Grudzień 2004 

30.12.2004r. (czwartek) - Będą wzmocnienia

Zygmunt Czech, który prowadził drużynę w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej, pozostanie trenerem czwartoligowego Grunwaldu Ruda Śląska. Tak zadecydował zarząd klubu podczas ostatniego w 2004 roku posiedzenia.
Przypomnijmy, że Zygmunt Czech niemal przez całą rundę jesienną był asystentem Teodora Wawocznego. Kiedy prezes Grunwaldu zrezygnował z prowadzenia drużyny zastąpił go właśnie Czech, natomiast drugim trenerem został Stanisław Grzywaczewski.
Grunwald zakończył jednak rundę na ostatnim miejscu w tabeli, ale jest to efekt przede wszystkim osłabień, do których doszło latem. I właśnie dlatego podczas posiedzenia zarządu klubu postanowiono nie zatrudniać nowego szkoleniowca, nie związanego z Grunwaldem (Czech jest członkiem zarządu), ale zamiast tego dokonać kilku wzmocnień.
- Chcemy, żeby wiosną zespół był zdecydowanie silniejszy - mówi
Teodor Wawoczny, prezes klubu z Halemby. - O szczegółach wolę jeszcze nie mówić, ale na 99 procent mamy już załatwionego jednego nowego zawodnika, a dwóch, albo trzech następnych piłkarzy powinno pojawić się na styczniowych treningach. Wzmocnienia są konieczne; nie możemy przecież dopuścić do tego, żeby w roku jubileuszu zespół spadł do ligi okręgowej.
W nadchodzącym roku Grunwald obchodzić będzie jubileusz 85-lecia. Podczas wtorkowego zebrania zarządu ustalono już datę uroczystej akademii - 9.12.2005.
/źródło: Dziennik Zachodni/
/dodano o godz. 16.54/        
                          
komentarze ()

28.12.2004r. (wtorek) - sparingi

W środę 5 stycznia po miesięcznym urlopie, piłkarze Grunwaldu rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. W tym czasie "zieloni" rozegrają 7-8 sparingów (jeden termin jest jeszcze wolny). Generalnym sprawdzianem formy będzie mecz półfinału Pucharu Polski na tydzień przed ligą - 5 marca. Oto planowane mecze sparingowe Grunwaldu (miejsce oraz godziny meczów zostaną wkrótce ustalone):
2
9.01 (sobota)
termin wolny
02.02 (środa) MK Górnik Katowice - 4. liga, 5. miejsce
05.02 (sobota) Przyszłość Ciochowice - 5. liga, 6. miejsce
09.02 (środa) Jura Niegowa - 5. liga, 3. miejsce
1
2.02 (sobota)
LKS Łąka - 5. liga, 4. miejsce
1
6.02 (środa)
MKS Myszków - 4. liga, 8. miejsce
1
9.02 (sobota) Śląsk Świętochłowice - 4. liga, 4. miejsce
2
6.02 (sobota)
ŁTS Łabędy - 5. liga, 3. miejsce

05.03 (sobota) MKS Siemianowice - 5. liga, 10. miejsce - puchar

/dodano o godz. 18.46/        
                          
komentarze ()

25.12.2004r. (sobota) - tabele

Tabele juniorów po rundzie jesiennej sezonu 2004/2005:

->
Juniorzy '87 <- podopieczni trenera Jarosława Zajdla zajmują 8. miejsce ze stratą 11 punktów do trzeciego Śląska Świętochłowice (do Śląskiej Ligi Juniorów awansuje tylko jedna drużyna - niekoniecznie zwycięzca, w ŚLJ mają już swoich przedstawicieli: Górnik Zabrze, Polonia Bytom i Ruch Radzionków, i te zespoły nie mogą awansować z Okręgowej Ligi Juniorów, gdy zajmą 1. miejsce, chyba, że ich przedstawiciel opuści szeregi ŚLJ)

->
Juniorzy '88/89 <- podopieczni trenera Marcina Bladowskiego zajmują 6. pozycję w stawce 8 zespołów.
/dodano o godz. 16.39/        
                          
komentarze ()

