Sierpień 2003

 31.08.2003r. (niedziela) - pomeczowe komentarze

Tomasz Gajewski (trener Górnika Pszów): - Zagraliśmy słabszy mecz. Jeśli utrzymalibyśmy wynik, byłoby to szczęśliwe zwycięstwo mimo niewykorzystanego karnego. Stworzyliśmy mało sytuacji, nie zagraliśmy nic rewelacyjnego. Przed tą rundą zakładaliśmy, żeby ten rok był spokojniejszy niż poprzedni, w którym do końca walczyliśmy o utrzymanie. Teraz chcemy się utrzymać tylko nie w tak napiętej sytuacji jak rok temu.
Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Przede wszystkim chcemy zapomnieć o pierwszej połowie, a szczególnie o pierwszych 20 minutach. Gdybyśmy o 11 rano grali, myślę że możnaby się tłumaczyć, że ktoś jest niewyspany, ale była siedemnasta godzina! Pierwsze 15, 20 minut zaspaliśmy. Końcówka pierwszej połowy i rzut karny; gdyby zawodnik gospodarzy trafił, przypuszczam, że nie podnieślibyśmy się. Przełomowym momentem meczu była zmiana. Postanowiłem zagrać vabank. Wpuściłem bramkarza młodzieżowca i drugiego młodzieżowca zdjąłem, a wpuściłem Świętka, który, można powiedzieć, był bohaterem meczu. Dwa jego zagrania i Gielza dwukrotnie je wykorzystał. Chwała drużynie za drugą połowę. Teraz czeka nas mecz z Jastrzębiem, które wygrało 3-0. Będzie to walka o fotel lidera.
/dodano o godz. 18.54/                             komentarze ()

 31.08.2003r. (niedziela) - relacja z Pszowa

Opis z meczu z Pszowa jest już dostępny w dziale Relacje.
/dodano o godz. 12.53/                             komentarze ()

 30.08.2003r. (sobota) - krótki opis

Już w 7 minucie piłkarze Górnika objęli prowadzeni 1-0. W 39 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego po zagraniu ręką Sobiecha. Kto wie, czy po wykorzystaniu jedenastki Grunwald jeszcze by się podniósł. Kapitan Górnika trafił jednak w słupek. W drugiej połowie Grunwald posiadał zdecydowaną przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować. Dopiero zagranie vabank trenera Stondzika, który w 75 minucie wpuścił za bramkarza Janosza, rezerwowego bramkarza Katrenioka (młodzieżowca), a za Skoczylasa (młodzieżowiec) wszedł Rafał Świętek, który jak się później okazało został bohaterem meczu. Już minutę później (76 minuta spotkania) dośrodkowanie Świętka wykończył po zamieszaniu podbramkowym Gielza, a 2 minuty po tym, w 78 minucie, także Świętek precyzyjnie dośrodkował na głowę Gielzy, który strzelił swoją drugą bramkę. Górnik Pszów jeszcze próbował odrobić jednobramkową stratę, miał ku temu nawet okazje, ale Grunwald wyszedł z nich obronną ręką i wywiózł z gorącego terenu jakże cenne 3 punkty!!! Za tydzień mecz na szczycie! Do Halemby przyjeżdża lider Górnik Jastrzębie!

1-0 Glenc, 7 min.
- 39 minuta, kapitan Pszowa strzela z karnego w słupek
1-1
Gielza, 76 min (głową)
1-2
Gielza, 78 min. (głową)

Obszerniejsza relacja z meczu ukaże się niebawem, pomeczowe komentarze jutro, a zdjęcia w poniedziałek.
/dodano o godz. 21.30/                             komentarze ()

30-31.08.2003r. (sobota-niedziela) - 4 kolejka - IV liga grupa II 

              Górnik Jastrzębie

3-0

 Pasjonat Dankowice
           MKS 05 Krzanowice

1-1

 Polonia Marklowice
                  Górnik Pszów

1-2

 Grunwald Ruda Śląska
             Koszarawa Żywiec

2-1

 Czarni-Góral Żywiec
                   Unia Racibórz

3-3

 AKS Mikołów
                     MKS Lędziny

0-2

 Przyszłość Rogów
             Odra II Wodzisław

0-3

 Victoria Jaworzno
       BKS Stal Bielsko-Biała

2-1

 Walcownia Czechowice

/dodano o godz. 21.00/                            komentarze ()

 29.08.2003r. (piątek) - wyjściowa jedenastka

Sobotni mecz z Górnikiem Pszów Grunwald rozpocznie najprawdopodobniej w składzie: Janosz - T.Szpoton, A.Duda, Chołuj - Dragan, Trepka, Sobiech, Skoczylas, S.Łuszczek - Kasprzyk, Gielza.
/dodano o godz. 17.00/                             komentarze ()

 29.08.2003r. (piątek) - po raz 17

Jutrzejszy mecz Grunwaldu z Górnikiem Pszów będzie 17 spotkaniem tych drużyn w historii. Do tej pory 7 zwycięstw odniósł Grunwald, 3 razy wygrał Górnik i 6 meczów zakończyło się remisami. Stosunek bramkowy: 20-12 na korzyść Grunwaldu. W meczach tych najwięcej bramek strzelili: 3 - Andrzej Przybyłka dla Grunwaldu oraz Kubica - 2 dla Górnika. Więcej oczywiście w dziale
 Historia:  Historia spotkań.
/dodano o godz. 14.56/                             komentarze ()

