Listopad 2006

30.11.2006r. (czwartek) - "Wiadomości Rudzkie":
                                     Zadecydował początek

Oto, co powiedział "Wiadomościom Rudzkim" trener Grunwaldu Fryderyk Duda o zakończonej rundzie jesiennej:

Fryderyk Duda: - Przed rozgrywkami zakładaliśmy zajęcie szóstego miejsca. Słaby początek i kilka porażek sprawiło, że nie osiągnęliśmy tego, co zamierzaliśmy. Nie ma jednak paniki, gdyż 11 miejsce i sześć punktów dzielących nas od szóstego miejsca nie przekreśla naszych szans na utrzymanie się w lidze. Do tego potrzebny będzie dopływ "świeżej krwi". Retusze w składzie pozwolą włączyć się do walki o szóste miejsce.

/źródło: "Wiadomości Rudzkie"/

/dodano o godz. 22.44/

28.11.2006r. (wtorek) - Puchar Polski

Mecz V rundy Pucharu Polski pomiędzy Grunwaldem i GKS-em Katowice, który pierwotnie miał się odbyć 25 listopada, zostanie rozegrany w Halembie 31 marca przyszłego roku.
Pucharowa potyczka będzie generalnym sprawdzianem "zielonych" przed rozpoczynającą się tydzień później (7 kwietnia) rundą wiosenną. Grunwald zagra bardzo ważny mecz w Skoczowie z Beskidem, który zajmuje szóste, ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, mając 6 punktów przewagi nad naszym zespołem.


/dodano o godz. 20.23/

27.11.2006r. (poniedziałek) - Zagrają dla dzieci górników

W najbliższą sobotę (2 grudnia) o godz. 13.00 w Halembie na stadionie Grunwaldu przy ulicy Kłodnickiej 54 zostanie rozegrany mecz pomiędzy miejscowym Grunwaldem a reprezentacją Śląska. Cały zysk z biletów zostanie przekazany na rzecz dzieci tragicznie zmarłych górników Kopalni "Halemba". Cena biletu na to spotkanie to tylko 6 złotych.
W zespole "zielonych" wystąpi gościnnie m.in. były piłkarz naszego klubu
Sebastian Gielza (obecnie GKS Katowice).
Reprezentacja Śląska, którą poprowadzi były znakomity reprezentant Polski, obecnie prezes GKS-u Katowice
Jan Furtok, wystąpi w następującym składzie:
Bramkarze:
Mateusz Sławik (Górnik Zabrze), Krzysztof Kozik (Piast Gliwice)
Zawodnicy z pola:
Błażej Radler (Górnik Zabrze), Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk, Marcin Malinowski, Marcin Radzewicz, Piotr Szymiczek, Jan Woś (Odra Wodzisław), Michał Chałbiński (Zagłębie Lubin, wcześniej przez wiele lat grał w śląskich klubach, m.in. Górniku, Odrze), Adam Kompała, Mirosław Widuch (Piast Gliwice), Jacek Trzeciak, Tomasz Sosna (Polonia Bytom), Piotr Ćwielong, Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Sławomir Pach (Zagłębie Sosnowiec), Hubert Jaromin, Krzysztof Markowski, Damian Sadowski (GKS Katowice) i Mariusz Śrutwa (w rundzie jesiennej bez klubu).

----------------------------------------------------------------------------
9 grudnia na stadionie Ruchu Chorzów odbędzie się charytatywny mecz reprezentacji Górnego Śląska z reprezentacją Polski. W drużynie "gospodarzy" prowadzonej przez Antoniego Piechniczka zagra dwóch piłkarzy Grunwaldu. Ich nazwiska nie są jeszcze znane.


/dodano o godz. 17.00/

26.11.2006r. (niedziela) - Grunwald ma kolejnego licencjonowanego spikera

Miło nam poinformować, że w Kursie Spikerów imprez sportowych w piłce nożnej trwającym w dniach 24-26 listopada w Katowicach uczestniczył wysłany przez nasz klub Lesław Mazur. Osoba ta ukończyła kurs spikerów piłkarskich i uzyskała uprawnienia do pełnienia tej funkcji na meczach I i II ligi oraz klas niższych.
W ogólnopolskim kursie organizowanym przez Śląski Związek Piłki Nożnej pod egidą PZPN-u wzięło udział ponad 50 osób z całej Polski. Były osoby o różnym doświadczeniu oraz te, które nie trzymały jeszcze "sitka" w ręku. Nie zabrakło także przedstawicieli z IV ligi grupy II, czyli "naszej" grupy - były osoby związane z Beskidem Skoczów, LKS-em Łąka, Pniówkiem Pawłowice Śląskie i Metalem Skałka Węgierska Górka.
Zajęcia prowadzone były przez znakomitych wykładowców (plan zajęć i lista osób prowadzących: --> KURS <--). Oprócz wykładów w hotelu przy ulicy Ceglanej w Katowicach odbyły się także zajęcia praktyczne na stadionie Rozwoju Katowice i w redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice.

/dodano o godz. 20.00/

25.11.2006r. (sobota) - Sparingi

Do około 8 grudnia potrwa w Grunwaldzie okres roztrenowania. Później piłkarze wybiorą się na urlop i przez miesiąc będą odpoczywać od piłki. Przygotowania do rundy wiosennej "zieloni" rozpoczną na początku stycznia 2007r. W okresie przygotowawczym nasi piłkarze rozegrają kilkanaście sparingów. Start rundy wiosennej przewidziany jest na 7 kwietnia.
Oto planowane mecze sparingowe Grunwaldu (miejsca oraz godziny rozegrania meczów będą ustalane na bieżąco):

27.01 (sobota)
Beskidy Andrychów (4. liga)
03.02 (sobota)
MK Górnik Katowice
(4. liga)
10
.02 (sobota) Walka Zabrze (3. liga)
14.02 (środa) GKS Katowice (3. liga)
17
.02 (sobota) Carbo Gliwice (5. liga)
24.02 (sobota) Piast Gliwice (2. liga)
03.03 (sobota) Polonia Bytom (2. liga)
07.03 (środa) Rozwój Katowice (3. liga)
10.03 (sobota) ŁTS Łabędy (4. liga)
17.03 (sobota) Unia Ząbkowice (5. liga)
21.03 (środa) Juniorzy Ruchu Chorzów (Śląska Liga Juniorów)
24.03 (sobota) Bobrek Karb Bytom (5. liga)

marzec/kwiecień: V runda Pucharu Polski:
                          Grunwald -
GKS Katowice

/dodano o godz. 20.36/

23.11.2006r. (czwartek)

W Rudzie Śląskiej: Ze względu na tragedię, do jakiej doszło w kopalni "Halemba", mecz pucharowy Grunwaldu z GKS Katowice został przełożony na wiosnę.

Stadion, gdzie swoje mecze rozgrywa
Grunwald Ruda Śląska, od terenu KWK "Halemba" dzieli tylko ulica. Klub ten przez długie lata swojej działalności utożsamiany był z zakładem pracy, gdzie we wtorkowe popołudnie doszło do wybuchu metanu. Zdecydowana większość zawodników zatrudniona była niegdyś w kopalni.

Mecz przełożony
Nic dziwnego, że ludzie związani z klubem tragedię, która wstrząsnęła całym krajem, przeżywają w szczególny sposób. - Nie da się opisać tego, co teraz przeżywamy. Łączymy się w smutku z rodzinami ofiar. Nie czekając na decyzję prezydenta o ogłoszeniu żałoby narodowej, postanowiliśmy odwołać zaplanowany na sobotę mecz Pucharu Polski z GKS Katowice. To spotkanie odbędzie się wiosną przyszłego roku - powiedział prezes Grunwaldu,
Teodor Wawoczny. Ich niedoszli rywale również nie pozostali obojętni. Na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiły się kondolencje dla członków rodzin poległych górników.

