0(1 + 3)

0(4 + 1)

/dodano o godz. 19.19/                                komentarze ()

30.01.2005r. (niedziela) - bramki i zdjęcia

Poniżej prezentujemy bramki oraz zdjęcia z sobotniego sparingu pomiędzy Grunwaldem a Orłem Nakło Śląskie:

Pobierz:
1-0 Rafał Świętek, 6 min. (1.4 MB)

Pobierz: 2-0 samobójcza, 53 min.  (1.2 MB)

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie:

/dodano o godz. 16.38/

komentarze ()

29.01.2005r. (sobota) - sparing

Grunwald Ruda Śląska  2-0  Orzeł Nakło Śląskie (1-0)

1-0
Świętek, 6 min. (asysta: S.Starowicz)
2-0 Mioscka, 53 min. (samobójcza, po zagraniu
Łuszczka)

Skład Grunwaldu:
Janosz (46. Świeboda) - Chołuj (46. Ciesiółka), Duda, Altman - Szpoton, Zajdel (46. Psiuk), Łuszczek, S.Starowicz, Tomaszewski (70. Gomoluch) - Kroczek, Świętek (35. Dąbrowski)
Trener: Zygmunt Czech

W rozegranym dzisiaj sparingu Grunwald pokonał V-ligowy Orzeł Nakło Śląskie 2-0. Trener "zielonych"
Zygmunt Czech z powodu kontuzji lub choroby nie mógł skorzystać z kilku graczy: Tomasza Jarczyka, Sebastiana Juroka, Mateusza Karcza, Damiana Krajanowskiego, Dariusza Sobiecha czy Damiana Starowicza. Z kolei Łukasz Beck postanowił zakończyć karierę na otwartym boisku, a Krystian Katreniok przerwał treningi.
W składzie Grunwaldu można było dostrzec zawodników Gwarka Tarnowskie Góry: bramkarza
Kamila Świebodę (rocznik 1983) oraz pomocnika Sebastiana Tomaszewskiego (rocznik 1982).
Bramki dla Grunwaldu padły na początku I i II połowy. W 6. minucie Szymon Łuszczek długim przerzutem uruchomił na lewej stronie Sebastiana Starowicza, który podciągnął pod linię końcową, zagrał wzdłuż pola bramkowego, a Rafał Świętek wślizgiem uprzedzając obrońcę skierował piłkę do siatki (1-0). Drużyna z Nakła szczególnie w I części meczu miała wyborne okazje do zdobycia bramki. Na przeszkodzie stanął "rozregulowany celownik" oraz bramkarz Grunwaldu Henryk Janosz, który świetnymi interwencjami uchronił zespół od utraty bramki. Strzelec pierwszej bramki dla halembian - Rafał Świętek - musiał w 35. minucie opuścić boisko ze względu na uraz kostki. Wcześniej jeszcze dwa razy był bliski zdobycia bramki: w 24. minucie po rzucie wolnym główka "Świętego" o centymetry minęła słupek oraz w 30. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam został w ostatniej chwili zablokowany i piłka wyszła na róg.
Osiem minut po przerwie po dośrodkowaniu piłki z prawej strony przez Szymona Łuszczka niefortunnie interweniował obrońca gości Łukasz Mioscka, który skierował futbolówkę do własnej bramki (2-0). Na listę strzelców nie wpisał się, a powinien, zmiennik Świętka - Dariusz Dąbrowski, który pod koniec spotkania mógł podwyższyć rezultat, ale najpierw, gdy golkiper gości "wypluł" piłkę po mocno bitym rzucie wolnym Sebastiana Starowicza źle trafił w piłkę, a później mając przed sobą tylko bramkarza strzelił obok bramki. Testowany w Grunwaldzie bramkarz Kamil Świeboda był właściwie bezrobotny przez całą drugą połowę. Dopiero w 88. minucie musiał się wykazać, kiedy to po kąśliwym strzale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Następny sparing Grunwald rozegra w najbliższą środę w Halembie o godzinie 14.00. Przeciwnikiem będzie
MK Górnik Katowice.
/dodano o godz. 14.54/

27.01.2005r. (czwartek) - zdjęcia z Katowic

(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

1
1) przez najbliższe tygodnie ten kolor piłki zdominuje polskie boiska

2  3
2) młodzi piłkarze Rozwoju, którzy zagrali przez 60 minut środowego sparingu byli bezradni pod bramką Grunwaldu
3)
Sebastian Jurok nie wpisał się na listę strzelców, kolejna szansa przed nim już w sobotę przeciwko Orłowi Nakło Śląskie

4  5
4) w czasie przerw była okazja do udzielenia kolejnych wskazówek piłkarzom
5)
Damian Kroczek zdobył prowadzenie w meczu z Rozwojem, czy przekona do siebie trenera i pozostanie w Grunwaldzie?

6
6)
Henryk Janosz (nr 1) wystąpił po raz pierwszy w bramce Grunwaldu po kontuzji barku, jakiej doznał w październiku w meczu pucharowym z Wawelem Wirek ("zieloni" wygrali 4-0).
/dodano o godz. 21.24/

26.01.2005r. (środa) - sparing

Rozwój Katowice  3-2  Grunwald Ruda Śląska (0-0, 0-2, 3-0)

3-2 Buffi, 78 min.

