Marzec 2005 

31.03.2005r. (czwartek) - z Marklowicami po raz czwarty

W sobotę drugą wiosenną kolejkę rozegrają drużyny IV ligi. Grunwald kontynuuje serię meczów wyjazdowych. Tym razem "zieloni" zmierzą się w Marklowicach z Polonią. Przed tygodniem poloniści ulegli Koszarawie Żywiec 0-2.
Od 11. kolejki Polonia nie wygrała meczu - 2 remisy i 4 porażki. Po 16 kolejkach zajmuje 10. miejsce z 20 punktami. Początek ligi był dla tej drużyny bardzo dobry - przez trzy kolejki zajmowała pierwsze miejsce (po 1., 3. i 4. kolejce). Jesienią w czwartym meczu sezonu marklowiczanie przyjechali do Halemby w roli lidera i wywieźli tylko jeden punkt (1-1). Później już nie było dla nich tak dobrze. Dla Grunwaldu sobotni mecz to kolejny, w którym każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota.
Sezon 2004/2005 jest dla Polonii drugim w historii sezonem w IV lidze. Zespół ten posiada w swoich szeregach kilku ciekawych piłkarzy: obroną kieruje doświadczony, były I-ligowiec, 37-letni
Mirosław Staniek, drugiej linii przewodzi lider zespołu, syn trenera Leszka Powiecko - Marek, a atak składa się z dwóch groźnych snajperów - Jarosława Pawelca i Dariusza Halszki. Polonia strzeliła 27 bramek, a najwięcej: 9 - Halszka, 5 - M.Powiecko i 3 - Pawelec (jedna z bramek strzelona jesienią Grunwaldowi). W poprzednim sezonie także to trio było najskuteczniejsze: 12 - Halszka, 10 - Pawelec i 5 - M.Powiecko.

Mecz Grunwaldu z
Polonią Marklowice będzie 4. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach raz wygrał Grunwald (2-1 w pierwszym meczu tych drużyn), a dwa pozostałe mecze zakończyły się remisem 1-1. W rundzie jesiennej sezonu 2004/05 Grunwald przegrywał od 19. minuty 0-1 po bramce Jarosława Pawelca. Tuż po przerwie trzykrotnie z paru metrów Dawida Mikę nie potrafił pokonać Tomasz Szpoton. Jednak w 87. minucie "Cichy" umieścił piłkę w siatce i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
mecze Grunwaldu z
Polonią -> Historia spotkań
/dodano o godz. 20.49/        
                          
komentarze ()

31.03.2005r. (czwartek) - "Noty według Prezesa"

Oto oceny, jakie przyznał prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 16. kolejki z MKS-em Lędziny (1-0):

            
Kroczek 4 (77. Sobiech n), S.Starowicz 4 (81. Zajdel n)
        
Łuszczek 4, Szpoton 6, Karcz 6, Krajanowski 5
                                    Kusiak
7
                     
Duda 5, Twardawa 6, Jarczyk 5
                                 
 Podolak 5

0-10 - zawodnik jest oceniany w skali od 0 do 10
n - zawodnik niesklasyfikowany ze względu na zbyt krótki czas przebywania na boisku
W pierwszej wiosennej kolejce najwyższą ocenę uzyskał
Michał Kusiak - 7, który został piłkarzem Grunwaldu w ostatnim dniu okienka transferowego i nie miał zbyt wiele czasu na poznanie swoich nowych kolegów. W piątek zaliczył tylko przedmeczowy rozruch, a już nazajutrz w spotkaniu z Lędzinami - z powodzeniem - zagrał
przez pełne 90 minut.
więcej -> Noty wg Prezesa
/dodano o godz. 10.57/        
                          
komentarze ()

30.03.2005r. (środa) - hokejowy wynik w Bobrku

Juniorzy '87:
Bobrek Karb Bytom  3-7  Grunwald Ruda Śląska (3-4)
bramki dla Grunwaldu: Ł.Klimas 2, T.Łysakowski 2, D.Starowicz 2, A.Machnik 1
GRUNWALD:
P.Majdak - D.Kot, A.Machnik, T.Klimas (M.Bruj), T.Hałgas - S.Pochylski, K.Kuska, A.Cholewa, Ł.Klimas - D.Starowicz (W.Piórkowski), T.Łysakowski
Trener: Jarosław Zajdel
Z wysokiego "C" rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy Grunwaldu z rocznika 1987. W Bytomiu "zieloni" - 8. miejsce po rundzie jesiennej - pokonali zajmującego o dwa miejsca wyżej Bobrka Karb aż 7-3 (jesienią Grunwald zwyciężył 3-1). Przewaga w tym meczu należała do halembian. Jedynie na początku drugiej połowy spotkanie wyrównało się. Radosny futbol z jednej i drugiej strony zakończył się strzeleniem 10 bramek, z czego siedem znalazło się w siatce gospodarzy. Dla Grunwaldu bramki zdobywali: Łukasz Klimas, Tomasz Łysakowski, Damian Starowicz - po 2 i  Adrian Machnik.
Po półrocznej przygodzie z Ruchem Chorzów do Grunwaldu powrócili dwaj jego wychowankowie: Marcin Bruj (dotąd 29 meczów i 3 bramki w juniorach Grunwaldu) oraz Rafał Paluch (27 meczów i 10 bramek w juniorach Grunwaldu, w poprzednim sezonie najlepszy strzelec "zielonych" z 10 trafieniami). Ten drugi nie mógł dzisiaj jeszcze wystąpić, ale w kolejnym meczu powinien już zagrać.
Niedziela, godz. 10.00: GRUNWALD - MKS Zaborze (jesienią: 1-1)
W niedzielę o godzinie 10.00 Grunwald zagra na własnym stadionie przeciwko jednej z najlepszych defensyw Okręgowej Ligi Juniorów - MKS-owi Zaborze - tylko 13 bramek straconych w 17 meczach (dzisiaj MKS wygrał z Ruchem Radzionków 4-0). Lepszą obroną może pochwalić się tylko lider Górnik Zabrze - 11 bramek straconych. Z kolei Grunwald, po Górniku - 72 bramki strzelone, to najskuteczniejsza drużyna - 61 bramek.

/dodano o godz. 21.55/                  
                
komentarze ()

30.03.2005r. (środa) - "Zostań Fachowcem - IV edycja"

Za nami pierwsza kolejka wiosenna i pierwsze rozstrzygnięcia w konkursie "Zostań fachowcem". W I rundzie głosowało 88 osób. Liderem został Piotr Kaczmarczyk, który poprawnie wytypował aż 3 z 4 wyników. Problemy sprawiła mu jedynie Slavia. Nagrodą za najlepszy wynik kolejki jest karnet na basen ufundowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Nagroda jest do odbioru w redakcji programu lokalnego TVK "Elsat" w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69.
Jeszcze do piątku można oddawać głosy na drugą rundę.
/źródło: TVK "Elsat"/
/dodano o godz. 18.03/        
                          
komentarze ()

29.03.2005r. (wtorek) - karuzela trenerska w IV lidze grupie II

8 trenerów spośród 16, którzy rozpoczęli rozgrywki w sierpniu 2004, piastuje to stanowisko nadal. Mocno trzymają się: Piotr Piekarczyk (Energetyk), Marek Piotrowicz (Koszarawa), duet Jan Adamczyk i Janusz Kosubek (Odra II), Czesław Mika (Mikołów), Jan Laburda (Czarni-Góral), Leszek Powiecko (Marklowice), Dariusz Widawski (Unia) oraz jedyny grający trener w tym gronie - Tomasz Gajewski (Pszów), któremu od rundy wiosennej pomaga Józef Golla. Już w trakcie rundy jesiennej z pracą pożegnali się: Piotr Mleczko (najwcześniej, po 9 meczach przestał być trenerem w Łaziskach, zastąpił go Marek Szymiński), Tadeusz Świderski (po 11 kolejkach, Pasjonat, Janusz Marzec), Teodor Wawoczny (po 12 kolejkach, Grunwald, drużynę przejął dotychczasowy drugi trener Zygmunt Czech) i Krzysztof Sornat (po 14 kolejkach, Beskid, drużynę przejął drugi trener Andrzej Chrobok). Po rundzie jesiennej paru prezesów dokonało roszad na stanowisku I trenera (bądź trenerzy sami zrezygnowali): w Rogowie Józef Dankowski (w rundzie jesiennej trener Piasta Gliwice) zastąpił Tomasza Pocialika (został dyrektorem sportowym klubu), w Katowicach Stefana Pietraszewskiego zastąpił trener II drużyny MK - Marian Markiewicz, w Jaworznie Janusza Maślankę zastąpił Andrzej Śliwiński (w przeszłości trener I zespołu, ostatnio juniorzy Victorii), w Lędzinach Jana Furlepę (został II trenerem Piasta Gliwice) - Eugeniusz Pluszczyk i w Beskidzie Andrzeja Chroboka (jesienią II trener, prowadził zespół samodzielnie tylko w ostatniej kolejce rundy jesiennej) - Ryszard Kłusek.
Czy zmiany trenerów, jakie zaszły w poszczególnych klubach wyszły na dobre? Czas jeszcze pokaże, ale z pewnością decyzji nie żałują w Łaziskach. Bardzo szybko, bo już po 9 kolejkach działacze tamtejszej Polonii nie wytrzymali ciśnienia i pożegnali
Piotra Mleczko (wprowadził co dopiero zespół do IV ligi). Jak się okazuje zmiana tego szkoleniowca na Marka Szymińskiego (w poprzednim sezonie AKS Mikołów) wyszła im na dobre. W 7 meczach drużyna z Łazisk zdobyła 16 punktów.
Który z prezesów straci następny cierpliwość i pożegna trenera? Na to pytanie poznamy odpowiedź z pewnością już niebawem, gdyż karuzela właśnie ruszyła...