Odczuwam strach...
Jednym z tych, którzy łączyli pracę w kopalni z grą w barwach Grunwaldu był
Roman Merczyk, pełniący obecnie funkcję kierownika IV-ligowego zespołu. - Na "Halembie" pracowałem 25 lat i doczekałem się emerytury. Jak dziś pamiętam dzień, w którym uległem wypadkowi, to było w 1981 roku. Zmiażdżyło mi wtedy dłoń. Groziła mi amputacja, ale na szczęście rękę udało się uratować. Po jej leczeniu wróciłem do pracy. To wydarzenie miało jednak wpływ na moją piłkarską karierę, którą wkrótce musiałem zakończyć. 1000 metrów pod ziemią byłem bodaj tylko raz. Warunki jakie tam panują nie mogą się równać z tymi, do których byłem przyzwyczajony na poziomie 380 i 525, gdzie - podobnie jak większość zawodników Grunwaldu - pracowałem na co dzień - powiedział Roman Merczyk.
Spośród ludzi obecnie związanych z Grunwaldem, w kopalni "Halemba" zatrudnieni są
Fryderyk Duda i Henryk Janosz. Ten pierwszy jest trenerem IV-ligowca, a drugi strzeże bramki. Duda ma uprawnienia do prowadzenia kombajnu, Janosz pracuje w przewozie, chociaż... - Od sierpnia razem z trenerem pracujemy na poziomie 1030 metrów. Do naszych obowiązków nie należy jednak rozbiórka. W chodniku, gdzie doszło do wybuchu metanu pracowaliśmy jedynie w weekendy, kiedy dokonywaliśmy pomiaru stężenia różnych gazów. Dobrze się stało, że mecz z GKS Katowice został odwołany. Nie czas i miejsce na zabawę. Modlimy się o cud. Z niektórymi osobami, które zostały poszkodowane w tym tragicznym wypadku, zapewne spotykaliśmy się na dole, przechodziliśmy obok siebie... Nie ukrywam, że odczuwam strach przed ponownym zjazdem na dół. Przerażona jest również żona. Taki jednak wybrałem zawód i ta praca dostarcza nam środków do życia. Głównym tematem rozmów na Halembie, także podczas treningów, jeszcze długo pozostanie wtorkowa tragedia.

Żyją nadzieją
Na liście tych, którzy we wtorkowe popołudnie zjechali 1000 metrów pod ziemię, widnieje nazwisko
Krystiana Sitka, 47-letniego inżyniera z Mikołowa. - Pamiętam go bardzo dobrze. Spotykaliśmy się na corocznych imprezach z okazji Barbórek. Czasem przychodził na nasze mecze. Był nam bardzo przychylny. Aż żal serce ściska... - wspomina Merczyk. Na wspomnianej liście jest również 29-letni Arkadiusz Falkus. - Grałem z nim kiedyś w juniorach Górnika, skąd na jakiś czas trafił do Walki Makoszowy, a później do Tempa Paniówki. Wciąż mam nadzieję, że uda mi się go zobaczyć - stwierdził dyrektor ds. marketingu Górnika Zabrze, Krzysztof Maj.

/źródło: "Sport"/

/dodano o godz. 14.08/

22.11.2006r. (środa) - Mecz z GKS-em odwołany

Wobec tragedii, jaka wydarzyła się w KWK "Halemba", gdzie zginęło 6 górników, a los 17 pozostaje nieznany, Śląski Związek Piłki Nożnej odwołał sobotnie spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Grunwaldem Ruda Śląska a GKS-em Katowice. Mecz został przełożony na marzec przyszłego roku.

/dodano o godz. 20.50/

22.11.2006r. (środa) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Fryderyk Duda przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 17. kolejki z LKS-em Łąka (0-0):

                              Kasprzyk
4, Kot M 3 (84. Drapała M n)
           Wróblewski
M
4, Sobiech 4, Jurok 4, Łuszczek 4
                                    Kusiak
n (16. Chołuj 1, 63. Starowicz M n)
                          
Waga
5, Szpoton 4, Jarczyk 4
                                         Janosz
6

M - Młodzieżowiec

Po 2 kolejkach rundy rewanżowej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:

1.
Henryk Janosz - 12 punktów
2.
Szymon Waga - 11 punktów
3. Tomasz Kasprzyk - 10 punktów
3. Tomasz Szpoton - 10 punktów

więcej -> Noty Trenera

/dodano o godz. 13.42/

20.11.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VII edycja":
Po rundzie jesiennej prowadzi
Hanka Lokaj

W weekend finiszowali piłkarze. Również typujący w konkursie "Zostań fachowcem" po raz ostatni przed zimową przerwą wzięli udział w zabawie.
16. runda konkursu już za nami. Zwycięstwo w ostatniej przed zimową przerwą rundzie zapewniało zdobycie 8 punktów i takim wynikiem mogło się w weekend pochwalić kilku zawodników. W klasyfikacji generalnej na dwóch pierwszych miejscach bez zmian. Prowadzi z pięciopunktową przewagą
Hanka Lokaj, a drugi nadal jest Feliks Tomalik. Na trzecie miejsce natomiast, dzięki 7 zdobytym punktom, awansował Zygmunt Zbirenda. 
Spośród wszystkich uczestników zabawy tradycyjnie wylosowaliśmy piłkę. Tym razem futbolówka trafia do
Michała Kilkowskiego. Serdecznie gratulujemy, a po odbiór nagrody prosimy się zgłaszać do redakcji TV Sfera mieszczącej się przy ulicy Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu w godzinach od 8.30 do 15.30.
Przypominamy, że po zakończeniu sezonu, czyli rundy wiosennej, na zwycięzcę całej edycji konkursu czeka nagroda główna niespodzianka.

/źródło: Sfera TV/

/dodano o godz. 22.36/

19.11.2006r. (niedziela) - Wyniki 17. kolejki

Wyniki 17. kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

Grunwald Ruda Śląska - LKS Łąka 0:0

Metal Skałka WG Żabnica - Victoria Jaworzno 2:0 (1:0)
1:0 Chowaniec (6.)
2:0 Puto (84.)

Koszarawa Żywiec - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:2 (2:1)
1:0 Sikora (5.)
1:1 Miły (16.)
2:1 Szmatiuk (40.)
2:2 Żukowski (80.)

Start Mszana - BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 (0:0)
1:0 Moskal (49.)
2:0 Pączko (51.)
2:1 Sz.Kasiński (88.)
2:2 Czak (90.+2.)

Energetyk ROW Rybnik - Beskid Skoczów 0:3 (0:1)
0:1 Chodor (14.)
0:2 Kłoda (85.)
0:3 Szczęsny (89.)

Polonia Marklowice - Polonia Łaziska 0:0

Odra II Wodzisław Śląski - Gwiazda Skrzyszów 5:1 (3:0)
1:0 Wróbel (22.)
2:0 Szary (33.)
3:0 Szary (38.)
3:1 P.Dudek (60.)
4:1 Ł.Szkatuła (65.)
5:1 Wróbel (74.)