 28.08.2003r. (czwartek) - wspomnień czar

Ostatni raz Grunwald grał z Górnikiem Pszów w sezonie 1997/1998 na szczeblu 3 ligi. Na mecie sezonu "zieloni" zajęli pierwsze miejsce premiowane udziałem w barażach (w których okazli się lepsi od Polaru Wrocław i awansowali do II ligi), wyprzedzając Górnika o 4 punkty.
Pierwszy mecz w sezonie 1997/98 odbył się w Halembie. Mecz oglądało 2000 widzów. Beniaminek 3 ligi Grunwald podejmował niepokonanego lidera Górnika Pszów. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Grunwaldu (bramki strzelili - S.Starowicz, Kudełko i Wróbel). W meczu tym w Górniku Pszów zagrali między innymi:
Grzegorz Tomala - rozegrał 70 meczów w I lidze w barwach Odry Wodzisław, Dariusz Kapciński - 10 meczów i 1 bramka w I lidze w Szczakowiance Jaworzno, Michał Chałbiński - 95 meczów i 30 bramek w I lidze w GKS Katowice i Odrze Wodzisław. Grunwald zagrał w składzie: Pietrek - Stemplewski, Jarosław Zadylak { 65 meczów w I lidze w Górniku Zabrze i Szczakowiance Jaworzno}, A.Duda, Wasik (Rodasik) - Janusz Slatinschek { 2 mecze w I lidze w Górniku Zabrze}, Tomasz Dragan { 3 mecze w I lidze w Górniku Zabrze}, S.Kapciński (Pawlik), S.Starowicz (Chrząszcz) - Kudełko, Stanisław Wróbel { 80 meczów i 10 bramek w I lidze w Górniku Zabrze i GKS Katowice}. Ówczesnym trenerem był Teodor Wawoczny.
Wiosną doszło do rewanżu w Pszowie. W obecności 700 osób mecz zakończył się rezultatem 1-1, a bramkę dla Grunwaldu strzelił S.Starowicz, który wyrównał rezultat spotkania na 12 minut przed końcem meczu.
Tak po meczu pisał katowicki "Sport":
Szczęściarze z Halemby - zdarza się w ostatnich tygodniach, że nasi sprawozdawcy nie pozostawiają suchej nitki na piłkarzach Grunwaldu Ruda Śląska. A jednak - mimo kiepskich recenzji (najświeższy przykład to występ rudzian w Pszowie) podopieczni Teodora Wawocznego skrzętnie gromadzą punkty i punkciki, i nieodmiennie lokują się na samym szczycie III-ligowej tabeli. Wprawdzie na tym szczeblu nie ma łatwych meczów i łatwych przeciwników, ale niemal wszystkie konfrontacje z ewentualnymi kontrkandydatami do awansu ma już za sobą - i to zakończone pozytywnym rezultatem. No cóż, szczęście ponoć sprzyja lepszym...
U gospodarzy zagrali m.in. Tomala, D.Kapciński, Chałbiński, a także
Błaszczyk, strzelec 2 bramek w sezonie 2003/04. Natomiast Grunwald zagrał w składzie: Jarkiewicz { 17 meczów w I lidze w Sokole Tychy}, A.Duda, Bodzioch { 108 meczów i 7 bramek w I lidze w Górniku Zabrze i Rakowie Częstochowa}, Zadylak, Pawlik, Dragan, Slatinschek (Przybyła), S.Starowicz, Nachajski (Wasik), Kudełko (S.Kapciński), Wróbel (Kmieć).
/dodano o godz. 20.52/                             komentarze ()

 28.08.2003r. (czwartek) - nowy dział

Otwarty został nowy dział -  Historia:  Prezesi oraz chwilowo został zamknięty dział Forum (ze względu na techniczne problemy serwisu nethit.pl, z którego pochodzi to Forum).
/dodano o godz. 15.09/                             komentarze ()

 27.08.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

UWAGA!!! Już w poniedziałek rusza Konkurs Sportowy organizowany przez Telewizję Kablową "Elsat". Konkurs będzie polegał na typowaniu wyników spotkań piłkarskich (przewidziane jest też typowanie wyników spotkań piłki ręcznej - mecze Zgody, koszykówki - mecze Pogoni czy piłki halowej 5-osobowej - mecze FRIBEX-u). Co tydzień do wygrania nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz wiele innych niespodzianek. Nagroda główna przyznana zostanie dla najlepszego fachowca po zakończeniu piłkarskiej rundy jesiennej (w połowie listopada). Więcej szczegółów już wkrótce!
/dodano o godz. 16.30/                             komentarze ()

 27.08.2003r. (środa) - noty wg Prezesa

Od tego sezonu na stronie pojawiać się będą oceny, jakie przyznaje po każdym meczu piłkarzom prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny. Oceny są w skali od 0 - 10. Nowy dział  IV liga:  Noty wg Prezesa jest już dostępny. A tak przedstawiają się noty z meczu 3 kolejki z Krzanowicami:
Janosz 5 - Szczygieł 5, A.Duda 5, Chołuj 3 - Dragan 7, Skoczylas 4, Trepka 5, Sobiech 3, S.Łuszczek 4 - Kasprzyk 5, Gielza 5, Świętek niesklasyfikowany.
/dodano o godz. 15.17/                             komentarze ()

 26.08.2003r. (wtorek) - zmarł Bernard Koziołek

                                 
Dzisiaj w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Halembie odbył się pogrzeb
Bernarda Koziołka, byłego piłkarza Grunwaldu. Zawodnika pożegnał w imieniu Klubu prezes Teodor Wawoczny.
Bernard Koziołek urodził się 23 sierpnia 1940 roku w Rudzie Śląskiej. W I zespole Grunwaldu zadebiutował 19.04.1959 w meczu z Górnikiem Piotrowice, natomiast swój ostatni mecz rozegrał 29 sierpnia 1976r. w Zabrzu z miejscową Pogonią. Bernard Koziołek był długoletnim kapitanem "zielonych" i rozegrał 428 meczów mistrzowskich, co do dzisiaj jest rekordem klubowym oraz strzelił 26 bramek. Z Grunwaldem zdobył 4 awanse, w 1962r. do Klasy A, w 1966 i 1976 do klasy okręgowej i w 1968r. do III ligi. Na boisku zawsze cechowały Go waleczność i konsekwentna realizacja założeń taktycznych. Bernard Koziołek ma duże zasługi w rozwoju piłki nożnej w Halembie. W plebiscycie na najlepszego piłkarza 60-lecia Grunwaldu zajął 4 miejsce, natomiast w plebiscycie 70-lecia Klubu uplasował się na drugim miejscu tuż za Gerardem Pawlikiem, a w plebiscycie 80-lecia znalazł się na 3 pozycji. Po zakończeniu 17-letniej kariery piłkarskiej, 11 lat był trenerem drużyn młodzieżowych i zespołu rezerwowego seniorów.
/dodano o godz. 19.00/                             komentarze ()

 25.08.2003r. (poniedziałek) - 17 nowych zdjęć z Czechowic

Poniższe zdjęcie, a także inne nowe z meczu z Walcownią, razem 17, są już dostępne.
                    
Tak po bramce bezpośrednio z rzutu rożnego cieszył się Szymon Łuszczek i reszta drużyny.

/dodano o godz. 23.04/                             komentarze ()

 25.08.2003r. (poniedziałek) - nowe zdjęcia

Sześć zdjęć zrobionych z boiska z meczu z Krzanowicami pojawiło się w dziale Zdjęcia. Kolejne ciekawe ukażą się w przyszłym tygodniu.
/dodano o godz. 19.51/                             komentarze ()

 24.08.2003r. (niedziela) - fotorelacja

                                  
Można już zobaczyć zdjęcia z meczu z Krzanowicami. Znajdują się one w dziale
Zdjęcia i jest ich 19. Są to fotki zrobione z trybun. Z kolei zdjęcia zrobione z boiska powinny się pojawić jutro lub we wtorek.
/dodano o godz. 22.30/                             komentarze ()

 24.08.2003r. (niedziela) - relacja z meczu

Dostępna jest już relacja z wczorajszego meczu pomiędzy Grunwaldem, a MKS-em 05 Krzanowice. Zapraszam do działu Relacje.
/dodano o godz. 18.10/                             komentarze ()

 24.08.2003r. (niedziela) - pomeczowe komentarze

Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Spodziewałem się, że po tak dobrym meczu, jaki rozegraliśmy tydzień temu, przyjdzie słabszy dzień, ale nie spodziewałem się, że to on będzie aż tak słaby. Stwarzamy sobie sytuacje, np. tydzień temu, w samej pierwszej połowie na 7 sytuacji wykorzystaliśmy 6 i prowadziliśmy 6-0. Dzisiaj praktycznie powinniśmy tak samo 4, 5 bramek strzelić. Uważam, że ten sposób gry, jak oni się cofnęli ośmioma, dziewięcioma zawodnikami, naprawdę jest trudno przejść środkiem boiska. Nie wszyscy rozumieją, że w takim momencie trzeba grać skrzydłami, wrzutkami i tak to wyglądało. Znowu szczęśliwie w samej końcówce meczu strzeliliśmy gola i należy się cieszyć tylko z remisu. Za tydzień w Pszowie powalczymy o 3 punkty.
/dodano o godz. 17.46/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - pomeczowe komentarze