Legenda:
-
na żółto - trener od początku sezonu do nadal (8 trenerów)
-
na fioletowo - trener tylko przez całą rundę jesienną (4 trenerów)
-
na niebiesko - trener od rundy wiosennej (5 trenerów)
-
na czarno - trener zwolniony w trakcie rundy jesiennej (4 trenerów)
-
na granatowo - trener przejmujący zespół jeszcze w trakcie rundy jesiennej (4 trenerów) do nadal (3 trenerów)
- na granatowo - na fioletowo - trener przejmujący zespół jeszcze w trakcie rundy jesiennej, ale zwolniony po rundzie jesiennej (1 trener)

Energetyk ROW Rybnik - Piotr Piekarczyk - 16 meczów: 37 punktów
Koszarawa Żywiec - Marek Piotrowicz - 16 meczów: 36 pkt
Przyszłość Rogów - Tomasz Pocialik - 15 meczów: 28 pkt
                         -
Józef Dankowski - 1 mecz: 3 pkt
Odra II Wodzisław - duet Jan Adamczyk i Janusz Kosubek: 16 meczów: 30 pkt
Polonia Łaziska - Piotr Mleczko - 9 meczów: 11 pkt
                      -
Marek Szymiński - 7 meczów: 16 pkt
MK Górnik Katowice - Stefan Pietraszewski - 15 meczów: 26 pkt
                            -
Marian Markiewicz - 1 mecz: 1 pkt
Victoria Jaworzno - Janusz Maślanka - 15 meczów: 23 pkt
                         -
Andrzej Śliwiński - 1 mecz: 0 pkt
AKS Mikołów - Czesław Mika - 16 meczów: 22 pkt
Czarni-Góral Żywiec - Jan Laburda - 16 meczów: 21 pkt
Polonia Marklowice - Leszek Powiecko - 16 meczów: 20 pkt
Beskid Skoczów - Krzysztof Sornat - 14 meczów: 14 pkt
                       -
Andrzej Chrobok - 1 mecz: 3 pkt
                       -
Ryszard Kłusek - 1 mecz: 3 pkt
Unia Racibórz - Dariusz Widawski - 16 meczów: 15 pkt
Górnik Pszów - Tomasz Gajewski (grający trener), od wiosny pomaga mu Józef Golla - 16 meczów: 15 pkt
MKS Lędziny - Jan Furlepa - 15 meczów: 11 pkt
                  -
Eugeniusz Pluszczyk - 1 mecz: 0 pkt
Pasjonat Dankowice - Tadeusz Świderski - 11 meczów: 7 pkt
                             -
Janusz Marzec - 5 meczów: 4 pkt
Grunwald Ruda Śląska
- Teodor Wawoczny - 12 meczów: 7 pkt
                                -
Zygmunt Czech - 4 mecze: 3 pkt
/dodano o godz. 22.35/        
                          
komentarze ()

28.03.2005r. (poniedziałek) - podsumowanie 16. kolejki

Wyniki 16. kolejki IV ligi śląskiej grupy II:
MK Górnik Katowice - Unia Racibórz
1-1 (0-0)
0-1 M.Frydryk (52.), 1-1 K.Michalski (74.)
AKS Mikołów - Beskid Skoczów 0-2 (0-1)
0-1 D.Zdolski (45.), 0-2 Rafał Bystroń (90.)
MKS Lędziny - Grunwald Ruda Śląska 0-1 (0-0)
0-1 T.Szpoton (49.)
Koszarawa Żywiec - Polonia Marklowice 2-0 (1-0)
1-0 R.Jarosz (12.), 2-0 R.Jarosz (60.)
Energetyk ROW Rybnik - Victoria Jaworzno 2-0 (1-0)
1-0 A.Procek (12.), 2-0 W.Szewieczek (55.)
Odra II Wodzisław - Górnik Pszów 0-1 (0-1)
0-1 K.Szweda (13. karny)
Przyszłość Rogów - Pasjonat Dankowice 5-1 (4-1)
1-0 B.Prusek (15.), 2-0 A.Jasiński (20. karny), 3-0 R.Kowalczyk (28.), 3-1 A.Tomala (34.), 4-1 P.Kuś (42.), 5-1 A.Mościcki (64.)
Polonia Łaziska - Czarni-Góral Żywiec 2-1
(0-1)
0-1 P.Trzop (18.), 1-1 A.Kopytko (47.), 2-1 A.Kopytko (51.)


klasyfikacja strzelców IV ligi -> Strzelcy
W ośmiu meczach 16. kolejki cztery zwycięstwa odnieśli gospodarze, zanotowaliśmy jeden remis i trzy mecze kończyły się wygraną gości. Strzelono 19 bramek, z czego aż 6 padło w Rogowie.
Czołowe drużyny myślące o grze w barażach - Energetyk (9. gol
Wojciecha Szewieczka w rozgrywkach), Koszarawa (7. i 8. gol Rafała Jarosza) i Przyszłość - solidarnie wygrały. W Rogowie worek z bramkami otworzył pozyskany z II-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała Bogdan Prusek. Swoje gole dodali także najskuteczniejsi piłkarze IV ligi - Piotr Kuś (12. trafienie w sezonie) oraz Roman Kowalczyk (11. gol). Zaskoczeniem jest wynik 3. drużyny tabeli, rezerwy wodzisławskiej Odry, która uległa na własnym stadionie broniącemu się przed spadkiem Górnikowi Pszów 0-1, po bramce z rzutu karnego. W Lędzinach odbył się mecz drużyn z dolnych rejonów tabeli, zakończony zwycięstwem Grunwaldu. Dobrze rozgrywki rozpoczął także Beskid Skoczów. Pod batutą nowego trenera Ryszarda Kłuska wywiózł 3 punkty z Mikołowa. Prowadzenie dla Beskidu uzyskał nowy nabytek - Damian Zdolski (ostatnio Podbeskidzie). Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, już siódme zwycięstwo w ósmym meczu u siebie odniosła Polonia Łaziska. Na początku drugiej połowy dwie bramki Artura Kopytko (9. i 10. trafienie) zapewniły 3 punkty gospodarzom. Jeden mecz zakończony remisem odbył się w Katowicach. Miejscowy Górnik podzielił się punktami z Unią Racibórz.
/źródło: gazeta.pl, własne/
/dodano o godz. 23.17/        
                          
komentarze ()

27.03.2005r. (niedziela) - do pobrania

Jedyna bramka meczu oraz najlepsza sytuacja gospodarzy na wyrównanie są gotowe do pobrania:

Pobierz: 0-1 Tomasz Szpoton, 49 min. (0.7 MB)
Pobierz: 90 minuta - szansa MKS-u na wyrównanie (0.6 MB)

/dodano o godz. 21.42/        
                          
komentarze ()

27.03.2005r. (niedziela) - liczby meczu

                                  MKS Lędziny  0-1  Grunwald Ruda Śląska
 

Strzały:

09  (5 + 4)

17  (8 + 9)

celne:

0(3 + 0)

0(5 + 4)

niecelne:

0(2 + 4)

0(3 + 5)

Rzuty rożne:

0(0 + 2)

0(7 + 1)

Strzały Grunwaldu (17):
4 - Szpoton (2 celne i 2 niecelne)
3 - Karcz (1 celny i 2 niecelne)
2 - Duda (2 niecelne)
2 - Kroczek (2 celne)
2 - S.Starowicz (2 celne)
2 - Zajdel (2 celne)
1 - Krajanowski (1 niecelny)
1 - Sobiech (1 niecelny)

W sobotnie popołudnie trener Zygmunt Czech zasiadł na ławce Grunwaldu po raz 36. Jesienią prowadził drużynę w trzech ostatnich kolejkach: 1-3 z MK, 2-5 z Rogowem i 3-4 z Pszowem. Wczoraj wreszcie mógł wznieść ręce w geście triumfu po zwycięstwie nad Lędzinami. Dotychczasowy bilans trenera Czecha z I zespołem jest następujący: 14 zwycięstw, 6 remisów, 16 porażek, bramki: 68-65.
W sobotnim meczu w pierwszej jedenastce Grunwaldu wybiegło aż pięciu z sześciu nowych pozyskanych przed rundą wiosenną piłkarzy. Zabrakło tylko kontuzjowanego Sebastiana Juroka (oglądał mecz z ławki rezerwowych). Dla Michała Podolaka, Tomasza Twardawy, Michała Kusiaka oraz Damiana Kroczka był to pierwszy oficjalny mecz w naszych barwach. Z kolei re-debiut, po 3,5 sezonach spędzonych w Slavii Ruda Śląska, zaliczył wczoraj Sebastian Starowicz, dla którego był to już 293. mecz w Grunwaldzie (strzelił 79 bramek).
/dodano o godz. 15.31/                     
           komentarze ()

26.03.2005r. (sobota) - relacja

133 dni czekali na wznowienie rozgrywek piłkarze IV ligi i w końcu się doczekali. Inauguracja rundy wiosennej przypadła w Wielką Sobotę. Na stadionie w Lędzinach spotkały się dwa zespoły walczące o utrzymanie - miejscowy MKS oraz ostatnia drużyna tabeli Grunwald Ruda Śląska. O zwycięstwie...
więcej ->
Relacje

/dodano o godz. 23.54/                  
                
komentarze ()

26.03.2005r. (sobota) - Wielka Sobota Grunwaldu :)

MKS Lędziny  0-1  Grunwald Ruda Śląska (0-0)

0-1
Szpoton, 49 min.