Pasjonat Dankowice - Przyszłość Rogów 0:0

/źródło: gazeta.pl/

/dodano o godz. 23.30/

19.11.2006r. (niedziela) - Mecz w liczbach

                                     GRUNWALD   0-0   ŁĄKA

 

Strzały:

08  (3 + 5)

14  (6 + 8)

celne:

0(1 + 4)

0(2 + 2)

niecelne:

0(2 + 1)

10  (4 + 6)

Rzuty rożne:

0(3 + 3)

0(1 + 4)

Faule:

19  (10 + 9)

12  (8 + 4)

Spalone:

0(3 + 0)

0(3 + 2)

 

/źródło: własne, Mateusz Pasiek/

Strzały Grunwaldu (8):
4 - Kasprzyk (celny i 3 niecelne)
1 - Jurok (celny)
1 - Kusiak (celny)
1 - Łuszczek (celny)
1 - Waga (celny)

Strzały Łąki (14):
3 - Adam Maślorz (celny i 2 niecelne)
3 - Andrzej Maślorz (2 celne i niecelny)
2 - Maroszek (2 niecelne)
2 - Pławecki (2 niecelne)
2 - Ryguła (2 niecelne)
1 - Deringer (celny)
1 - Mateja (niecelny)


200. - mecz w barwach Grunwaldu rozegrał Tomasz Kasprzyk
0
70. - mecz w barwach Grunwaldu rozegrał Tomasz Jarczyk
0
60. - mecz w barwach Grunwaldu rozegrał Michał Kusiak
0
10. - mecz w barwach Grunwaldu rozegrał Paweł Wróblewski


/dodano o godz. 18.53/

18.11.2006r. (sobota) - Dobrze, że to już koniec

Grunwald  0-0  Łąka

W ostatnim meczu ligowym w tym roku Grunwald zremisował bezbramkowo z LKS-em Łąka. Obie drużyny uraczyły widzów słabym widowiskiem. W tym nieciekawym spotkaniu w końcówce meczu goście mogli zapewnić sobie zwycięstwo, jednak w sytuacji "2 na 1" fantastyczną interwencją Henryk Janosz uratował "zielonym" punkt.
200. mecz w I zespole Grunwaldu rozegrał Tomasz Kasprzyk, jednak, jak pozostali koledzy, kapitan halembian meczu do udanych nie zaliczy.
W 10. minucie spotkania z 25 metrów na bramkę Łąki huknął Michał Kusiak. Piękną paradą popisał się bramkarz gości Łukasz Szweda, który z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny. 9 minut później po błędzie defensywy Grunwaldu kapitan LKS-u Adam Maślorz stanął przed szansą zdobycia bramki. Przed sobą miał tylko Henryka Janosza, ale przegrał ten pojedynek. Kolejną groźną akcję podopieczni Bronisława Loski stworzyli w 37. minucie. Po dośrodkowaniu Łukasza Wróbla pozostawiony w polu karnym bez opieki Piotr Maroszek "główkował" nad poprzeczką. W odpowiedzi Tomasz Kasprzyk z rzutu wolnego z 17 metrów strzelił obok słupka.
Tuż po przerwie "zieloni" mogli prowadzić. Paweł Wróblewski dośrodkował w pole karne, ale Dariusz Kot nie sięgnął piłki. W 68. minucie z kolei bliscy objęcia prowadzenia byli goście. Po zagraniu Andrzej Maślorza Piotr Maroszek wbiegający w pole karne strzelił obok słupka. Minutę później idealną piłkę od Dariusza Sobiecha otrzymał Tomasz Kasprzyk. "Nakata" wchodząc w "szesnastkę" zbyt długo jednak "zwodził" obrońców i bramkarz bez problemów obronił jego strzał. Po chwili po rzucie wolnym Grunwaldu Łukasz Szweda dalekim wyjściem wypiąstkował piłkę, a strzelający zza pola karnego Szymon Łuszczek trafił w ręce golkipera. W końcówce spotkania piłkarze z Łąki mocno przycisnęli gospodarzy, ale nie wykorzystali jednak żadnej dogodnej okazji. W 79. minucie niewiele pomylił się Andrzej Maślorz, posyłając piłkę obok bramki. Trzy minuty później łączanie wyprowadzili kontrę. Adam Maślorz wyłożył na 5. metr piłkę swojemu bratu, Andrzejowi, który już zapewne widział piłkę w siatce, jednak fantastycznie interweniował Henryk Janosz, wybijając piłkę. W 84. minucie Dominik Pławecki przymierzył z dystansu, ale piłka przeszła obok bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Za tydzień Grunwald rozegra u siebie mecz pucharowy z liderem III ligi, GKS-em Katowice i tym akcentem zakończy rok 2006. Kolejne emocje w wydaniu ligowym czekają kibiców dopiero w kwietniu przyszłego roku.

/dodano o godz. 18.24/

18.11.2006r. (sobota) - Słabe spotkanie

Grunwald Ruda Śląska  0-0  LKS Łąka

200. mecz w I zespole Grunwaldu rozegrał Tomasz Kasprzyk.

GRUNWALD:
Janosz - Waga
, Szpoton, Jarczyk - Kusiak (16. Chołuj,
63. Starowicz M) - Wróblewski M, Sobiech, Jurok, Łuszczek - Kasprzyk (kpt), Kot M (84. Drapała M)
Rezerwa:
Nowak - Klimas M, Majdak M
Trener: Fryderyk DUDA


ŁĄKA:
Szweda
M - Deringer, Skrzypiec, Zieleźnik - Pławecki (88. Folek M), Ryguła, Wróbel M, Mateja (28. Nielek M), Andrzej Maślorz - Adam Maślorz (kpt), Maroszek (73. A.Żur M)
Rezerwa:
Ochodek M - Szewczulak M
Trener
: Bronisław LOSKA

M - Młodzieżowiec

Żółte kartki:
Kasprzyk (45.+1.), Chołuj (63.) - Deringer (19.), Ryguła (41.), Maroszek (46.), Andrzej Maślorz (75.)

Sędziował:
Daniel Kruczyński (Żywiec)
Widzów:
300


/dodano o godz. 14.08/

16.11.2006r. (czwartek) - Z Łąką po raz 8.
                                        Jubileusz
"Nakaty"

W sobotę i niedzielę piłkarze IV ligi rozegrają 2. kolejkę rundy rewanżowej, a zarazem ostatnią w tym roku. W sobotnie przedpołudnie (godz. 11.00) GRUNWALD podejmuje na własnym stadionie sąsiada w tabeli, LKS Łąkę. Halembianie tracą do swojego rywala zaledwie jeden punkt.
W rundzie jesiennej podopieczni
Fryderyka Dudy zremisowali w Łące 2-2. Po pół godzinie gry po bramkach Piotra Maroszka i Adama Matei gospodarze prowadzili 2-0. Przed przerwą kontaktowego gola zdobył głową Michał Kusiak. Na początku drugiej połowy boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Mirosław Żur. Niebawem Tomasz Kasprzyk uderzeniem z linii pola karnego doprowadził do remisu. W końcówce spotkania "Nakata" nie wykorzystał dobrej okazji na bramkę, a po przeciwnej stronie Andrzej Żur trafił w poprzeczkę.
Zespół z Łąki po bardzo dobrym początku sezonu był nawet wiceliderem. Po 8 kolejkach (5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, bramki: 11-7) podopieczni
Bronisława Loski mieli m.in. 10 punktów przewagi nad Grunwaldem (Łąka 16 pkt, Grunwald 6 pkt). W kolejnych 8 spotkaniach LKS zdobył zaledwie 6 punktów (6 remisów i 2 porażki, bramki: 5-9). Dziś z tej wielkiej przewagi nie zostało już praktycznie nic. Po 16 kolejkach Łąka ma 22 pkt, a Grunwald 21. Oba zespoły są w strefie zagrożonej spadkiem i tracą do bezpiecznego miejsca (Beskid 25 pkt) odpowiednio 3 i 4 punkty.
Ciężką przeprawę z naszym sobotnim przeciwnikiem miał lider Energetyk ROW Rybnik, który w pojedynkach z tym zespołem stracił aż 5 punktów! W I kolejce w Rybniku Łąka wygrała 1-0, a ponad tydzień temu zremisowała u siebie 1-1.
Najlepszym strzelcem Łąki jest
Piotr Maroszek, który zdobył 5 bramek (w poprzednim sezonie zaliczył 10 trafień i również był najlepszy).
W sobotę po raz
200. w I zespole Grunwaldu wystąpi kapitan Tomasz Kasprzyk (rozegrał 199 meczów i strzelił 67 bramek). Zabraknie natomiast pauzującego za żółte kartki Mateusza Karcza.

