi, a wiosną 1260 minut - Damianowi Krajanowskiemu. Oto wykaz minut, ile przebywali piłkarze "zielonych" na murawie:

26.06.2004r. (sobota) - baraże

Dzisiaj o godzinie 17.00 odbyły się mecze barażowe, w których grały dwa zespoły z naszej grupy - Górnik Jastrzębie walczył w pierwszym meczu o awans do III ligi, a Unia Racibórz o pozostanie w IV lidze. Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane w najbliższą środę.

26+19

/dodano o godz. 20.37/                             komentarze ()

24.06.2004r. (czwartek) - plebiscyt wewnątrzsekcyjny

Od 29 lat, po zakończeniu każdej rundy sportowej, zawodnicy wraz ze szkoleniowcami I drużyny wybierają najlepszego piłkarza GRUNWALDU. Najlepszym zawodnikiem rundy wiosennej został wybrany Tomasz Kasprzyk.

23.06.2004r. (środa) - Noty wg Prezesa

Oto oceny, jakie przyznał Prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz ostatniej kolejki z BKS-em Stalą Bielsko-Biała (2-0):
Katreniok 5 - Duda 0, Chołuj 5, Szczygieł 5 - Harazim 4 (89. Gomoluch niesklas.), Grzybek 3 (71. Idziaszek niesklas.), Krajanowski 6, Łuszczek 5, Szpoton 5 - Kasprzyk 3, Gielza 0 (55. Sobiech niesklas.).

22.06.2004r. (wtorek) - zdjęcia z Bielska

Obecnie zawodnicy Grunwaldu odpoczywają po zakończonym w sobotę sezonie. Znany jest już kolejny sparingpartner "zielonych". 17 lipca na własnym stadionie Grunwald zagra z III-ligową
Polonią Bytom.
więcej zdjęć ->
Zdjęcia
/dodano o godz. 18.25/

20.06.2004r. (niedziela) - sparingi

Od dzisiaj piłkarze Grunwaldu przebywają na urlopach. Przygotowania do nowego sezonu "zieloni" rozpoczną 5 lipca. Ustalono już kilka terminów spotkań sparingowych:
10 lipca (sobota) Górnik MK Katowice (wyjazd)
14 lipca (środa) Walka Zabrze (wyjazd)
21 lipca (środa) Ruch Radzionków (wyjazd)
24 lipca (sobota) ŁTS Łabędy (dom)
31 lipca (sobota) MKS Myszków (wyjazd)
W grę wchodzi jeszcze jeden lub dwa sparingi. Sezon 2004/2005 IV-ligowcy rozpoczną 7 bądź 14 sierpnia.

0 (1 + 2)

Ani jeden strzał BKS-u nie znalazł wczoraj drogi do siatki Grunwaldu. Na przeszkodzie stał bramkarz "zielonych" Krystian Katreniok lub nieskuteczność bialskich zawodników. Tym samym gospodarze nie wykorzystali szansy na utrzymanie i w przyszłym sezonie zagrają w V lidze. Oprócz BKS-u spadły: MKS 05 Krzanowice i Walcownia Czechowice-Dziedzice. Z kolei Unię Racibórz czeka baraż o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek z 13. zespołem IV ligi grupy I - Jurą Niegowa.
/dodano o godz. 16.27/

19.06.2004r. (sobota) - relacja

W ostatnim meczu sezonu 2003/2004 Grunwald pokonał w Bielsku miejscowy BKS, rewanżując się za jesienną porażkę 0-1. Tym samym "zieloni" wbili...
więcej w dziale ->
Relacje
/dodano o godz. 23.51/

19.06.2004r. (sobota) - wynik

BKS Stal Bielsko-Biała  0-2  Grunwald Ruda Śląska (0-0)

0-1
Łuszczek, 75 min.
0-2
Kasprzyk, 85 min.

- 63 minuta - czerwona kartka dla
Adama Dudy

/dodano o godz. 21.00/

19.06.2004r. (sobota) - wynik meczu

BKS Stal Bielsko-Biała  -  Grunwald Ruda Śląska godz. 17.00

wynik do przerwy: 0-0
wynik końcowy: BKS 0-2 GRUNWALD
/dodano o godz. --.--/                             komentarze ()

Unia Racibórz  (12)

(1) - aktualne miejsce w tabeli                  komentarze ()

18.06.2004r. (piątek) - Grunwald pogrąży BKS ?

Jutro o godzinie 17.00 ostatnią kolejkę rozegrają IV-ligowcy. Już od pewnego czasu wiadomo, że w barażach o III ligę zagra Górnik Jastrzębie. Kilka kolejek wcześniej poznaliśmy także pierwszego spadkowicza. Zespół MKS-u 05 Krzanowice zagra w przyszłym sezonie w V lidze. Kto oprócz niego? 5 drużyn walczy jeszcze o uniknięcie bezpośredniego spadku oraz gry w barażach.

