Lipiec 2004

31.07.2004r. (sobota) - kadra 2004/2005

Damian Krajanowski jest wychowankiem Stadionu Chorzów, skąd przeniósł się do chorzowskiego Ruchu. 9 listopada 2002r. zadebiutował w I lidze w meczu Groclin Grodzisk Wlkp. - Ruch Chorzów 1-1. W 60. minucie gry wszedł na boisko za Krzysztofa Bizackiego. Wiosną 2004r. "niebiescy" wypożyczyli "Urbiego" do Grunwaldu, gdzie zadebiutował 27 marca w przegranym meczu wyjazdowym z LKS-em 05 Krzanowice 0-2. W I zespole Grunwaldu rozegrał jak do tej pory 14 meczów i strzelił 3 bramki, w tym jedną przedniej urody w meczu z rezerwą Odry Wodzisław, kiedy to uderzeniem zza pola karnego zdjął pajęczynę z bramki gości.
więcej w dziale Kadra lub tu ->
Krajanowski Damian
/dodano o godz. 22.53/
komentarze ()

31.07.2004r. (sobota) - sparing

MKS Myszków  4-1  Grunwald Ruda Śląska (2-0)

Grunwald wystąpił w składzie:
Janosz (46. Katreniok) - Chołuj (73. Ostrowski), Szpoton, Ostrowski (69. Beck) - Grzybek (46. Bujny), Zajdel, Sobiech (46. Duda), Łuszczek, Altman (80. Dąbrowski) - Kawaler, Kasprzyk.

W ostatnim sparingu przed ligą "zieloni" przegrali w Myszkowie z MKS-em 4-1 po dwóch bramkach Damiana Sołtysika oraz po jednej Przemysława Szczygła i Grzegorza Góry. Honorowego gola dla Grunwaldu zdobył
Jarosław Zajdel
W Grunwaldzie cały mecz rozegrali -
Grzegorz Ostrowski (ostatnio MK Górnik Katowice), który tylko na chwilę opuścił boisko na skutek drobnego urazu oraz Tomasz Kasprzyk, który prawdopodobnie w nadchodzącym sezonie dalej będzie grał w Halembie. Natomiast Damian Krajanowski, lekko kontuzjowany, przyglądał się grze kolegów z ławki rezerwowych.
/dodano o godz. 15.28/

30.07.2004r. (piątek) - kadra 2004/2005

Dzisiaj rozpoczynamy prezentację piłkarzy, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentowali barwy Grunwaldu. Na początek kapitan "zielonych" - Adam Duda.
Adam Duda jest wychowankiem Stadionu Chorzów. W Grunwaldzie zadebiutował w wieku 20 lat - 19 listopada 1994r. w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 1994/1995, gdy Grunwald zremisował na wyjeździe z Victorią Jaworzno 1-1. W I drużynie rozegrał 224 mecze i strzelił 15 bramek. W 1997 roku wywalczył z Grunwaldem awans do III ligi, a rok później do II ligi. W 52. wewnątrzsekcyjnym plebiscycie Grunwaldu, jesienią 2000 roku, zajął pierwsze miejsce.
Duda Adam
/dodano o godz. 18.13/

29.07.2004r. (czwartek) - nowi piłkarze

Albert Bujny (poprzednio Urania Ruda Śląska) i Jarosław Zajdel (Wawel Wirek) to kolejni nowi piłkarze Grunwaldu.
Jarosław Zajdel to wychowanek "zielonych". W I zespole Grunwaldu rozegrał 174 mecze i strzelił 63 bramki. Zarówno w I i II zespole w debiucie zdobył bramkę. Strzelił także pierwszą historyczną bramkę dla Grunwaldu w II lidze w spotkaniu z Naprzodem Rydułtowy wygranym 2-1. Ostatni raz wystąpił w naszym zespole 5 lat temu.
Wystarczył zaledwie jeden trening, by "Jara" przekonał do siebie trenera Teodora Wawocznego o przydatności do zespołu.
Od kilku dni z Grunwaldem trenuje
Grzegorz Ostrowski (młodzieżowiec), zawodnik Uranii Ruda Śląska, wiosną wypożyczony do III-ligowego Górnika MK Katowice.
/dodano o godz. 20.49/