LĘDZINY:
Wowro - Bednarek, Figiel, Mikolasz, Sopelewski, Volkert, Kozieł, Ł.Biliński, Magiera, Balcerowski, Szymoniak (46. Struś)
Trener: Eugeniusz Pluszczyk
GRUNWALD:
Podolak - Duda, Twardawa, Jarczyk - Kusiak - Łuszczek, Szpoton, Karcz, Krajanowski - S.Starowicz (81. Zajdel), Kroczek (77. Sobiech)
Trener: Zygmunt Czech

/dodano o godz. 19.11/                  
                
komentarze ()

26.03.2005r. (sobota) - wynik na żywo

MKS Lędziny    -    Grunwald Ruda Śląska   godz. 15.30

wyjściowy skład Grunwaldu: Podolak, Duda, Twardawa, Kusiak, Jarczyk, Łuszczek, Szpoton, Karcz, Krajanowski, S.Starowicz, Kroczek
po 25 minutach: Lędziny 0-0 Grunwald
po I połowie: 0-0

po 65 minutach: Lędziny 0-1 Grunwald
wynik końcowy: Lędziny 0-1 Grunwald
/dodano o godz. --.--/                                  
komentarze ()

26.03.2005r. (sobota) - 16. kolejka - IV liga grupa II

(5) MK Górnik Katowice

1-1

Unia Racibórz (12) 11.00

(8) AKS Mikołów

0-2

Beskid Skoczów (11) 11.00

(14) MKS Lędziny

0-1

Grunwald Ruda Śląska (16) 15.30

(2) Koszarawa Żywiec

2-0

Polonia Marklowice (10) 15.30

(1) Energetyk ROW Rybnik

2-0

Victoria Jaworzno (7) 15.30

(3) Odra II Wodzisław

0-1

Górnik Pszów (13) 15.30

(4) Przyszłość Rogów

5-1

Pasjonat Dankowice (15) 15.30

(6) Polonia Łaziska

2-1

Czarni-Góral Żywiec (9) 15.30

(16) - miejsce w tabeli                                 komentarze ()

25.03.2005r. (piątek) - kadra ustalona:
       - Kusiak w ostatniej chwili
                                 - wiosną bez Koeglera, Locha i Słowińskiego

"Zieloni" mają nowego piłkarza! Sprawy potoczyły się bardzo szybko. Działacze Walki Zabrze zaproponowali wczoraj Grunwaldowi Michała Kusiaka (na zdjęciu, fot. www.walka.makoszowy.pl) i już dzisiaj przed południem piłkarz ten został potwierdzony do gry w Śląskim Związku Piłki Nożnej i w sobotę być może zadebiutuje w meczu z MKS-em Lędziny.
Michał Kusiak urodził się 21 lutego 1984 roku. Jest wychowankiem Pogoni Nowy Bytom. Następnie grał w Stadionie Śląskim, skąd trafił do Walki Zabrze. Jeszcze do czerwca ten obrońca będzie występował jako młodzieżowiec. W juniorach często grywał także w linii ataku.

W sobotnim meczu powinien zagrać
Sebastian Starowicz, który miał ostatnio problemy z mięśniem dwugłowym.

Wyjaśniła się sprawa trzech zawodników:
Krzysztofa Koeglera, Kamila Locha oraz Dawida Słowińskiego. Wiosną w Grunwaldzie ich nie zobaczymy.

Kadra Grunwaldu w rundzie wiosennej będzie liczyła 20 zawodników i prezentuje się następująco (w nawiasie rok urodzenia, M - Młodzieżowiec - piłkarz z rocznika 1984 lub młodszy
, w sezonie 2004/2005 w zespołach IV ligi w każdej jedenastce musi grać 2 młodzieżowców):
BRAMKARZE:
Henryk JANOSZ (74), Michał PODOLAK (79), Leszek SIMIŁOWSKI (84) M
OBROŃCY:
Radosław CHOŁUJ (83), Dariusz DĄBROWSKI (83), Adam DUDA (74), Tomasz JARCZYK (85) M, Michał KUSIAK (84) M, Tomasz TWARDAWA (80)
POMOCNICY I NAPASTNICY:
Łukasz ALTMAN (85) M, Sebastian JUROK (76), Mateusz KARCZ (80), Damian KRAJANOWSKI (83), Damian KROCZEK (83), Szymon ŁUSZCZEK (82), Dariusz SOBIECH (85) M, Damian STAROWICZ (87) M, Sebastian STAROWICZ (74), Tomasz SZPOTON (82), Jarosław ZAJDEL (71)

PRZYBYLI:
Jurok (Warmia Grajewo), Kroczek (GKS Katowice), Kusiak (Walka Zabrze), Podolak (Ruch Chorzów), S.Starowicz (Slavia Ruda Śląska), Twardawa (Zagłębie Sosnowiec)
ODESZLI:
Beck Łukasz (zakończył karierę), Bujny Albert (Urania Ruda Śląska), Gomoluch Łukasz (szuka klubu, Tempo Paniówki ?), Grzybek Michał (Gwiazda Chudów), Katreniok Krystian (MKS Siemianowice), Kawaler Mariusz (Wawel Wirek), Kot Sebastian (nie wznowił treningów), Świętek Rafał (AKS Wyzwolenie Chorzów), Tkocz Kamil (nie wznowił treningów) oraz w trakcie rundy jesiennej nie wznowili treningów: Kaiser Grzegorz i Lorens Michał
/dodano o godz. 15.51/        
                          
komentarze ()

24.03.2005r. (czwartek) - z Lędzinami po raz 12.

Już tylko dwa dni dzielą nas od pierwszej wiosennej kolejki. W sobotę "zielonych" czeka bardzo ważny mecz. Przeciwnikiem będzie zespół MKS-u Lędziny, mający tylko 4 punkty więcej od Grunwaldu. MKS strzelił najmniej bramek w lidze - 12 (w tym dwie Grunwaldowi) i jako jedyny jesienią nie wygrał spotkania przed własną publicznością - 3 remisy i 4 porażki. Z kolei Grunwald na wyjazdach nie zdobył nawet punktu, przegrywając wszystkie 6 spotkań. Halembianie ustanowili zresztą niechlubny rekord Klubu - przegrali siedem ostatnich spotkań ligowych. Czas na przerwanie fatalnej passy!
W przerwie zimowej MKS rozegrał 7 sparingów. Wszystkie z V-ligowymi drużynami. Oto jakie uzyskał wyniki (za nieoficjalną stroną Klubu):
MKS Lędziny
3-1 Górnik II Jastrzębie
MKS Lędziny
1-3 Orzeł Mokre
MKS Lędziny
2-0 Rymer Niedobczyce
MKS Lędziny
3-0 Ogrodnik Tychy
MKS Lędziny
2-0 Nadwiślan Góra
MKS Lędziny
2-0 Pogoń Imielin
MKS Lędziny
2-0 Walcownia Czechowice

W sobotę na pewno nie zagra kontuzjowany
Sebastian Jurok. Pod znakiem zapytania stoi też występ Sebastiana Starowicza. Trenuje już za to jego młodszy brat - Damian (miał problemy z kolanem) oraz Krzysztof Koegler i Dawid Słowiński. Natomiast Kamil Loch trafił do szpitala (powikłania pochorobowe). W ciągu 24 godzin definitywnie rozstrzygnie się czy ta trójka piłkarzy zostanie w Grunwaldzie. Jeszcze tylko jutro można przeprowadzać transfery.

Mecz Grunwaldu z Lędzinami będzie
12. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych 11 spotkaniach 4 razy wygrywał Grunwald, 5 meczów zakończyło się zwycięstwem MKS-u i w 2 spotkaniach mieliśmy podział punktów. Stosunek bramkowy jest remisowy: 15-15. 5 bramek w tych meczach strzelił Dariusz Szabrański. Ten 39-letni napastnik w rundzie jesiennej dwukrotnie trafił do siatki Grunwaldu, dzięki czemu MKS wygrał 2-1.
mecze Grunwaldu z
Lędzinami -> Historia spotkań

Na dzień dzisiejszy w 3. lidze śląskiej nie ma w strefie spadkowej żadnej drużyny z woj. śląskiego i w takim wypadku z 4 ligi bezpośrednio
spadną dwa ostatnie zespoły, a 14. zagra w barażu o utrzymanie.
Poniżej mini tabela po rundzie jesiennej, przedstawiająca drużyny, które będą walczyły o utrzymanie:
miejsce,      nazwa zespołu,      punkty
11. Beskid Skoczów 17
12. Unia Racibórz 14
13. Górnik Pszów 12
14. MKS Lędziny 11
15. Pasjonat Dankowice 11
16. Grunwald Ruda Śląska 7

/dodano o godz. 19.00/                                  komentarze ()

23.03.2005r. (środa) - inauguracja rundy wiosennej

Biorąc pod uwagę 10 ostatnich sezonów, to rundę wiosenną Grunwald wznawiał na boiskach rywali. Nie inaczej będzie i tym razem. Dotychczasowy bilans meczów po przerwie zimowej (10 sezonów) wychodzi na równo - 5 zwycięstw i 5 porażek. Ostatnie 4 spotkania z rzędu Grunwald jednak przegrał. Czy ta zła passa zostanie przerwana już w sobotę?

2004/05 IV liga: MKS Lędziny ?-? GRUNWALD
wynik z jesieni: 2-1

2003/04 IV liga: MKS 05 Krzanowice 2-0 GRUNWALD
wynik z jesieni: 2-2

2002/03 III liga: Włókniarz Kietrz 2-1 GRUNWALD
bramka dla Grunwaldu: T.Kasprzyk
wynik z jesieni: 0-0

2001/02 III liga: Pogoń Oleśnica 2-0 GRUNWALD 
wynik z jesieni: 0-1

2000/01 III liga: Ceramed Bielsko-Biała 4-1 GRUNWALD
bramka dla Grunwaldu: R.Cegiełka (z karnego)
wynik z jesieni: 1-3

1999/2000 II liga: KP Konin 0-1 GRUNWALD
bramka dla Grunwaldu: M.Bąk
wynik z jesieni: 0-2

1998/99 II liga: Naprzód Rydułtowy 1-2 GRUNWALD
bramki dla Grunwaldu: A.Szemietiew, S.Starowicz
wynik z jesieni: 1-2

1997/98 III liga: Olimpia Piekary Śląskie 0-3 GRUNWALD
bramki dla Grunwaldu: S.Starowicz, K.Pawlik, M.Kmieć
wynik z jesieni: 1-0

1996/97 IV liga: Unia Racibórz 1-4 GRUNWALD
bramki dla Grunwaldu: L.Wyciślik (z karnego), A.Przybyła, J.Zajdel, T.Rodasik
wynik z jesieni: 0-3

1995/96 IV liga: Andaluzja Brzozowice 1-2 GRUNWALD
bramki dla Grunwaldu: T.Rodasik, D.Chrząszcz
wynik z jesieni: 1-7

1994/95 IV liga: Warta Zawiercie 3-2 GRUNWALD
bramki dla Grunwaldu: Zamirowski (samobójcza), A.Kowalcze
wynik z jesieni: 1-4

/dodano o godz. 21.06/        
                          
komentarze ()

22.03.2005r. (wtorek) - 79 (lub więcej) meczów wiosną

W rundzie wiosennej sezonu 2004/2005 piłkarze Grunwaldu - od I zespołu po najmłodszych, czyli trampkarzy rocznika 1993 - rozegrają łącznie 79 spotkań (kolejne mecze są zależne od wyniku pucharowego meczu I zespołu). Już w sobotę 26 marca rozgrywki wznowi I zespół. 19 czerwca sezon zakończą juniorzy z rocznika 1987 meczem z Ruchem Radzionków.