Mecz Grunwaldu z Łąką będzie
8. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach Grunwald i LKS zanotowali po 2 zwycięstwa, a 3 mecze zakończyły się remisem. Stosunek bramkowy jest korzystny dla halembian i wynosi 17-12.

Mecze Grunwaldu z
Łąką -> Historia spotkań

/dodano o godz. 23.12/

16.11.2006r. (czwartek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Fryderyk Duda przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 16. kolejki z Przyszłością Rogów (2-2):

                              Kasprzyk
6, Kot M 5 (74. Starowicz M n)
    Wróblewski
M
5, Sobiech 4 (71. Jurok n), Karcz 6, Łuszczek 5
                                         Kusiak
5
                          
Waga
6, Szpoton 6, Jarczyk 4
                                         Janosz
6

M - Młodzieżowiec

W IV lidze rozpoczęła się runda rewanżowa (wiosenna) i po pierwszej kolejce na czele klasyfikacji znajduje się 5 zawodników z dorobkiem 6 punktów. Wśród nich jest także najlepszy piłkarz rundy jesiennej według ocen trenera Fryderyka Dudy -
Tomasz Szpoton:

1.
Henryk Janosz - 6 punktów
1. Mateusz Karcz - 6 punktów
1. Tomasz Kasprzyk - 6 punktów
1. Tomasz Szpoton - 6 punktów
1. Szymon Waga - 6 punktów

więcej -> Noty Trenera

/dodano o godz. 14.02/

14.11.2006r. (wtorek) - Sebastian Gielza ponownie w Halembie!

W V rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice - jak już kilkanaście dni temu informowaliśmy - Grunwald zmierzy się z liderem III ligi GKS-em Katowice. Mecz odbędzie się w Halembie w sobotę 25 listopada o godz. 11.00.
Ponownie na stadion przy ulicy Kłodnickiej zawita Sebastian Gielza, najlepszy strzelec "zielonych" w sezonach 2002/03 (III liga - 29 meczów, 10 bramek) i 2003/04 (IV liga - 26 meczów, 21 bramek), obecnie broniący barw drużyny z Katowic.

Wyniki IV rundy PP:
Górnik Wesoła - GKS Katowice 0-3 (walkower)
AKS Mikołów - Rozwój Katowice 0-5
Podlesianka Katowice - Slavia Ruda Śląska 1-0
Hetman 22 Katowice - MKS Siemianowice Śl. 0-7
Urania Ruda Śląska - MK Górnik Katowice 3-3, po dogrywce 4-4,
                                                           karne 7-8

Grunwald Ruda Śląska - wolny los


V runda PP - 25.11.2006r. (sobota) godz. 11.00:
Grunwald Ruda Śląska - GKS Katowice
MKS Siemianowice Śląskie - MK Górnik Katowice
Rozwój Katowice - wolny los
Podlesianka Katowice - wolny los


Mecze półfinałowe odbędą się wiosną 2007r.

/dodano o godz. 19.22/

13.11.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VII edycja"

15. runda konkursu "Zostań fachowcem" już za nami. W weekend najlepiej spisały się dwie osoby - Basia Szorek i Piotr Ogrodnik - które zdobyły po 9 punktów, jednak wcześniejsze słabe typowania nie pozwoliły im doszlusować do ścisłej czołówki. Duże zmiany zaszły w czołówce konkursu. Na pierwsze miejsce wskoczyła Hanka Lokaj, a na drugie Feliks Tomalik. Dotychczasowy lider Kazimierz Chruściński spadł na trzecie miejsce, a na plecach czuje już oddech kolejnych uczestników zabawy.
Spośród wszystkich uczestników zabawy tradycyjnie wylosowaliśmy piłkę. Tym razem futbolówka trafia do
Krzysztofa Kozoka. Serdecznie gratulujemy, a po odbiór nagrody prosimy się zgłaszać do redakcji TV Sfera mieszczącej się przy ulicy Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu w godzinach od 8.30 do 15.30.

Głosy na rundę 16. można oddawać do soboty do godz. 9.00: Konkurs Sportowy

/źródło: Sfera TV/

/dodano o godz. 20.34/

12.11.2006r. (niedziela) - Porażki na pożegnanie jesieni

W ostatnich meczach rundy jesiennej juniorzy starsi i młodsi Grunwaldu doznali wyjazdowych porażek:

Juniorzy '89/90: (Okręgowa Liga Juniorów)
Włókniarz Bielsko-Biała 
3-0  Grunwald Ruda Śląska (1-0)
 
GRUNWALD:
P.Majdak (kpt) - R.Kowolik, M.Rybarski, M.Kot, A.Michalski - M.Stawowy (M.Filar), M.Kondek, Ł.Kowalczyk, K.Haase (P.Janowski) - W.Lorens, A.Spiolek
Trener: Marcin Bladowski


Juniorzy '91: (Regionalna Liga Juniorów)
Sparta Katowice  2-0  Grunwald Ruda Śląska (1-0)

GRUNWALD:
S.Żydek - D.Kopyto, D.Kudełko (kpt), Ł.Lein, A.Orłowski - D.Majchrzyk, Ł.Brylczak (K.Wyrwich), T.Urbańczyk, Ł.Pająk - J.Szlapa, P.Czamara (M.Kasprzak)
Trener: Grzegorz Skiba


/dodano o godz. 20.50/

12.11.2006r. (niedziela) - Mecz w liczbach

                                          ROGÓW   2-2   GRUNWALD

 

Strzały:

09  (5 + 4)

08  (5 + 3)

celne:

0(3 + 3)

0(2 + 2)

niecelne:

0(2 + 1)

0(3 + 1)

Rzuty rożne:

0(4 + 2)

0(2 + 2)

Faule:

17  (7 + 10)

21  (11 + 10)

Spalone:

0(2 + 3)

0(2 + 0)

Strzały Przyszłości (9):
5 - Prusek (5 celnych)
1 - Kolisz (niecelny)
1 - Kowalczyk (niecelny)
1 - Pyka (celny)
1 - Sander (niecelny)

Strzały Grunwaldu (8):
4 - Kasprzyk (2 celne i 2 niecelne)
2 - Szpoton (celny i niecelny)
1 - Jurok (celny)
1 - Karcz (niecelny)


4. - "żółtko" w sezonie otrzymał w Rogowie Mateusz Karcz i w ostatniej kolejce w tym roku - 18 listopada z LKS-em Łąka - z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra


