W najbliższą sobotę na sztucznej trawie przy Stadionie Śląskim w Chorzowie dojdzie do arcyciekawego spotkania. Na przeciw siebie staną - zdecydowany lider IV ligi grupy I i kandydat do awansu, GKS Katowice oraz czołowy zespół grupy II, Grunwald Ruda Śląska.
Katowiczanie, w barwach których występuje nasz były piłkarz,
Sebastian Gielza, zostali wzmocnieni napastnikiem II-ligowej Polonii Bytom, Rafałem Zugą oraz obrońcą II-ligowego Radomiaka Radom, mającego za sobą blisko 300 występów w ekstraklasie, Krzysztofem Sadzawickim.
W czwartek działacze GKS-u podadzą godzinę rozegrania sparingu. W grę wchodzi 11.00 lub 15.00.
Niespełna rok temu Grunwald zmierzył się w meczu sparingowym w Chorzowie z I-ligowym wówczas GKS-em Katowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem katowiczan
5-3 (3-0).
   1-0 Plizga, 10 min.
   2-0 Chołuj, 13 min. (samobójcza)
   3-0 Markowski, 23 min. (karny)
   3-1 A.Duda, 49 min. (karny)
   (w 53. minucie A.Duda nie wykorzystał rzutu karnego)
   3-2 Łuszczek, 61 min.
   4-2 Kapitan, 70 min. (głową)
   5-2 Kmiecik, 75 min. (głową)
   5-3 Zajdel, 90 min.
Podolak (46. Janosz) - Chołuj (49. Koegler), A.Duda, Jarczyk (52. Loch) - Szpoton - Łuszczek (64. Tomaszewski), Altman (46. D.Sobiech), Karcz (61. Zajdel), Krajanowski - Jurok (79. D.Starowicz), Kroczek (80. Łuszczek)
Trener: Zygmunt Czech

/dodano o godz. 19.02/

komentarze ()

30.01.2006r. (poniedziałek) - obóz dochodzeniowy

Dzisiaj piłkarze Grunwaldu rozpoczęli tzw. obóz dochodzeniowy, w czasie którego trenują dwa razy dziennie - jeden trening odbywa się rano, a drugi po południu. Zajęcia są prowadzone na przemian na hali bądź siłowni oraz na świeżym powietrzu. Intensywne treningi, w czasie których "zieloni" pracują nad siłą i wytrzymałością, potrwają do piątku. Ciężki tydzień zakończy się sobotnim sparingiem z GKS-em Katowice.
/dodano o godz. 20.19/

29.01.2006r. (niedziela) - zdjęcia | sparingi

Dzięki uprzejmości redaktora "Wiadomości Rudzkich" Pana Tadeusza Piątkowskiego zamieszczamy kilka zdjęć z wczorajszego sparingu Grunwaldu ze Spartą:
(kliknij na wybrane zdjęcie, aby zobaczyć jego powiększenie)
1)

2)

3)
1, 2, 3) Dariusz Sobiech zahaczony przez bramkarza pada w polu karnym.

4)
4) Tomasz Kasprzyk strzela bramkę z rzutu karnego - jest to pierwszy gol zdobyty przez Grunwald na otwartym boisku w 2006r.

----------------------------------------------------------------------------
Część zespołów IV ligi grupy II rozegrała kolejne sparingi, dla niektórych były to pierwsze spotkania, a inne mają je dopiero przed sobą. Oto pierwsza porcja wyników:
BKS Stal Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec (2. liga)
1-7
BKS Stal Bielsko-Biała - Arka Nowa Sól (3. liga)
4-0
Walka Zabrze (3. liga) - AKS Mikołów
4-0
Raków Częstochowa (3. liga) - Energetyk ROW Rybnik
7-1
Pasjonat Dankowice - Fablok Chrzanów (4. liga)
2-0
Przyszłość Rogów - Start Mszana (5. liga)
0-0
Przyszłość Rogów - Polonia Warszawa (1. liga)
0-4
/dodano o godz. 16.44/

28.01.2006r. (sobota) - sparing

Grunwald Ruda Śląska  4-0  Sparta Lubliniec  (3-0)

D.Kot, 68 min. (głową)

Janosz (46. Moroń) - Krajanowski (46. Chołuj), Szpoton, Jarczyk (69. Rybarski) - Kusiak (69. Klimas) - Wróblewski (46. Kroczek), D.Sobiech, Karcz (46. Zajdel), S.Starowicz (57. D.Kot) - Kasprzyk (32. A.Sobiech), D.Starowicz (46. Jurok)
Trener: Ryszard Stondzik
Asystent: Fryderyk Duda