23.12.2004r. (czwartek) - tabela po I rundzie

Oto wyniki, jakie uzyskali w I rundzie piłkarze ręczni III ligi:
1. kolejka:
HKS Sucha Beskidzka 20:26 MTS MOS Chrzanów (9:14)
GKS Ruch Radzionków 40:30 GKS Grunwald Ruda Śląska (19:16)
2. kolejka:

HKS Sucha Beskidzka
18:30 GKS Grunwald Ruda Śląska (8:14)
MTS MOS Chrzanów
28:33 GKS Ruch Radzionków (14:18)
3. kolejka:
HKS Sucha Beskidzka
29:38 GKS Ruch Radzionków (14:19)
MTS MOS Chrzanów
30:26 GKS Grunwald Ruda Śląska (13:11)

Tabela po I rundzie:

 

mecze

punkty

bramki

1. GKS Ruch Radzionków

3

6

111:87

2. MTS MOS Chrzanów

3

4

084:79

3. GKS Grunwald Ruda Śląska

3

2

086:88

4. HKS Sucha Beskidzka

3

0

067:94

Bramki dla Grunwaldu zdobyli:
27 - Hajnc Dawid
19 - Hajnc Tomasz
11 - Kowalewski Sebastian
08 - Bednarczyk Krzysztof
06 - Sporysiak Tomasz
05 - Fabiański Roland
03 - Gawlik Jacek
02 - Biernat Łukasz
02 - Michna Paweł
02 - Witek Robert 
01 - Kowalewski Marek
/dodano o godz. 19.43/
                     
           komentarze ()

23.12.2004r. (czwartek) - Puchar Polski

GKS "Grunwald" Ruda Śląska 28:32 AZS Katowice (15:17)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński, Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk
4, Łukasz Biernat 1, Paweł Bobowski, Roland Fabiański 2, Jacek Gawlik, Dawid Hajnc 5, Marek Kowalewski 1, Sebastian Kowalewski 13, Marek Mazurek, Paweł Michna, Damian Rzepka, Robert Witek 2
Trener: Bogdan Biernat

AZS: Lech Kryński, Paweł Wzgarda - Adam Bobowski
2, Dominik Droździk 7, Łukasz Gansiniec 4, Marcin Kowalczyk, Tomasz Lasek 4, Marek Lipiński, Grzegorz Mentzel 4, Krzysztof Miler 3, Artur Niesler 1, Tomasz Przybyła 2, Daniel Skowroński 4, Artur Zywiałkowski 1
Trener: Ryszard Jarząbek

   
Piłkarze ręczni rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz na własnym parkiecie. Chociaż przegrali rewanż z drużyną AZS-u Katowice to trudno jest nazwać ten rezultat porażką. Katowicki zespół zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli II ligi. Już pierwsze minuty spotkania zapowiadały emocjonujące widowisko. Pomimo tego, że pierwszą bramkę zdobyli goście, to już w 4. minucie "zieloni" prowadzili 3:1. Przyjezdni szybko wyrównali i przez kolejne 20 minut prowadzenie obejmowali na przemian gospodarze i goście. To właśnie dzięki waleczności obydwu drużyn, kibice zgromadzeni w halembskiej hali mogli oglądać prawdziwe, sportowe widowisko. Mimo wyrównanej rywalizacji, to katowiczanie schodzili po pierwszej połowie mając dwupunktową przewagę.
   
