Maj 2006 

31.05.2006r. (środa) - 27. kolejka

Wyniki 27. kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

BKS Stal Bielsko-Biała - Koszarawa Żywiec 2:0 (1:0)
1:0 Gałgan (43.)
2:0 Czak (53.)

Beskid Skoczów - Grunwald Ruda Śl. 1:0 (0:0)
1:0 Stalmach (90.)

AKS Mikołów - Victoria Jaworzno 3:2 (0:1)
0:1 Wrona (15.)
1:1 Kurasz (60.)
1:2 Jedynak (68.)
2:2 Kurasz (79.)
3:2 T.Szczepanik (81.)

Gwiazda Skrzyszów - Przyszłość Rogów 1:0 (1:0)
1:0 Mazurek (43.)

Polonia Marklowice - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (2:1)
1:0 Halszka (13.)
2:0 M.Powiecko (14.)
2:1 Kostecki (28. karny)
2:2 Kostecki (61.)
2:3 Kostecki (77.)

LKS Łąka - Odra II Wodzisław Śl. 3:1 (1:1)
1:0 Maroszek (10.)
1:1 Albingier (43.)
2:1 Adam Maślorz (73.)
3:1 Zieleźnik (87.)

Unia Racibórz - Polonia Łaziska 1:1 (1:0)
1:0 Frydryk (43.)
1:1 Paluch (80.)

Czarni-Góral Żywiec - Pasjonat Dankowice 1:2 (0:2)
0:1 Tomala (21.)
0:2 Tomala (38. karny)
1:2 Koźmiński (47.)

/źródło: gazeta.pl/

/dodano o godz. 23.00/                     
             
komentarze ()

31.05.2006r. (środa) - wynik

Beskid Skoczów  1-0  Grunwald Ruda Śląska  (0-0)

1-0 Stalmach, 90 min.

BESKID:
Trojanowski (kpt) - Kruszka, Misztal, Sornat, Kotwica (77. Zaremski) - Stalmach, Szczyrba (Mł.), Kłósko (Mł.) (61. Padło (Mł.)), Cienciała - Zdolski, A.Ihas
Rezerwa:
Glet - Woś, Jeleń, Gredka (Mł.)
Trener:
Franciszek Krótki

GRUNWALD:
Janosz - Chołuj, Szpoton, Krajanowski -
Jarczyk - Łuszczek (88. Pochylski (Mł.)), Kusiak, D.Sobiech (Mł.), S.Starowicz - Kasprzyk (kpt), Rudyk (Mł.) (66. D.Starowicz (Mł.))
Rezerwa: Moroń (Mł.) -
Majdak (Mł.), A.Duda, Jurok

Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

Żółte kartki:
Zdolski (65.) - Szpoton (2.), Łuszczek (19.)
Sędziował:
Tomasz Pacuda (Częstochowa)
Widzów:
15
0

/dodano o godz. 21.00/                     
             
komentarze ()

30.05.2006r. (wtorek) - "zieloni" "na tarczy"

III liga Piłki Ręcznej Mężczyzn - 10. kolejka:
MTS Chrzanów - GKS Grunwald Ruda Śląska 35:32 (17:19)

MTS: Zbigniew Walas - Szymon Bigaj 3, Radosław Biel 3, Krystian Biłko, Paweł Biłko 7, Michał Orłow 8, Marcin Ostrowski 1, Łukasz Piekarczyk, Krzysztof Sroka 2, Mateusz Zubik 11
Trener: Adam Piekarczyk

GRUNWALD: Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk 4, Łukasz Biernat 4, Paweł Bobowski 6, Dawid Hajnc 11, Marek Mazurek 4, Damian Rzepka 1, Daniel Rzepka 2
Trener: Bogdan Biernat

Nie powiodły się szczypiornistom plany poskromienia rywali w ostatnim spotkaniu rozgrywek III ligi. Nie bez znaczenia dla przebiegu spotkania pozostał fakt, iż w składzie halembian zabrakło wielu stałych graczy. Kontuzja wyeliminowała rozgrywającego - Tomasza Sporysiaka. W meczu nie wystąpił także kołowy - Jacek Gawlik, który w tym samym czasie walczył w Mistrzostwach Szkół Wyższych oraz rozgrywający Tomasz Hajnc, który w zakończonym sezonie zdołał zgromadzić pokaźną ilość bramek. Nie ulegało wątpliwości, że nawiązanie równorzędnej walki z tak silnym przeciwnikiem nie będzie łatwym zadaniem. Pierwsza połowa w wykonaniu graczy "Grunwaldu" wprowadziła atmosferę niepewności i zaniepokojenia na ławce przeciwników, a także wśród licznie zgromadzonej publiczności. Przebieg pierwszej odsłony nie pozwolił na wyłonienie lidera spotkania. Zarówno gospodarze jak i goście popełniali sporo błędów będąc w posiadaniu piłki. Gra toczyła się "bramka za bramkę" a wynik oscylował wokół remisu. Korzystne dla "Grunwaldu" rozstrzygnięcie pierwszej połowy nie zwiastowało ostatecznego sukcesu. Zdeterminowani chrzanowianie nie zamierzali tanio skóry sprzedać. Szybko odrobili straty i już w 5. minucie drugiej połowy objęli prowadzenie, zwiększając dorobek punktowy w miarę upływu czasu. Przyjezdni raz jeszcze usiłowali nawiązać walkę, lecz dystans punktowy dzielący zespoły okazał się zbyt duży do odrobienia. Halembianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiar porażki ustalając ostateczny wynik spotkania na 32:35. Mimo przegranej słowa pochwały należą się wszystkim zawodnikom "Grunwaldu". Trudne zadanie, przed jakim stanęli, przerosło ich siły i możliwości, jednak każda minuta gry była okupiona zaangażowaniem i walką. Na domiar złego w drugiej połowie spotkania kontuzji doznali rozgrywający Łukasz Biernat oraz skrzydłowy Damian Rzepka, którzy ze względu na braki w składzie zmuszeni byli pozostać na polu gry. Duża odpowiedzialność spoczywała na dwóch najbardziej doświadczonych zawodnikach. Zarówno Krzysztof Bednarczyk jak i Dawid Hajnc dokładali wszelkich starań, aby nie zawieść oczekiwań i nadziei, jaką pokładali w nich szkoleniowcy. 
Potyczką z chrzanowską drużyną szczypiorniści "Grunwaldu" zakończyli sezon III ligi. W najbliższym czasie Śląski Związek Piłki Ręcznej poda do publicznej wiadomości wynik weryfikacji zakończonych rozgrywek. Nie podlega wątpliwości, iż po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasuje się UKS MOSM Bytom, który zgromadził największą ilość punktów.
Sympatycznym akcentem na zakończenie sezonu ma być towarzyski mecz pomiędzy szczypiornistami "Grunwaldu" a drużyną Oldboy'ów. Na widowisko zapraszamy w najbliższą niedzielę (4 czerwca) do Hali MOSiR w Halembie! Początek spotkania o godzinie 12.30!
/relacja: Marcelina Gawlik/

/dodano o godz. 21.11/        
                          
komentarze ()

29.05.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VI edycja"

Ze względu na przełożone spotkania w IV lidze typującym w 9. rundzie zostały zaliczone punkty tylko za dwa mecze.
11 osób trafnie wytypowało wyniki Wawelu Wirek i Uranii Ruda Śląska w 9. rundzie konkursu "Zostań fachowcem". Zdobyli oni po 4 punkty, na który złożył się jeden trafny wynik i wytypowanie zwycięzcy w drugim spotkaniu. Z grona najlepszej jedenastki wylosowaliśmy jedną osobę, która wygrała piłkę firmy Colo z autografem Marcina Baszczyńskiego oraz osoby, które wygrały nagrody pocieszenia - 6 podwójnych zaproszeń do Multikina do Zabrza jutro (wtorek) na godzinę 20.00 na specjalny pokaz filmu "Silent Hill". Piłkę wygrywa
Marek Tomalik, zaś bilety do Multikina otrzymują: Robert Cieśluk, Marek Szczepaniuk, Wojciech Hendzlik, Mateusz Rybarski, Zygmunt Sychowicz i Grażyna Porada.
Piłkę można odebrać w redakcji Sfery TV w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69 codziennie od godz. 8.30 do 15.30, natomiast bilety do Multikina są do odebrania do jutra do godz. 16.00.

/źródło: Sfera TV/
/dodano o godz. 20.51/            
                      
komentarze ()

29.05.2006r. (poniedziałek) - do pobrania

Bramki z meczu Grunwald - Zantka Chorzów 3-3:

Pobierz: 1-0 A.Sobiech, 12 min. (1.0 MB)
Pobierz: 1-1 Ł.Przątka, 20 min. (0.7 MB)
Pobierz: 2-1 P.Wróblewski, 30 min. (wolny) (0.5 MB)
Pobierz: 2-2 P.Giel, 31 min. (1.1 MB)
Pobierz: 2-3 M.Kostyra, 34 min. (0.9 MB)
Pobierz: 3-3 A.Sobiech, 51 min. (0.7 MB)

/dodano o godz. 15.22/                                  komentarze ()

28.05.2006r. (niedziela) - remis na szczycie

Juniorzy '88:
Grunwald Ruda Śląska  3-3  Zantka Chorzów  (2-3)

1-0
A.Sobiech, 12 min.
1-1 Ł.Przątka, 20 min.
2-1
P.Wróblewski, 30 min. (wolny)
2-2 P.Giel, 31 min.
2-3 M.Kostyra, 34 min.
3-3
A.Sobiech, 51 min.