26.07.2004r. (poniedziałek) - sparingi

Już za niespełna dwa tygodnie ruszą rozgrywki IV ligi. Szereg gier kontrolnych rozegrali nasi rywale. Oto rezultaty tych meczów:

12  (3 + 9)

W zespole Łabęd zagrał wczoraj Adrian Wasik, a grą jedenastki gospodarzy kierował trener Tomasz Grozmani. Adrian Wasik grał w Grunwaldzie w latach 1997-2001. W tym czasie rozegrał 119 meczów i strzelił 6 bramek. W 2001 roku po rundzie jesiennej opuścił zespół z Halemby i przeniósł się do ŁTS-u, gdzie występuje do dziś. Z kolei trener tego zespołu, Tomasz Grozmani, w latach 2001-2002 rozegrał 39 meczów w Grunwaldzie. Po tym okresie także odszedł do ŁTS-u. Niedawno objął posadę I trenera tego klubu.
/dodano o godz. 18.02/

24.07.2004r. (sobota) - sparing

ŁTS Łabędy  3-0  Grunwald Ruda Śląska (1-0)

1
-0 Czekański, 10 min.
2-0 Koseła, 57 min.
3-0 Kafanke
, 83 min.

Simiłowski (46. Katreniok) - Beck (65. Kaiser, 78. Lorens), Szpoton, Chołuj, Duda - Krajanowski (61. Grzybek), Sobiech (56. Mitas), Bujny (46. Pohl, 70. Bujny), Altman - Kawaler, Łuszczek.

W 10. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Witold Czekański. Zmierzającej w środek bramki piłki nie zdołał powstrzymać Leszek Simiłowski i gospodarze objęli prowadzenie. Spotkanie zamiast w
Pyskowicach rozegrano niedaleko Łabęd przy ośrodku rekreacyjnym w Czechowicach, gdzie spędzający wolny czas ludzie mogli przy okazji zobaczyć mecz piłki nożnej na boisku o bardzo nierównej powierzchni. W I połowie "zieloni" mogli wyrównać, ale najpierw lob Szymona Łuszczka przeszedł minimalnie nad bramką, a w ostatniej minucie tej części meczu bramkarz Łabęd źle wybił piłkę, którą przejął Łuszczek, podał do Mariusza Kawalera, ale futbolówka znowu nie znalazła drogi do siatki. Tuż po przerwie bramkarz gospodarzy po zderzeniu z Tomaszem Szpotonem stracił przytomność, jednak szybka interwencja m.in. masażysty Grunwaldu postawiła bramkarza na nogi, który już jednak w tym spotkaniu nie wystąpił. Jego miejsce między słupkami zajął Leszek Simiłowski. W 56. minucie Łukasz Beck idealnie zagrał piłkę na czystą pozycję do Kawalera, który lobem próbował pokonać Simiłowskiego, ale niecelnie. Chwilę później centrę z lewej strony skutecznie zamknął Dariusz Koseła i było 2-0. Kwadrans przed zakończeniem meczu na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Michał Grzybek, Simiłowski sparował piłkę przed siebie, a nadbiegający Grzegorz Kaiser z 5 metrów posłał piłkę nad bramką. W 83. minucie gospodarze wykorzystali sytuację 3 na 1. Tym, który strzelił gola był Grzegorz Kafanke.
Trener Teodor Wawoczny dał dzisiaj szansę gry Michałowi Pohlowi (Urania Ruda Śląska) i Grzegorzowi Kaiserowi (wychowanek Grunwaldu, ostatnio bez przynależności klubowej).

/dodano o godz. 14.52/

23.07.2004r. (piątek) - zmiany w terminarzu

Na ostatnim posiedzeniu Śląskiego ZPN na wniosek dwóch klubów żywieckich - Koszarawy i Czarnych-Górala dokonano zmiany w terminarzu rozgrywek IV ligi grupy II. Kluby te wnioskowały o to, by ich mecze rozgrywane były na przemian, a nie tak jak było, że w jednej kolejce drużyny te grałyby w Żywcu. Zmiany te dotknęły również GRUNWALD, a mianowicie kolejkę 2, 3, 6 i 10 z udziałem "zielonych".