14, 15, 16 - spadek do V ligi
Jutro dojdzie do bezpośredniej konfrontacji 11. i 12. drużyny.
MKS Lędziny podejmuje Unię Racibórz, którą pokonał jesienią 2-0. Zwycięzca tego meczu na pewno utrzyma się w gronie IV-ligowców. Będąca na pozycji barażowej Walcownia zagra w Żywcu z Czarnymi-Góral, gdzie o punkty bardzo trudno - w Żywcu w obecnym sezonie wygrali tylko: Górnik Jastrzębie (3-2) i Koszarawa (3-1). Z kolei ostatnio "na fali" Pasjonat Dankowice - 8 punktów w ostatnich 4 meczach (0-0 w Mikołowie, 4-1 u siebie z Czarnymi-Góral Żywiec, 2-1 w Bielsku oraz 1-1 w Halembie z Grunwaldem) podejmuje Polonię Marklowice. Jutro w Bielsku będzie decydował się los miejscowego BKS-u, który podejmuje GRUNWALD Ruda Śląska. Tylko zwycięstwo gospodarzy daje im cień szansy na grę w sezonie 2004/05 w IV lidze. Jesienią BKS pokonał "zielonych" 1-0 po bramce Tomasza Suchowskiego z rzutu karnego. Co ciekawe, w sparingu przed rundą wiosenną rozegranym w Rudzie Śląskiej Grunwald ponownie uległ BKS-owi 0-1 i znów po bramce Tomasza Suchowskiego.
BKS zdobył wiosną tylko 10 punktów, co plasuje go na przedostatnim miejscu w tej rundzie. W ostatnich 5 spotkaniach nie zdobył ani jednego punktu.
Grunwald w 14 meczach wiosną zdobył 22 punkty - w 7 spotkaniach u siebie wygrał sześć i jeden zremisował, a w 7 meczach wyjazdowych "zieloni" trzy spotkania zremisowali i cztery przegrali. Jutrzejszy mecz będzie już ostatnią szansą Grunwaldu na pierwsze trzy punkty na wyjeździe w tym sezonie.
Dla Grunwaldu i BKS-u sobotni mecz to
20. spotkanie obu zespołów w historii. Do tej pory ośmiokrotnie wygrywał Grunwald, siedmiokrotnie BKS, a cztery spotkania zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy jest korzystny dla Stali, która strzeliła 27 bramek, a Grunwald strzelił o jedną mniej - 26.

1-1 Górnik Jastrzębie

Tym samym zespół Górnika Jastrzębie zakończył sezon bez porażki! - w 30 meczach odniósł 25 zwycięstw oraz 5 spotkań zremisował. Jastrzębianie w barażu o III ligę zmierzą się 26 i 30 czerwca ze zwycięzcą IV ligi śląskiej grupy I - MKS-em Sławków.
/dodano o godz. 21.30/

17.06.2004r. (czwartek) - Noty wg Prezesa

Oto oceny, jakie przyznał Prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 29. kolejki z Pasjonatem Dankowice (1-1):
Katreniok 5 - Krajanowski 6, Szczygieł 5, Duda 5, Chołuj 5, Grzybek 3, Harazim 4, Łuszczek 6, Kasprzyk 5, Sobiech 3, Gielza 2 (63. Beck niesklas.).

Po 29 kolejkach (mecz z Lędzinami nie odbył się) pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
1. Adam Duda - 143 pun
kty (w 28 meczach)
2.
Tomasz Kasprzyk - 125 p
unktów (w 27 meczach)
3.
Tomasz Szpoton - 115 punktów (w 24 meczach).
Na kolejkę przed zakończeniem sezonu wiadomo już, że w klasyfikacji "Noty według Prezesa" najwyżej oceniony został obecny kapitan "zielonych" (przejął opaskę po Tomaszu Draganie)
ADAM DUDA.
/dodano o godz. 18.58/

16.06.2004r. (środa) - zdjęcia

Niewielu ponad stu najwierniejszych kibiców Grunwaldu pojawiło się w sobotę na ostatnim meczu w Halembie w sezonie 2003/2004.

Zdjęcia
/dodano o godz. 19.46/

14.06.2004r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - II edycja"

Nagrodę w konkursie "Zostań fachowcem" za typowanie w rundzie 13. otrzymuje Mateusz Wasylko - nagrodą jest koszulka sportowa ufundowana przez Sklep "Mani". Z kolei nagrody za typowanie w rundzie 14. otrzymują: Ireneusz Chruściński oraz Krzysztof Pawlik - nagrodami są zaproszenia na ściankę wspinaczkową oraz na korty tenisowe ufundowane przez MOSiR w Rudzie Śląskiej.

0 (0 + 3)

Tylko raz skapitulował wczoraj Jarosław Matusiak, 39-letni bramkarz Pasjonatu, a zarazem trener tego zespołu. Golkiper gości wychodził obronną ręką z wielu sytuacji:
26 minuta: z 5 metrów Rafał Harazim strzela w bramkarza
35 minuta: po indywidualnej akcji Michała Grzybka Matusiak wybija piłkę przed siebie
40 minuta: główka Sebastiana Gielzy nad bramką
41 minuta: ponownie główka Gielzy nad poprzeczką
48 minuta: Tomasz Kasprzyk decyduje się na strzał zza "16", Matusiak wybija piłkę na rzut rożny
55 minuta: Sebastian Gielza strzela zza pola karnego Matusiak paruje piłkę przed siebie, jednak nikt nie dobija futbolówki
79 minuta: Damian Krajanowski strzela gola z rzutu karnego
87 minuta: po rzucie rożnym Krajanowskiego najwyżej do piłki wyskoczył Rafał Harazim, a Matusiak kolejny raz wybija piłkę zmierzającą do siatki.