/dodano o godz. 12.31/

11.11.2006r. (sobota) - Grunwald bez długów

Do 23 października 2006 roku Grunwaldowi Ruda Śląska odbijała się czkawką gra w II lidze w latach 1998-2000. Uczestnictwo na tak wysokim szczeblu zaowocowało jedynie potężnymi długami, zagrożeniem dla dalszej egzystencji tego zasłużonego klubu i kłopotami czysto sportowymi - Grunwald jest dziś klubem czwartoligowym.
- Spłata długów, głównie wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, to był dla zarządu priorytet - mówi prezes klubu Teodor Wawoczny. - Bez uwolnienia się z tej pętli, nie mogłoby być mowy o normalnym funkcjonowaniu. Teraz konsekwentnie będziemy przestrzegać zasady niezadłużania się wobec kogokolwiek.
Grunwald spłacił długi dzięki temu, że właśnie 23 października br. korzystnie sprzedał 1 hektar ziemi, będącej jego własnością.
- Teraz już spokojnie będziemy utrzymywali klub z działalności gospodarczej - dodaje prezes Wawoczny. - Wypracowujemy ok. 25.000 złotych zysku miesięcznie, to w sam raz, by pokryć potrzeby związane z funkcjonowaniem czwartoligowego zespołu i utrzymywaniem drużyn trampkarzy, juniorów oraz tzw. grupy naborowej. Nie będziemy dążyli na siłę do awansu do trzeciej ligi, bo tam miesięczny budżet klubu musi zamykać się w minimalnej kwocie 40.000 zł. Na razie przynajmniej, musi nam wystarczyć satysfakcja, że naszymi młodymi piłkarzami są zainteresowane inne kluby, w tym Górnik Zabrze i Ruch Chorzów, z którymi na co dzień współpracujemy.
Jeżeli w przyszłości uda się poszerzyć działalność gospodarczą, a zarząd klubu ma takie zamiary, to w grę wejdą ambitniejsze sportowe plany.

/źródło: "Dziennik Zachodni"/

/dodano o godz. 17.36/

11.11.2006r. (sobota) - Najlepsze spotkanie "zielonych"

Trampkarze '92:
Grunwald Ruda Śląska  3-1  Wyzwolenie Chorzów (2-0)

bramki:
F.Klasik (1-0), P.Martyn (2-0), J.Lorke (3-0)

GRUNWALD:
M.Markowicz - M.Musioł, Ł.Koś (kpt), D.Nieborak, M.Miluski, J.Lorke, M.Warchoł, P.Martyn, R.Malejka, K.Klasik, F.Klasik
Trener: Michał Jendryczko

Najstarsi trampkarze Grunwaldu zwycięstwem zakończyli rundę. Był to najlepszy mecz "zielonych" jesienią. Po spotkaniu trener Michał Jendryczko pochwalił cały zespół.
Halembianie objęli prowadzenie w 12. minucie. Bramka była zasługą braci Klasików - Kamil ograł obrońców i zagrał na czystą pozycję do Filipa (rocznik '94), który nie dał szans bramkarzowi. Przed przerwą Grunwald dołożył drugiego gola: asystował Jakub Lorke, a na listę strzelców wpisał się Paweł Martyn, uderzając po długim rogu. Druga połowa zakończyła się remisem. Najpierw kontratak skutecznie wykończyli gospodarze. Marcin Miluski podał do Kamila Klasika, a ten wrzucił w pole karne i Jakub Lorke głową strzelił pod poprzeczkę nie do obrony. Grunwald nadal atakując nadział się na kontrę i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla naszego zespołu. Runda rewanżowa rozpocznie się pod koniec marca przyszłego roku.

/dodano o godz. 13.23/

 
Stowarzyszenie "Nasze Miasto Ruda Śląska"
www.naszemiasto.rsl.pl
 

Lista nr
20
Pozycja na liście:
11
 

Teodor Wawoczny
 

Kandydat na radnego Rudy Śląskiej
w okręgu Halemba - Bielszowice


10.11.2006r. (piątek) - Relacja z Rogowa

Przyszłość  2-2  Grunwald
0-1
Kasprzyk, 9 min. (po podaniu Karcza)
1-1 Prusek, 33 min. (z karnego, po faulu Karcza na Kusiu)
2-1 Prusek, 54 min. (z karnego, po faulu Jarczyka na Pokornym)
2-2
Szpoton, 90+2 min. (przecięcie strzału Karcza)

Cenny punkt wywieźli z Rogowa piłkarze Grunwaldu. Przy odrobinie szczęścia, a właściwie innych decyzjach sędziego ("zieloni" mieli pretensje do arbitra o podyktowanie pierwszego rzutu karnego oraz o nie uznanie bramki Dariusza Kota, który według "bocznego" był na spalonym), halembianie mogli pokusić się o 3 punkty.
Spotkanie dobrze się rozpoczęło dla podopiecznych Fryderyka Dudy. W 9. minucie Mateusz Karcz prostopadłym podaniem uruchomił Tomasza Kasprzyka. Kapitan Grunwaldu w sytuacji sam na sam nie dał szans Robertowi Okrentowi i było 0-1. W odpowiedzi groźnie, tuż obok bramki uderzył zza pola karnego Rafał Pokorny. W 19. minucie defensywie Grunwaldu dał się we znaki Bogdan Prusek. Najlepszy strzelec IV ligi uwolnił się spod opieki obrońcy, zszedł do środka pola karnego i strzelił na bramkę. Henryk Janosz broniąc nogami zażegnał niebezpieczeństwa. Trzy minuty później bramkarz Grunwaldu ponownie uratował swój zespół od utraty gola, wybijając także nogami strzał Bogdana Pruska z kilku metrów. Gospodarze przeprowadzali groźne akcje, jednak brakowało "kropki nad i". Zawodnicy Grunwaldu w ostatniej chwili rozbijali ataki. W 33. minucie Mateusz Karcz, próbując wybić piłkę, wślizgiem trafił w nogę składającego się do strzału z 15 metrów Piotra Kusia i sędzia podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem karnego był Bogdan Prusek. Cztery minuty przed końcem I połowy z 25 metrów na bramkę Grunwaldu groźnie przymierzył Dawid Sander. Piłka przeszła tuż obok bramki. W 44. minucie drugi raz na listę strzelców mógł wpisać się Tomasz Kasprzyk. "Nakata" minął obrońców Przyszłości i wbiegł w pole karne, ale jego strzał nogami wybił Robert Okrent. W doliczonym czasie gry Paweł Wróblewski wrzucił piłkę w pole karne do Tomasza Kasprzyka, ale ten nie opanował piłki - miał przed sobą tylko bramkarza - i szansa przepadła.
Dziewięć minut po przerwie szarżującego lewego obrońcę Rogowa Rafała Pokornego nieprzepisowo powstrzymał Tomasz Jarczyk i sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Po raz drugi karnego na bramkę zamienił Bogdan Prusek i był to jego 18. gol w rozgrywkach - drugi na liście najskuteczniejszych z 10 trafieniami jest Tomasz Kasprzyk. W 58. minucie Prusek mocno uderzył z rzutu wolnego. Na posterunku był jednak Henryk Janosz. W II połowie z atakami jednego, jak i drugiego zespołu, dobrze było tylko do pola karnego. "Zieloni" pierwszy strzał w tej części meczu oddali dopiero w 81. minucie i mógł się on zakończyć golem. Po rzucie rożnym Szymona Łuszczka Tomasz Szpoton z 5-6 metrów źle trafił w piłkę i ta przeszła obok bramki. Trochę wcześniej, bo ok. 70 minuty z trybun stadionu dało się usłyszeć śpiewy kibiców gospodarzy - "Lidera mamy..." (w razie zwycięstwa Przyszłość objęłaby fotel lidera). W doliczonym czasie gry uciszył ich - nomen omen - "Cichy" (przydomek piłkarski Tomasza Szpotona). Piłkę z autu wyrzucił Tomasz Kasprzyk, ta trafiła do Mateusza Karcza, który strzelił zza "szesnastki". W polu karnym lot futbolówki przeciął Tomasz Szpoton i ta wpadła do siatki. Stoper halembian utonął w objęciach kolegów. Po chwili sędzia zakończył spotkanie. 