GRUNWALD:
P.Majdak - T.Klimas, M.Wyrwich, D.Suszyna - M.Rybarski - P.Wróblewski, D.Kot (kpt), J.Hewlik (81. Sz.Pikul), D.Gajdzik (83. M.Chrząszcz) - A.Adamczyk, A.Sobiech
Trener: Jarosław Zajdel

Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie Okręgowej Ligi Juniorów pomiędzy
Grunwaldem Ruda Śląska i Zantką Chorzów. Remis na pewno nie satysfakcjonuje gospodarzy, którym znacznie oddalił się awans do Śląskiej Ligi Juniorów. W ostatnich 4 meczach Zantce wystarczy zdobyć 5 punktów, by gra w najwyższej klasie juniorskiej stała się faktem.
Fatalnie spisywała się w I połowie obrona Grunwaldu. Gdyby nie Patryk Majdak w bramce wynik byłby bardziej niekorzystny.
W pierwszych 45 minutach "zieloni" zagrali zbyt nerwowo, "na stojąco", nie potrafili przytrzymać piłki, dokładnie jej rozegrać. Goście prezentowali futbol dojrzalszy, jednym podaniem uruchamiając napastników i stwarzając zagrożenie pod bramką Grunwaldu. Grali po prostu piłką, która im "nie przeszkadzała".
W 3. minucie po jedynym błędzie w meczu Patryka Majdaka, Dawid Suszyna głową wybił piłkę na róg. Kilka minut później po strzale zawodnika Zantki z lewej strony boiska piłka przeszła obok bramki. W 12. minucie Grunwald wyprowadził kontrę. Jacek Hewlik zagrał na czystą pozycję do Artura Sobiecha (goście zastawili nieudaną pułapkę ofsajdową) i ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W odpowiedzi Patryk Majdak wybronił strzał gości. W 19. minucie golkiper "zielonych" wygrał pojedynek sam na sam, a po chwili ponownie wyszedł z opresji obronną ręką. Za trzecim razem był już jednak bez szans i od 20. minuty było 1-1. W 24. minucie tylko źle przyjęta piłka przez napastnika Zantki uratowała gospodarzy od utraty bramki. 60 sekund później kolejny raz jeden z chorzowian stanął "oko w oko" z Patrykiem Majdakiem i ponownie górą był bramkarz Grunwaldu. W 30. minucie miał miejsce jeden z nielicznych ataków gospodarzy. Na ok. 18 metrów od bramki sfaulowany został Artur Sobiech. Piłkę z rzutu wolnego uderzył Paweł Wróblewski i bramkarz Zantki był bezradny. Niedługo cieszyli się z prowadzenia podopieczni Jarosława Zajdla, gdyż nie minęło ledwie kilkanaście sekund i był ponownie remis. W 34. minucie goście objęli prowadzenie - w sytuacji sam na sam lepszy okazał się zawodnik lidera tabeli. Już w ostatniej minucie I połowy "zieloni" mogli doprowadzić do wyrównania. Dariusz Kot rozegrał piłkę "z klepy" z Arturem Sobiechem i znalazł się przed bramkarzem gości, ale przegrał ten pojedynek.
W II połowie Grunwald zaprezentował się znacznie lepiej, przeważał, zdobył bramkę, miał kolejne okazje, ale nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść. Wreszcie w II części meczu dzielić piłkami zaczęła II linia, takich błędów nie popełniały już "tyły".
6 minut po przerwie do remisu - strzałem w długi róg - doprowadził Artur Sobiech. Najlepszą okazję na zdobycie kolejnej bramki, być może zwycięskiej, gospodarze nie wykorzystali w 72. minucie, gdy Jacek Hewlik będąc sam na sam z kilku metrów strzelił tuż obok słupka. Goście w II połowie nie tylko ograniczyli się do obrony korzystnego rezultatu, ale także groźnie kontratakowali. Patryk Majdak nie dał się jednak pokonać.
Z przekroju całego spotkania remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym.
I połowa - z gry, wypracowanych sytuacji bramkowych oraz 3 zdobytych bramek - na korzyść Zantki. "Zieloni" mieli trzy okazje na zdobycie bramki, z czego dwie wykorzystali. Z kolei II połowa na korzyść Grunwaldu - dobra gra i przewaga w polu, która została udokumentowana bramką.
Spotkanie zgromadziło, jak na mecz juniorów, sporo widzów - ponad 50.

Już wkrótce ukażą się bramki z meczu.
/dodano o godz. 21.46/                                  
komentarze

27.05.2006r. (sobota) - "Abdul" powalczy o złoto

"Sport": "Srebro" do powtórki

Po raz drugi z rzędu doprowadził swych podopiecznych do finału mistrzostw Polski trener Ryszard Kłusek. Mowa o reprezentacji U-16 Śląskiego ZPN, która w lipcu rywalizować będzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o Puchar Kazimierza Deyny. Ślązacy w kwalifikacjach makroregionalnych pokonali Opole 2-1, Dolny Śląsk 3-0 i zremisowali bezbramkowo z reprezentacją Lubuskiego ZPN. Reprezentację U-16 Śl. ZPN tworzą: Dawid Budzich, Kamil Werszczyński i Robert Trznadel (Górnik Zabrze), Dominik Wieczorek i Adrian Drzazga (GKS Katowice), Konrad Gerega, Radosław Werner i Damian Politański (Raków Częstochowa), Paweł Polak i Mariusz Tokarczyk (Odra Wodzisław), Kamil Szymura (MOSiR Jastrzębie), Tomasz Kapaś (UKS SMS Bielsko-Biała), Jakub Mrozek (BKS Stal Bielsko-Biała), Rafał Banarski (AKS Niwka), Ryszard Borutko (BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała),
Artur Sobiech (Grunwald Ruda Śląska, na zdjęciu), Mateusz Szatkowski i Dawid Bober (RKP Rybnik), Adrian Sztobryn i Tomasz Jorge (Ruch Chorzów) oraz Robert Wojsyk (MLKS Woźniki).
W ubiegłym roku ta sama ekipa (rocznik 1990) w mistrzostwach Polski piętnastolatków (Puchar Michałowicza) wywalczyła srebrne medale.
/źródło: "Sport"/
/dodano o godz. 14.30/        
                          
komentarze ()

26.05.2006r. (piątek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Ryszard Stondzik przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz z Polonią Marklowice (4-2):

                                Kasprzyk
8, Zajdel 3
      Łuszczek
4, Kusiak 6, D.Sobiech 3, Rudyk 3 (86. Pochylski n)
                                        A.Duda
3
                         Chołuj
3, Szpoton 4, Krajanowski 6
                                        Janosz
5

Po
11 kolejkach rundy wiosennej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
1.
Tomasz Kasprzyk -
66 pkt
2. Damian Krajanowski - 54 pkt
3. Henryk Janosz - 53 pkt

więcej -> Noty Trenera
/dodano o godz. 20.14/        
                          
komentarze ()

25.05.2006r. (czwartek) - zmiany l turniej

W najbliższy weekend na obiektach Grunwaldu w Halembie i Wawelu w Wirku odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 11-latków o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. W związku z tym, że część meczów turnieju zostanie rozegrana w Halembie, zmianie ulegają terminy spotkań drużyn młodzieżowych Grunwaldu.
W sobotę o godz. 9.00 rocznik 1991 Grunwaldu miał grać ze Slavią. Spotkanie to odbędzie się dzień wcześniej o godz. 17.00. Z kolei rocznik 1993 miał podejmować o 11.00 Rozwój Katowice. Spotkanie rozpocznie się 6 godzin później - o 17.00. Z kolei na niedzielne przedpołudnie - na godz. 10.30 - był zaplanowany mecz juniorów Grunwaldu z Zantką Chorzów. Mecz ten zostanie rozegrany w tym samym dniu, ale o godz. 17.00.
----------------------------------------------------------------------------
W sobotę i w niedzielę na stadionach w Wirku i w Halembie odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 11-latków o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska, w którym wezmą udział 24 zespoły podzielone na 4 grupy.
Mecze na stadionie Grunwaldu w Halembie rozegrają:
Grupa A (czerwona):
Lokomotiva Trnava (Słowacja)
Zagłębie Sosnowiec
GKS Grunwald Ruda Śląska
KS Clepardia Kraków
Promotor - Sport Zabrze
Rozwój Katowice
Grupa D (czarna):
TJ Vitkovice (Czechy) 
KS Dunajec Nowy Sącz 
SMS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała 
KS Slavia Ruda Śląska 
MKS Pogoń Ruda Śląska 
MOSM Polonia Bytom 

Mecze na stadionie Wawelu w Wirku rozegrają:
Grupa B (zielona):
Junosport Stara Lubovna (Słowacja)
MUKS Halny Kamienica
Cracovia Kraków
GKS Urania Ruda Śląska
TP Jastrząb Bielszowice
UKS Żaczek Katowice
Grupa C (niebieska):
Grun-Weiss Wittenberg (Niemcy)
SR-S Gwiazda Ruda Śląska
MKS Śląsk Świętochłowice
KS Ruch Chorzów
GKS Wawel Wirek
GKS Katowice

W sobotę o godz. 9.00 na stadionie Wawelu Wirek odbędzie się oficjalne otwarcie turnieju. Od godz. 10.00 do 15.00 w Wirku i w Halembie będzie się toczyła rywalizacja w grupach. Dzień później - od 9.30 do 13.30 - na tych stadionach zostanie rozegrana faza finałowa.
Harmonogram spotkań oraz regulamin turnieju dostępny jest na stronie jednego z organizatorów:

>> www.gwiazda.elsat.net.pl <<

/dodano o godz. 16.24/
                     
           komentarze ()

24.05.2006r. (środa) - Juniorzy '88: "szczyt" w Halembie

niedziela - godz. 17.00: GRUNWALD - Zantka Chorzów

Już tylko 5 kolejek pozostało do końca sezonu Okręgowej Ligi Juniorów. W walce o Śląską Ligę Juniorów liczą się dwa zespoły -
Zantka Chorzów i Grunwald Ruda Śląska. Bliżej upragnionego awansu do najwyższej klasy juniorskiej na Śląsku i gry z tak znakomitymi zespołami jak Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze czy Ruch Chorzów jest Zantka, która wyprzedza Grunwald o 7 punktów. W najbliższą niedzielę w Halembie dojdzie do arcyciekawego meczu, w którym zmierzą się właśnie Grunwald i Zantka. Tylko 3 punkty w tym meczu dadzą podopiecznym Jarosława Zajdla jeszcze realne szanse na wyprzedzenie chorzowian i wywalczenie awansu. Każdy inny wynik - remis lub zwycięstwo gości - teoretycznie przypieczętuje sukces Zantki.
Grunwald i Zantka to dwa najlepiej grające ofensywnie zespoły. W dotychczasowych spotkaniach zdobyły po 117 bramek. W dodatku chorzowianie to także najlepiej grająca drużyna w defensywie - tylko 19 bramek straconych.
W rundzie jesiennej w Chorzowie Zantka rozgromiła Grunwald
7-2 (2-1). Na tak sromotną porażkę wpływ miała z pewnością absencja w ekipie "zielonych" najlepszego zawodnika i strzelca, Artura Sobiecha, który pauzował za kartki.