W drugiej odsłonie nieco wyraźniej zarysowała się różnica klas między zespołami. Chociaż zarówno zawodnicy gości jak i gracze "Grunwaldu" popełniali sporo błędów technicznych. Gra stała się ostra co zaowocowało dwuminutowymi wykluczeniami. Momentami nasi zawodnicy musieli radzić sobie w polu gry w czwórkę. Takiej sytuacji nie zmarnowali zawodnicy AZS-u, doprowadzając na 10 minut przed końcem do sześciobramkowego prowadzenia. Dopiero w końcówce spotkania miejscowi "zabrali się" do odrabiania strat. Obserwując zachowanie halembian w ostatnich minutach, można przypuszczać, że gdyby mecz trwał 3 minuty dłużej zakończyłby się przynajmniej remisem. Rezultat spotkania wprawdzie nie wywołał euforii wśród zawodników i szkoleniowców, ale zważając na poziom gry przeciwnika, można powiedzieć, iż wynik jest zadowalający. Na parkiecie bardzo dobrze spisywał się
Sebastian Krzymiński, skutecznie broniąc nawet trudne rzuty z kontrataku. Mocnym punktem zespołu okazał się także Krzysztof Bednarczyk, który przyzwyczaił nas do efektownych rzutów sprzed linii obrony w swoim wykonaniu. Do wysokiej dyspozycji powraca również Sebastian Kowalewski, który na swoje konto wpisał aż 13 bramek. Swoje 5 minut na boisku mieli juniorzy i chociaż odstają jeszcze nieco umiejętnościami od bardziej doświadczonych zawodników, to pokazali się z dobrej strony i na pewno otrzymają jeszcze szansę występu w rozgrywkach seniorów. W ten sposób piłkarze ręczni zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski. Miejmy nadzieję, iż "zieloni" wyciągną wnioski z pouczającej lekcji i w przyszłości powalczą o wejście do kolejnego etapu rozgrywek. Warto nadmienić, iż rywal naszej drużyny - AZS Katowice zmierzy się w II rundzie z dobrze nam znanym zespołem Ruchu Radzionków. Teraz naszych graczy czeka Świąteczny odpoczynek i Sylwestrowe szaleństwa. Po Nowym Roku wznowią treningi, aby jeszcze lepiej przygotować się do drugiej rundy III ligi. Pierwszy mecz "Grunwald" rozegra na początku lutego.

Relacja:
Michał Gawlik

Po wczorajszym zwycięstwie Ruchu Radzionków nad MKS-em Big Star Siemianowice
37:26 (w pierwszym meczu także lepszy okazał się Ruch) do II rundy Pucharu Polski awansowały "Cidry". Ich przeciwnikiem będzie pogromca "Grunwaldu" - AZS Katowice. Mecze tych drużyn odbędą się 5 i 6 stycznia 2005r.
/dodano o godz. 01.22/                                  
komentarze ()

19.12.2004r. (niedziela) - kolejna porażka

MTS MOS Chrzanów 30:26 GKS "Grunwald" Ruda Śląska (13:11)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński, Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk
3, Łukasz Biernat, Paweł Bobowski, Roland Fabiański 2, Arkadiusz Gawlik, Jacek Gawlik, Dawid Hajnc 7, Tomasz Hajnc 7, Marek Kowalewki, Sebastian Kowalewski 4, Tomasz Sporysiak 2, Robert Witek 1
Trener: Bogdan Biernat

Chrzanów: Przemysław Bolisęga, Zbigniew Walas - Radosław Biel
1, Krystian Biłko 3, Paweł Biłko 1, Marcin Kozieł, Marcin Majdański 3, Michał Orłow 6, Marcin Ostrowski 1, Łukasz Piekarczyk 2, Marcin Prowalski, Szymon Zatylny 1, Mateusz Zubik 12
Trener: Adam Piekarczyk