I zespół:
6 meczów w rundzie wiosennej Grunwald rozegra na własnym stadionie. Mecze w Halembie będą rozgrywane w niedziele o godzinie 11.00. Wyjątkiem jest środowy mecz z Koszarawą Żywiec oraz ostatnia kolejka, której wszystkie mecze są w sobotę o godz. 17.00 (z Górnikiem Pszów). Pozostałe 9 meczów "zieloni" rozegrają na wyjeździe. Wiosnę piłkarze Grunwaldu rozpoczną czterema wyjazdami. 

Terminarz rundy wiosennej:
26 marca
(sobota) godz. 15.30: MKS Lędziny - GRUNWALD
2 kwietnia
(sobota) godz. 16: Polonia Marklowice - GRUNWALD
9 kwietnia
(sobota) godz. 16: Victoria Jaworzno - GRUNWALD
17 kwietnia
(niedziela) godz. 16: Odra II Wodzisław - GRUNWALD
24 kwietnia
(niedziela) godz. 11: GRUNWALD - Pasjonat Dankowice
30 kwietnia
(sobota) godz. 16: Unia Racibórz - GRUNWALD
4 maja
(środa) godz. 17: Energetyk ROW Rybnik - GRUNWALD
8 maja
(niedziela) godz. 11: GRUNWALD - Beskid Skoczów
14 maja
(sobota) godz. 17: Czarni-Góral Żywiec - GRUNWALD
18 maja
(środa) godz. 17: GRUNWALD - Koszarawa Żywiec
22 maja
(niedziela) godz. 11: GRUNWALD - Polonia Łaziska
28 maja
(sobota) godz. 17: AKS Mikołów - GRUNWALD
5 czerwca
(niedziela) godz. 11: GRUNWALD - MK Górnik Katowice
11 czerwca
(sobota) godz. 17: Przyszłość Rogów - GRUNWALD
18 czerwca
(sobota) godz. 17: GRUNWALD - Górnik Pszów


Grupy młodzieżowe:
Poniżej przedstawiamy terminarze grup młodzieżowych Grunwaldu:
-
Juniorzy '87
-
Juniorzy '88/89 (z rozgrywek wycofała się Józefka Chorzów)
-
Trampkarze '90 (do rozgrywek dołączyła Zantka II Chorzów)
-
Trampkarze '91
-
Trampkarze '92
-
Trampkarze '93 (do rozgrywek dołączył Wawel Wirek).
/dodano o godz. 23.44/        
                          
komentarze ()

22.03.2005r. (wtorek) - Podolak tak, Hejnowski nie

Kolejnym nowym piłkarzem Grunwaldu został bramkarz Ruchu Chorzów Michał Podolak (na zdjęciu, fot. www.ruch.chorzow.pl). Jest to już piąty zawodnik po Juroku, Starowiczu, Kroczku i Twardawie, który wzmocni "zielonych". Dzisiaj załatwiono ostatnie formalności z pozyskaniem tego piłkarza i może już on bez przeszkód zostać potwierdzony do gry w Śląskim Związku Piłki Nożnej.
Michał Podolak urodził się 27 września 1979 roku. Grał m.in. w Naprzodzie Rydułtowy, Włókniarzu Kietrz, Energetyku ROW Rybnik czy Ruchu Chorzów. W sezonie 2003/2004 z Energetykiem ROW Rybnik wywalczył awans do IV ligi, skąd przeniósł się do II-ligowego Ruchu Chorzów. Jesienią strzegł bramki "niebieskich" w 3 meczach.

Wiosną w Grunwaldzie nie zagra natomiast
Łukasz Hejnowski. Trenerzy zrezygnowali z usług tego zawodnika.
/dodano o godz. 19.07/        
                          
komentarze ()

21.03.2005r. (poniedziałek) - Twardawa piłkarzem Grunwaldu

Dzisiaj w Sosnowcu zostało sfinalizowane wypożyczenie obrońcy Zagłębia Tomasza Twardawy (na zdjęciu, fot. 90minut.pl) do Grunwaldu. Od jutra jest on już oficjalnie zawodnikiem "zielonych". W Halembie będzie grał do 30 czerwca 2005 roku.
Tomasz Twardawa urodził się 16 maja 1980r. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Występował też w KS Myszków, GKS Bełchatów i ostatnio od czerwca 2003 w Zagłębiu Sosnowiec./dodano o godz. 22.00/        
                          
komentarze ()

21.03.2005r. (poniedziałek) - rusza IV edycja konkursu
                                         "Zostań fachowcem"

Już w nadchodzący weekend rozgrywki wznawiają drużyny 4. oraz 5. ligi i w związku z tym rozpoczyna się również kolejna edycja konkursu "Zostań fachowcem". Organizatorem konkursu jest Telewizja Kablowa "Elsat", a partnerami są serwisy www.rsl.pl, www.gwiazda.elsat.net.pl oraz www.grunwald.elsat.net.pl. Przypominamy, że co tydzień należy wytypować wyniki spotkań z udziałem czterech rudzkich drużyn - za każdy poprawnie wytypowany wynik otrzymuje się trzy punkty, za poprawne wskazanie zwycięzcy bądź remisu 1 punkt. Zwycięzcą zostanie osoba, która zgromadzi największą ilość punktów na koniec rundy wiosennej, natomiast co tydzień osoba, która uzyska największa liczbę punktów w kolejce otrzyma nagrody niespodzianki. Sponsorami nagród są: sklep sportowy Mani z Rudy Śląskiej Wirku przy ulicy Katowickiej 1 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Formularz do głosowania, a także regulamin zabawy jest dostępny tu ->
Konkurs Sportowy
/dodano o godz. 13.30/        
                          
komentarze ()

20.03.2005r. (niedziela) - do pobrania

Można już pobrać jedyną bramkę ze sparingu Grunwaldu z Unią Ząbkowice:

Pobierz: 1-0 Tomasz Twardawa, 77 min. (0.9 MB)

                
Czy młodzi piłkarze Ruchu Chorzów Dawid Słowiński (na zdjęciu z lewej) oraz Łukasz Hejnowski przekonali do siebie trenerów i pozostaną w Grunwaldzie? Na to pytanie poznamy odpowiedź już wkrótce.
                            
Michał Podolak (na zdjęciu) czy Henryk Janosz? Niezły orzech do zgryzienia ma przed Wielką Sobotą trener Zygmunt Czech. Kto z nich będzie bronił "świątyni" "zielonych" przeciwko Lędzinom? Na razie nie wiadomo, a rywalizacja o miejsce między słupkami nabiera rumieńców i może wyjść Grunwaldowi tylko na dobre.

/dodano o godz. 17.50/        
                          
komentarze ()

20.03.2005r. (niedziela) - Puchar Polski przełożony

W najbliższy wtorek miały odbyć się mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu katowickiego:
MK Górnik II Katowice - AKS Mikołów

MKS Siemianowice - Grunwald Ruda Śląska.
Pod koniec wczorajszego sparingu Grunwaldu z Unią Ząbkowice na sztucznym boisku w Siemianowicach Śląskich, przy ławce rezerwowych "zielonych" pojawił się działacz MKS-u Siemianowice, a zarazem przewodniczący Wydziału Gier Podokręgu Katowice Bogusław Czerwonka i poinformował o piątkowej decyzji członków tego gremium, mianowicie o przełożeniu meczów pucharowych, ze względu na zły stan boisk w Katowicach oraz Siemianowicach, na
5 kwietnia.
/dodano o godz. 00.31/        
                          
komentarze ()

19.03.2005r. (sobota) - sparing

Grunwald Ruda Śląska  1-0  Unia Ząbkowice (0-0)

1-0
Twardawa, 77 min.