Oto co powiedział bohater ostatniej akcji, Tomasz Kasprzyk, który w 90 minucie zapewnił Grunwaldowi jeden jakże cenny punkt: - Dzisiaj zagraliśmy słabszy mecz niż ostatnio. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, lecz nie wykorzystaliśmy ich i to się zemściło. Drużyna, nie ma co ukrywać, jest zadowolona z tego jednego punktu. Teraz jedziemy do Pszowa i chcemy stamtąd przywieźć 3 punkty.
/dodano o godz. 23.57/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - piłkarz meczu

Oto aktualne wyniki głosowania na Piłkarza meczu:
1. Dragan - 2 głosy
    S.Łuszczek - 2 głosy
3. Sobiech - 1 głos

Więcej szczegółów oraz aktualne wyniki w dziale Piłkarz meczu. Zapraszam do głosowania.
/dodano o godz. 22.43/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - pomeczowe komentarze

Bronisław Matioszek (trener MKS-u 05 Krzanowice): - Mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie z przewagą oczywiście Grunwaldu. Na wyniku zaważyła bardzo dobra postawa naszego bramkarza. Przeciwnik nie wykorzystał sytuacji i skontrowaliśmy go w drugiej połowie. Szkoda, że nie dowieźliśmy do końca wyniku 2-1. Oceniając sprawiedliwie, remis na pewno jest korzystnym wynikiem z przebiegu gry, ale nie raz przebieg gry jest inny od wyniku. Jesteśmy zadowoleni z jednego punktu na tak ciężkim terenie, jakim jest boisko Grunwaldu. Troszeczkę szczęścia i może byśmy wynik dowieźli do końca, zabrakło bardzo niewiele.
Oto co powiedział trener gości na pytanie, jaki cel został postawiony przed Jego zespołem w tym sezonie: - Chcemy zająć bezpieczne miejsce w środku tabeli. Podyktowane jest to przebudową drużyny. Praktycznie połowa drużyny jest nowa, w większości są to młodzi chłopcy i z czasem powinno być jeszcze lepiej.
/dodano o godz. 21.18/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - derby

4 liga grupa I:
Slavia Ruda Śląska 3-0 Urania Ruda Śląska (2-0)
1-0 Kudełko
2-0 Buchta
3-0 S.Starowicz

/dodano o godz. 18.36/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - głosowanie

Ze względu na wyjazd redaktora naczelnego na mecz Slavia Ruda Śląska - Urania Ruda Śląska, relacja, komentarze oraz zdjęcia ukażą się w godzinach wieczornych. W międzyczasie zachęcam do głosowania na PIŁKARZA MECZU, w dziale Piłkarz meczu lub tu wejście
/dodano o godz. 14.20/                             komentarze ()

 23.08.2003r. (sobota) - o meczu

Grunwald mimo zdecydowanej przewagi stracił na własnym boisku 2 punkty. Mogło być jeszcze gorzej, ale dośrodkowanie Adama Dudy w 90 minucie, przedłużył głową Gielza, a celnym strzałem zakończył Kasprzyk :)
1-0
Gielza, 38 min. (asysta - Chołuj)
1-1 Drzymała, 48 min.
1-2 Drzymała, 80 min.
2-2
Kasprzyk, 90 min. (asysta - Gielza)

Relacja z meczu, a także wywiady i zdjęcia już wkrótce.
/dodano o godz. 13.45/                             komentarze ()

23-24.08.2003r. (sobota-niedziela) - 3 kolejka - IV liga grupa II 

      Grunwald Ruda Śląska

2-2

 MKS 05 Krzanowice
       BKS Stal Bielsko-Biała

2-2

 Victoria Jaworzno
         Czarni-Góral Żywiec

2-3

 Górnik Jastrzębie
            Polonia Marklowice

2-0

 Walcownia Czechowice
                     AKS Mikołów

2-2

 Koszarawa Żywiec
            Odra II Wodzisław

0-0

 MKS Lędziny
              Przyszłość Rogów

2-0

 Unia Racibórz
          Pasjonat Dankowice

2-2

 Górnik Pszów

/dodano o godz. 13.35/                            komentarze ()

 22.08.2003r. (piątek) - nowe działy

Kolejne nowe działy są dostępne:  Klub:  Transfery oraz  Historia:  Historia spotkań.
/dodano o godz. 19.38/                             komentarze ()

 22.08.2003r. (piątek) - skład

W jutrzejszym meczu Grunwald zagra prawdopodobnie w następującym składzie: Janosz - Chołuj, A.Duda, Szczygieł - Dragan, Trepka, S.Łuszczek, Sobiech, Kasprzyk - Skoczylas, Gielza. Na pewno nie wystąpi Rafał Harazim, który ma problemy z torebką stawową (za około 2 tygodnie powinien już być gotowy do gry) oraz Tomasz Szpoton (odsiaduje karę 3 meczów za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu, sobotni mecz będzie ostatnim).
/dodano o godz. 12.34/                             komentarze ()

 21.08.2003r. (czwartek) - nowe działy

Dodałem nowe działy: Informacje (o Klubie) oraz Jubileuszowe... (bramki i mecze). Wkrótce kolejne.
/dodano o godz. 23.17/                             komentarze ()

 20.08.2003r. (środa) - po raz 3

Mecz Grunwaldu z MKS-em 05 Krzanowice będzie 3 spotkaniem tych drużyn w historii. Do tej pory po jednym razie zwyciężały obydwa zespoły. W bramkach jest 5-4 na korzyść Grunwaldu.
Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich meczów obu zespołów:
1. 07.11.1976r. LKS Krzanowice - Grunwald
2-1
   
bramki dla LKS-u: Sonek i samobójcza, a dla Grunwaldu - samobójcza
2. 19.06.1977r. Grunwald - LKS Krzanowice
4-2
    bramki dla Grunwaldu: Hojeński, Powieczko, Koj i Stondzik, a dla LKS-u: Pieczarek 2
3. 23.08.2003r. Grunwald - MKS 05 Krzanowice ?-?
/dodano o godz. 21.58/                             komentarze ()

 20.08.2003r. (środa) - poznajemy przeciwnika

MKS 05 Krzanowice (poprzednio jako Peberow Krzanowice)
Drużyna z Krzanowic w poprzednim sezonie zajęła 9 miejsce w 4 lidze, zwyciężając 10 razy, 10 remisując i notując 10 porażek. Strzeliła 31 bramek i tyleż samo straciła. Najlepszymi snajperami zostali: Roland Drzymała strzelec 8 bramek, Robert Sobeczko - 7 i  Artur Dudacy - 6. Najbardziej znanym piłkarzem w kadrze MKS-u od dwóch sezonów jest bramkarz Dariusz Kłoda. W barwach I-ligowej Odry Wodzisław rozegrał 19 spotkań.
W dotychczasowych meczach tego sezonu MKS 05 Krzanowice przegrał w Żywcu z Czarnymi-Góral 1-2 (bramkę zdobył Drzymała) oraz zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Pasjonatem Dankowice.