Po bardzo dobrze zagranym meczu w środę z AZS Katowice, obserwując mecz w Chrzanowie nasuwało się pytanie: co się stało z zespołem "Grunwaldu"? Po nerwowym początku gry nasi szybko zdobyli prowadzenie dwiema bramkami i to całkowicie uśpiło ich czujność. Przeciwnik wyrównał i od tego momentu, a była to dziewiąta minuta meczu, rozpoczęła się nerwówka. Miejscowi grając konsekwentnie stale utrzymywali się na prowadzeniu aż do końca pierwszej polowy, która skończyła się wynikiem 13:11.
Po przerwie "zieloni" zabrali się do roboty i po ośmiu minutach doprowadzili do remisu 14:14. Przez następne 14 minut gra była wyrównana a wynik oscylował wokół remisu. Niestety od 53. minuty miejscowi uzyskali przewagę i już jej nie oddali do końca.
Wyszła stara prawda: jak się nie zacznie gry na wysokich obrotach, to w trakcie meczu przyspieszyć grę jest bardzo trudno. W ciągu całego spotkania nasi popełnili bardzo dużo błędów w obronie a nieskuteczne rzuty w wykonaniu wszystkich zawodników, mogły doprowadzić szkoleniowców do zawału serca. Do tego doszło jeszcze niewykonywanie założeń taktycznych ustalonych przed i w trakcie meczu i to by był obraz tego, co nasza drużyna, która stawiała zacięty opór czołowemu zespołowi II ligi zaprezentowała dziś.
Jedynym jasnym punktem w ciągu 60 minut gry był
Sebastian Krzymiński, który dwoił się i troił żeby naprawiać błędy kolegów.
Miejmy nadzieję, że cały zespół otrząśnie się po tej porażce i we wtorek na własnym parkiecie powalczy z AZS-em Katowice.

Relacja:
Michał Gawlik
/dodano o godz. 22.12/                                  
komentarze ()

18.12.2004r. (sobota) - wyniki i tabela

Wyniki 2. kolejki III ligi Piłki Ręcznej:
HKS Sucha Beskidzka
18:30 GKS Grunwald Ruda Śląska (8:14)
MTS MOS Chrzanów
28:33 Ruch Radzionków (14:18)

Tabela po 2. kolejce:

 

mecze

punkty

bramki

1. GKS Ruch Radzionków

2

4

73:58

2. GKS Grunwald Ruda Śląska

2

2

60:58

3. MTS MOS Chrzanów

2

2

54:53

4. HKS Sucha Beskidzka

2

0

38:56

Dzisiaj i jutro piłkarze ręczni rozegrają ostatnią, 3. kolejkę I rundy:
HKS Sucha Beskidzka - GKS Ruch Radzionków
MTS MOS Chrzanów - GKS Grunwald Ruda Śląska
Runda rewanżowa zostanie wznowiona w połowie lutego 2005r.
/dodano o godz. 15.08/
                     
           komentarze ()

17.12.2004r. (piątek) - Puchar Polski

AZS Katowice 35:28 GKS "Grunwald" Ruda Śląska (11:12)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński, Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk
5, Paweł Bobowski 2, Roland Fabiański 1, Jacek Gawlik, Dawid Hajnc 8, Sebastian Kowalewski 5, Marek Mazurek, Paweł Michna, Damian Rzepka 1, Tomasz Sporysiak 3, Robert Witek 3
Trener: Bogdan Biernat

AZS: Lech Kryński, Maciej Nowak, Paweł Sar - Adam Bobowski
4, Damian Droździk 3, Łukasz Gansiniec 2, Marcin Kowalczyk 6, Tomasz Lasek 3, Grzegorz Mentzel 1, Krzysztof Miler 12, Tomasz Przybyła 3, Daniel Skowroński 1, Artur Zywiałkowski

Piłkarze ręczni mają już za sobą pierwsze spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski. Konfrontacja miała miejsce w Katowicach, a przeciwnikiem halembian był tamtejszy AZS występujący obecnie w II lidze. Zgodnie z przewidywaniami katowicki zespół okazał się przeciwnikiem trudnym i wymagającym. Już w pierwszych minutach rywale pokazali, iż nawiązanie równorzędnej walki może okazać się ponad siły "zielonych". Nie zamierzali oni jednak utwierdzać się w tym przekonaniu. Podejmując zaciętą walkę nie pozwolili "odskoczyć" przeciwnikowi na więcej niż 2 bramki. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, za sprawą celnych rzutów z dystansu Krzysztofa Badnarczyka, "Grunwald" wyszedł na prowadzenie. Jedno bramkową przewagę
(11:12) utrzymał do końca pierwszej odsłony.
   