GRUNWALD:
Janosz (46. Podolak) - Hejnowski (55. Chołuj), Twardawa, Jarczyk (46. Altman) - Szpoton (64. Koegler) - S.Starowicz (12. Sobiech, 81. Szpoton), Karcz (62. Dąbrowski), Krajanowski, Łuszczek (46. Zajdel) - Kroczek (81. Łuszczek), Słowiński (69. Hejnowski)
Trener: Zygmunt Czech


W rozegranym dzisiaj sparingu na sztucznym boisku w Siemianowicach Śląskich, Grunwald pokonał grającą o klasę niżej Unię Ząbkowice 1-0 (0-0). Gra na tym boisku nie należała do łatwych, gdyż było ono mocno nasiąknięte wodą. W naszym zespole nie wystąpili dzisiaj chorzy
Adam Duda i Kamil Loch oraz kontuzjowani Sebastian Jurok i Damian Starowicz. Po raz pierwszy zagrali za to Tomasz Twardawa (trenuje z Grunwaldem od dwóch tygodni, jednak w poprzednią sobotę w sparingu nie zagrał) - strzelec jedynej, zwycięskiej bramki dla "zielonych" oraz Dawid Słowiński, piłkarz Ruchu Chorzów (rocznik 1985), który pozostawił po sobie dobre wrażenie.
Trenerem Unii jest
Krystian Szuster, były piłkarz m.in. chorzowskiego Ruchu, z którym sięgnął w 1989 roku po mistrzostwo Polski. Cały mecz obroną tego zespołu kierował 40-letni Mirosław Jaworski, mający grubo ponad 300 meczów w I lidze, głównie w barwach "niebieskich". Z kolei w II połowie w bramce ząbkowiczan pojawił się bramkarz Kamil Świeboda, który swego czasu był testowany w Grunwaldzie.
Przedwcześnie sparing zakończył
Sebastian Starowicz, który poczuł ból w lewej nodze i nie chcąc się bardziej narażać opuścił boisko (na pierwszy mecz ligowy powinien być już gotowy).
Mecz w wykonaniu Grunwaldu, poza kilkoma momentami, nie był najlepszy. W I połowie "zieloni" stworzyli kilka dobrych okazji, ale żadna nie zakończyła się bramką. W 12. minucie Damian Kroczek odebrał piłkę Mirosławowi Jaworskiemu, jednak zamiast pociągnąć na bramkę starał się lobować bramkarza. Efekt? Piłka ląduje dwa metry obok bramki. Uderzeniami z bliska i dystansu próbował pokonać bramkarza Unii Mateusz Karcz. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od poprzeczki. W 26. minucie na listę strzelców mógł wpisać się także Łukasz Hejnowski, ale źle trafił w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Również pod bramką Grunwaldu parę razy robiło się gorąco, ale na posterunku był Henryk Janosz.
8 minut po przerwie słupek uratował Grunwald przed utratą gola. Jedyna bramka meczu padła w 77. minucie. Tomasz Twardawa pokonał strzałem zza pola karnego Kamila Świebodę. 10 minut przed końcem spotkania trener Grunwaldu wpuścił do ataku Szymona Łuszczka oraz Tomasza Szpotona. Jedna z pierwszych ich akcji mogła przynieść gola, ale Łukasz Altman nie trafił do pustej bramki. W końcówce Łukasz Hejnowski trafił w boczną siatkę, a mógł w tej sytuacji podawać do lepiej ustawionych partnerów.

Na początku tygodnia mają być sfinalizowane sprawy związane z przejściem
Michała Podolaka oraz Tomasza Twardawy do Grunwaldu. Wkrótce też duet trenerów Czech-Grzywaczewski podejmie decyzję co do Łukasza Hejnowskiego, Krzysztofa Koeglera i Dawida Słowińskiego. Także w tym tygodniu wyjaśni się ostatecznie sprawa Kamila Locha - czy wyjedzie do USA lub pozostanie na wiosnę w Grunwaldzie.

/dodano o godz. 17.34/                  
                
komentarze ()

18.03.2005r. (piątek) - Świętek w AKS Wyzwolenie

Rafał Świętek nie rezygnuje ostatecznie z występów na otwartych boiskach. Wiosną będzie grał w A-klasowym AKS Wyzwolenie Chorzów. Drużyna ta zajmuje obecnie 2. miejsce z punktem straty do lidera, Górnika 09 Mysłowice. Przed rundą jesienną obecnego sezonu "Święty" przygotowywał się właśnie z AKS-em, jednak do podpisania umowy z tym klubem nie doszło i wzmocnił linię ataku Grunwaldu w 3. kolejce - strzelając nawet bramkę.
Świętek występował już wcześniej w AKS-ie w latach 2001-2002, skąd trafił do Grunwaldu.
/dodano o godz. 20.06/        
                          
komentarze ()

17.03.2005r. (czwartek) - dłuższa przerwa Juroka

Od 4 do 6 tygodni potrwa rozbrat z piłką Sebastiana Juroka - tak brzmi wersja optymistyczna. Jednak powrót do pełnej dyspozycji może być znacznie dłuższy i możliwe, że zobaczymy go dopiero w ostatnich meczach ligowych. Jurok - jak wspominaliśmy wczoraj, uczestniczył w poniedziałek w wypadku drogowym - ma złamaną jedną z kości stawu barkowego.
Sebastian Jurok był jednym z nowych nabytków Grunwaldu przed rundą wiosenną. Przyszedł z III-ligowej Warmii Grajewo, gdzie występował przez ostatnie pół roku. Wcześniej grał w Ruchu Chorzów, Victorii Jaworzno, Górniku Lędziny, Gliniku Gorlice, Hetmanie Zamość, Polonii Bytom, Śląsku Świętochłowice i Włókniarzu Kietrz. To na nim miał spoczywać głównie ciężar zdobywania bramek. Wystąpił w 10 z 11 sparingów Grunwaldu, w których strzelił 3 gole oraz 6 razy asystował przy bramkach kolegów.
/dodano o godz. 13.46/        
                          
komentarze ()

16.03.2005r. (środa) - sparing l wypadek Juroka

Mecz z Wawelem Wirek nie był jednak ostatnim sparingiem Grunwaldu przed rundą wiosenną. W sobotę "zieloni" zagrają z Unią Ząbkowice na sztucznym boisku w Siemianowicach Śląskich, gdzie w sezonie swoje mecze rozgrywają laskarze miejscowego MKS-u (hokej na trawie). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00.
Unia Ząbkowice gra w 5. lidze grupie II, w tej samej co Wawel Wirek oraz nasz pucharowy przeciwnik MKS Siemianowice. Po rundzie jesiennej drużyna z Dąbrowy Górniczej zajmuje przedostatnie, 14. miejsce.

W poniedziałek napastnik Grunwaldu
Sebastian Jurok uczestniczył w wypadku samochodowym. Z tego co udało nam się dowiedzieć, piłkarz ma problemy ze stawem barkowym. Nieoficjalnie mówi się nawet o miesięcznej przerwie w grze. Dzisiaj ma być już dokładnie znany stan zdrowia piłkarza, gdyż w godzinach popołudniowych pojawi się w Klubie.
/dodano o godz. 12.29/        
                          
komentarze ()

14.03.2005r. (poniedziałek) - zmarł jeden z najlepszych bramkarzy Grunwaldu

Wczoraj w szpitalu w Bielszowicach w wieku 65 lat zmarł jeden z najlepszych bramkarzy w historii Grunwaldu - Karol Kuchta. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 16 marca o godzinie 13.00 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Halembie.

Karol Kuchta - "Adek", "Adolf" - takie miał boiskowe pseudonimy urodził się 29 września 1940 roku w Świętochłowicach. Był wychowankiem B-klasowej Zgody Świętochłowice, do której trafił dopiero w wieku 21 lat i po czterech latach amatorskiego uprawiania piłki nożnej, nie widząc rozwojowych możliwości w macierzystym klubie, zdecydował się przejść do Grunwaldu. W I zespole zadebiutował 11 września 1965r. w meczu GKS II Katowice 1-6 Grunwald. Początkowo częściej występował w drużynie rezerwowej, a po odejściu w 1971r. Ludwika Gruszczyka do Uranii Ruda Śląska został etatowym bramkarzem "zielonych". Zwinność, brawura i umiejętność wygrywania pojedynków z napastnikami oraz duża odporność psychiczna czyniły go bramkarzem nietuzinkowym. Duży dylemat miał trener Maksymilian Barański, kogo wstawić do bramki 13 lipca 1966r. w meczu barażowym o wejście do klasy okręgowej z Górnikiem Wesoła. Ku zaskoczeniu kibiców postawił na bardziej odpornego psychicznie "Adolfa", który nie zawiódł i należał do wyróżniających się zawodników (Grunwald wygrał na neutralnym boisku w Katowicach 6-3). Szczupła sylwetka, ryzykanckie interwencje i dobry sportowy charakter cechowały go w długoletniej karierze, którą zakończył po rundzie jesiennej 1979r. w wieku 39 lat. Ostatni raz w I zespole wystąpił 13 października 1979r. w Bielsku-Białej, w III-ligowym remisowym meczu 1-1 z BBTS Włókniarz. Mimo zaawansowanego wieku był najlepszym zawodnikiem na boisku, wygrywając kilka pojedynków sam na sam z napastnikami gospodarzy. W latach 1965-1979 rozegrał w I zespole Grunwaldu 139 meczów, a w rezerwie 86 meczów (1966-1979). W czasie 14 lat spędzonych w Klubie uzyskał 6 awansów:
- z I zespołem:
do klasy okręgowej (1966)
do III ligi (1968)
do klasy okręgowej (1976)
do III ligi (1978)
- oraz z drużyną rezerwową:
do klasy "A" (1967)
do klasy terenowej (1979).
Trzykrotnie był najlepszy w plebiscycie wewnątrzsekcyjnym Grunwaldu - wiosną 1975, jesienią 1975 i wiosną 1976. W plebiscycie 60-lecia zajął 11. miejsce, a 70-lecia - 16. miejsce. W 1985 roku został odznaczony Złotą Odznaką Grunwaldu.

/dodano o godz. 21.14/        
                          
komentarze ()

14.03.2005r. (poniedziałek) - Puchar Polski

Sobotni mecz z Wawelem Wirek był dla Grunwaldu ostatnim sparingiem przed rundą wiosenną. Trener Zygmunt Czech nie planuje już raczej żadnego sparingu (w sobotę piłkarze Grunwaldu mają zagrać między sobą), gdyż we wtorek 22 marca "zieloni" rozegrają pierwsze oficjalne spotkanie w 2005 roku. Będzie to mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu katowickiego. Grunwald zagra w Siemianowicach Śląskich z MKS-em. Początek o godzinie 15.30. W drugim półfinale zmierzą się MK II Górnik Katowice i AKS Mikołów.
/dodano o godz. 13.16/        
                          
komentarze ()

13.03.2005r. (niedziela) - bramki do pobrania

Do pobrania są już bramki z derbowego sparingu pomiędzy Grunwaldem a Wawelem (3-3):

Pobierz: 1-0 Damian Kroczek, 13 min. (1.2 MB)
Pobierz: 1-1 Michał Gruchalski, 14 min. (0.9 MB)
Pobierz: 1-2 Rafał Lokaj, 44 min. (0.6 MB)
Pobierz: 2-2 Wojciech Ćwieląg, 45 min. (samob.) (1.3 MB)
Pobierz: 2-3 Rafał Lokaj, 71 min. (0.3 MB)
Pobierz: 3-3 Jarosław Zajdel, 80 min. (1.2 MB)

         
Zawodnik Wawelu w walce o piłkę z Sebastianem Starowiczem (nr 16) doznaje kontuzji nosa i opuszcza boisko z podejrzeniem złamania. Jak się później okazało, było to tylko stłuczenie.