/dodano o godz. 21.14/                             komentarze ()

 19.08.2003r. (wtorek) - fotorelacja z Czechowic

                                
W dziale Zdjęcia dostępne są fotki z meczu Walcownia - Grunwald, jest ich 17 (pod koniec tygodnia prawdopodobnie pojawią się nowe). Zaktualizowany jest też mecz z Polonią Marklowice. Tu z kolei są 22 zdjęcia.
/dodano o godz. 20.50/                             komentarze ()

 19.08.2003r. (wtorek) - prasówka

W dzisiejszej gazecie "Sport" ukazał się następujący artykuł dotyczący Grunwaldu, pod tytułem "Bez euforii":
Analizując piłkarskie tabele ligowe z pewnością trudno by się doszukać drużyny, która po dwóch kolejkach miałaby na koncie komplet punktów, a przy tym bilans bramkowy 11-3. Wyjątkiem jest lider II grupy IV ligi śląskiej,
Grunwald Ruda Śląska. Na tak imponujący dorobek wpłynęła przede wszystkim sobotnia wygrana (9-2) z Walcownią w Czechowicach. - Trafiliśmy na słabszy dzień rywala, choć trzeba przyznać, że moim zawodnikom niemal wszystko wychodziło. Gole padły po koronkowych akcjach i uderzeniach z różnych pozycji. Stojący w bramce gospodarzy Przewoźnik był przy nich bez szans, a nieco lepiej mógł zareagować jedynie przy naszej szóstej bramce. Gdy kibice ujrzeli, że po przerwie jego miejsce zajmie 20-latek obawiali się dwucyfrówki, ale my szanowaliśmy piłkę, strzelając tylko trzy gole - powiedział trener rudzian, Ryszard Stondzik. Prezes klubu, Teodor Wawoczny nie spodziewał się tak efektownej wygranej. - Z jednej strony stanął zespół, który III-ligowy byt stracił dopiero na mecie sezonu i jego skład niewiele się zmienił, a z drugiej beniaminek IV ligi. Różnica musiała więc być widoczna. Nie ma co jednak popadać w euforię, bo to dopiero początek sezonu i dopiero po spotkaniach z czołowymi drużynami będziemy wiedzieć na co tak naprawdę nas będzie stać. Nie ukrywam, że pierwszą rundę chcielibyśmy zakończyć na fotelu lidera. Na razie realizujemy trzyletni plan oddłużeniowy. Mimo tego, po trwającej cztery sezony przerwie, udało nam się wygospodarować finanse na premie meczowe, co z pewnością jest czynnikiem mobilizującym.
/dodano o godz. 12.00/                             komentarze ()

 18.08.2003r. (poniedziałek) - pomeczowe komentarze

Adam Duda (strzelec szóstej bramki dla Grunwaldu): - Chciałbym więcej takich meczów i takiego grania w naszym wykonaniu. Myślę, że to nie będzie jedyna taka drużyna. Jeszcze może z dwie, trzy takie się znajdą, a potem będzie już ciężej. Wszystko się okaże w meczu z Jastrzębiem u siebie.
Dariusz Sobiech (strzelec dwóch przepięknych bramek dla Grunwaldu): - Jest to mój drugi mecz w pierwszym składzie w tym sezonie. Wyszliśmy zmobilizowani i skoncentrowani, i udało się wygrać. Piłka dwa razy do mnie trafiła, oddałem dwa strzały i dwa razy wpadło.
Szymon Łuszczek (strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego!!! i asystował przy dwóch bramkach): - Nie spodziewaliśmy się, że wygramy aż tyle. Moim zdaniem graliśmy bardzo dobrze, no i stąd wynik aż 9-2. 
/dodano o godz. 20.11/                             komentarze ()

 18.08.2003r. (poniedziałek) - pomeczowe komentarze

Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Grę można ocenić bardzo wysoko, ale z drugiej strony przeciwnik na wszystko pozwalał, dlatego taki wynik. Nie chcę specjalnie kogoś wyróżniać. Drużyna zagrała naprawdę zespołowo. Już nawet po trzeciej, czwartej bramce nie było czegoś takiego, że ktoś chciał na gwałt zdobyć bramkę, dalej graliśmy zespołowo. Wszystkie bramki byłe ładne i wszystkie padły po akcjach.
/dodano o godz. 14.35/                             komentarze ()

 17.08.2003r. (niedziela) - urodziny

Dzisiaj tj. 17 sierpnia urodziny obchodzi piłkarz Grunwaldu Adam Duda. Redakcja strony życzy wszystkiego najlepszego!
Adam Duda urodził się 17.08.1974r. Do Grunwaldu przyszedł z Chorzowianki w listopadzie 1994r. Pierwszy mecz w "zielonych" barwach rozegrał w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 1994/1995 - 19 listopada 1994r. (Grunwald zremisował na wyjeździe z Victorią Jaworzno 1-1, a Pan Adam rozegrał cały mecz). Natomiast pierwszą bramkę strzelił w Katowicach w meczu z Rozwojem - 22 czerwca 1996r. Grunwald przegrał 2-3, a Adam Duda wyrównał na 2-2 w 63 minucie gry. Obecny sezon jest Jego 10 w Grunwaldzie. W tym czasie rozegrał (łącznie z wczorajszym meczem) 197 meczów i strzelił 13 bramek. Trzynastą bramkę, wcale nie pechową, zdobył wczoraj, podwyższając wynik na 6-0, sprawiając sobie z pewnością miły prezent. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to mecz na własnym stadionie z Górnikiem Jastrzębie 6 września, będzie 200 meczem Adama Dudy w Grunwaldzie!!!
/dodano o godz. 23.38/                             komentarze ()

 17.08.2003r. (niedziela) - relacja z meczu

Można się już zapoznać z wydarzeniami z meczu Walcownia - Grunwald. Zapraszam do działu Relacje.
/dodano o godz. 20.31/                             komentarze ()

16.08.2003r. (sobota) - wynik, strzelcy bramek

Z przyczyn technicznych relacja z meczu pojawi się dopiero w niedzielę w godzinach popołudniowych. Przepraszamy!!!
Strzelcy bramek:
Walcownia 2-9 Grunwald (0-6)
0-1 Sobiech, 6 min.
0-2 Gielza, 15 min.
0-3 Waloch, 23 min. (samobójcza)
0-4 Sobiech, 34 min.
0-5 Kasprzyk, 39 min.
0-6 A.Duda, 42 min. (głową)
1-6 G.Sztorc, 48 min.
1-7 Gielza, 51 min. (głową)
1-8 Świętek, 53 min.
2-8 Jonkisz, 56 min. (głową)
2-9 S.Łuszczek, 78 min. (bezpośrednio z rzutu rożnego!!!)

Właśnie wróciłem. Co to był za mecz!!! Powiem tylko tyle - jedna bramka piękniejsza od drugiej! Do przerwy Grunwald prowadził 6-0!! Wkrótce relacja z meczu, komentarze. Zdjęcia ukażą się w poniedziałek.
Mamy lidera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Walcownia Czechowice

2-9!!!