Początek drugiej połowy zapowiadał widowisko podobne do tego jakie miało miejsce przed przerwą. Niestety, po 5 minutach gry, przy przechwycie szybkiego ataku AZS-u Sebastian Krzymiński faulował ich zawodnika za co sędzia usunął go z boiska. W ciągu kolejnych minut miejscowym udało się wyjść na prowadzenie nawet pięcioma bramkami. "Zieloni" usiłowali odrobić straty a ich skuteczne ataki pozwoliły na 10 minut przed zakończeniem spotkania, zbliżyć się punktowo do rywali (27:25). Jednak od tego momentu celne rzuty na bramkę oddawali głównie katowiczanie. Na domiar złego, kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem, jeden z zawodników halembskiej drużyny otrzymał karę dwóch minut. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem (35:28) dla zespołu AZS-u Katowice. Co zadecydowało o porażce naszej drużyny? Zawodnicy popełniali sporo błędów technicznych. Brakowało również skuteczności, a w końcówce sił. Nie bez znaczenia jest fakt, iż piłkarze ręczni mieli w ciągu ostatnich sześciu tygodni znacznie ograniczony dostęp do hali a rozgrywki na tym szczeblu wymagają systematycznego przygotowania. Uwidoczniło się to w spotkaniu z drużyną trenującą pięć razy w tygodniu. Zadowalającą postawą w pierwszej połowie popisał się bramkarz - Sebastian Krzymiński. Z dobrej strony pokazał się także junior - Damian Rzepka, który wpisał się na listę strzelców.
   
Już w najbliższy wtorek "zieloni" będą mieli okazję do rewanżu na parkiecie własnej hali. Wcześniej, bo już w niedzielę, czeka naszych graczy starcie z drużyną MTS MOS Chrzanów. Zapraszamy sympatyków piłki ręcznej we wtorek 21.12.2004 na godzinę 18.15 do Hali MOSiR-u w Halembie.

Relacja:
Michał Gawlik

W meczu, który odbył się wczoraj w Siemianowicach (para B), miejscowy MKS Big Star uległ Ruchowi Radzionków
28:31 (13:17).
/dodano o godz. 00.22/                                  
komentarze ()

13.12.2004r. (poniedziałek) - Puchar Polski Mężczyzn 2004/2005

Już w najbliższą środę piłkarze ręczni Grunwaldu zagrają na wyjeździe z drugą drużyną II ligi - KŚ AZS Katowice (jest to najskuteczniejszy zespół II ligi: w 5 meczach zdobył 197 bramek) w meczu I rundy Pucharu Polski. Rewanż zaplanowano na 21 grudnia i będzie to pierwszy mecz "zielonych" przed własną publicznością w tym sezonie. Drużyna, która wyjdzie z tego dwumeczu zwycięsko zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą pary Siemianowice - Radzionków.

Puchar Polski na szczeblu Województwa Śląskiego:
I runda:
Para A:
15.12.2004 godz. 20:00 Katowice, Mikołowska 72a
KŚ AZS Katowice - GKS Grunwald Ruda Śląska
21.12.2004 godz. 18:15 Ruda Śląska-Halemba, Kłodnicka 95
GKS Grunwald Ruda Śląska - KŚ AZS Katowice

Para B:
16.12.2004 godz. 19:00 Siemianowice, Orzeszkowej
MKS Big Star Siemianowice - Ruch Radzionków
22.12.2004 godz. 19:00 Bytom, Strzelców Bytomskich 113
Ruch Radzionków - MKS Big Star Siemianowice

II runda: 
05.01.2005 godz. 20:00 zwycięzca pary A - zwycięzca pary B
06.01.2005 godz. 19:15 zwycięzca pary B - zwycięzca pary A

/źródło: www.slzpr.abc.pl/

/dodano o godz. 13.56/                                  
komentarze ()

12.12.2004r. (niedziela) - zwycięstwo "zielonych"

HKS Sucha Beskidzka 18:30 GKS "Grunwald" Ruda Śląska (8:14)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński, Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk
3, Łukasz Biernat 1, Paweł Bobowski, Roland Fabiański 3, Jacek Gawlik 2, Dawid Hajnc 9, Tomasz Hajnc 6, Marek Kowalewski 1, Sebastian Kowalewski, Paweł Michna 2, Tomasz Sporysiak 2, Robert Witek 1
Trener: Bogdan Biernat