Czołówka tabeli po 25 kolejkach:

 

mecze

punkty

bramki

Z

R

P

1. Zantka Chorzów

25

66

117-19

21

3

1

2. Stadion Śląski (ŚLJ)

23

62

75-21

20

2

1

3. Grunwald Ruda Śląska

25

59

117-46

19

2

4

4. Włókniarz Bielsko (ŚLJ)

25

48

59-33

15

3

7

(ŚLJ) - Stadion i Włókniarz mają już swoje drużyny w Śląskiej Lidze Juniorów. Jako że nie grozi im spadek z tejże ligi, to w przyszłym sezonie nadal będą w niej grać i przez to nie liczą się w walce o awans.

W rundzie wiosennej znakomicie spisują się ekipy Zantki i Grunwaldu - w 10 meczach odniosły po 10 zwycięstw. Obydwie "jedenastki" już jesienią bardzo dobrze prezentowały się w ataku, a Zantka również w obronie. Wiosną znacznie grę "w tyłach" poprawił Grunwald, w czym zasługa całego zespołu, na czele z dobrze broniącym
Patrykiem Majdakiem.
Przed tą rundą "zieloni" pozyskali tylko jednego zawodnika -
Jacka Hewlika z MKS-u Zaborze, który z miejsca wskoczył do pierwszej "jedenastki" i wespół z kapitanem Dariuszem Kotem decyduje o sile drugiej linii.
Za zdobywanie bramek w juniorach w roczniku 1988 odpowiedzialni są dwaj napastnicy urodzeni w roku 1990 -
Adam Adamczyk i Artur Sobiech. Obaj znają się jak "łyse konie". Grali ze sobą przez kilka lat w trampkarzach, gdzie ustanawiali rekordy strzeleckie, a teraz w juniorach są partnerami w linii ataku. Adamczyk w 73 meczach w trampkarzach strzelił 122 bramki, a "Abdul" w 122 meczach 227 bramek, co jest rekordem Grunwaldu. W drużynie juniorów obaj zadebiutowali w tym sezonie: Sobiech w 23 meczach (w 2 spotkaniach pauzował za kartki) strzelił 45 bramek i poprawił rekord juniorów należący do Adriana Przybyły. Adamczyk rozpoczął rozgrywki w juniorach młodszych, strzelając 2 bramki. W starszym roczniku zadebiutował w 11. kolejce w meczu z Zantką (2-7) i strzelił bramkę. Łącznie w 15 meczach w Okręgowej Lidze Juniorów zdobył 9 goli.

Czołówka tabeli rundy wiosennej po 10 kolejkach:

 

mecze

punkty

bramki

Z

R

P

1. Zantka Chorzów

10

30

53-4

10

-

-

2. Grunwald Ruda Śląska

10

30

42-9

10

-

-

3. Stadion Śląski

8

22

35-10

7

1

-

4. Gwarek Ornontowice

9

18

18-16

6

-

3

Do zakończenia sezonu pozostało 5 kolejek. Oto z kim i gdzie zmierzą się dwa zespoły walczące o awans:

ZANTKA - 66 pkt

GRUNWALD - 59 pkt

 

Grunwald (wyjazd)

Zantka (dom)

Stadion (d) 

Ruch Ch. (w)

Ornontowice (w)

Wawel (d)

Urania (d)

Łaziska (d)

Śląsk (w)

Stadion (w)

Zantkę czekają pojedynki z 3 mocnymi zespołami (Grunwald, Stadion i Śląsk) oraz 2 teoretycznie słabszymi (Gwarek O. i Urania). Podobnych rywali ma Grunwald: 3 mocne drużyny (Zantka, Ruch Ch. i Stadion) oraz 2 teoretycznie słabsze (Wawel i Łaziska).
Dla wielu zawodników (dotyczy tylko urodzonych w roku 1988) jest to ostatni sezon w juniorach, chyba że awansują do ŚLJ, wtedy wspólnie pograją jeszcze przez rok.
Kto wyjdzie z tych pojedynków zwycięsko i w nowym sezonie zagra w Śląskiej Lidze Juniorów? Odpowiedź poznamy już wkrótce.
/dodano o godz. 19.50/
                     
           komentarze ()

23.05.2006r. (wtorek) - kapitalny "Misiu"

III liga Piłki Ręcznej Mężczyzn - 9. kolejka:
GKS Grunwald Ruda Śląska
- Sucha Beskidzka 30:19 (13:4)

GRUNWALD: Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk 1, Łukasz Biernat 9, Paweł Bobowski 3, Łukasz Cierniak 1, Jacek Gawlik 1, Dawid Hajnc 8, Damian Rzepka 1, Daniel Rzepka 1, Tomasz Sporysiak 2, Robert Witek 2, Zbigniew Zdziebło 1
Trener: Bogdan Biernat

SUCHA: Andrzej Palichleb - Michał Drzyzga, Wojciech Kowaliczek 1, Michał Owczarek 2, Mateusz Pochopień 4, Dominik Śmietana 5, Dariusz Trzop 4, Grzegorz Wojdyła 3 

Pewne zwycięstwo odnieśli w niedzielnym meczu piłkarze ręczni, pokonując przed własną publicznością zespół z Suchej Beskidzkiej. Gospodarze przystąpili do gry z mieszanymi uczuciami. Powszechny niepokój wzbudzała w nich bowiem informacja o zwycięstwie rywali nad niepokonanymi do tej pory bytomianami. 
Od początku spotkania warunki gry dyktowali gospodarze. Skuteczna gra w defensywie oraz efektywne ataki na bramkę pozwoliły miejscowym na uzyskanie bezpiecznej przewagi punktowej już w pierwszej połowie. Rezultat 13:4 dawał nadzieję na spektakularne zwycięstwo halembian. W zaistniałej sytuacji swych sił na boisku spróbować mogli młodzi zawodnicy, którzy w tym sezonie rozpoczęli przygodę z ligą. Na początku drugiej odsłony goście raz jeszcze podjęli próbę zmniejszenia rozmiary porażki, jednak wyczyn ten przerósł możliwości graczy z Suchej Beskidzkiej, a strata punktowa okazała się zbyt duża do odrobienia. Końcowy rezultat 30:19 pozwolił zawodnikom odetchnąć po niefortunnej porażce z drużyną MOSiR-u Mysłowice. Na słowa uznania zasługuje postawa Michała Zalewskiego, którego popisowe interwencje w bramce wzbudzały aplauz widowni. Warto zwrócić też uwagę na fakt, iż każdy z zawodników Grunwaldu wpisał się na listę strzelców, co zdarza się nieczęsto. Do zakończenia rozgrywek pozostała "zielonym" już tylko konfrontacja z drużyną MTS MOS Chrzanów. Ostatnie starcie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem Grunwaldu 34:29. Sympatycy halembskich szczypiornistów liczą na powtórkę rezultatu sprzed miesiąca. Jak będzie w rzeczywistości? Weryfikacja już wkrótce!

              
  (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

           

           

           

             


/relacja i zdjęcia: Marcelina Gawlik/
/dodano o godz. 21.27/        
                          
komentarze ()

22.05.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VI edycja"

W VIII rundzie zabawy "Zostań fachowcem" najwięcej problemów sprawiły typującym mecze z udziałem rudzkich IV-ligowców: Slavii i Grunwaldu. Najlepiej poradził sobie z takimi wynikami Franciszek Smykalla, który zdobył 7 punktów i tym samym wygrał piłkę firmy Colo z autografem Marcina Baszczyńskiego. Nagroda jest do odebrania w siedzibie redakcji Sfery TV w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69 codziennie od godz. 8.00 do 16.00.
W klasyfikacji generalnej po tej rundzie prowadzą
Mateusz Sobecko wraz z Krzysztofem Woźnikiem, którzy po sobotnich spotkaniach wyprzedzili poprzedniego lidera Rafała Antysa. W czołówce jednak są tak niewielkie różnice, że walka o zwycięstwo i sprzęt sportowy będzie trwać do ostatniego ligowego spotkania.
/źródło: Sfera TV/
/dodano o godz. 21.31/            
                      
komentarze ()

21.05.2006r. (niedziela) - udany rewanż

Juniorzy '88:
Włókniarz Bielsko-Biała 
0-2  Grunwald Ruda Śląska  (0-1)

0-1
A.Sobiech
0-2
A.Sobiech (karny)

GRUNWALD:
P.Majdak - T.Klimas, M.Wyrwich, D.Suszyna - M.Rybarski - D.Gajdzik (Sz.Pikul), D.Kot (kpt), J.Hewlik, P.Wróblewski - A.Adamczyk (M.Chrząszcz), A.Sobiech
Trener: Jarosław Zajdel

W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Jarosława Zajdla (3. miejsce) zmierzyli się z sąsiadem w tabeli, Włókniarzem Bielsko-Biała (4. miejsce). Jesienią "zieloni" przegrali u siebie 2-3 i w niedzielne przedpołudnie zrewanżowali się za tamtą porażkę, wygrywając 2-0.
Grunwald, aby liczyć się jeszcze w walce o Śląską Ligę Juniorów musiał ten mecz wygrać. Grę w Bielsku utrudniał mocno wiejący wiatr, który w I połowie był sprzymierzeńcem gości, dominujących niepodzielnie na boisku. Włókniarz nie miał w tej części meczu za wiele do powiedzenia.
Pierwsza bramka padła po podaniu Adama Adamczyka. "Adam" wypuścił w "uliczkę" Artura Sobiecha, który znalazł się przed bramkarzem i przelobował go, kierując piłkę do bramki czubkiem buta. Dogodną sytuację do zdobycia gola miał Jacek Hewlik - po jego strzale piłka przeszła obok bramki - oraz Paweł Wróblewski, którego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Na przerwę "zieloni" schodzili prowadząc 1-0.
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, lecz umiejętnie grająca obrona Grunwaldu oraz dobrze spisujący się od dłuższego czasu w bramce Patryk Majdak nie dopuścili do straty gola. Halembianie grali w II połowie głównie z kontry. Jedna z nich okazała się skuteczna. Artur Sobiech zagrał piłkę ze środka pola do Adama Adamczyka, który wypuścił Pawła Wróblewskiego i "Jajo" będąc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany, i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł "Abdul" i pewnym strzałem w róg bramki uzyskał swoje drugie trafienie w spotkaniu, a zarazem 45. w sezonie.
Cała drużyna zasłużyła dzisiaj na wyróżnienie. Grunwald zagrał konsekwentnie we wszystkich formacjach.
Za tydzień w niedzielę o godz. 10:30 juniorzy Grunwaldu zagrają na własnym boisku z Zantką Chorzów. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż w rundzie wiosennej oba zespoły wygrały wszystkie 10 spotkań.