/dodano o godz. 22.57/

10.11.2006r. (piątek) - Zasłużony remis

Przyszłość Rogów  2-2  Grunwald Ruda Śląska (1-1)

0-1
Kasprzyk, 9 min.
1-1 Prusek, 33 min. (karny)
2-1 Prusek, 54 min. (karny)
2-2
Szpoton, 90+2 min.

PRZYSZŁOŚĆ
:
Okrent - Pokorny, Kolisz, Sander, Swoboda
M - Pyka M (90+1. Pucka M), Mościcki (46. Malcher), Drożdż, Kowalczyk - Kuś (84. Procek), Prusek (kpt)
Rezerwa:
Tomala - Kachel, Stramski M, Tofilski M
Trener
: Adam NOCOŃ

GRUNWALD:
Janosz - Waga
, Szpoton, Jarczyk - Kusiak -
Wróblewski M, Sobiech (71. Jurok), Karcz, Łuszczek - Kasprzyk (kpt), Kot M (74. Starowicz M)
Rezerwa:
Nowak - Chołuj, Drapała M, Klimas M
Trener: Fryderyk DUDA

M - Młodzieżowiec

Żółte kartki:
Drożdż (40.), Kolisz (66.) - Karcz (22.)
Sędziował:
Wiesław Grobelny (Rybnik)
Widzów:
200


/dodano o godz. 19.00/

09.11.2006r. (czwartek) - Czas rewanż-u(-ów)

W środę zostało rozegranych siedem spotkań pierwszej kolejki wiosennej. Jutro w Rogowie nastąpi dokończenie kolejki. O godz. 13.30 miejscowa Przyszłość - jedyny niepokonany zespół w lidze! - podejmuje GRUNWALD. Gospodarze w razie zdobycia kompletu punktów obejmą fotel lidera.
Oba zespoły zmierzyły się 3 miesiące temu na inaugurację sezonu 2006/07. Wówczas w Halembie "zieloni" po słabym meczu i fatalnych błędach indywidualnych polegli
0-3. Bramki dla Przyszłości zdobyli: Łukasz Pyka (22 min), Piotr Kuś (57 min) i Bogdan Prusek (72 min).
W rundzie jesiennej rogowianie nie zaznali goryczy porażki - 8 meczów wygrali i 7 zremisowali, stosunek bramkowy: 32-13. Połowę goli zdobył
Bogdan Prusek, który z 16 trafieniami jest najlepszym strzelcem IV ligi i wyprzedza o 7 bramek Tomasza Kasprzyka.
W poprzedniej kolejce Przyszłość pokonała u siebie lidera z Rybnika
4-2, a hat-trickiem popisał się Bogdan Prusek. Czwartą bramkę dołożył Piotr Kuś.

Mecz Grunwaldu z Przyszłością będzie
8. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach 4 razy wygrała Przyszłość, 2 razy Grunwald i 1 mecz zakończył się remisem. Stosunek bramkowy: 15-10 dla Przyszłości.

Wyniki spotkań w Rogowie:
Przyszłość - Grunwald
1-1 (Kuś - Kasprzyk)
Przyszłość - Grunwald
1-3 (Jasiński - Jurok, Karcz, Sobiech)
Przyszłość - Grunwald
1-0 (Prusek)

Mecze Grunwaldu z
Przyszłością -> Historia spotkań

/dodano o godz. 18.15/

07.11.2006r. (wtorek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Fryderyk Duda przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 15. kolejki z Gwiazdą Skrzyszów (3-2):

Janosz 4 - Waga 5, Szpoton 5, Jarczyk 5 - Kusiak 4 - Wróblewski M 5, Sobiech 3 (63. Jurok n), Karcz 6, Łuszczek 5 - Starowicz M 3 (68. Kot M 1), Kasprzyk 6

M - Młodzieżowiec

Oto najlepsza trójka "zielonych" w rundzie jesiennej według ocen trenera
Fryderyka Dudy:

1.
Tomasz Szpoton - 80 punktów
2.
Szymon Łuszczek - 75 punktów
3. Tomasz Kasprzyk - 74 punkty

więcej -> Noty Trenera

/dodano o godz. 19.10/

06.11.2006r. (poniedziałek) - Do pobrania

Z sobotniego meczu Gwiazda 2-3 Grunwald udało się zarejestrować tylko bramki gospodarzy:

Pobierz:
1-1 Gabryś, 42 min. (wolny) (0.8 MB)
Pobierz: 2-1 Gabryś, 66 min. (3.0 MB)

Z przyczyn technicznych brakuje bramek Grunwaldu (0-1, 2-2, 2-3).

/autor:
sw_franek/
 
/dodano o godz. 23.03/

06.11.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VII edycja":
Głosowanie na rundę 15. do środy do 13.00

Za nami już 14. runda konkursu "Zostań fachowcem". W weekend najlepiej spisało się trio, które do swego konta dopisało po 8 punktów. Dzięki temu dorobkowi z weekendu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wskoczyła Hanka Lokaj, która ma obecnie tyle samo punktów, co znajdujący się na pierwszym miejscu Kazimierz Chruściński. Także na pozostałych miejscach w pierwszej dziesiątce doszło do małych przetasowań.
Spośród wszystkich uczestników zabawy tradycyjnie wylosowaliśmy piłkę. Tym razem futbolówka trafia do
Wojtka Ogrodnika. Serdecznie gratulujemy, a po odbiór nagrody prosimy się zgłaszać do redakcji TV Sfera mieszczącej się przy ulicy Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu w godzinach od 8.30 do 15.30.

Przypominamy, że ze względu na trwającą od środy do soboty kolejną kolejkę (Slavia gra w środę, Grunwald w piątek, a Urania, Szombierki i Wawel w sobotę), wyniki na następną rundę można typować tylko do środy do godz. 13.00: Konkurs Sportowy

/źródło: Sfera TV/

/dodano o godz. 20.27/

05.11.2006r. (niedziela) - Mecz w liczbach

                                        GWIAZDA   2-3   GRUNWALD

 

Strzały:

09  (6 + 3)

15  (4 + 11)

celne:

0(1 + 2)

0(1 + 4)

niecelne:

0(5 + 1)

10  (3 + 7)

Rzuty rożne:

0(1 + 0)

0(2 + 4)

Faule:

14  (4 + 10)

18  (7 + 11)

Spalone:

0(1 + 2)

0(1 + 2)

 

/źródło: własne, sw_franek/

Strzały Gwiazdy (9):
3 - Gabryś (2 celne i niecelny)
2 - Kowalski (2 niecelne)
1 - Adam (niecelny)
1 - Krótki (niecelny)
1 - Pietrzak (niecelny)
1 - Szymiczek (celny)

Strzały Grunwaldu (15):
5 - Kasprzyk (celny i 4 niecelne)
3 - Karcz (celny i 2 niecelne)
3 - Starowicz (celny i 2 niecelne)
1 - Jurok (celny)
1 - Kot (celny)
1 - Kusiak (niecelny)
1 - Sobiech (niecelny)


/dodano o godz. 22.06/

05.11.2006r. (niedziela) - Wodna porażka

Juniorzy '89/90: (Okręgowa Liga Juniorów)
Grunwald Ruda Śląska  1-3  GIEKSA Katowice (1-1)

bramka:
A.Spiolek (1-1)

GRUNWALD:
P.Majdak (kpt) - P.Peteja, M.Rybarski, K.Lodek (M.Filar), R.Kowolik - K.Haase, M.Kondek, M.Kot, M.Stawowy - A.Spiolek, W.Lorens (A.Michalski)
Trener: Marcin Bladowski

W fatalnych warunkach (mocne opady deszczu, duże kałuże na boisku) przyszło grać juniorom Grunwaldu i GIEKSY. Lepiej z tymi trudnościami poradzili sobie zawodnicy gości, którzy wygrali 3-1. Jedynego gola dla "zielonych" zdobył Arkadiusz Spiolek, wykorzystując w 25. minucie nieporozumienie obrońcy z bramkarzem.