Sucha Beskidzka: Andrzej Palichleb, Piotr Świtek - Marcin Bielarz
3, Mateusz Kolenda, Damian Lenik, Grzegorz Leśniakiewicz 2, Marcin Pochopień, Artur Starowicz 3, Robert Starowicz 6, Dominik Śmietana 2, Ryszard Wilczek 1, Grzegorz Wojdyła 1
Trener: Paweł Adamek 

Po ostatniej "wpadce" w Radzionkowie piłkarze ręczni "Grunwaldu" wysoko pokonali wczoraj zespół z Suchej Beskidzkiej (30:18). Satysfakcji dodaje fakt, iż ostatnie starcie w tamtejszej hali (23.11.2003r.) zakończyło się aż dwunastobramkowym zwycięstwem gospodarzy (38:26). Najwyraźniej halembianie wyciągnęli wnioski z tej lekcji i dzisiaj to oni niemalże od początku dyktowali warunki. Pierwszą bramkę spotkania na swoje konto zapisali goście. Miejscowi tylko raz zdołali doprowadzić do remisu - w czwartej minucie (2:2). Od tego momentu inicjatywa w całości należała już do "Grunwaldu" a piłkę w bramce przeciwnika, po zespołowych akcjach, umieszczali bracia Dawid i Tomasz Hajnc. To między innymi dzięki ich skuteczności, ale także dzięki zadowalającej postawie całej drużyny po 30 minutach przyjezdni prowadzili już sześcioma punktami. Taka znaczna przewaga nie ostudziła ambicji naszych zawodników. W kolejnych 10 minutach, dzięki sprawnie przeprowadzonym akcjom całego zespołu, zdobyli kolejne 7 bramek tracąc przy tym zaledwie jedną. Strata kilkunastu punktów była już dla miejscowych nie do odrobienia. Zawodnicy "Grunwaldu" byli lepsi z każdym elemencie gry. O dzisiejszym zwycięstwie przesądziły celne rzuty z ataku pozycyjnego oraz skuteczne kontrataki, a także dobra, a chwilami wzorowa postawa w defensywie. Kibiców zapewne ucieszy wiadomość o powracającej dobrej formie Sebastiana Krzymińskiego. Niepokoi jednak fakt, iż najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu - Sebastian Kowalewski, nie zapisał na swoim koncie ani jednej bramki. Na szczęście pozostali zawodnicy wzorowo zastąpili naszego rozgrywającego. A my mamy nadzieję, iż w kolejnych spotkaniach będziemy mogli podziwiać jego popisowe rzuty sprzed linii obrony. Pochwała należy się także dwóm juniorom, którzy nie zawiedli oczekiwań szkoleniowców. W drugiej połowie doświadczonego bramkarza "Grunwaldu" zastąpił Michał Zalewski. Spisał się bardzo dobrze, co pozwala widzieć przyszłość drużyny w pozytywnym świetle. Szansę pokazania się na boisku otrzymał również drugi z reprezentantów młodszego pokolenia - Łukasz Biernat, który na 3 minuty przed końcem spotkania zdobył 29. bramkę dla zespołu. Oby tak dalej!

Relacja:
Michał Gawlik
/dodano o godz. 17.43/                                  
komentarze ()

09.12.2004r. (czwartek) - to już koniec roztrenowania

Piłkarze Grunwaldu mieli zakończyć treningi z ostatnim dniem listopada. Wykorzystując jednak sprzyjającą aurę, okres roztrenowania przedłużył się jeszcze o kilka dni. Od dzisiaj "zieloni" przebywają już na urlopach. Ponownie spotkają się 4 bądź 5 stycznia nowego, miejmy nadzieję, że lepszego 2005r.
/dodano o godz. 20.21/        
                          
komentarze ()

08.12.2004r. (środa) - tabele po rundzie jesiennej

W Śląskim Związku Piłki Nożnej (Podokręg Katowice) ustalono końcowe tabele trampkarzy po rundzie jesiennej sezonu 2004/2005.