/dodano o godz. 22.52/                                  
komentarze ()

21.05.2006r. (niedziela) - relacja

W meczu 26. kolejki IV ligi śląskiej grupy II GRUNWALD pokonał Polonię Marklowice 4-2 (0-1). Było to 6. spotkanie obu drużyn w historii i już 4. zwycięstwo Grunwaldu (do tego dochodzą jeszcze 2 mecze zakończone podziałem punktów). Tak blisko, jak wczoraj, marklowiczanie wygranej jeszcze nie byli. Przez 3/4 spotkania to oni byli stroną przeważającą. Podopieczni Leszka Powiecki prowadzili już 2-1 (w 34. minucie Bartłomiej Matysek trafił w same "widły" bramki Grunwaldu, a w 60. minucie Dariusz Halszka strzelił tuż przy słupku nie do obrony; w między czasie - w 55. minucie - wyrównał po rajdzie lewą stroną Michał Kusiak) i w 84. minucie mieli piłkę "meczową", jednak jej nie wykorzystali - strzał Dariusza Halszki do pustej bramki w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem wybił z linii bramkowej Damian Krajanowski. Mimo tego nic nie wskazywało na to, że losy spotkania mogą się jeszcze odwrócić. "Zieloni" prezentowali się do tego momentu słabo. Jednak niespełna 60 sekund po zmarnowanej "setce" Polonii nadeszło - dosłownie i w przenośni - "5 minut" kapitana "zielonych" Tomasza Kasprzyka, który aż trzykrotnie (!) wpisał się na listę strzelców pomiędzy 85. a 92. minutą i trzy punkty powędrowały na konto Grunwaldu. Po meczu trener Ryszard Stondzik mógł odetchnąć z ulgą, gdyż seria porażek dobiegła końca. O ile w trzech poprzednich meczach - w Skrzyszowie, Rogowie i Rybniku - Grunwaldowi "należały" się jakieś punkty, to w sobotę było odwrotnie.
"Zwycięstwo ma wielu ojców, a porażka jest sierotą" - tak mówi pewne, znane porzekadło. Wczoraj ojcami triumfu halembian byli przede wszystkim:
Tomasz Kasprzyk (zdobywca 4-tego w sezonie hat-tricka), Damian Krajanowski (dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej po strzałach piłkarzy Polonii) i Michał Kusiak (powrócił do składu po pauzie za żółte kartki; zdobył piękną bramkę na 1-1 po indywidualnej akcji, mijając w polu karnym zawodników z Marklowic jak "tyczki" oraz asystował przy bramce na 2-2).
"Zieloni" zagrali w sobotę bez 4 podstawowych, kontuzjowanych piłkarzy:
Tomasza Jarczyka, Sebastiana Juroka, Mateusza Karcza i Sebastiana Starowicza. Na ławce rezerwowych zasiadło czterech młodzieżowców, w tym Sławomir Pochylski, który po wyleczeniu urazu wznowił na początku tego tygodnia treningi i wczoraj wystąpił w emocjonującej końcówce.

W sobotę
Tomasz Kasprzyk zdobył bramkę numer 21, 22 i 23 w rozgrywkach (w 19. minucie zmarnował jednak doskonałą okazję, którą zazwyczaj wykorzystuje z "zamkniętymi oczami" - będąc 5 metrów od bramki strzelił obok słupka) i jest coraz bliżej sięgnięcia po koronę króla strzelców IV ligi oraz awansu przynajmniej na 3. miejsce wśród najlepszych snajperów "zielonych" pod względem strzelonych bramek w jednym sezonie (do końca pozostały jeszcze 4 kolejki).

Oto najlepsze osiągnięcia strzeleckie piłkarzy I zespołu Grunwaldu w jednym sezonie:
40 - Gerard Pawlik (sezon 1965/66)
30 - Adrian Kudełko (1996/97)
24 - Krzysztof Pawlik (1995/96)
23 - Dariusz Chrząszcz (1993/94), Tomasz Kasprzyk (2005/06), Ryszard Stondzik (1977/78).

/dodano o godz. 19.04/                     
             
komentarze ()

20.05.2006r. (sobota) - do pobrania

Bramki z meczu Grunwald - Polonia Marklowice 4-2:

Pobierz: 0-1 Matysek, 34 min. (0.4 MB)
Pobierz: 1-1 Kusiak, 55 min. (1.0 MB)
Pobierz: 1-2 Halszka, 60 min. (0.9 MB)

Pobierz: 84. minuta: Krajanowski wybija piłkę z linii
           bramkowej po strzale Halszki
(0.7 MB)

Pobierz: 2-2 Kasprzyk, 85 min. (1.1 MB)
Pobierz: 3-2 Kasprzyk, 90 min. (wolny) (0.4 MB)
Pobierz: 4-2 Kasprzyk, 90+2 min. (1.0 MB)

/dodano o godz. 16.22/                                  komentarze ()

20.05.2006r. (sobota) - wynik

Grunwald Ruda Śląska  4-2  Polonia Marklowice  (0-1)

0-1 Matysek, 34 min.
1-1
Kusiak, 55 min.
1-2 Halszka, 60 min.
2-2
Kasprzyk, 85 min.
3-2
Kasprzyk, 90 min. (wolny)
4-2
Kasprzyk, 90+2 min.

GRUNWALD:
Janosz - Chołuj, Szpoton, Krajanowski - A.Duda
- Łuszczek, Kusiak, D.Sobiech (Mł.), Rudyk (Mł.) (86. Pochylski (Mł.)) - Kasprzyk (kpt), Zajdel
Rezerwa: Moroń (Mł.) - D.Starowicz (Mł.), Wróblewski (Mł.)
Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

POLONIA:
Pietruszka - Piechoczek (Mł.), Staniek, Michał Skupień (84. Smuda) - Dziedzic, Maciej Skupień (Mł.), M.Powiecko
(kpt), Sobol (70. Knesz), Matysek - Pawelec, Halszka

Rezerwa: D.Mika - Brachman (Mł.), Dejneka (Mł.), Kulig, J.Mika (Mł.)
Trener: Leszek Powiecko


Żółte kartki: Krajanowski (74.) - Staniek (85.)
Sędziował:
Damian Rachwalski (Częstochowa)
Widzów: 200


/dodano o godz. 13.48/                     
             
komentarze

18.05.2006r. (czwartek) - zmiany w terminarzu

Z powodu wizyty Papieża Benedykta XVI w Polsce zostały odwołane spotkania piłkarskie wyznaczone na 27-28 maja 2006r. W związku z tym doszło do poniższych zmian w terminarzu:

- 27. kolejka rozegrana zostanie 31 maja (pierwotnie 27 maja)
Beskid Skoczów -
GRUNWALD

- 28. kolejka rozegrana zostanie 3 czerwca (pierwotnie 31 maja)
GRUNWALD - Czarni-Góral Żywiec

- 29. kolejka rozegrana zostanie 7 czerwca (pierwotnie 3 czerwca)
AKS Mikołów -
GRUNWALD

- 30. kolejka rozegrana zostanie 10 czerwca (pierwotnie 7 czerwca)
GRUNWALD - Unia Racibórz

/źródło: www.bks.bielsko.pl, własne/
/dodano o godz. 19.11/        
                          
komentarze ()

18.05.2006r. (czwartek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Ryszard Stondzik przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 25. kolejki z Energetykiem ROW Rybnik (1-3):

                                Kasprzyk
5, Rudyk 3
Łuszczek
5, Zajdel 3, D.Sobiech 3, D.Starowicz 3 (73. Wróblewski n)
                                        Jarczyk
5
                         Chołuj
4, Szpoton 4, Krajanowski 5
                                        Janosz
4

Po
10 kolejkach rundy wiosennej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
1.
Tomasz Kasprzyk -
58 pkt
2. Henryk Janosz - 48 pkt
2. Damian Krajanowski - 48 pkt
2. Tomasz Szpoton - 48 pkt

więcej -> Noty Trenera
/dodano o godz. 13.44/        
                          
komentarze ()

17.05.2006r. (środa) - punkty zostały w Bielszowicach 

Trampkarze '94:
Jastrząb Ruda Śląska  2-1  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

1-0 Mądrala, 14 min.
2-0 Mądrala, 41 min.
2-1
Dąbrowski, 54 min.