 Grunwald Ruda Śląska

/zmieniono o godz. 21.16/                         komentarze ()

16-17.08.2003r. (sobota-niedziela) - 2 kolejka - IV liga grupa II 

     Walcownia Czechowice

2-9

 Grunwald Ruda Śląska
          MKS 05 Krzanowice

0-0

 Pasjonat Dankowice 
                   Górnik Pszów

1-0

 Czarni-Góral Żywiec
             Górnik Jastrzębie

3-1

 AKS Mikołów
            Koszarawa Żywiec

1-1

 Przyszłość Rogów
                  Unia Racibórz

1-2

 Odra II Wodzisław
      BKS Stal Bielsko-Biała

2-3

 Polonia Marklowice
                    MKS Lędziny

0-0

 Victoria Jaworzno

/zmieniono o godz. 21.00/                         komentarze ()

 15.08.2003r. (piątek) - skład na mecz

Jutrzejszy mecz Grunwald rozpocznie prawdopodobnie w następującym składzie: Katreniok, A.Duda, Szczygieł, Dragan, Harazim, S.Łuszczek, Sobiech, Trepka, Kasprzyk, Skoczylas i Gielza. Z powodu naderwania mięśnia nie zagra Radosław Chołuj. Kłopoty ze zdrowiem miał też Sebastian Gielza, ale powinien jutro wyjść w pierwszej jedenastce.
/dodano o godz. 19.45/                             komentarze ()

 14.08.2003r. (czwartek) - po raz 9

Mecz Grunwaldu z Walcownią Czechowice będzie 9 spotkaniem tych drużyn w historii. Lepszy bilans posiada Grunwald, który odniósł 5 zwycięstw (z rzędu, passa trwa), raz zremisował i 2 razy schodził z boiska pokonany. W bramkach jest 14-10 na korzyść Grunwaldu.
Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich meczów obu zespołów:
1. 20.10.1974r. Grunwald - Walcownia
0-3
2. 01.06.1975r. Walcownia - Grunwald
2-2
    bramki dla Grunwaldu: Śliwka i Bielas
3. 10.08.1975r. Walcownia - Grunwald
3-0
    bramki: Sztuka 2 i M.Lasota
4. 11.04.1976r. Grunwald - Walcownia
4-0
    bramki: Koj 2, A.Przybyłka i Hojeński po 1
5. 23.10.1982r. Walcownia - Grunwald
1-2
    bramki: Mazur dla Walcownii, Krawiec i Mazurkiewicz dla Grunwaldu
6. 05.06.1983r. Grunwald - Walcownia
3-1
    bramki: Kozik 2 i Ochota dla Grunwaldu, Kluza dla Walcownii
7. 21.08.1983r. Grunwald - Walcownia
1-0
    bramka: F.Pawlik
8. 07.04.1984r. Walcownia - Grunwald
0-2
    bramki dla Grunwaldu: Mazurkiewicz i Ochota
9. 16.08.2003r. Walcownia - Grunwald ?-?
/dodano o godz. 23.03/                             komentarze ()

 14.08.2003r. (czwartek) - najbliższy rywal

                          Walcownia Czechowice
Zespół z Czechowic, najbliższego rywala Grunwaldu, jest beniaminkiem na szczeblu 4 ligi. W poprzednim sezonie Walcownia występowała w bielskiej okręgówce. Zajęła w niej pierwsze miejsce, z przewagą 14 punktów nad drugim w tabeli LKS-em Czaniec. Bilans Walcownii z poprzedniego sezonu jest następujący: 24 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki (bez porażki na własnym stadionie), 90 bramek strzelonych i 24 straconych.
Sezon 4 ligi Walcownia rozpoczęła od porażki 1-3 w Dankowicach z tamtejszym Pasjonatem. Należy dodać, że mecz kończyła w dziewiątkę, po czerwonych kartkach w 54 i 87 minucie. Gola nasz rywal zdobył w 90 minucie z karnego. Przeglądając skład z ostatniego spotkania Walcownii, w oko wpadło mi nazwisko byłego bramkarza Ruchu Radzionków, Jarosława Przewoźnika - do tej pory rozegrał 8 meczów w 1 lidze (chociaż niektóre nazwiska mogą się kojarzyć, np. Jonkisz - tak nazywał się bramkarz Grunwaldu, Stawowy - piłkarz ten ma nawet takie same imię jak trener Cracovii i Odrobiński - jeden z młodych piłkarzy Górnika Zabrze ma takie nazwisko).
/dodano o godz. 22.07/                             komentarze ()

 13.08.2003r. (środa) - debiut ?

W meczu z Polonią Marklowice w barwach Grunwaldu zadebiutował Piotr Trepka. Debiut może zaliczyć do udanych - bramka strzelona w 90 minucie. Jednak to nie jego pierwszy mecz i gol na Halembie. W sezonach 1998/99 i 1999/2000 jako piłkarz KS Myszków rozegrał przeciwko Grunwaldowi 4 mecze i strzelił 3 bramki (dwie w Myszkowie i jedną na Halembie). 
/dodano o godz. 18.53/                             komentarze ()

 12.08.2003r. (wtorek) - nowy wygląd

Jak można zauważyć strona wygląda nieco inaczej niż jeszcze kilka godzin temu. Niestety są dostępne tylko działy oznaczone na biało (Strona Główna, Aktualności, Piłkarz meczu, Stadion Grunwaldu). Wkrótce będą dostępne kolejne działy.
/dodano o godz. 23.52/                             komentarze ()

 11.08.2003r. (poniedziałek) - zmiana adresu

Uwaga!!! Jeszcze do końca miesiąca będzie można zastać tą stronę pod adresem www.grunwaldhalemba.prv.pl (coś z tego względu może nie działać, ale na nowo przygotowywanej stronie już będzie wszystko ok). Od dzisiaj proszę zapamiętać nowy adres. Oto on: www.grunwald.elsat.net.pl
/dodano o godz. 12.28/                             komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - pomeczowe opinie

Jednym z bohaterów meczu był Henryk Janosz, który w 44 minucie obronił rzut karny!
leszek: Urodziła się Panu wczoraj (tj. czwartek) córeczka, gratuluję.
Henryk Janosz: Tak. Dziękuję bardzo.
l: Jak Pan oceni sytuację z 44 minuty? 
H.J.: Ewidentny rzut karny. Zahaczyłem rywala i nie ma dyskusji. Uważam, że sędzia jednak dobrze podyktował ten rzut karny, bo był. Spóźniłem się troszkę z interwencją, ale wyszedłem z tego obronną ręką i cieszę się z tego bardzo.
l: Przy rzucie karnym chciał Pan iść w prawy róg? 
H.J.: W sumie wybrałem sobie, że prawy róg będzie i poszedłem, i udało się. Powiem tak, nie ma dobrze obronionych karnych, są tylko źle strzelone.
W zespole "zielonych" mieliśmy dwóch debiutantów. Jednym z nich był
Piotr Trepka. Zadebiutował i to jak! Gol strzelony w 90 minucie dał Grunwaldowi 3 punkty. Oto co powiedział o swoim debiucie: - Trudno się grało, bo mało się jeszcze znamy. Myślę, że mamy zespół w miarę dobry na 4 ligę. Będzie ciężko, gdyż poziom 4 ligi z roku na rok podwyższa się.
A tak ocenił sytuację z 90 minuty: - Wie Pan, dużo szczęścia, naprawdę. Urwaliśmy się ze stryczka, ale mieliśmy przewagę w sytuacjach 100-procentowych. Należało się nam to zwycięstwo.
Drugim debiutantem był
Radosław Chołuj. O ocenę boiskowych poczynań poprosiłem jego Tatę: - Co ja mogę powiedzieć ? Uważam, że na razie zagrał nieźle. Z meczu na mecz powinien grać lepiej, gdyż jest to jego pierwszy mecz w pierwszym zespole. Uważam, że jak będzie tak dalej, to nie będzie źle.
/dodano o godz. 22.42/  
                           
komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - 2001r. i 2003r.