/dodano o godz. 17.55/        
                          
komentarze ()

12.03.2005r. (sobota) - sparing juniorów '87

Tuż po meczu I zespołu sparing rozegrali juniorzy Grunwaldu i Jastrzębia Bielszowice (rocznik 1987). "Zieloni" wygrali 6-3, prowadząc do przerwy 2-1. Bramki dla Grunwaldu strzelili: Sławomir Pochylski 3, Tomasz Łysakowski 2 oraz Damian Starowicz 1.
Grunwald wystąpił w składzie:
P.Majdak - A.Machnik, T.Hałgas, T.Klimas, R.Paluch - S.Pochylski, D.Kot, W.Piórkowski, Ł.Klimas - D.Starowicz, T.Łysakowski.
W drugiej połowie grali także: G.Kołodziej oraz testowany był nowy piłkarz Adam Mieszczankowski.
Trener: Jarosław Zajdel

/dodano o godz. 20.22/        
                          
komentarze ()

12.03.2005r. (sobota) - sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-3  Wawel Wirek (2-2)

1-0
Kroczek, 13 min. (asysta: Jurok)
1-1 Gruchalski, 14 min.
1-2 Lokaj, 44 min. (wolny)
2-2 Ćwieląg, 45 min. (samobójcza)
2-3 Lokaj, 71 min. (wolny)
3-3
Zajdel, 80 min. (głową, asysta: Jurok)

GRUNWALD:
Podolak (46. Janosz) - Hejnowski (46. S.Starowicz), Duda, Jarczyk (53. Chołuj) - Szpoton - Łuszczek, Sobiech (46. Altman), Karcz (53. Zajdel), Krajanowski - Kroczek (46. Loch), Jurok
Trener: Zygmunt Czech

Dzisiaj o godzinie 11.30 w Halembie zmierzyły się dwie rudzkie drużyny - Grunwald i Wawel. W meczu walki zanotowaliśmy remis 3-3 (2-2). Po nocnych, obfitych opadach śniegu derby toczyły się w trudnych warunkach.
W I połowie na lewej obronie Grunwaldu wystąpił
Łukasz Hejnowski (na zdjęciu, foto: www.ruch.chorzow.pl) piłkarz Ruchu Chorzów (rocznik 1985). Zawodnik ten rozegrał jesienią w II lidze 12 meczów.

Na początku meczu więcej z gry miał Wawel, jednak to Grunwald zdobył bramkę. Sebastian Jurok wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem i obrońcą Wawelu, odegrał piłkę do Damiana Kroczka, który umieścił ją w siatce (1-0). Nie minęło 60 sekund, a zawodnicy z Wirku cieszyli się z wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony skutecznie zakończył Michał Gruchalski (1-1). Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero tuż przed przerwą zgromadzeni kibice zobaczyli kolejne bramki. W 44. minucie sędzia nie zauważył pozycji spalonej piłkarzy gości, na co impulsywnie zareagował pomocnik Grunwaldu Mateusz Karcz i arbiter odgwizdał rzut wolny pośredni. Do piłki ustawionej na 25. metrze podbiegł Rafał Lokaj i mocnym strzałem pokonał zasłoniętego Michała Podolaka, któremu piłka przeszła po rękach (1-2). Kilkanaście sekund później "zieloni" wyrównali. Wojciech Ćwieląg tak niefortunnie przeciął lot piłki, że przelobował własnego bramkarza (2-2).
W drugiej części okazji na podwyższenie rezultatu z jednej, jak i drugiej strony nie brakowało - m.in. w 66. minucie po szybkiej kontrze napastnik Wawelu strzelił obok bramki, a w odpowiedzi Sebastian Starowicz trafił w słupek. W 71. minucie Wawel objął po raz drugi prowadzenie. Szymon Łuszczek tuż przed polem karnym dotknął piłki ręką i sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni, którego na gola zamienił mocnym strzałem Rafał Lokaj (2-3). Dziewięć minut później po dośrodkowaniu Sebastiana Juroka Jarosław Zajdel głową posłał piłkę obok bezradnego golkipera Wawelu i wyrównał stan meczu na 3-3. Dwie minuty przed końcem meczu doskonałą okazję zmarnował Sebastian Jurok, strzelając z paru metrów nad poprzeczką.
Pod koniec spotkania jeden z piłkarzy Wawelu walcząc o piłkę z Sebastianem Starowiczem doznał (prawdopodobnie) złamania nosa.

/dodano o godz. 13.47/        
                          
komentarze ()

11.03.2005r. (piątek) - jutro pożegnanie Daniela Dziarmagi

Jutro o godzinie 9.00 w kościele św. Jadwigi w Chorzowie (przy ul. Wolności) odbędzie się pogrzeb Daniela Dziarmagi. Na uroczystości pogrzebowe wybiera się liczne grono działaczy i piłkarzy Grunwaldu, i z tego też względu mecz "zielonych" z Wawelem Wirek rozpocznie się o godzinie 11.30.
/dodano o godz. 12.35/        
                          
komentarze ()

09.03.2005r. (środa) - piłkarz II-ligowego Zagłębia w Grunwaldzie?
- w sobotę z Wawelem 

Tomasz Twardawa (na zdjęciu, fotka pochodzi ze strony: www.zaglebie.sosnowiec.pl) obrońca II-ligowego Zagłębia Sosnowiec trenuje wraz z Grunwaldem i prawdopodobnie wiosną zobaczymy go w naszych barwach.
Tomasz Twardawa urodził się 16 maja 1980r. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Grał też m.in. w KS Myszków, GKS Bełchatów i ostatnio od czerwca 2003 w Zagłębiu Sosnowiec. Prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny miał okazję współpracować z tym zawodnikiem w 2001 roku w II-ligowym wówczas Myszkowie i jak nam powiedział, Twardawa powinien być poważnym wzmocnieniem Grunwaldu. Może grać zarówno w obronie, jak i pomocy. Świetnie gra głową, szczególnie dobrze wykorzystuje swój wzrost (190 cm) przy stałych fragmentach gry. Ciężko go zatrzymać, gdy już ruszy z piłką na bramkę.

Wiosną w Grunwaldzie nie ujrzymy na pewno trzech piłkarzy:
Krzysztofa Skarżyńskiego z Walcownii Czechowice oraz zawodników Gwarka Tarnowskie Góry - Kamila Świebody i Sebastiana Tomaszewskiego.

W związku z odwołaniem przewidzianej na najbliższy weekend inauguracji IV ligi, Grunwald zagra w sobotę sparing z innym rudzkim zespołem -
Wawelem Wirek. Mecz odbędzie się w Halembie o godzinie 11.00.
/dodano o godz. 14.30/        
                          
komentarze ()

08.03.2005r. (wtorek) - dwie kolejki przełożone - start 26 marca

Dzisiaj Śląski Związek Piłki Nożnej z powodu złych warunków atmosferycznych przełożył dwie pierwsze kolejki rundy wiosennej III, IV i V ligi na termin późniejszy. Inauguracja rozgrywek nastąpi dopiero w Wielką Sobotę, 26 marca. Grunwald rozpocznie wiosnę czterema wyjazdami - pierwszy spotkanie z MKS-em Lędziny. Na mecz w Halembie przyjdzie nam poczekać aż do 24 kwietnia, "zieloni" zmierzą się z Pasjonatem Dankowice.
16. kolejka (pierwotny termin 12 marca, Grunwald miał grać z
Energetykiem ROW Rybnik) zostanie rozegrana w środę, 4 maja, a mecze 17. kolejki (pierwotny termin 19 marca, mecz Grunwaldu z Koszarawą Żywiec) odbędą się w środę, 18 maja.

W związku z przełożeniem startu III, IV i V ligi, do 26 marca można w tych klasach rozgrywkowych dokonywać transferów.
/dodano o godz. 14.39/        
                          
komentarze ()

07.03.2005r. (poniedziałek) - Daniel Dziarmaga nie żyje!