GRUNWALD:
Krzymiński - Szal, Szulc, Gunia - Szol - Paliński, Sroka, Białek (31. Dąbrowski), Podlaski - Ficek, Bańczyk 
Trener: Ireneusz Adamczyk

Dla piłkarzy Grunwaldu pierwsze 15 minut meczu było rozgrzewką, ponieważ za późno dojechali na miejsce. Bramka Dominika Mądrali przebudziła gości. Od 45. minuty spotkania rozpętała się burza, której towarzyszyły gwałtowne opady deszczu. Przerwa w grze trwała kwadrans. Opady spowodowały, że na boisku powstały wielkie kałuże, znacznie utrudniające dalszą część spotkania. Honorową bramkę dla halembian zdobył Patryk Dąbrowski, który celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

/źródło: Michał Podlaski/

/dodano o godz. 19.41/                                  
komentarze ()

16.05.2006r. (wtorek) - III liga Piłki Ręcznej Mężczyzn

8. kolejka - 14.05.2006r.:
MOSiR Mysłowice -
GKS Grunwald Ruda Śląska 37:32 (16:19)

MOSiR: Mateusz Czapliński - Piotr Cuper 3, Kamil Dyczkowski 5, Marcin Dymek 7, Dawid Kosowski, Tomasz Lux 11, Radosław Rożek 2, Przemysław Szoen 5, Łukasz Wybraniec 4
Trener: Maria Raś

GRUNWALD: Michał Zalewski - Łukasz Biernat 10, Krzysztof Bednarczyk, Paweł Bobowski 4, Łukasz Cierniak, Jacek Gawlik 1, Marek Mazurek 1, Łukasz Paszek, Damian Rzepka 1, Daniel Rzepka 4, Tomasz Sporysiak 9, Robert Witek 2, Zbigniew Zdziebło 
Trener: Bogdan Biernat

Nieoczekiwaną porażkę ponieśli w meczu wyjazdowym piłkarze ręczni. Młody zespół z Mysłowic wykazał się ambicją i koncentracją, co zadecydowało o końcowym zwycięstwie gospodarzy. Przebieg spotkania w niczym nie przypominał toku wydarzeń sprzed miesiąca, kiedy "zieloni" pewnie pokonali drużynę z Mysłowic 49:26. W meczu rewanżowym w składzie "Grunwaldu" zabrakło Braci Hajnców oraz kontuzjowanego Sebastiana Krzymińskiego. Pod ich nieobecność, rolę "strzelców" usiłowali przejąć Łukasz Biernat (10 bramek) oraz Tomasz Sporysiak (9 bramek), natomiast Sebastiana Krzymińskiego godnie zastępował w bramce Michał Zalewski. Nie wystarczyło to jednak, aby z pojedynku z mysłowickimi szczypiornistami wrócić z tarczą. Od pierwszych minut spotkania sytuacja na boisku była napięta. Żaden z zespołów nie był w stanie uzyskać bezpiecznej przewagi punktowej. W 15. minucie pierwszej odsłony zaniepokojeni szkoleniowcy gości poprosili o czas. Przekazane uwagi poskutkowały i szczęśliwie parę chwil później halembianie zwiększyli dystans obejmując pięciobramkowe prowadzenie. Znaczną przewagę udało utrzymać się do końca pierwszej połowy. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo. Gospodarze wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą część meczu konsekwentnie odrabiali straty. Pomagali im w tym zawodnicy "Grunwaldu", których rzuty trafiały obok bramki, a podania - do rąk rywali. Skuteczne kontrataki w wykonaniu miejscowych przesądziły o ostatecznej porażce "zielonych". W ciągu ostatnich 8 minut spotkania goście zdołali zdobyć zaledwie 2 bramki, tracąc przy tym aż 9. W efekcie to gospodarze, wraz z licznie zgromadzonymi w mysłowickiej hali kibicami, hucznie świętowali drugie zwycięstwo odniesione w rozgrywkach III ligi. "Zielonym" natomiast pozostało wyciągnięcie wniosków z tej niespodziewanej porażki. Już w przyszłym tygodniu czeka ich bowiem starcie z drużyną z Suchej Beskidzkiej, która zaskakująco dobrze spisała się w meczu z UKS-em Bytom, fundując liderom rozgrywek pierwszą porażkę. Warto przypomnieć, iż z pierwszej konfrontacji "Grunwaldu" z Suchą Beskidzką, obronna ręką wyszli "zieloni", rozstrzygając pojedynek na swoją korzyść (33:24). Można zatem przypuszczać, iż halembskich kibiców czeka emocjonujące widowisko. Wszystkich chętnych zapraszamy 21 maja (niedziela) do hali MOSiR w Halembie! Początek spotkania o godzinie 12.30!

/relacja: Marcelina Gawlik/
/dodano o godz. 18.57/        
                          
komentarze ()

16.05.2006r. (wtorek) - Derby Katowic odwołane!

"Sport": Rozwiązać IV ligę!

Nie będzie derbów stolicy Górnego Śląska. Drużyna z Bukowej otrzyma punkty za czwarty w tym sezonie walkower.

W sobotę nie odbył się IV-ligowy mecz GKS 71 Tychy - GKS Katowice, bo tyski stadion nie nadaje się do rozgrywania na nim meczów "podwyższonego ryzyka". 3 punkty, bez konieczności wybiegania na boisko, powędrowały na konto katowiczan. W środę walkowerowego serialu i przyznawania punktów liderowi I grupy IV ligi śląskiej będzie ciąg dalszy. Tym razem wymogom stawianym organizatorom spotkania piłkarskiego nie jest w stanie sprostać Górnik MK Katowice.
- Brakuje mi słów, żeby to skomentować - mówi prezes MK, Zbigniew Szczepański. - Nasz stadion nie spełniał wymogów więc przeniesiono mecz na 17 maja i uznano, że możemy derby Katowic rozegrać w Rudzie Śląskiej na boisku Grunwaldu. Na dwa dni przed wyznaczonym terminem dowiadujemy się jednak, że nie możemy tam grać. Moim zdaniem zrobiliśmy wszystko co do nas należało, żeby spotkanie mogło dojść do skutku, ale władze Rudy Śląskiej przysłały do nas pismo, w którym twierdzą co innego. Jesteśmy więc bezradni. Uważam, że taka decyzja została podjęta pod wpływem doniesień ze stadionów ligowych. Nawet jestem w stanie zrozumieć ludzi odpowiedzialnych za porządek w Rudzie Śląskiej i tylko szkoda, że piłka na tym cierpi.
Zmartwieni takim wygrywaniem są także katowiczanie. - Z punktu widzenia trenera i zawodnika mogę powiedzieć, że takie odwoływanie spotkań przeszkadza, zaburza cykl treningowy i po prostu denerwuje - twierdzi prezes GKS Katowice, były zawodnik i trener katowiczan, Jan Furtok. - Nasi sympatycy byli już przecież na wyjazdowych meczach między innymi na Skałce w Świętochłowicach i nic się nie stało. Szanujemy naszych kibiców. Gramy przecież dla nich. Cieszymy się, że chcą nas dopingować, ale nie mają takiej okazji.
O odwołaniu meczu derbów Katowic szefowie klubu z Bukowej dowiedzieli się wczoraj. Teraz szukają rywala, z którym mogliby rozegrać sparing.
- Problem nie dotyczy tylko meczu z GKS Tychy, czy z MK - dodaje Jan Furtok - Zmianie powinno ulec całe prawo dotyczące organizacji spotkań, żeby prawdziwi kibice mogli się cieszyć oglądając ciekawe widowiska, a najbardziej winni, czyli stadionowi chuligani, byli ścigani i osądzani. Na razie jest inaczej. Sam pamiętam doskonale wydarzenia po meczu GKS Katowice - GKS Tychy. Pełne trybuny, kapitalna atmosfera, wszyscy byli zadowoleni, a ja musiałem się tłumaczyć zarówno na policji jak i w Śląskim Związku Piłki Nożnej i płacić mandaty.
W Śląskim Związku Piłki Nożnej również ubolewają nad odwołaniem meczu Górnik MK - GKS. - Przyznając licencję stadionową braliśmy pod uwagę bardziej interes piłkarski niż faktyczny stan bazy, którą dysponują kluby - podkreśla wiceprezes Śl.ZPN, Grzegorz Termiński. - Gdybyśmy rygorystycznie przestrzegali przepisów, musielibyśmy wydawać opinie negatywne, a pozbawienie drużyny możliwości rozgrywania meczów na swoim boisku oznaczałoby przecież koniec klubu. To samo dotyczy klubów trzecioligowych.
Czy to znaczy, że ostatnie decyzje władz Tychów i Rudy Śląskiej zmierzają w kierunku likwidacji piłki nożnej na Śląsku? Dzisiaj odwoływane są mecze, które cieszą się największym zainteresowaniem kibiców w IV lidze. W następnym sezonie rywale GKS Katowice, czy to w IV czy w III lidze, będą mieć ten sam problem. Chyba, że zmieni się prawo i regulaminy.

/źródło: "Sport"/
/dodano o godz. 12.36/            
                      
komentarze ()

15.05.2006r. (poniedziałek) - "Zostań Fachowcem - VI edycja"

Dwa zwycięstwa i dwie porażki zanotowały rudzkie drużyny występujące w 4. i 5. lidze. Z takimi wynikami dobrze poradzili sobie typujący w konkursie "Zostań fachowcem".
7. runda konkursu okazała się szczęśliwa dla
Jana Dybali, który trafnie wytypował spotkania Wawelu, Grunwaldu i Slavii, i tylko w przypadku Uranii się pomylił. 9 punktów wystarczyło mu do zwycięstwa w tej rundzie. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci piłki firmy Colo z autografem Marcina Baszczyńskiego. Nagroda jest do odbioru w siedzibie redakcji Sfery TV w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69 codziennie od godz. 8.00 do 16.00.
Po 7. rundzie nie nastąpiło wiele przetasowań w klasyfikacji generalnej. Nadal prowadzi
Rafał Antys, jednak z przewagą tylko jednego punktu. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja do ostatniej kolejki o końcowy triumf i o sprzęt sportowy dla zwycięzcy.
Zainteresowanych przyłączeniem do zabawy zapraszamy na strony internetowe:
-
www.sferatv.pl
-
www.gwiazda.elsat.net.pl
-
www.grunwald.elsat.net.pl
gdzie można zapoznać się z regulaminem konkursu.