/dodano o godz. 15.13/

05.11.2006r. (niedziela) - Przerwana seria

Juniorzy '91: (Regionalna Liga Juniorów)
Grunwald Ruda Śląska 
3-5  Rozwój Katowice (2-2)

bramki:
D.Majchrzyk (1-0), Ł.Pająk (2-2), J.Szlapa (3-2)

GRUNWALD:
S.Żydek - D.Kopyto, D.Kudełko (kpt), Ł.Lein, T.Urbańczyk - A.Orłowski, Ł.Brylczak, Ł.Pająk, D.Majchrzyk - J.Szlapa, P.Czamara
Trener: Grzegorz Skiba

W zimowej scenerii toczyło się sobotnie spotkanie juniorów młodszych Grunwaldu i Rozwoju. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Katowic 5-3. Na początku spotkania po golu Damiana Majchrzyka Grunwald prowadził 1-0, później jednak Rozwój zdobył 2 bramki. Na 2 minuty przed przerwą Łukasz Pająk strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Po przerwie "zieloni" objęli ponownie prowadzenie, gdy do siatki rywali trafił Jakub Szlapa. Ostatnie słowo należało do katowiczan - trzy strzelone bramki, w tym dwie gdy karę 5 minut odbywał Patryk Czamara, i passa 5 zwycięstw z rzędu Grunwaldu została przerwana.

/dodano o godz. 14.05/

05.11.2006r. (niedziela) - Wysoka porażka w Chorzowie

Trampkarze '92:
Stadion Śląski Chorzów 
6-1  Grunwald Ruda Śląska (3-0)

bramka:
R.Malejka (przy stanie 6-0)

GRUNWALD:
M.Markowicz - M.Szołtysek, Ł.Koś (kpt), M.Musioł, A.Winkowski, M.Miluski, M.Woźnica, B.Majowski, M.Grabarczyk (J.Lorke), P.Martyn, R.Malejka
Trener: Michał Jendryczko

Na sztucznej nawierzchni Stadionu Śląskiego Grunwald uległ gospodarzom 1-6. Honorową bramkę na 6 minut przed końcem spotkania zdobył Rafał Malejka.

/dodano o godz. 13.22/

05.11.2006r. (niedziela) - Relacja ze Skrzyszowa

Gwiazda  2-3  Grunwald
0-1 Kasprzyk, 39 min. (po podaniu Starowicza)
1-1 Gabryś, 42 min. (z wolnego)
2-1 Gabryś, 66 min. (po podaniu Kopca)
2-2 Karcz, 90 min. (głową, po dośrodkowaniu Wagi z rogu)
2-3 Kot, 90+2 min. (po podaniu Karcza)

Zwycięstwem z czerwoną latarnią zakończyli rundę jesienną piłkarze Grunwaldu. W Skrzyszowie dzięki bramkom w końcowych fragmentach spotkania "zieloni" zapewnili sobie triumf nad ostatnim zespołem ligi, który nie wygrał jeszcze meczu.
Grunwald zakończył jesień z równym bilansem: 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Jednak to nie koniec emocji piłkarskich w tym roku. Jeśli aura pozwoli, piłkarze IV ligi rozegrają jeszcze awansem dwie kolejki rundy wiosennej: 10 listopada o godz. 13.30 Grunwald zagra w Rogowie z Przyszłością, a 18 listopada o godz. 11.00 u siebie z LKS-em Łąka. Ponadto na 25 listopada zaplanowana została V runda Pucharu Polski, w której halembianie będą podejmować III-ligowy GKS Katowice.
Spotkanie Grunwaldu z Gwiazdą toczyło się w anormalnych warunkach - zawodnicy walczyli na boisku pokrytym śniegiem, a w czasie meczu grę utrudniał biały puch lecący z nieba. Na tym ciężkim terenie trudno było o dokładne podanie, nie wspominając już o składnej akcji. Pierwsi do nawierzchni przystosowali się gospodarze, którzy na początku spotkania ostrzelali, ale niecelnie bramkę Henryka Janosza: Szymon Adam w 5. minucie, Damian Gabryś 60 sekund później oraz Maciej Kowalski w 12. i 17. minucie. Grunwald pod bramkę Gwiazdy "podjechał" dopiero w 19. minucie. Tomasz Kasprzyk wszedł w pole karne i odegrał piłkę do Damiana Starowicza, a ten uderzył obok bramki. Kolejny raz groźnie pod "świątynią" Tomasza Żubertowskiego zrobiło się 14 minut później. Po rzucie rożnym Szymona Wagi bramkę mógł zdobyć Michał Kusiak, jednak jego strzał został przyblokowany i piłka spadła na siatkę tuż za bramką. W 39. minucie Grunwald prowadził 1-0. Damian Starowicz przejął piłkę na własnej połowie i odegrał w kierunku Tomasza Kasprzyka, który bez zastanowienia - niemal ze środka boiska - uderzył na bramkę i piłka wpadła "za kołnierz" rozpaczliwie interweniującego golkipera Gwiazdy. Ledwie 180 sekund cieszyli się z prowadzenia "zieloni". Damian Gabryś wykorzystał błąd w ustawieniu bramkarza Grunwaldu, który stanął przy dalszym słupku. Napastnik ze Skrzyszowa sprytnym strzałem z rzutu wolnego w krótki róg wyrównał stan spotkania.
Po przerwie Grunwald ruszył do ataku. W 49. minucie kapitan halembian Tomasz Kasprzyk ograł na prawej stronie obrońcę, wszedł w pole karne i odegrał piłkę do Damiana Starowicza, który strzelił jednak niecelnie. Po chwili "Cebul" ponownie stanął przed szansą zdobycia gola, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 55. minucie minimalnie niecelnym, mocnym strzałem popisał się Mateusz Karcz. Sześć minut później w "szesnastkę" gospodarzy wbiegł Tomasz Kasprzyk, jednak uderzył nad bramką. W 66. minucie pierwsze podejście Gwiazdy w II połowie pod bramkę Grunwaldu zakończyło się golem. Skrzyszowianie wykonali rzut wolny i piłka trafiła w mur. Po chwili futbolówkę otrzymał uciekający prawą stroną boiska Grzegorz Kopiec, który wystawił ją nadbiegającemu Damianowi Gabrysiowi i ten uderzył po długim rogu, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Nim halembianie ponownie złapali rytm sprzed utraty gola minęło trochę czasu. W 79. minucie Tomasz Kasprzyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go, jednak na śliskiej nawierzchni piłka mu odskoczyła i akcję zakończył niecelnym strzałem. 5 minut później "Nakata" z rzutu wolnego z 25 metrów trafił - po rykoszecie - w słupek. "Zieloni" nie poddawali się i w 90. minucie doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Waga i Mateusz Karcz będący na dalszym słupku uderzył piłkę głową, futbolówka odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. Podopieczni Fryderyka Dudy nie poprzestali na tym i poszli za ciosem, zdobywając w drugiej minucie doliczonego czasu gry, jak się po chwili okazało, zwycięską bramkę. Mateusz Karcz wrzucił piłkę za plecy obrońców, przejął ją Dariusz Kot i w sytuacji sam na sam z zimną krwią pokonał Tomasza Żubertowskiego, zapewniając Grunwaldowi trzy cenne punkty.