Tragedia w Bestwinie
Szok to jedyne słowo, które przychodzi na myśl, kiedy słucha się opowieści o śmierci Daniela Dziarmagi. Były piłkarz Ruchu Chorzów, zmarł w nocy z piątku na sobotę.
- Ciągle mam go przed oczami - mówi Adam Tomala, prezes LKS Bestwina, gdzie w tym sezonie Daniel Dziarmaga pełnił rolę grającego trenera drużyny z bielskiej grupy klasy okręgowej. - Po piątkowym treningu najpierw z tą swoją niesamowitą pasją nakreślał plany taktyczne, a potem zaprosił kolegów z drużyny na piwo, które postawił chwaląc się przy okazji narodzinami syna. Mówił, że Maksymilian będzie grał w lidze. Zasiedzieliśmy się i gdy dochodziła godzina 22.00 zaproponowałem mu, żeby nie wracał do domu, do którego miał ponad 70 kilometrów. Miał skorzystać z noclegu w Bestwinie, tym bardziej, że rano mieliśmy w planie wyjazdowy sparing z Zaporą Porąbka i musiałby wrócić do Bestwiny na godzinę 8.00 rano.
Daniel Dziarmaga skorzystał z propozycji. Zadzwonił do żony, że będzie w domu w sobotę po godzinie 16.00. W piątek po godzinie 22.00 w towarzystwie działacza LKS Bestwina poszedł do hotelu. Później widziano go jeszcze jak samotnie siedzi w bestwińskiej restauracji, z której wyszedł około północy.
- Rano o godzinie 6.00 w telefonie usłyszałem słowa, że pod klubem tli się samochód - dodaje Adam Tomala. - Gdy dotarłem do klubu straż już była na miejscu. Zobaczyłem Tico ze spalonym przodem i pomyślałem sobie - jak ja powiem Danielowi, że nie ma auta. Chciałem już iść w kierunku hotelu, w którym go zostawiliśmy, kiedy nagle strażak powiedział: "w środku ktoś jest". To był właśnie nasz trener. Nogi się pode mną ugięły. Siedział na miejscu pasażera, zaś na fotelu leżał telefon komórkowy i notes.
Co się stało w nocy z piątku na sobotę w Bestwinie? Czy Daniel Dziarmaga wrócił do samochodu, żeby znaleźć numer telefonu do kogoś, z kim chciał jeszcze nocą porozmawiać? Czy włączył auto, czy tylko zapalił światło? Czy zajęła się instalacja elektryczna i czad w zamkniętym samochodzie pozbawił życia 30-letniego piłkarza, i trenera? Na te pytania policja stara się znaleźć odpowiedzi.
- A ja pytam siebie samego: dlaczego? - załamanym głosem zastanawia się Adam Tomala. - Zawodnicy przyszli na zbiórkę przed sparingiem niczego nie wiedząc. Gdy się dowiedzieli, załamani kupili tylko znicze, zapalili je i siedzieli w milczeniu; Daniel miał bogate plany na przyszłość. Ostatnio mówił, nawet: "Prezesie, dorzuć kilkaset złotych do mojej pensji, przeprowadzę się z rodziną do Bestwiny i będę tu pracował z trampkarzami, a za parę lat będziemy swoimi wychowankami atakować piłkarskie wyżyny". Cieszył się z rozwoju piłkarskich umiejętności naszych zawodników. Teraz czarna flaga długo wisieć będzie nad naszym klubem.

Daniel DZIARMAGA - urodził się 30 września 1974 roku. W ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów jako pomocnik rozegrał 17 spotkań. Wystąpił w finale Pucharu Polski. Grał także w: Naprzodzie Rydułtowy, CKS Czeladź, Grunwaldzie Ruda Śląska, BBTS Bielsko-Biała (późniejszym Ceramedzie i Podbeskidziu), Koszarawie Żywiec i ostatnio LKS Bestwina. Byt reprezentantem Polski juniorów. Osierocił dwutygodniowego syna.
/źródło: Sport/

Poniżej przedstawiamy dane piłkarskie, które na temat Daniela Dziarmagi zgromadził prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny:
DANIEL DZIARMAGA
(na zdjęciu, 16 listopada 2002, po raz ostatni w barwach Grunwaldu - w wygranym meczu z Promieniem Żary 5-0)
Ur. 30.09.1974 w Chorzowie (gdzie mieszkał)
Wychowanek Ruchu Chorzów 
Kluby:
Ruch Chorzów (1984-1995) Naprzód Rydułtowy (1995)
Ruch Chorzów  (1996-1997) CKS Czeladź (1997-1998)
Grunwald Ruda Śląska (1998-1999)
Ceramed-Bogmar Bielsko-Biała (1999-2002)

Grunwald Ruda Śląska
(2002)
Koszarawa Żywiec (2003)
LKS Bestwina (2003-2005)

Trenerzy:
Ruch - Dariusz Kotuchna
Naprzód - Andrzej Krupa i Jan Furlepa
Ruch - Edward Lorens, Albin Wira, Jerzy Wyrobek i Orest Lenczyk
CKS - Robert Majewski
Grunwald - Teodor Wawoczny i Grzegorz Kapica
Ceramed - Bogmar - Wojciech Borecki
Grunwald - Grzegorz Kapica
Koszarawa - Wojciech Borecki
LKS - grający trener

Pozycja: pomocnik 
Wzrost: 178 cm 
Waga: 72 kg 
GRUNWALD:
I zespół - 41 meczów, 3 bramki (1998-1999, 2002)
II zespół - 10 meczów, 1 bramka (1998-1999, 2002)

Dziarmaga w Grunwaldzie:
Debiut w I zespole: 29.08.1998 Grunwald - Varta Alkaline Namysłów 3-1
Grunwald: Jarkiewicz, Stemplewski, Bodzioch, Zadylak, Wasik, K.Pawlik, Zajdel,
Dziarmaga (46.Szemietiew), S.Starowicz (77.Nachajski), Bąk, Przybyła (54.Wróbel);
bramki: Kucharski sam. (42.), Bąk (65.), Wróbel (86.)

Ostatni mecz w I zespole: 16.11.2002 Grunwald - Promień Żary 5-0
Grunwald: Różanka, Stemplewski, Jurczyk (20.Szczygieł), T.Szpoton, F.Duda (15.Karcz), T.Dragan, R.Szpoton,
Dziarmaga (78.Sz.Łuszczek), Gielza, Świętek (55.Przybyła), T.Kasprzyk;
bramki: T.Kasprzyk (16., 90.), Karcz (20.), Gielza (24.), Stemplewski (73.)

Debiut w II zespole: 5.09.1998 GTS Bojszowy - Grunwald II 0-2
Grunwald II: Janosz, Wencel, Nachajski, Pikul (46.Falasa), Grzywaczewski, T.Kasprzyk, Kowalcze,
Dziarmaga, Kurzydło (70.T.Łuszczek), L.Starowicz, Chrząszcz;
bramki: Kowalcze (8.), Chrząszcz (43.)

Ostatni mecz w II zespole: 6.10.2002 Rozwój II Katowice - Grunwald II 8-0
Grunwald II: Brzenk, Sawicki, Przybyła, Chołuj, Bratek, D.Łuszczek,
Dziarmaga, Slatinschek, Grzybek, Sz.Łuszczek, Majdak (18.Katreniok)

Dane inne:
1. odznaczony Brązową Odznaką
Grunwaldu (2000)
2. praca szkoleniowa:
GKS Grunwald Ruda Śląska (trampkarze, 1.08.2002 - 30.11.2002)
LKS Bestwina (1.07.2003 - 5.03.2005)

/dodano o godz. 12.44/        
                          
komentarze ()

06.03.2005r. (niedziela) - bramki do pobrania

Do pobrania są już wszystkie bramki ze sparingu Grunwaldu z I-ligowym GKS-em Katowice:
 

Pobierz:
1-0 Dawid Plizga, 10 min. (0.8 MB)
Pobierz: 2-0 Radosław Chołuj, 13 min. (samob.) (0.8 MB)
Pobierz: 3-0 Krzysztof Markowski, 23 min. (karny) (0.4 MB)
Pobierz: 3-1 Adam Duda, 49 min. (karny) (0.4 MB)
Pobierz: 3-2 Szymon Łuszczek, 61 min. (0.8 MB)
Pobierz: 4-2 Mariusz Kapitan, 70 min. (0.4 MB)
Pobierz: 5-2 Grzegorz Kmiecik, 75 min. (0.5 MB)
Pobierz: 5-3 Jarosław Zajdel, 90 min. (1.2 MB)

/dodano o godz. 14.07/        
                          
komentarze ()

05.03.2005r. (sobota) - sparing

GKS Katowice  5-3  Grunwald Ruda Śląska (3-0)

1-0 Plizga, 10 min.
2-0 Chołuj, 13 min. (samobójcza)
3-0 Markowski, 23 min. (karny)
3-1
Duda, 49 min. (karny, po faulu na Szpotonie)
3-2
Łuszczek, 61 min. (asysta: Jurok)
4-2 Kapitan, 70 min. (głową)
5-2 Kmiecik, 75 min. (głową)
5-3
Zajdel, 90 min. (asysta: Łuszczek)

(w 53. minucie po faulu na
Sebastianie Juroku Adam Duda nie wykorzystał rzutu karnego)

Skład Grunwaldu:
Podolak (46. Janosz) - Chołuj (49. Koegler), Duda, Jarczyk (52. Loch) - Szpoton - Łuszczek (64. Tomaszewski), Altman (46. Sobiech), Karcz (61. Zajdel), Krajanowski - Jurok (79. D.Starowicz), Kroczek (80. Łuszczek)
Trener: Zygmunt Czech

W rozegranym przed południem sparingu na sztucznym boisku przy Stadionie Śląskim w Chorzowie Grunwald uległ I-ligowemu GKS-owi Katowice 3-5 (0-3). "Zieloni" przystąpili do tego spotkania nieco wystraszeni, z respektem dla rywala, co skrzętnie wykorzystali katowiczanie i po niecałym kwadransie prowadzili dwoma bramkami. Najpierw Dawid Plizga z bliska pokonał Michała Podolaka (1-0), a chwilę później po dośrodkowaniu z lewej strony do własnej siatki piłkę skierował obrońca Grunwaldu Radosław Chołuj (2-0). Z upływem czasu Grunwald zaczął podchodzić pod bramkę GKS-u. Efektem wywalczony rzut rożny i strzał głową Tomasza Szpotona, który Mateusz Sławik, bramkarz GKS-u, pewnie obronił. W kolejnej akcji Łukasz Altman strzela z dystansu nad bramką. W 21. minucie znakomitej sytuacji - jeden na jeden z Podolakiem - nie wykorzystał Grzegorz Kmiecik. W 23. minucie było już 3-0 dla I-ligowca. Tomasz Jarczyk sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a "jedenastkę" na gola zamienił Krzysztof Markowski. Od tego momentu pod bramką "GieKSy" robiło się coraz groźniej - Łuszczek dochodzi do bezpańskiej piłki i strzela obok bramki, po zamieszaniu w polu karnym brakuje postawienia "kropki nad i", Jurok nie sięga piłki wślizgiem, Łuszczek i Karcz z dystansu nad bramką Sławika.
Tuż po przerwie po podaniu Sebastiana Juroka Tomasz Szpoton wbiegł w pole karne i został powalony na ziemię, sędzia bez wachania wskazał na rzut karny, którego wykorzystał Adam Duda (3-1). Cztery minuty później kolejny rzut karny dla Grunwaldu - tym razem faulowany jest Sebastian Jurok. Do piłki znowu podchodzi Adam Duda, lecz tym razem strzela obok bramki. W 54. GKS był bliski strzelenia gola, ale piłkę z bramki wybija testowany w Grunwaldzie obrońca MKS-u Myszków -
Krzysztof Koegler. Chwilę potem dobrą interwencją popisał się bramkarz GKS-u Piotr Leciejewski, broniąc groźne uderzenie Kamila Locha. W 61. minucie był jednak bezradny przy strzale Szymona Łuszczka. W 70. i 75. minucie GKS zdobył dwie bramki po rzutach rożnych - najpierw Mateusz Kapitan efektownym szczupakiem umieścił piłkę w siatce (piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki, 4-2), a następnie Grzegorz Kmiecik głową nie dał szans Henrykowi Janoszowi (5-2). W ostatniej minucie meczu rozmiary porażki zmniejszył Jarosław Zajdel (5-3).