->
Trampkarze '90 <- Grunwald zajmuje 4. miejsce ze stratą 3 punktów do lidera - Slavii Ruda Śląska
->
Trampkarze '91 <- Grunwald zajmuje 2. miejsce ze stratą 2 punktów do lidera - Stadionu Chorzów
->
Trampkarze '92 <- Grunwald zajmuje 6. miejsce
->
Trampkarze '93 <- Grunwald zajmuje ostatnie, 7. miejsce

Końcowe tabele juniorów rocznika 1987 i 1988/89 jeszcze nie dotarły do Klubu.

/dodano o godz. 14.47/        
                          
komentarze ()

07.12.2004r. (wtorek) - wyniki i tabela

Wyniki 1. kolejki III ligi Piłki Ręcznej:
HKS Sucha Beskidzka
20:26 MTS MOS Chrzanów (9:14)
GKS Ruch Radzionków
40:30 GKS Grunwald Ruda Śląska (19:16)

Tabela po 1. kolejce:

 

mecze

punkty

bramki

1. GKS Ruch Radzionków

1

2

40:30

2. MTS MOS Chrzanów

1

2

26:20

3. HKS Sucha Beskidzka

1

0

20:26

4. GKS Grunwald Ruda Śląska

1

0

30:40

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana 2. kolejka:
godz. 10.30: HKS Sucha Beskidzka -
GKS Grunwald Ruda Śląska
godz. 17.00: MTS MOS Chrzanów - GKS Ruch Radzionków

/dodano o godz. 14.28/
                     
           komentarze ()

05.12.2004r. (niedziela) - porażka na inaugurację

GKS "Ruch" Radzionków 40:30 GKS "Grunwald" Ruda Śląska (19:16)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński - Krzysztof Bednarczyk 2, Łukasz Biernat 1, Sebastian Błaszczyk, Paweł Bobowski, Jacek Gawlik 1, Dawid Hajnc 11, Tomasz Hajnc 6, Marek Kowalewski, Sebastian Kowalewski 7, Paweł Michna, Tomasz Sporysiak 2, Robert Witek. 
Trener: Bogdan Biernat

Potyczką ze zwycięzcami ubiegłego sezonu - "Ruchem" Radzionków - rozpoczęli rozgrywki piłkarze ręczni. Niestety i tym razem nie udało się przełamać złej passy prześladującej "zielonych" na parkiecie w Radzionkowie. Chociaż porażka nie była aż tak sromotna jak rok temu, to różnica 10 bramek nie nastraja pozytywnie ani zawodników, ani kibiców. Przez pierwsze 15 minut spotkania gra była wyrównana. Bramki padały zarówno dla Grunwaldu jak i dla Ruchu a wynik oscylował w okolicy remisu. Jednak pod koniec pierwszej polowy miejscowi zdołali "odskoczyć" na kilka bramek i tym samym rozstrzygnęli pierwsze 30 minut spotkania na swoją korzyść. Różnica zaledwie trzech punktów dawała nadzieje na odrobienie strat. Niestety w pierwszych minutach drugiej odsłony sędziowie podyktowali 3 rzuty karne na korzyść miejscowych. Zawodnicy z Radzionkowa nie zaprzepaścili szansy na powiększenie prowadzenia. Bezbłędnie wykorzystali "siódemki", co sprawiło, że w 35 minucie prowadzili już pięcioma bramkami (22:17). Od tego momentu na parkiecie górowali gospodarze. Gra "zielonych" stała się chaotyczna. Zawodziła obrona, a w ofensywie brakowało skutecznych rzutów. Efektem takiego zachowania na boisku mogło być tylko powiększenie rozmiaru porażki i tak też się stało. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 40:30. W obliczu takiego rezultatu sympatycy piłki ręcznej mają mieszane uczucia. Przed dwoma tygodniami halembianie bez problemów pokonali drugoligowy zespół z Siemianowic. Co było powodem tak kiepskiej dyspozycji naszej drużyny? Faktem jest, iż gra w radzionkowskiej hali sprawia wiele kłopotu zespołom przyjezdnym. Wymiary znacznie odbiegają od normy a stan techniczny budzi poważne zastrzeżenia. Dlatego też obiekt został dopuszczony do rozgrywek warunkowo. Drużyna gospodarzy przyzwyczajona do tak nietypowych warunków ma ułatwione zadanie. Nie tłumaczy to jednak słabszej gry naszego zespołu. Wbrew oczekiwaniom swoją postawą nie zachwycił najmocniejszy od trzech sezonów punkt zespołu - Sebastian Krzymiński. Przeciwnicy wiele bramek zdobywali ze skrzydeł, natomiast skuteczność naszych pozostawiała wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, iż ta porażka nie wpłynie na motywacje zawodników i na pełno wymiarowym parkiecie w Suchej Beskidzkiej udowodnią, że stać ich na wiele więcej.