W  najbliższą środę odbędą się dwa zaległe spotkania:
Runda I:
LKS Bełk - Urania Ruda Śląska (17 maja)
Runda V:
Slavia Ruda Śląska - Śląsk Świętochłowice (17 maja)

/źródło: Sfera TV/
/dodano o godz. 20.45/            
                      
komentarze ()

14.05.2006r. (niedziela) - dwa rekordy poprawione

Juniorzy '88:
Walka Zabrze 
0-5  Grunwald Ruda Śląska  (0-2)

0-1
P.Wróblewski
0-2
A.Sobiech
0-3
A.Sobiech
0-4
D.Kot
0-5
D.Kot

GRUNWALD:
P.Majdak - T.Klimas, M.Wyrwich, D.Suszyna - M.Rybarski - P.Wróblewski (68. M.Smok), D.Kot (kpt), J.Hewlik (65. M.Chrząszcz), D.Gajdzik - A.Adamczyk, A.Sobiech
Trener: Jarosław Zajdel

Przed tygodniem
Artur Sobiech wyrównał rekord Adriana Przybyły w liczbie strzelonych bramek (37) w jednym sezonie. Dzisiaj "Abdul" zdobył swoją 38. i 39. bramkę w rozgrywkach i tym samym został najlepszym snajperem w historii juniorów Grunwaldu.
Po
23 kolejkach juniorzy Grunwaldu mają na koncie 109 bramek strzelonych. Do tej pory najlepszą ofensywę miał zespół juniorów prowadzony przez Teodora Wawocznego w sezonie 1989/90. Ówcześni juniorzy w 24 meczach w sezonie strzelili 107 bramek (najlepszy strzelec Sebastian Starowicz 21 razy trafił do siatki). Podopieczni Jarosława Zajdla rozegrają jeszcze 7 meczów i z pewnością poprawią ten wynik.

Dzisiaj swoje kolejne spotkanie rozegrali podopieczni Jarosława Zajdla, którzy zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Walką Zabrze 5-0. Warunki do gry nie były sprzyjające - fatalnie przygotowane boisko oraz silnie wiejący wiatr. Już w 10. sekundzie juniorzy Grunwaldu mogli objąć prowadzenie. Jacek Hewlik zagrał piłkę na lewą stronę do Pawła Wróblewskiego, ten pociągnął do linii i wycofał piłkę nadbiegającemu Arturowi Sobiechowi, który trafił w poprzeczkę. Pierwszą bramkę dla "zielonych" zdobył Paweł Wróblewski. "Jajo" silnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Walki. Kolejne minuty to głównie walka obydwu stron w środku pola. Dopiero w 44. minucie Marcin Wyrwich długim podaniem wypuścił Artura Sobiecha sam na sam z bramkarzem, a ten posłał piłkę obok niego i halembianie schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.
Po przerwie goście od razu ruszyli do ataku czego efektem była bramka zdobyta na 3-0 (Adam Adamczyk zagrał w "uliczkę" do swojego partnera z ataku Artura Sobiecha i napastnik Grunwaldu znajdując się przed bramkarzem posłał piłkę obok niego, trafiając drugi raz do siatki w dzisiejszym spotkaniu). W 65. minucie ze względu na uraz kostki plac gry musiał opuścić Jacek Hewlik. Gola na 4-0 uzyskał kapitan "zielonych". Dawid Gajdzik dośrodkował z rzutu rożnego i Dariusz Kot posłał piłkę w długi róg bramki, ta odbijając się jeszcze po drodze od słupka wpadła do siatki. Piąta bramka była również zasługą duetu Gajdzik-Kot. Dawid Gajdzik silnie dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Dariusza Kota i ten z najbliższej odległości zdobył gola, zapisując drugie trafienie w meczu. 
Obrona Grunwaldu zagrała konsekwentnie, nie dopuszczając do straty bramki. Ponownie czyste konto zachował Patryk Majdak, który dobrymi interwencjami uchronił zespół przez utratą gola. Po dobrym meczu juniorzy z Halemby odnieśli zasłużone zwycięstwo. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Katowicach z Rozwojem (w środę bądź w czwartek).

/dodano o godz. 21.23/                                  
komentarze ()

14.05.2006r. (niedziela) - do pobrania

Do pobrania są już bramki z wczorajszego meczu pomiędzy Energetykiem i Grunwaldem (3-1):

Pobierz: 1-0 Szewieczek, 49 min. (0.9 MB)
Pobierz: 1-1 Kasprzyk, 56 min. (1.0 MB)
Pobierz: 2-1 Matochniejczuk, 86 min. (0.9 MB)
Pobierz: 90+2 minuta: faul Janosza (0.9 MB)
Pobierz: 3-1 Wodecki, 90+3 min. (karny) (0.5 MB)

/dodano o godz. 15.57/        
                          
komentarze ()

13.05.2006r. (sobota) - wynik

Energetyk ROW Rybnik  3-1  Grunwald Ruda Śląska  (0-0)

1-0 Szewieczek, 49 min.
1-1
Kasprzyk, 56 min.
2-1 Matochniejczuk, 86 min.
3-1 Wodecki, 90+3 min. (karny)

ENERGETYK:
Skrocki -
M.Piekarczyk, Kacprzak (kpt), Nowak (Mł.), Potera (73. Krzysztoporski (Mł.)) - Kuś, Reclik, Kostecki, Jaśkiewicz (Mł.) (67. Wodecki (Mł.)) - Szewieczek, Piełka (Mł.) (84. Matochniejczuk (Mł.))
Rezerwa: Danel - Skorupa
Trener: Piotr Piekarczyk

GRUNWALD:
Janosz - Chołuj, Szpoton, Krajanowski - Jarczyk
(Mł.) - Łuszczek, Zajdel, D.Sobiech (Mł.), D.Starowicz (Mł.) (73. Wróblewski (Mł.)) - Kasprzyk (kpt), Rudyk (Mł.)
Rezerwa: Moroń (Mł.) - A.Duda, Majdak (Mł.)
Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

Żółte kartki: Potera (32.) - Zajdel (81.)
Sędziował:
Mariusz Rogalski (Tychy)
Widzów: 100


/dodano o godz. 20.34/                     
             
komentarze

12.05.2006r. (piątek) - porażka w Chorzowie

Trampkarze '94:
Stadion Śląski Chorzów  4-0  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

1-0 Liksza, 10 min.
2-0 Jagodziński, 39 min. 
3-0 Barc, 41 min.
4-0 Liksza, 49 min.

GRUNWALD:
Krzymiński - Szulc, Szal, Gunia - Szol - Paliński, Bańczyk, Podlaski, Sroka - Ficek, Białek
Trener: Ireneusz Adamczyk

Po błędzie obrońców Grunwaldu gospodarze w 10. minucie objęli prowadzenie. Najlepszą szansę na zdobycie gola dla "zielonych" miał Michał Podlaski. Po rzucie rożnym piłka znalazła się w obrębie pola karnego, a "Podlas" uderzył futbolówkę minimalnie obok słupka. Wynik spotkania ustalony został pomiędzy 39. a 41. minutą. Piłkarze Stadionu dwukrotnie precyzyjnie strzelali zza "szesnastki" i "Dwaciok" (Mateusz Krzymiński) dwa razy był bez szans.
/źródło: Michał Podlaski/

/dodano o godz. 20.41/                                  
komentarze ()

12.05.2006r. (piątek) - Do trzech razy sztuka

Oto wywiad, jaki przeprowadził z II trenerem Grunwaldu Fryderykiem Dudą (na zdjęciu) "Dziennik Zachodni":

DZIENNIK ZACHODNI: Zespół przegrał dwa ostatnie wyjazdowe mecze z Gwiazdą Skrzyszów i Przyszłością Rogów.
FRYDERYK DUDA: W klubie jest spokój i podchodzimy do tego bez niepotrzebnych emocji. Oczywiście szkoda straconych punktów i boli nas zwłaszcza porażka w Skrzyszowie, gdzie po prostu zabrakło dobrej gry. Z kolei w niedzielnym mecz z Przyszłością mieliśmy kilka doskonałych okazji do strzelenia bramki, ale niestety byliśmy nieskuteczni.

DZ: W grupie II śląskiej czwartej ligi prowadzi BKS Stal Bielsko-Biała, choć wydawało się wcześniej, że murowanym kandydatem do awansu będzie Koszarawa Żywiec. To niespodzianka?
FD: Zespół z Bielska już przed rundą zgłaszał spore aspiracje, ale do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek. To sporo, zwłaszcza, że Koszarawa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nie sądzę natomiast, żeby do walki o awans włączyła się trzecia w tabeli Victoria Jaworzno.

DZ: Ile punktów zdobędzie w tych sześciu ostatnich meczach Grunwald?
FD: Nie wyznaczamy sobie punktowego limitu. Po prostu chcemy grać dobrze i skutecznie, a sezon w najgorszym razie powinniśmy zakończyć na piątym, szóstym miejscu. Niestety, mamy teraz kilka problemów w składzie. Sebastian Jurok ma kontuzję mięśnia przywodziciela, a Tomasz Jarczyk narzeka na pachwiny. Nie wydaje się, żeby obaj byli gotowi do gry na sobotni mecz w Rybniku z Energetykiem. W tym spotkaniu zabraknie też Michała Kusiaka, który pauzować będzie za żółte kartki.

DZ: Mecz w Rybniku będzie dla Grunwaldu trzecim, kolejnym wyjazdem...
FD: Do trzech razy sztuka. Po dwóch porażkach teraz liczymy na zwycięstwo, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że rywal jest trudny i wymagający. To doświadczony zespół. Chcemy jednak przerwać złą passę, zwłaszcza, że zagramy na luzie, bo mamy komfortową sytuację w tabeli i już nic nie musimy.