Blisko gry w Grunwaldzie jest bramkarz Ruchu Chorzów Michał Podolak. W zawieszeniu jest natomiast sprawa zawodników Gwarka Tarnowskie Góry - Świebody i Tomaszewskiego oraz bramkarza Walcownii Skarżyńskiego. Nadal nie wiadomo także czy wiosną w Halembie zagra Kamil Loch, który nosi się z zamiarem wyjazdu do USA. Nie ma już za to Sebastiana Skoczylasa (klub nie był zainteresowany jego usługami) oraz Łukasza Gomolucha, który próbuje swoich sił w Uranii Ruda Śląska.

We wtorek okaże się czy 12 marca zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej IV ligi. Jeśli nie, to na ten dzień planowany jest sparing z
Wawelem Wirek.
/dodano o godz. 15.49/        
                          
komentarze ()

04.03.2005r. (piątek) - sparing na Śląskim l liga ruszy 26 marca?

Jutro o godzinie 10.30 na sztucznym boisku przy Stadionie Śląskim w Chorzowie Grunwald rozegra sparing z I-ligowym GKS-em Katowice.
----------------------------------------------------------------------------
Głównym punktem wczorajszego posiedzenia członków Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej była dyskusja nad możliwością, a raczej potrzebą (niekorzystne warunki atmosferyczne) przesunięcia inauguracji rundy wiosennej w III, IV i ligach okręgowych. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. Choć prowadzącym rozgrywki III grupy III ligi jest Śląski ZPN jego działacze nie chcieli wychodzić przed orkiestrę. Postawiony więc został wniosek o zwołaniu zebrania prezesów czterech związków okręgowych. - Zależy nam, by w kwestii przełożenia inauguracji rundy rewanżowej wypowiedzieli się działacze z Opola, Wrocławia i Zielonej Góry. Do spotkania dojdzie w najbliższy wtorek i dopiero w jego trakcie zapadną konkretne decyzje - powiedział przewodniczący WG Śląskiego ZPN, Teodor Wawoczny. W piśmie rozesłanym do pozostałych okręgów zasugerowano zmianę terminu aż dwóch  pierwszych kolejek marcowych. I tak 16. kolejka (pierwotny termin 12 marca) miałaby zostać rozegrana w środę, 4 maja, zaś mecze 17. kolejki (pierwotny termin 19 marca) odbyłyby się w środę, 18 maja. Tym samym na inaugurację rundy wiosennej  trzeba by było poczekać do soboty, 26 marca. Z ostateczną decyzją i komentarzami trzeba się jednak wstrzymać do wtorku, 8 marca. Podczas tego zebrania przedyskutowana również zostanie zmiana terminu ostatniej kolejki z 18 czerwca. Tego dnia zaplanowano pierwsze spotkania barażowe o III ligę, więc zrozumiałe jest, iż trzeba będzie wyznaczyć nowy, najpewniej środowy, termin 30. kolejki.
/źródło: Sport/
/dodano o godz. 13.32/        
                          
komentarze ()

03.03.2005r. (czwartek) - końcowa tabela szczypiornistów

W ubiegłą sobotę piłkarze ręczni III ligi zakończyli rozgrywki. Grunwaldowi nie udało się wygrać z "siódemką" Chrzanowa różnicą pięciu bramek i ostatecznie na mecie sezonu 2004/2005 "zieloni" uplasowali się na 3. miejscu. Najlepszym zespołem III ligi, z kompletem zwycięstw, okazał się Ruch Radzionków.
Wyniki ostatniej kolejki:
GKS Grunwald Ruda Śląska 38:36 MTS MOS Chrzanów (20:14)
GKS Ruch Radzionków
39:15 HKS Sucha Beskidzka (21:6)

Końcowa tabela sezonu 2004/2005:

 

mecze

punkty

bramki

Z

R

P

1. GKS Ruch Radzionków

6

12

218:151

6

-

-

2. MTS MOS Chrzanów

6

6

181:177

3

-

3

3. GKS Grunwald Ruda Śl.

6

6

174:171

3

-

3

4. HKS Sucha Beskidzka

6

0

121:195

-

-

6

Z - ZWYCIĘSTWA   R - REMISY   P - PORAŻKI
/dodano o godz. 14.37/
                     
           komentarze ()

02.03.2005r. (środa) - inauguracja przełożona?

Czy w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi istnieje groźba przełożenia inauguracyjnej kolejki w III, IV i ligach okręgowych?

Teodor Wawoczny (przewodniczący WGŚl. ZPN):
- Wiele wskazuje na to, że tak. Będziemy o tym dyskutować podczas czwartkowego posiedzenia Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Wtedy też może zapaść decyzja o przesunięciu jednej czy nawet dwóch kolejek. Na bieżąco analizuję prognozę pogody i ta nie jest optymistyczna. Mróz będzie trzymał jeszcze przez kilka najbliższych dni, a rozgrywki wiosenne mają zostać zainaugurowane 12 marca. Zostało więc raptem 10 dni, a śnieg na razie nie chce topnieć. Nawet gdyby przyszło gwałtowne ocieplenie, to istniałoby ryzyko, iż do przyszłej soboty boiska jeszcze nie będą nadawały się do gry. Jesteśmy jednak w tej korzystnej sytuacji, że na rozgrywanie meczów zarezerwowane zostały tylko terminy sobotnio-niedzielne. Jeśli spotkania pierwszej kolejki rewanżowej zostaną przełożone na jeden termin w środku tygodnia, to nic wielkiego się nie stanie i nikt chyba nie będzie narzekał. Z ostateczną decyzją wolałbym się jednak wstrzymać do jutra. 
/źródło: Sport/
/dodano o godz. 13.10/        
                          
komentarze ()

01.03.2005r. (wtorek) - tylko dwoma

GKS "Grunwald" Ruda Śląska  38:36  MTS MOS Chrzanów (20:14)

"Grunwald": Sebastian Krzymiński, Michał Zalewski - Krzysztof Bednarczyk, Łukasz Biernat 2, Paweł Bobowski 1, Jacek Gawlik, Dawid Hajnc 12, Marek Kowalewski 3, Sebastian Kowalewski 8, Marek Mazurek, Paweł Michna 8, Tomasz Sporysiak 1, Robert Witek 3
Trener: Bogdan Biernat

Chrzanów: Zbigniew Walas - Krystian Biłko 7, Paweł Biłko 2, Michał Orłow 12, Marcin Prowalski 3, Szymon Zatylny 4, Mateusz Zubik 8  
Trener: Stanisław Malczewski

Zwycięstwem nad zespołem MTS MOS Chrzanów piłkarze ręczni zakończyli drugą rundę rozgrywek III Ligi. Niestety nie udało się uzyskać, a raczej utrzymać przewagi punktowej, która pozwalałaby awansować na drugie miejsce w tabeli końcowej. Mimo, iż zwycięstwo zawsze pozostanie zwycięstwem to jednak do pełni szczęścia zabrakło 2 punktów. Gospodarze przystąpili do meczu zdeterminowani i już na początku obieli prowadzenie i niemalże do ostatniego gwizdka dominowali na parkiecie. Z upływem minut powiększali swoją przewagę punktową. Za sprawą efektywnych rzutów, pewnej grze w defensywie oraz skutecznych kontrataków momentami przewaga miejscowych sięgała 10 punktów. Goście zdołali nieco odrobić sporą stratę kiedy to w ostatnim kwadransie spotkania aż pięciokrotnie na karę 2 minut schodzili gracze "Grunwaldu". Wykorzystując zaistniałą sytuację przyjezdni zmienili taktykę obrony, wyłączając z rozgrywania piłki dwóch naszych zawodników. W ostatnich minutach meczu gra stała się chaotyczna, zawodnicy Chrzanowa jeszcze raz "zerwali się" do walki, jednak było już za późno, aby szala zwycięstwa przechyliła się na ich korzyść. Najwięcej bramek na swym koncie zanotował
Dawid Hajnc - aż 12 razy zmusił bramkarza gości do wyciągania piłki z siatki. Nieźle zaprezentował się młody bramkarz "Grunwaldu" - Michał Zalewski, który znaczną część meczu spędził na parkiecie i zaliczył kilka skutecznych interwencji. Sobotnia wygrana halembian jest niewątpliwie pozytywnym akcentem na zakończenie sezonu. Pozwala także mieć nadzieje na przyszłość tym bardziej, że coraz częściej na boisku wykazują się juniorzy. Na następne sportowe widowiska w wykonaniu szczypiornistów prawdopodobnie przyjdzie nam czekać do jesieni. 

Relacja:
Marcelina Gawlik

/dodano o godz. 13.34/        
                          
komentarze ()

www.grunwald.elsat.net.pl