Co łączy 2001r. i 2003r. w historii Grunwaldu?
Po pierwsze, Grunwald inaugurował rozgrywki na swoim stadionie.
Po drugie, obydwa mecze wygrał.
Po trzecie, zwycięskie bramki zdobył w przedłużonym czasie gry!!! 

2003r. Grunwald 2-1 Polonia Marklowice
          
2-1 Trepka, 90 min.
2001r. Grunwald 1-0 Pogoń Oleśnica
          
1-0 Kasprzyk, 90 min.
/dodano o godz. 21.13/  
                           
komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - ta ostatnia minuta

Nie tylko piłkarze innych klubów potrafią strzelać bramki w końcowych fragmentach meczu i przechylać szalę na swoją stronę. Grunwald też potrafi, co udowodnił w piątek.
Oto niektóre mecze, w których Grunwald strzelał gole w końcówce spotkania (te mecze akurat mi się przypomniały):
2003r. Grunwald 2-1 Polonia Marklowice
          
90 min. - Trepka
2002r. Grunwald 1-0 Polonia Bytom
          
89 min. - Kasprzyk
2001r. Grunwald 1-0 Pogoń Oleśnica
          
90 min. - Kasprzyk
1998r. Grunwald 2-2 Polar Wrocław
          
120 min. - Slatinschek w dogrywce
(w pierwszym meczu było 2-1 dla Grunwaldu)
/dodano o godz. 19.55/  
                           
komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - wynik

W dzisiejszym meczu kończącym 1 kolejkę 4 ligi grupy 2, Pasjonat Dankowice pokonał na własnym boisku Walcownię Czechowice 3-1. Walcownia to nasz najbliższy rywal.
/dodano o godz. 19.22/  
                           
komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - patent na Polonie

W piątek około 18.50 na stadionie Grunwaldu została przerwana passa spotkań bez porażki Polonii Marklowice. Licznik zatrzymał się na 35 spotkaniach. Czy Grunwald ma patent na kluby o nazwie Polonia? 1 maja 1999 roku do Halemby przyjechała Polonia Bytom. Bramkarz tej drużyny Grzegorz Żmija był niepokonany przez ponad 1000 minut (około 11 meczów). W końcówce meczu piłka jednak wpadła do siatki Bytomian (Grzegorz Żmija w stronę kibiców Grunwaldu wykonał coś ala gest Kozakiewicza :). Tym który pokonał bramkarza Polonii był Stanisław Wróbel (obecnie piłkarz Dospelu GKS-u Katowice, w Grunwaldzie rozegrał 61 spotkań i strzelił 10 bramek). Grunwald wygrał spotkanie 1-0.
/dodano o godz. 17.37/  
                           
komentarze ()

 10.08.2003r. (niedziela) - trenerzy po meczu

Po piątkowym meczu trener Polonii Marklowice oraz Grunwaldu, specjalnie dla strony internetowej www.grunwald.elsat.net.pl udzielili wywiadów.
Leszek Powiecko (trener Polonii Marklowice): - Jak na beniaminka, uważam, że chłopcy zagrali przyzwoity mecz.
Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Bardzo dobra pierwsza połowa i 30 % z tego w drugiej. Wynik meczu można powiedzieć - szczęście sprzyja lepszym - mógł być całkiem odwrotny. Przecież schodząc do szatni, przeciwnik mógł strzelić rzut karny i byłoby 2-1 dla nich. W przekroju całego meczu, myślę że o tą jedną bramkę byliśmy ciut ciut lepsi.
Oto jak trener Stondzik ocenił grę młodzieżowców (Skoczylasa, Sobiecha i Chołuja): - Nie jestem zbytnio zadowolony. Skoczylas mnie trochę zawiódł, chociaż w pierwszej połowie grając w przodzie coś tam próbował robić. Później go przeniosłem na prawą obronę, ale nie byłem zadowolony z tych zagrań, z tego wszystkiego. Nie umiał się znaleźć w środku pomocy Sobiech, a jest to bardzo odpowiedzialna funkcja. Jest to chłopak, który przy Trepce powinien się bardzo wiele nauczyć i myślę, że tak będzie. Z tej całej trójki najbardziej pozytywnie zagrał Chołuj na lewej obronie, który jeszcze w końcówce meczu jednym podaniem tak uruchomił Gielzę, że ten był sam na sam, tylko zachował się, powiedzmy, jak trampkarz.
/dodano o godz. 12.19/  
                           
komentarze ()

 09.08.2003r. (sobota) - za 3 miesiące ?

Po piątkowym meczu rozmawiałem z Januszem Slatinschkiem (obecnie leczy kontuzję kręgosłupa po wypadku). Powiedział, że jeszcze przez co najmniej miesiąc będzie chodził w kołnierzu usztywniającym, a jak dobrze wszystko pójdzie, to za 3 miesiące wznowi treningi.
Janusz Slatinschek jest piłkarzem, który zdobył najważniejszą bramkę w historii Klubu. Było to 28 czerwca 1998 roku. Dobiegała właśnie 120 minuta drugiego mecz barażowego o wejście do 2 ligi. Gdy już wszyscy oczekiwali na końcowy gwizdek i na rzuty karne, wtedy do dośrodkowania Sebastiana Starowicza, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Polaru Wrocław, wyskoczył do niej Janusz Slatinschek i fantastyczną główką pokonał bramkarza gości, zapewniając tym samym pierwszy w historii Grunwaldu awans do 2 ligi!!!