Janosz (79. Simiłowski) - Chołuj (43. Ciesiółka), Duda, Jarczyk (45. Psiuk) - Szpoton, Krajanowski, Altman (40. Świętek), Łuszczek, S.Starowicz (63. Łysakowski) - Kroczek (47. Dąbrowski), Jurok (40. Zajdel).
Podopieczni Zygmunta Czecha rozegrali pierwszy tej zimy sparing. Przy przenikliwym zimnie ulegli III-ligowemu Rozwojowi Katowice 2-3. Mecz grano 3x30 minut.
W Grunwaldzie wystąpili testowani zawodnicy:
Zenon Ciesiółka (młodzieżowiec, obrońca, rezerwy Ruchu Chorzów), Joachim Psiuk (pomocnik, Szombierki Bytom) i Damian Kroczek (napastnik, GKS Katowice).
Przez pierwsze 60 minut drużyna Rozwoju składała się głównie z juniorów i innych testowanych młodych zawodników. Zagrał także były piłkarz Grunwaldu Sebastian Skoczylas. W tym czasie przewaga należała do "zielonych", którzy udokumentowali ją dwiema bramkami. W 35. minucie Szymon Łuszczek odebrał przed polem karnym piłkę obrońcy, odegrał do Damiana Kroczka, a ten strzałem tuż przy słupku zdobył prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska piłka trafiła przed pole karne do Rafała Świętka, który odegrał ją Szymonowi Łuszczkowi i było 0-2. Po II połówkach trener Rozwoju Marek Koniarek desygnował do gry I zespół, który trzykrotnie skarcił Grunwald. Najpierw po faulu Zenona Ciesiółki na jednym z rywali rzut karny na gola zamienił Krzysztof Buffi. Następnie gola zdobył Adam Bosowski i ponownie na listę strzelców wpisał się Buffi, strzelając z 5 metrów do pustej bramki.

/dodano o godz. 15.03/

25.01.2005r. (wtorek) - obóz dochodzeniowy

Wczoraj piłkarze Grunwaldu rozpoczęli tzw. obóz dochodzeniowy, w czasie którego trenują dwa razy dziennie - jeden trening odbywa się na hali, a drugi na świeżym powietrzu. Taka sytuacja potrwa jeszcze przez około tydzień. Intensywne treningi, w czasie których "zieloni" pracują nad siłą i wytrzymałością, będą się przeplatać ze sparingami. Pierwszy już jutro z Rozwojem Katowice.
/dodano o godz. 16.28/

24.01.2005r. (poniedziałek) - sparing

Nie w sobotę, a już w najbliższą środę Grunwald, rozegra pierwszy tej zimy sparing. Przeciwnikiem "zielonych" będzie III-ligowy Rozwój Katowice. Mecz odbędzie się w Katowicach - Brynowie o godzinie 10.30, prawdopodobnie na bocznym boisku katowiczan.

Mariusz Jendryczko trenujący przez parę dni z Grunwaldem, jednak nie będzie grał wiosną w Halembie. Zawodnik ten wybrał ofertę III-ligowej Walki Zabrze.
/dodano o godz. 13.32/

23.01.2005r. (niedziela) - Wawel zwycięski

Piłkarze Wawelu Wirek okazali się najlepsi w II edycji Turnieju im. Tomka Szei. W finale Wawel - najlepszy zespół grupy I - pokonał zwycięzcę grupy II Grunwald 3-0. W ogólnym rozrachunku zespoły z grupy I okazały się lepsze od swoich przeciwników z grupy II: w meczu o 3. miejsce Slavia ograła Uranię 6-1, a w meczu o 5. miejsce Koledzy Tomka wygrali z Pogonią 3-0. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Szpotona z Wawelu, najlepszym bramkarzem Leszka Simiłowskiego z Grunwaldu, a królem strzelców został strzelec 7 bramek Krzysztof Pawlik ze Slavii (2 bramki strzelił Kolegom Tomka, Wawelowi jedną z karnego, a Uranii aż 4 bramki).

Simiłowski - Duda, Altman, Zajdel, Jurok
Mecz ten toczył się na jedną bramkę. Zawodnicy Grunwaldu mimo zdecydowanej przewagi nie potrafili "postawić kropki nad i". Na drodze stanęła m.in. poprzeczka.
Pogoń Nowy Bytom 0-2 Urania Kochłowice
Grunwald Halemba 3-1 Urania Kochłowice
bramki dla Grunwaldu: Krajanowski 2 i Łuszczek
Simiłowski - T.Szpoton, Łuszczek, Zajdel, Krajanowski
Simiłowski - Duda, Chołuj, Karcz, Jurok
Grunwald myśląc o grze w finale musiał to spotkanie wygrać. Pierwsza do siatki trafiła jednak Urania. Do remisu doprowadził Szymon Łuszczek, a wkrótce potem Damian Krajanowski wyprowadził "zielonych" na prowadzenie. Na 4 minuty przed końcem karą dwóch minut został ukarany Tomasz Szpoton. Przez ten czas piłkarze Grunwaldu nie dali sobie strzelić gola. Gdy na parkiecie mieliśmy już komplet piłkarzy Grunwaldu, Sebastian Jurok został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował karnego. Pewnym egzekutorem był Damian Krajanowski.
Tabela grupy II:
1. Grunwald Halemba   4 punkty, bramki: 3-1
2.
Urania Kochłowice    3 punkty, bramki: 3-3
3. Pogoń Nowy Bytom  1 punkt, bramki: 0-2

Po spotkaniach grupowych odbył się mecz
pokazowy pomiędzy reprezentacją śląskich dziennikarzy przeciwko reprezentacji rodziców dzieci Stowarzyszenia "Gwiazda". Wygrała Gwiazda 3-0.
Simiłowski - Duda, Altman, Karcz, Jurok

Wawel na początku objął prowadzenie. Później po szybkiej akcji dołożył drugą. Grunwaldowi nie pomogło nawet wycofanie bramkarza i wprowadzenie do gry zawodnika z pola. Mimo kilku okazji bramkarz Wawelu Damian Simon nie dał się pokonać. W końcówce piłkarze z Wirku trzecią bramką przypieczętowali sukces.