/źródło: "Dziennik Zachodni"/
/dodano o godz. 16.06/        
                          
komentarze ()

11.05.2006r. (czwartek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Ryszard Stondzik przyznał następujące oceny swoim podopiecznym:

23. kolejka: Gwiazda Skrzyszów 3-2 Grunwald
Janosz
3 - Krajanowski 4, Szpoton 3, Jarczyk n (34. D.Sobiech 3) - Kusiak 4 - Łuszczek 4, Zajdel 4, Jurok n (20. A.Duda 3), S.Starowicz 5 - Kasprzyk 3, Rudyk 6

24. kolejka: Przyszłość Rogów 1-0 Grunwald
Janosz
3 - Chołuj 4, Szpoton 4, Krajanowski 4 - Kusiak 5 - Łuszczek 5, Zajdel 4 (69. D.Starowicz n), D.Sobiech 4, S.Starowicz 5 - Kasprzyk 4, Rudyk 4

Po
9 kolejkach rundy wiosennej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
1.
Tomasz Kasprzyk -
53 pkt
2. Henryk Janosz - 44 pkt
2. Tomasz Szpoton - 44 pkt
więcej -> Noty Trenera
/dodano o godz. 19.39/        
                          
komentarze ()

11.05.2006r. (czwartek) - Jedna czwarta liga 

Od sezonu 2007/2008 czwarta liga w naszym regionie będzie składać się tylko z jednej grupy. Taką uchwałę podjął Śląski Związek Piłki Nożnej 22 kwietnia na prośbę klubów. Na 33 kluby tylko siedem było przeciw łączeniu obu grup. 
- Uchwała podjęta została jednomyślnie - mówi wiceprezes Śl.ZPN Grzegorz Termiński. - Głównym powodem były baraże, decydujące o awansie do III ligi. Z dwóch grup awansował tylko jeden zespół. 
W okresie przejściowym czwarta liga śląska składać się będzie z 18 drużyn. 
- Po to, aby ograniczyć liczbę spadkowiczów - przekonuje wiceprezes Śl.ZPN. - Dopiero w następnym roku czwarta liga składać się będzie z 16 zespołów. 
Po sezonie 2006/2007 z obu grup pozostanie jedynie po sześć zespołów. Do nich zostaną dokooptowani mistrzowie (w sumie sześciu) ligi okręgowej. 
- W przypadku spadku z III ligi drużyny z naszego regionu, liczba zespołów pozostających w czwartej lidze może się zmniejszyć - kończy Grzegorz Termiński.

/źródło: "Dziennik Zachodni"/

/dodano o godz. 14.32/                                  
komentarze ()

10.05.2006r. (środa) - pierwsza porażka na wiosnę

Trampkarze '94:
Grunwald Ruda Śląska  0-1  Śląsk Świętochłowice  (0-0)

0-1 Kruski, 51 min.

GRUNWALD:
Krzymiński - Szulc, Szal, Gunia - Paliński - Chmielorz, Podlaski, Sroka, Ficek - Bańczyk, Szol
Trener: Ireneusz Adamczyk

Od początku spotkanie było wyrównane. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jedyna bramka meczu - na 9 minut przed końcem spotkania - padła dość przypadkowo. Po wybiciu Sławomira Szulca futbolówka trafiła pod nogi Artura Kruskiego, który z 25 metrów uderzył w okienko bramki halembian, nie dając szans Mateuszowi Krzymińskiemu na skuteczną obronę.
Po dwóch zwycięstwach i trzech remisach trampkarze Grunwaldu grający w roczniku 1994 (wszyscy chłopcy urodzili się w 1995r.) doznali pierwszej porażki w rundzie wiosennej.
Już w piątek o godz. 17.00 podopieczni Ireneusza Adamczyka rozegrają kolejny mecz. W Chorzowie zmierzą się ze Stadionem.
/źródło: Michał Podlaski, własne/

/dodano o godz. 22.08/                                  
komentarze ()

10.05.2006r. (środa) - "Zostań Fachowcem - VI edycja"

Nienajlepsze wyniki w wykonaniu rudzkich piłkarzy zaskoczyły nie tylko samych zainteresowanych, ale także biorących udział w konkursie "Zostań fachowcem", co potwierdza mała liczba zdobytych punktów.
W tym tygodniu pauzował Wawel Wirek, a pozostałe rudzkie zespoły czwartej i piątej ligi przegrały. Tak słabe wyniki przewidziało kilka osób, które zdobyły w tej rundzie po 4 punkty, z których wylosowaliśmy
Wiktorię Bracką. Nagrodą jest piłka firmy Colo z autografem Marcina Baszczyńskiego i można ją odebrać w siedzibie redakcji Sfery TV w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69 codziennie od godz. 8.00 do 16.00.
6. runda niewiele zmieniła w czołówce klasyfikacji. Nadal prowadzi
Rafał Antys, który ma na koncie 19 punktów.

Do klasyfikacji ogólnej wliczono punkty za zaległy mecz I rundy. 26 kwietnia Slavia zremisowała 1-1 z Łąbędami.
Terminy pozostałych zaległych spotkań:
Runda I:
Szombierki Bytom - MK Górnik Katowice (10 maja)
LKS Bełk - Urania Ruda Śląska (17 maja)
Runda V:
Slavia Ruda Śląska - Śląsk Świętochłowice (17 maja)

/źródło: Sfera TV/
/dodano o godz. 16.58/            
                      
komentarze ()

09.05.2006r. (wtorek) - zdjęcia: Juniorzy '88, I zespół

Okręgowa Liga Juniorów (kadra w rundzie wiosennej):

             (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

                           
Stoją od lewej:
Wyrwich Marcin, Adamczyk Adam, Klimas Tomasz, Rybarski Mateusz, Sobiech Artur, Zięcik Grzegorz, Majdak Patryk, Hewlik Jacek, Gajdzik Dawid, Smok Mateusz, Zajdel Jarosław (trener)
Dolny rząd od lewej:
Suszyna Dawid, Kot Dariusz, Frąckowiak Dawid, Wróblewski Paweł, Pikul Szymon, Chrząszcz Marcin

I zespół (kadra w sezonie 2005/06):

              (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

                                   

/Foto: Piotr Kotyrba/

/dodano o godz. 19.35/                     
             
komentarze ()

08.05.2006r. (poniedziałek) - do pobrania

Do pobrania jest już bramka Przyszłości oraz najlepsza sytuacja Grunwaldu do zdobycia gola z wczorajszego meczu w Rogowie:

Pobierz: 31. minuta: S.Starowicz (1.0 MB) - najlepsza sytuacja
                                                                     Grunwaldu
Pobierz: 1-0 Prusek, 62 min. (1.2 MB)

/dodano o godz. 17.40/        
                          
komentarze ()

07.05.2006r. (niedziela) - wynik

Przyszłość Rogów  1-0  Grunwald Ruda Śląska  (0-0)

1-0 Prusek, 62 min.

PRZYSZŁOŚĆ:
Tomala - Procek, Kolisz, Sander
(Mł.), Dróżdż - Prusek (kpt), Pawłowski, Mościcki (Mł.) (32. P.Krótki (Mł.)), Pluta - Kuś (90+1. Swoboda (Mł.)), Kowalczyk
Rezerwa: Janeta
Trener: Adam Nocoń
Asystent: Tomasz Pocialik

GRUNWALD:
Janosz - Chołuj, Szpoton, Krajanowski
- Kusiak - Łuszczek, Zajdel (69. D.Starowicz (Mł.)), D.Sobiech (Mł.), S.Starowicz - Kasprzyk (kpt), Rudyk (Mł.)
Rezerwa: Moroń (Mł.) - A.Duda, Wróblewski (Mł.)
Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

Żółte kartki: Kusiak (55.), D.Starowicz (72.)
Sędziował:
Leszek Niemczyk (Bielsko-Biała)
Widzów: 500


/dodano o godz. 21.14/                     
             
komentarze

07.05.2006r. (niedziela) - "Abdul" wyrównał rekord Przybyły

Juniorzy '88:
Grunwald Ruda Śląska  2-0  Ruch Radzionków  (1-0)

1-0
Adamczyk, 30 min.
2-0
A.Sobiech, 67 min. (karny)

GRUNWALD:
P.Majdak - T.Klimas, M.Wyrwich, D.Suszyna - M.Rybarski - P.Wróblewski (41. Sz.Pikul), J.Hewlik, D.Kot (kpt), D.Gajdzik (83. M.Chrząszcz) - A.Sobiech, A.Adamczyk
Trener: Jarosław Zajdel

Artur Sobiech strzelił
37. bramkę w obecnym sezonie i tym samym wyrównał rekord klubowy, który od sezonu 1992/93 należy do Adriana Przybyły.

Najwięcej bramek w zespole juniorów w jednym sezonie strzelali:
37 - A.Przybyła (sezon 92/93), A.Sobiech (05/06)
29 - A.Przybyła (93/94)
25 - I.Adamczyk (87/88), D.Starowicz (04/05)

/dodano o godz. 12.58/                                  
komentarze ()

06.05.2006r. (sobota) - derby Katowic w Halembie

W środę 17 maja o godzinie 17.00 w Halembie na stadionie Grunwaldu odbędzie się mecz IV ligi śląskiej grupy I pomiędzy MK Górnikiem Katowice i GKS-em Katowice. Gospodarzem derbów Katowic jest MK.
Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 8 kwietnia w Kostuchnie, jednak ze względu na brak zgody policji na rozegranie tego spotkania zostało ono przełożone na inny termin.
W obu katowickich zespołach występują zawodnicy, którzy w przeszłości grali w klubie przy ulicy Kłodnickiej. W MK są to: bramkarz
Mateusz Smuda (10 meczów w I zespole Grunwaldu) oraz wychowankowie Grunwaldu: Adrian Przybyła (239 meczów i 35 bramek) i Łukasz Szczygieł (98 meczów), natomiast w GieKSie - Sebastian Gielza (55 meczów i 31 bramek).
/dodano o godz. 15.39/                                  
komentarze ()

05.05.2006r. (piątek) - derby dla Grunwaldu

Trampkarze '94:
Grunwald Ruda Śląska  2-1  Jastrząb Ruda Śląska  (2-1)

1-0
Szol, 6 min.
1-1 16 min.
2-1
Bańczyk, 39 min. (karny)

W II połowie
Mateusz Krzymiński obronił rzut karny.