/dodano o godz. 22.55/  
                           
komentarze ()

 09.08.2003r. (sobota) - szczęście

Wczorajszy mecz Grunwaldu przyciągnął na trybuny 500 osób. W 3 lidze na meczach "zielonych" niekiedy nie można było się doliczyć tylu kibiców. Wśród obserwatorów byli też piłkarze Wawelu Wirek, m.in. Jarosław Zajdel (bronił barw Grunwaldu w 174 meczach, strzelając 63 bramki). Po strzelonej przez Grunwald w 90 minucie bramce, gdy już opuszczał trybuny powiedział do swojego trenera następujące słowa: "szczęście dalej ich nie opuściło".
/dodano o godz. 22.16/  
                           
komentarze ()

 09.08.2003r. (sobota) - porażki rudzkich klubów

W dzisiejszych meczach 4 ligi grupy 1 rudzkie kluby doznały porażek. Oto wyniki:
KS Myszków
1-0 Slavia Ruda Śląska
Raków Częstochowa
4-0 Urania Ruda Śląska                  
/dodano o godz. 21.59/  
                           
komentarze ()

08-10.08.2003r. (piątek-niedziela) - 1 kolejka - IV liga grupa 2 

       Grunwald Ruda Śląska

2-1

 Polonia Marklowice
                     MKS Lędziny

3-2

 BKS Stal Bielsko-Biała
                   Unia Racibórz

0-1

 Victoria Jaworzno 
             Odra II Wodzisław

1-0

 Koszarawa Żywiec 
              Przyszłość Rogów

0-2

 Górnik Jastrzębie 
                     AKS Mikołów

1-2

 Górnik Pszów 
          Czarni-Góral Żywiec

2-1

 MKS 05 Krzanowice
         Pasjonat Dankowice

3-1

 Walcownia Czechowice 

                                                   komentarze ()  

 09.08.2003r. (sobota) - zdjęcia

                            
Zobacz zdjęcia z meczu Grunwald - Polonia Marklowice!!! Jest ich 31. Nadesłał je Flooder. Dzięki.

FOTORELACJA Z MECZU - klik (lub w dziale Zdjęcia)
Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia będą dostępne kolejne zdjęcia. Ale o tym niebawem.

/dodano o godz. 14.01/  
                           
komentarze ()

 09.08.2003r. (sobota) - sprawozdanie z meczu

Właśnie zakończyłem pisać sprawozdanie z meczu. Dostępne jest ono tutaj - sprawozdanie z meczu. Miłej lektury. 
/dodano o godz. 00:14/  
                           
komentarze ()

08.08.2003r. (piątek) - 1 kolejka - IV liga grupa 2

Jak na beniaminka Polonia bardzo dobrze zaprezentowała się na Halembie. Mogła pokusić się o zwycięstwo, jednak szczęście było przy Grunwaldzie. Znakomita postawa naszego bramkarza Henia Janosza (gratulacje, wczoraj urodziła się mu córeczka). To pokrótce taki opis, reszta za niedługo.

1-0 Gielza, 34 min. (asysta - Dragan)
1-1 Matysek, 42 min.
2-1
Trepka, 90 min. (asysta - A.Duda)

44 min. - Janosz broni karnego

Już wkrótce opis meczu, wywiady oraz zdjęcia.
     Grunwald Ruda Śląska

2-1

 Polonia Marklowice
                            komentarze ()                 

 08.08.2003r. (piątek) - bez dwóch zawodników

Z pewnością w podanym składzie na dzisiejszy mecz (Janosz w bramce, w obronie: Szczygieł, A.Duda i  Chołuj, w pomocy: Dragan, Kasprzyk, Sobiech, Trepka, Sz.Łuszczek i Gielza ze Skoczylasem w przodzie) brakuje Damiana Stemplewskiego i Fryderyka Dudy. Wszystko na to wskazuje, że nie zobaczymy ich już w barwach Grunwaldu. Decyzję w ich sprawie podejmie zarząd Klubu w poniedziałek.
                                                                  
komentarze ()

 08.08.2003r. (piątek) - typowanie wyniku

      Grunwald Ruda Śląska

-

 Polonia Marklowice
                            komentarze ()                   

 07.08.2003r. (czwartek) - terminarz, kadra

Znane są już wszystkie godziny rozpoczęcia meczów Grunwaldu. Szczegóły w dziale terminarz.
Znana jest także kadra Grunwaldu. Będzie ona liczyć 20 zawodników. Szczegóły w dziale
kadra. Zapraszam.
                                                                  
komentarze ()

 07.08.2003r. (czwartek) - wywiady

Poniżej zamieszczam wywiady jakie udzielili stronie internetowej Grunwaldu trenerzy Stondzik, Kapica oraz piłkarz Sebastian Gielza.
Wywiad z Ryszardem Stondzikiem, pierwszym trenerem Grunwaldu:
leszek: O co powalczy Grunwald w jutrzejszym meczu z Polonią Marklowice?
Ryszard Stondzik: Na pewno o 3 punkty, no trudno żeby, brzydko to brzmi, spadkowicz przegrał z beniaminkiem. Będziemy walczyć o 3 punkty, dla mnie to by było klęską, gdyby ten mecz nie został wygrany.
l: Czy może Pan zdradzić skład na jutrzejszy mecz?
R.S.: Oczywiście. I tak: Janosz w bramce, w obronie Szczygieł, A.Duda i  Chołuj, w pomocy: Dragan, Kasprzyk Sobiech, Trepka, Sz.Łuszczek i Gielza ze Skoczylasem w przodzie
l: Kto będzie kapitanem Grunwaldu?
R.S.: Kapitanem będzie Tomasz Dragan.
Wywiad z Sebastianem Gielzą, najskuteczniejszym piłkarzem Grunwaldu w poprzednim sezonie:
leszek: Strzelił Pan w poprzednich rozgrywkach 10 bramek, na co Pan liczy w tym sezonie?
Sebastian Gielza: Przynajmniej na to samo, tzn. żeby strzelić tyle samo bramek, może więcej. 4 liga - myślę, że uda się więcej bramek strzelić.
l: Jak Pan sądzi, stać Grunwald na awans?
S.G.: Trudno powiedzieć, nie wiem, nie mogę na ten temat powiedzieć, może w trakcie sezonu na to odpowiem.
Wywiad z byłym trenerem Grunwaldu, a obecnie trenerem Polonii Bytom:
leszek: O co będzie walczył Grunwald w tym składzie personalnym?
Grzegorz Kapica: Nawet nie wiem, powiem Panu szczerze, jaki jest ten ostateczny skład personalny, bo dzisiaj się dowiaduję, że znowu dwóch zawodników tych takich podstawowych nie ma na treningu, mówimy o Fryderyku Dudzie i  Damianie Stemplewskim. Nie wiem, jaka jest w ogóle ich sytuacja, jak to będzie wyglądało, czy będą w tym składzie, czy nie; z nimi, to tak patrząc personalnie na ten zespół, na 4 ligę, to wydaje mi się, że jest całkiem niezły.
l: Co Pan sądzi o swojej drużynie (Polonii Bytom), o co będzie walczyła?
G.K.: U nas jest to, że są duże zmiany, to jest podstawowa rzecz. Nie wystarczy mieć w zespole samych zawodników takich powiedzmy na tych 3 ligowych boiskach mniej więcej znanych, z tego jeszcze musi powstać zespół, a do tego potrzeba czasu. Są dwa możliwe scenariusze tej sytuacji, że to zaskoczy od razu i będą grać na to, na co ich stać albo będą dogrywać się w trakcie sezonu z jakimiś tam potknięciami. Chcielibyśmy, żeby ten pierwszy wariant miał zastosowanie. Stworzyć zespół to nie jest kwestia tygodnia, dwóch, trzech bo to jest praktycznie zupełnie nowy zespół i żeby to funkcjonowało wszystko normalnie to jednak trzeba trochę czasu. Zobaczymy. Sam jestem ciekaw, jak to będzie działało w trakcie sezonu.
l: Kto jest faworytem 3 ligi według Pana?
G.K.: No chyba przede wszystkim Zagłębie Sosnowiec, zdecydowanie.