Relacja:
Michał Gawlik
/dodano o godz. 22.04/                                  
komentarze ()

03.12.2004r. (piątek) - podsumowanie

Oto czas gry, w którym Grunwald zdobywał i tracił bramki:
 

Czas
 gry:

Bramki zdobyte:

Bramki stracone:

00 - 15

1

2

16 - 30

2

6

31 - 45

3

9

46 - 60

4

4

61 - 75

4

7

76 - 90

4

8

---------------------------------------

  I połowa:

6

17

 II połowa:

12

19

---------------------------------------

 Razem:   

18

36

/dodano o godz. 17.05/                                komentarze ()

01.12.2004r. (środa) - "Niezniszczalny" Krajanowski

W rundzie jesiennej barw Grunwaldu z 25-osobowej kadry broniło 21 zawodników. Mariusz Kawaler i Damian Krajanowski zagrali we wszystkich piętnastu spotkaniach, jednak tylko Krajanowski zaliczył w każdym meczu pełne 90 minut (maksymalnie piłkarz jesienią mógł rozegrać 1350 minut).
Damian Krajanowski w 2004 roku nie opuścił ani minuty z 29 meczów ligowych Grunwaldu (mecz z Lędzinami nie odbył się). "Urbi" w Grunwaldzie pojawił się tuż przed rundą wiosenną sezonu 2003/04. Od tego czasu zagrał we wszystkich spotkaniach o punkty i to od 1. do 90. minuty.
Czołowych piłkarzy Grunwaldu - Adama Dudę i Tomasza Szpotona - z udziału we wszystkich meczach wykluczyły kartki. Duda pauzował w 1. kolejce za czerwoną kartkę z ubiegłego sezonu, a Szpoton po ujrzeniu 4. żółtego kartonika nie zagrał w 14. kolejce. Z kolei Szymon Łuszczek, który w sezonie 2003/2004 grał we wszystkich 29 meczach, jesienią obecnego sezonu nie wystąpił tylko raz, w 3. kolejce, z powodu kontuzji, jakiej doznał na treningu.
Oto wykaz minut, ile przebywali piłkarze "zielonych" na murawie:

 

 

minuty

mecze

01. D.Krajanowski
02. T.Szpoton
03. A.Duda
04. R.Chołuj
05. S.Łuszczek
06. Ł.Altman
07. M.Kawaler
08. A.Bujny
09. K.Katreniok
10. T.Jarczyk
11. D.Sobiech
12. R.Świętek
13. M.Karcz
14. J.Zajdel
15. H.Janosz
16. D.Dąbrowski
17. M.Grzybek
18. Ł.Gomoluch
19. D.Starowicz
20. Ł.Beck
21. G.Kaiser
22. S.Kot
00. M.Lorens
00. L.Simiłowski
00. K.Tkocz

1350  
1253  
1250  
1182  
1169  
1096  
1091  
843  
810  
810  
658  
615  
604  
565  
540  
479  
224  
132  
122  
4  
1  
-  
-  
-  
-  

15  
14  
14  
14  
14  
14  
15  
14  
9  
11  
9  
13  
12  
14  
6  
11  
3  
4  
4  
1  
1  
-  
-  
-  
-  

/dodano o godz. 20.58/                                komentarze ()

www.grunwald.elsat.net.pl