/dodano o godz. 00.12/

04.11.2006r. (sobota) - Zmiana terminu

Spotkanie 16. kolejki (pierwszej wiosennej) pomiędzy Przyszłością Rogów i Grunwaldem Ruda Śląska odbędzie się w Rogowie nie w środę 8 listopada, a - na prośbę gospodarzy - w piątek 10 listopada o godz. 13.30. Mecz oczywiście dojdzie do skutku, jeśli aura na to pozwoli.

/dodano o godz. 21.37/

04.11.2006r. (sobota) - Śnieżny horror z szczęśliwym zakończeniem

Gwiazda Skrzyszów  2-3  Grunwald Ruda Śląska (1-1)

0-1 Kasprzyk, 39 min.
1-1 Gabryś, 42 min. (wolny)
2-1 Gabryś, 66 min.
2-2 Karcz, 90 min. (głową)
2-3 Kot, 90+2 min.

GWIAZDA:
Żubertowski - Pietrzak
M, Dróżdż (kpt), Szymiczek, Adam M - Kopiec, Krótki, Kowalski, Żurkowski (88. Bażan M) - Dudek (83. Pielka), Gabryś
Rezerwa:
Szkalbmierski - Granica M, Obara
Trener
: Dariusz OWCZARCZYK

GRUNWALD:
Janosz - Waga
, Szpoton, Jarczyk - Kusiak -
Wróblewski M, Sobiech (63. Jurok), Karcz, Łuszczek - Starowicz M (68. Kot M), Kasprzyk (kpt)
Rezerwa:
Nowak - Chołuj, Drapała M, Klimas M
Trener: Fryderyk DUDA

M - Młodzieżowiec

Żółte kartki:
Dudek (83.) - Kot (75.)
Sędziował:
Piotr Brzózka (Bielsko-Biała)
Widzów:
20

/dodano o godz. 20.23/

04.11.2006r. (sobota) - Wynik na żywo

Gwiazda Skrzyszów  -  Grunwald Ruda Śląska  godz. 14.00

Strona wymaga co pewien czas odświeżania -> odśwież <-

- Grunwald rozpocznie w składzie: Janosz - Jarczyk, Szpoton, Waga - Kusiak - Łuszczek, Karcz, Sobiech, Wróblewski - Kasprzyk, Starowicz
- Spotkanie rozpoczęte lecz panują złe warunki do gry. Śnieg pada bardzo mocno.
- Po 15 minutach 0:0
- Po 30 minutach nadal 0:0
- 39 minuta Kasprzyk na 0:1 przelobował wysuniętego bramkarza. W 42 minucie z rzutu wolnego Gabryś na 1:1
- Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1
- Po 60 minutach nadal 1:1
- 66 minuta 2:1 bramkę strzela Gabryś
- W 90 minucie bramkę na 2:2 strzela Karcz, a dwie minuty potem bramkę na 2:3 strzela Kot

- Mecz kończy si
ę wynikiem 2:3 dla drużyny Grunwaldu

Relację prowadzą:
Mateusz Pasiek (na miejscu) i sw_franek (ze stadionu)

02.11.2006r. (czwartek) - Z Gwiazdą po raz 3.

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana ostatnia, 15. kolejka rundy jesiennej (na 8 i 18 listopada zaplanowane zostały jeszcze mecze z rundy wiosennej). W sobotę GRUNWALD wyjeżdża do Skrzyszowa na mecz z tamtejszą Gwiazdą. Początek spotkania o godz. 14.00.
Po 14 kolejkach Gwiazda Skrzyszów - z 5 punktami - zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Skrzyszowianie jako jedyni w lidze nie wygrali jeszcze spotkania (5 remisów i 9 porażek). Oto wyniki naszego rywala:
2-3 z Pasjonatem (w), 0-0 z Odrą II (d), 1-2 z Mszaną (d), 2-2 z Victorią (d), 0-2 z Koszarawą (w), 0-2 ze Skałką (d), 1-3 z BKS-em (w), 1-1 z Pniówkiem (w), 0-2 z Przyszłością (d), 0-0 z Łąką (w), 1-1 z Beskidem (d), 1-2 z Łaziskami (w), 0-1 z Marklowicami (d) i 0-4 z Energetykiem (w). W 14 meczach Gwiazda zdobyła 9 bramek i 25 straciła. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maciej Kowalski, który 3 razy trafił do siatki (w poprzednim sezonie z 8 bramkami był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Gwiazdy). 
Przed sezonem 2006/07 drużynę ze Skrzyszowa opuścili:
Damian Dziadek (Płomień Połomia), Adam Jachimowicz i Klaudiusz Szweda (Naprzód Zawada), Szymon Karaś (koniec kariery), a najlepszy snajper Gwiazdy - 9 bramek w sezonie 2005/06 - Marcin Mazurek zasilił Pniówek Pawłowice Śląskie.
Gwiazdę wzmocnili następujący zawodnicy:
Szymon Adam (młodzieżowiec, Górnik Zabrze), Michał Ćmich, Piotr Dudek i młodzieżowiec Artur Urbański (GKS Jastrzębie), Łukasz Granica (młodzieżowiec, MOSiR Jastrzębie), Paweł Krótki (Przyszłość Rogów) oraz Radosław Pielka (Walka Zabrze).
Trenerem Gwiazdy jest
Dariusz Owczarczyk.

Mecz Grunwaldu z Gwiazdą będzie
3. meczem obu zespołów w historii. W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się po raz pierwszy. Jesienią w Halembie wygrał Grunwald 2-0 (73' M.Kusiak, 82' S.Starowicz). W rewanżu lepsi okazali się piłkarze Gwiazdy, którzy pokonali "zielonych" 3-2 (6' M.Mazurek, 47' D.Gabryś, 48' K.Szweda - 64' i 90+2' D.Rudyk)

Mecze Grunwaldu z
Gwiazdą -> Historia spotkań

/dodano o godz. 17.54/

01.11.2006r. (środa) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Fryderyk Duda przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 14. kolejki z BKS-em Stalą Bielsko-Biała (0-0):

Janosz 5 - Waga 6, Szpoton 6, Jarczyk 5 - Kusiak 5 - Wróblewski M 4 (65. Drapała M n), Sobiech 4 (72. Jurok n), Karcz 5, Łuszczek 5 - D.Starowicz M 3 (77. Kot M n), Kasprzyk 5

M - Młodzieżowiec

Po 14 kolejkach rundy jesiennej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:

1.
Tomasz Szpoton - 75 pkt
2.
Szymon Łuszczek - 70 pkt
3. Tomasz Kasprzyk - 68 pkt

więcej -> Noty Trenera

/dodano o godz. 18.31/

www.grunwald.elsat.net.pl