                                                                  
komentarze ()

 06.08.2003r. (środa) - trening

Dzisiaj jak co dzień, piłkarze Grunwaldu trenowali. W zajęciach uczestniczyło 21 zawodników. Pod okiem trenerów Stondzika i Bratka, ćwiczyli m.in. Sebastian Gielza, Sebastian Skoczylas (obydwaj trenowali dotychczas w innych zespołach) oraz młodsi zawodnicy, którzy grali do tej pory w rezerwie bądź juniorach: Dominik Łuszczek, Adam Flak i Dawid Moroń (bramkarz). Indywidualnie ćwiczył Rafał Harazim, który w sparingu z Algierczykami przedwcześnie opuścił boisko. Zabrakło kilku zawodników: Dragana, A. Dudy, F.Dudy, Janosza i Stemplewskiego, którzy pracują zawodowo. Nie jest wyjaśniona sprawa z Mateuszem Karczem, na razie trwają pertraktacje.
Młodsi piłkarze - Brój, Moroń i Pyc (rocznik 1987) - mają powrócić do treningów swojego rocznika.
Niestety w nadchodzącym sezonie
nie zobaczymy drugiej drużyny Grunwaldu, która została wycofana ze względów finansowych.
                                                                  
komentarze ()

 06.08.2003r. (środa) - o przeciwniku

                         KS Polonia Marklowice
Mecz Grunwaldu z Polonią Marklowice będzie pierwszym meczem tych drużyn w historii. Dla Polonii Marklowice piątkowe spotkanie będzie też pierwszym w historii występem tej drużyny w 4 lidze. Do tej pory Polonia najwyżej grała w 5 lidze. W poprzednim sezonie piłkarze z Marklowic wyprzedzili na mecie sezonu drugi w tabeli Rymer Niedobczyce o 13 punktów. W 30 meczach nie zaznali goryczy porażki, odnosząc 26 zwycięstw i 4 remisując, mając w pewnym momencie serię 16 zwycięstw z rzędu. Licząc mecze ligowe, Polonia jest niepokonana już od 35 spotkań. Miejmy nadzieję, że ta passa zakończy się po występie na Halembie :) . Polonia strzeliła w sezonie 2002/2003 103 bramki, a 27 znalazło drogę do jej siatki. Najskuteczniejszymi piłkarzami byli: Marek Powiecko i Jarosław Pawelec, którzy zdobyli po 27 goli.
Przed sezonem Polonia Marklowice rozegrała 11 gier kontrolnych, z czego 7 wygrała, 3 zremisowała i 1 raz przegrała.
/informacje zaczerpnąłem ze stron: www.poloniamarklowice.w.interia.pl oraz www.90minut.pl/
                                                                  
komentarze ()

 05.08.2003r. (wtorek) - klub kibica

Chcesz wstąpić w szeregi Klubu Kibica Grunwaldu?! Już w czwartek o godzinie 21.30 będziesz mógł potwierdzić swoją gotowość do wspomagania naszej drużyny podczas czatu, w czasie którego spróbujemy zorganizować się już na pierwszy mecz nowego sezonu z Polonią Marklowice!!!
                                                                  
komentarze ()

 05.08.2003r. (wtorek) - zdjęcie kadry

Dzięki uprzejmości Redakcji "Wiadomości Rudzkie" możemy zamieścić zdjęcie kadry Grunwaldu (z jutrzejszego wydania tej gazety), ale czy to ostateczna kadra na sezon 2003/04 okaże się już wkrótce.
                     
              (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

                                                                  
komentarze ()

 05.08.2003r. (wtorek) - do boju młodzi

Polski Związek Piłki Nożnej, uchwałą z 19 maja 2002 roku, ustalił zasady wprowadzenia do jedenastek zespołów niższych lig zawodników poniżej 21 lat (obecnie rocznik 1983 i młodsi), tzw. młodzieżowców. I tak każdy zespół III ligi będzie musiał korzystać z dwóch młodzieżowców, zespoły z IV ligi z trzech, zespoły klasy okręgowej z dwóch, wreszcie w A-klasie z jednego.
/Trybuna Śląska/
                                                                  
komentarze ()

 05.08.2003r. (wtorek) - podsumowanie

Przed nowym sezonem Grunwald rozegrał 5 sparingów, z czego - 1 wygrał (4-2 z Szombierkami Bytom), 2 zremisował (0-0 z AKS-em Mikołów, 2-2 z Górnikiem Jastrzębie) i 2 razy schodził z boiska pokonany (1-2 z Walką Zabrze, 0-2 z drużyną algierską). W tych 5 grach kontrolnych piłkarze zielonych strzelili 7 bramek, a 8 znalazło się w siatce golkipera(ów) Grunwaldu. Bramki dla Grunwaldu strzelili: Dragan (z rzutów wolnych) i Sobiech po dwie, Kasprzyk, Łuszczek i Stemplewski po jednej.
W rozegranych sparingach zostało sprawdzonych 26 zawodników: Janosz, Katreniok, Simiłowski, Stemplewski, A.Duda, Chołuj, T.Szpoton, F.Duda, Szczygieł, Karaszewski, Kasp
rzyk, Dragan, Pajkos, Sobiech, Baranowicz, Łuszczek, Grzybek, Tkocz, Świętek, Idziaszek, Beck, Brój, Jakubiec, Pyc, Harazim, Trepka.
                                                                  
komentarze ()

 04.08.2003r. (poniedziałek) - zmiany

Obecnie trwają prace nad nowym wyglądem strony, nie będą to aż takie radykalne zmiany, ale na pewno zauważalne. Prace potrwają kilka, może kilkanaście dni. 
Od dzisiaj można także mówić o tej stronie, że jest
STRONĄ OFICJALNĄ Górniczego Klubu Sportowego Grunwald Ruda Śląska
Ostateczny skład kadry ma być znany najpóźniej w czwartek, gdyż możliwe są jeszcze pewne zmiany. Dzisiaj treningowi kolegów przyglądał się Mateusz Karcz, który powrócił zza Wielkiej Wody. Jutro na treningu mają się pojawić Sebastian Gielza i Sebastian Skoczylas.
Znane są ceny biletów na rundę jesienną. Oto one:
-
6 zł - normalny
-
3 zł - ulgowy (emeryci, renciści, młodzież szkolna w wieku od 15 do 18 lat)
-
1 zł - ulgowy (kobiety, dzieci).
Znane są również godziny rozpoczęcia meczów na własnym stadionie. Większość spotkań będzie rozgrywana w soboty o godzinie 11.00. Wyjątkiem są mecze: z Polonią Marklowice (piątek, 17.00) oraz mecz z Czarnymi-Góral Żywiec, który został przełożony z 1 listopada, na środę 29 października (godzina jeszcze nie została ustalona). Natomiast godziny rozpoczęcia meczów wyjazdowych spływają obecnie do Klubu i powinny być znane do końca tygodnia.
Na koniec mogę zdradzić, że przygotowaliśmy dla internautów pewną niespodziankę, ale o tym już wkrótce...

                                                                  
komentarze ()

www.grunwald.elsat.net.pl