GRUNWALD:
Krzymiński - Szulc, Szal, Gunia - Sroka - Chmielorz, Podlaski, Paliński (41. Wójcik) - Szol, Bańczyk, Ficek (45. Kurzeja)
Trener: Ireneusz Adamczyk

Trampkarze Grunwaldu w derbach miasta pokonali dzisiaj Jastrząb 2-1. Już w 6. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Szol, który strzałem zza "szesnastki" zaskoczył defensywę bielszowiczan. 10 minut później goście doprowadzili do wyrównania. Przed przerwą "zieloni" ponownie wyszli na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Bańczyk. W drugiej części spotkania Jastrząb był bliski wyrównania, jednak bardzo dobrze w bramce halembian spisywał się Mateusz Krzymiński, który obronił rzut karny i w paru innych sytuacjach nie dał się pokonać.
/źródło: Michał Podlaski, własne/

/dodano o godz. 18.33/                                  
komentarze ()

04.05.2006r. (czwartek) - do pobrania

Do pobrania są już bramki z meczu Gwiazdy z Grunwaldem (3-2):

Pobierz: 1-0 Mazurek, 6 min. (0.8 MB)
Pobierz: 2-0 Gabryś, 47 min. (1.1 MB)
Pobierz: 3-0 Szweda, 48 min. (1.3 MB)
Pobierz: 3-1 Rudyk, 64 min. (0.6 MB)
Pobierz: 3-2 Rudyk, 90+2 min. (0.9 MB)

/dodano o godz. 18.48/        
                          
komentarze ()

04.05.2006r. (czwartek) - relacja

Juniorzy '88:
Grunwald Ruda Śląska  7-2  Gwarek Ornontowice  (3-0)

1-0
Adamczyk, 26 min.
2-0
Wróblewski, 27 min.
3-0
A.Sobiech, 40 min.
4-0
A.Sobiech, 56 min.
5-0
D.Kot, 66 min. -
100. bramka Grunwaldu w tym sezonie
6-0
A.Sobiech, 68 min. (karny)
6-1 78 min.
7-1
Adamczyk, 78 min.
7-2 85 min.

GRUNWALD:
P.Majdak (76. G.Zięcik) - T.Klimas, M.Wyrwich, D.Suszyna - M.Rybarski - P.Wróblewski (42. Sz.Pikul), J.Hewlik, D.Kot (kpt), D.Gajdzik - A.Sobiech, A.Adamczyk
Trener: Jarosław Zajdel

Kolejne trzy punkty zapisali na swoje konto juniorzy Grunwaldu. W środowe przedpołudnie zmierzyli się na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice, który wiosną, podobnie jak Grunwald, zdobył komplet punktów.
Spotkanie po nocnych obfitych opadach deszczu toczyło się na śliskim, mocno nasiąkniętym wodą boisku. Od pierwszych minut lepiej poruszali się na nim gospodarze, jednak worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 26. minucie. Adam Adamczyk przedostał się przez szyki obronne Gwarka i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. Nie minęła ledwie minuta, a było już 2-0. Adamczyk zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego, dobiegł do niej Paweł Wróblewski i umieścił ją w długim, górnym rogu bramki. Trzecią bramkę Grunwald zdobył w osłabieniu, gdy jeden z jego zawodników odsiadywał 5-minutową karę. Artur Sobiech otrzymał podanie od Adama Adamczyka, zwiódł w polu karnym obrońcę i ustalił wynik do przerwy na 3-0.
5 minut po przerwie goście po rzucie rożnym mogli zdobyć bramkę, ale Patryk Majdak wyszedł z opresji obronną ręką. Na 4-0, ponownie w osłabieniu, podwyższył Artur Sobiech. "Abdul" otrzymał piłkę z głębi pola od Marcina Wyrwicha i popędził od połowy sam na bramkę Gwarka, nie dając szans golkiperowi. W 62. minucie "zieloni" powinni zdobyć kolejną bramkę, jednak Adamczyk z bliska strzelił obok bramki. Po chwili padła kolejna bramka dla Grunwaldu. Tomasz Klimas przedarł się lewą stroną boiska, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, przejął ją Dariusz Kot i ze spokojem umieścił w bramce. Była to setna bramka podopiecznych Jarosława Zajdla w sezonie. Dwie minuty później rzut karny po faulu na kapitanie halembian na bramkę zamienił Artur Sobiech, po raz trzeci zdobywając tego dnia gola. Goście stwarzali coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Grunwaldu. W 73. minucie doskonałą interwencją popisał się Patryk Majdak. 5 minut później jego zmiennik - Grzegorz Zięcik - był bezradny przy strzale napastnika Gwarka w długi róg. Odpowiedź "zielonych" była natychmiastowa - Sobiech zagrywa do Adamczyka i 7-1. W 85. minucie goście zmniejszają jeszcze rozmiary porażki - Zięcik pierwszy strzał broni, ale przy dobitce już kapituluje.
Blisko zdobycia bramki był Jacek Hewlik, który kilkakrotnie próbował - a to z bliska, a to z dystansu, piłka jednak nie chciała wpaść do siatki.
"Zieloni" zdobyli w tym spotkaniu jeszcze dwa gole, ale oba z pozycji spalonej.

W innym interesującym nas spotkaniu Józefa w derbach Chorzowa uległa Zantce 0-8 i w tabeli zostało zachowane status quo.

/dodano o godz. 15.30/                                  
komentarze ()

03.05.2006r. (środa) - wynik

Gwiazda Skrzyszów  3-2  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

1-0 Mazurek, 6 min. (głową)
2-0 Gabryś, 47 min.
3-0 Szweda, 48 min. (głową)
3-1
Rudyk, 64 min. (głową, po dośrodkowaniu S.Starowicza)
3-2
Rudyk, 90+2 min. (głową, po dośrodkowaniu D.Sobiecha)

GWIAZDA:
Żubertowski - Szymiczek (Mł.), Borycki, Dróżdż (kpt) - Kopiec (Mł.), Kowalski, Szweda, Karaś, Żurkowski (90. Dziadek) - Gabryś (78. Bażan (Mł.)), Mazurek
Rezerwa: Szkalbmierski - Kiełkowski, Pietrzak
Trener:
Dariusz Owczarczyk
GRUNWALD:
Janosz - Krajanowski, Szpoton, Jarczyk (Mł.) (34. D.Sobiech (Mł.))
- Kusiak - Łuszczek, Zajdel, Jurok (20. A.Duda), S.Starowicz - Kasprzyk (kpt), Rudyk (Mł.)
Rezerwa: Moroń (Mł.) - Chołuj, Wróblewski (Mł.)
Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

Żółte kartki: Szymiczek (75.) - Szpoton (71.)
Sędziował:
Mariusz Żak (Sosnowiec)
Widzów: 100

/dodano o godz. 20.53/            
                      
komentarze

02.05.2006r. (wtorek) - Juniorzy '88: walka o ŚLJ trwa

Po rundzie jesiennej juniorzy GRUNWALDU zajmowali 5. pozycję w tabeli ze stratą 7 punktów do drugiej Zantki Chorzów. Po 5 kolejkach rozegranych wiosną "zieloni" wskoczyli na 3. miejsce, ale strata punktowa do chorzowian - miejsca premiowanego awansem do Śląskiej Ligi Juniorów - nie uległa zmianie. 
W rundzie wiosennej komplet punktów zdobyły jedenastki Zantki i Grunwaldu - 15 punktów w 5 meczach oraz ostatni na półmetku
Gwarek Ornontowice - 12 punktów w 4 meczach. Właśnie zespół z Ornontowic będzie najbliższym przeciwnikiem "zielonych". Spotkanie Grunwaldu z Gwarkiem odbędzie się jutro o godz. 10.30 w Halembie. Jesienią podopieczni Jarosława Zajdla wygrali na wyjeździe 8-1. Do siatki gospodarzy trafiali: Dariusz Kot i Artur Sobiech dwukrotnie oraz Marcin Chrząszcz, Wojciech Piórkowski, Mateusz Smok i Paweł Wróblewski po jednym razie.

Wyniki niedzielnej kolejki:
GKS Katowice
1-3 GRUNWALD
Rozwój Katowice
0-6 Zantka Chorzów
MOSM Tychy
0-0 Stadion Śląski
SMS Bielsko-Biała
1-1 Polonia Łaziska
Walka Zabrze
1-2 Ruch Chorzów
Śląsk Świętochłowice
3-2 Urania Ruda Śl.
Józefka Chorzów
0-1 Gwarek Ornontowice
Ruch Radzionków
8-0 Wawel Wirek

Czołówka Okręgowej Ligi Juniorów:

 

mecze

punkty

bramki

01. Zantka Chorzów

20

51

92-16

02. Stadion Śl. Chorzów (ŚLJ)

18

47

51-12

03. Grunwald Ruda Śląska

20

44

95-41

04. SMS Bielsko-Biała (ŚLJ)

20

39

52-27

05. Ruch Chorzów (ŚLJ)

19

38

47-27

06. Śląsk Świętochłowice

18

35

48-41

cała tabela: Juniorzy '88
/wyniki i tabela za:
www.juniorzy-cidry.up.pl/

/dodano o godz. 19.40/
                     
           komentarze ()

01.05.2006r. (poniedziałek) - Noty Trenera

Trener Grunwaldu Ryszard Stondzik przyznał następujące oceny swoim podopiecznym:

21. kolejka: Victoria Jaworzno 2-1 Grunwald
Janosz
4 - Krajanowski 4, Szpoton 4, Jarczyk 4 - Kusiak 4 - Łuszczek 5, Karcz 4, D.Sobiech 2, S.Starowicz 4 - D.Starowicz 5, Kasprzyk 6

16. kolejka: BKS Stal Bielsko-Biała 2-0 Grunwald
Janosz
4 - Krajanowski 4, Szpoton 4, Jarczyk 4 - Kusiak 4 - S.Starowicz 5, Zajdel 4, A.Duda 4, Rudyk 4 - D.Starowicz 2 (46. Chołuj 2), Kasprzyk 3

22. kolejka: Grunwald 4-0 Pasjonat Dankowice
Janosz
6 (85. Moroń n) - Krajanowski 6, Szpoton 5, Jarczyk 5 - Kusiak 7 - Łuszczek 6, Zajdel 6 (85. A.Duda n), Jurok 5 (61. Chołuj 1), S.Starowicz 6 - Kasprzyk 9, Rudyk 6 (81. Wróblewski n)

Po
7 kolejkach rundy wiosennej czołówka w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:
1.
Tomasz Kasprzyk -
46 pkt
2. Henryk Janosz - 38 pkt
3.
Tomasz Szpoton - 37 pkt

więcej -> Noty Trenera
/dodano o godz. 18.32/        
                          
komentarze ()

www.grunwald.elsat.net.pl