przed zmianą   =>   po zmianie

2 kolejka: Odra II (dom) => Koszarawa (wyjazd)
  3 kolejka: Czarni-Góral (dom) => Lędziny (dom)
  6 kolejka: Koszarawa (dom) => Odra II (dom)
10 kolejka: Lędziny (dom) => Czarni-Góral (dom)

zmieniony
terminarz rundy jesiennej -> Terminarz
/dodano o godz. 15.36/                                  komentarze ()

22.07.2004r. (czwartek) - Altman w Grunwaldzie

We wtorek piłkarze Grunwaldu zakończyli tzw. obóz dochodzeniowy, w czasie którego trenowali dwa razy dziennie. W środę rozegrali sparing, a dzisiaj otrzymali dzień wolnego, by zregenerować trochę siły.
Łukasz Altman (na zdjęciu), wychowanek MKS-u Siemianowice, ostatnio reprezentujący barwy Stadionu Śląskiego Chorzów jest drugim, po Mariuszu Kawalerze, nowym piłkarzem, który w nowym sezonie przywdzieje zielony trykot. Jak wiadomo w sezonie 2004/2005 na boiskach IV ligi musi występować co najmniej dwóch młodzieżowców, czyli piłkarzy z rocznika 1984 lub młodszych. Z rozegranych do tej pory meczów sparingowych można wywnioskować, że właśnie Łukasz Altman i Dariusz Sobiech (obydwaj z rocznika 1985) będą spełniać te kryteria.

/dodano o godz. 17.19/                                  komentarze ()

0(4 + 1)

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił Damian Krajanowski, który w sobotnim sparingu z Polonią Bytom rozbił łuk brwiowy i ma założone cztery szwy. W meczu z Ruchem trenerzy nie chcieli ryzykować, ale być może "Urbi" wystąpi już w sobotę w Pyskowicach w meczu z Łabędami. Z kolei dzisiaj przedwcześnie boisko z kontuzją kostki opuścił Szymon Łuszczek, który do soboty powinien się już wykurować.
/dodano o godz. 21.31/

21.07.2004r. (środa) - sparing

Grunwald Ruda Śląska  0-2  Ruch Radzionków (0-1)

0-1 Pajączkowski, 36 min. (wolny)
0-2 Osadnik, 87 min.

Widzów: ok. 50
Zespoły wystąpiły w następujących składach:
RUCH:
I połowa: Urbańczyk - Banaś, Klaczka, Szczygieł, Jabłoński, Bonk, Galeja, Tokarz, Rudyk, Pajączkowski, Wesecki.
II połowa: Różanka - Pogorzałek, Grosman, Wloka, Wrześniewski, Szyguła, Gorka, Opeldus, Osadnik, Sobala, Żaba.
Janosz (46. Katreniok) - Duda, Chołuj, Dąbrowski (28. Beck), Szpoton, Altman (46. Szemietiew), Łuszczek (33. Grzybek, 76. Idziaszek), Sobiech (28. Bujny), Stawowy (70. Kawaler), Mitas (73. Altman), Kawaler (50. Iwan, 73. Sobiech).

W sparingu z Ruchem Radzionków testowany był Łukasz Mitas ze Stadionu Śląskiego. Ponadto gościnnie wystąpili Aleksander Szemietiew, obecnie piłkarz Elimu Symferopol, przebywający w Polsce na wakacjach, a także Łukasz Iwan, który nie mieści się w kadrze Ruchu.
Goście wystąpili w I i II połowie w dwóch różnych składach i zdobyli solidnie po jednej bramce. W 36. minucie z prawej strony boiska tuż przy linii bocznej rzut wolny wykonywał Adrian Pajączkowski. Posłał piłkę w pole karne i przy biernej postawie Henryka Janosza znalazła się ona w bramce Grunwaldu. Trzy minuty przed końcem spotkania piłkę z prawej strony wrzucił Krystian Szyguła, a znajdujący się na 5. metrze Piotr Żaba odegrał głową do Radosław Osadnika, który pokonał Krystiana Katrenioka.
W całym spotkaniu "zieloni" zagrozili bramce "Cidrów" czterokrotnie - dwa razy w I połowie: rzutem wolnym Adama Dudy oraz główką Dariusza Sobiecha, a w drugiej połowie także dwukrotnie - znowu z wolnego, tym razem w wykonaniu
Radosława Chołuja i po uderzeniu Mariusza Kawalera w ostatnich sekundach spotkania.
/dodano o godz. 13.09/                             komentarze ()