Dzisiaj w południe piłkarze Grunwaldu rozegrali pierwszy w okresie przygotowawczym sparing. Ich przeciwnikiem była IV-ligowa Sparta Lubliniec. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem halembian 4-0 (3-0). Pierwszą bramkę dla Grunwaldu w nowym roku zdobył jego kapitan,
Tomasz Kasprzyk, który w 20. minucie pewnie wykorzystał rzut karny po faulu bramkarza Sparty na Dariuszu Sobiechu (podawał Sebastian Starowicz). Niespełna 5 minut później golkiper gości ponownie był zmuszony do kapitulacji. Dariusz Sobiech zagrał piłkę na lewą stronę boiska do Tomasza Kasprzyka, ten dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Damian Starowicz umieścił futbolówkę w siatce. Jeszcze przed przerwą na 3-0 podwyższył młody "Cebul" - odebrał piłkę obrońcom i z ok. 14 metrów uderzył po długim rogu nie do obrony. W I połowie bramkarz Grunwaldu, Henryk Janosz, był praktycznie bezrobotny. Co innego jego zmiennik, Dawid Moroń, który dwukrotnie - w 64. i 80. minucie - wspaniałymi interwencjami uchronił "zielonych" od utraty gola. Najpierw po rykoszecie wybił piłkę zmierzającą do bramki przy słupku, a następnie wybronił strzał z rzutu wolnego pod poprzeczkę. W międzyczasie czwartą bramkę zdobył Grunwald. Damian Kroczek dośrodkował z rzutu rożnego i celną główką popisał się parę minut wcześniej wprowadzony Dariusz Kot.
W sparingu nie wystąpiło kilku piłkarzy:
Szymon Łuszczek (zajęcia na uczelni), Sławomir Pochylski i Patryk Majdak (obydwóch zmogła choroba) oraz Andrzej Cholewa (kontuzja). Z kolei Adam Duda przed spotkaniem zaliczył tylko kilka kółek wokół boiska, gdyż trenerzy nie chcieli ryzykować odnowienia kontuzji.
Na początku przyszłego tygodnia zostanie ustalone miejsce (prawdopodobnie na sztucznym boisku przy Stadionie Śląskim) oraz godzina rozegrania sparingu z
GKS-em Katowice.
/dodano o godz. 18.06/

23.01.2006r. (poniedziałek) - sparing

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra pierwszy tej zimy sparing. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie IV-ligowa Sparta Lubliniec. Mecz odbędzie się w Halembie o godzinie 12.00.
Podopieczni Andrzeja Orzeszka (pełni funkcję grającego trenera) zajmują po rundzie jesiennej 12. miejsce. Piłkarze Sparty w 16 meczach strzelili 16 bramek, z czego 5 uzyskał najskuteczniejszy piłkarz zespołu - Marcin Kocur. W kadrze zespołu z Lublińca możemy znaleźć zawodnika o swojsko brzmiącym nazwisku - Adrian Halemba.

/dodano o godz. 15.26/

15.01.2006r. (niedziela) - Koledzy Tomka najlepsi!

Zwycięstwem Kolegów Tomka Szei zakończył się III turniej poświęcony właśnie temu piłkarzowi. Były to zarazem II Halowe Mistrzostwa Rudy Śląskiej. W finale po regulaminowym czasie Koledzy Tomka remisowali z Gwiazdą Dekoral 0-0. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna seria rzutów karnych, w której bezbłędnie strzelali Koledzy i to oni triumfowali. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mariusza Szczurka z Gwiazdy, najlepszym bramkarzem Marcina Kwiatkowskiego z Kolegów Tomka, a królem strzelców został strzelec 6 bramek Grzegorz Puławski z Wawelu.
Po fazie grupowej (I połowa) oraz po półfinałach (II połowa) został rozegrany mecz pokazowy młodych adeptów futbolu - miejscowej
Gwiazdy Ruda Śląska oraz Chrzciciela Tychy. Lepsi okazali się goście z Tychów, którzy wygrali 4-1.
Grunwald zajął wraz z Wawelem Wirek ex aequo 3. miejsce. "Zieloni" jako jedyna drużyna nie stracili bramki w turnieju. Halembianie ulegli w półfinale bezpardonowo grającej drużynie Kolegów dopiero w rzutach karnych.

grał też Pochylski
"Zieloni" radzili sobie już bez Michała Kusiaka, który został zwolniony na mecz I ligi halowej (Radan - Grembach).

Gwiazda-Dekoral 4-1 Pogoń
Pogoń 0-4 Grunwald
bramki dla Grunwaldu: 0-1 Sz.Łuszczek, 0-2 T.Szpoton, 0-3 D.Sobiech, 0-4 Kasprzyk

Janosz - Kroczek, D.Sobiech, Sz.Łuszczek, Zajdel
W Grunwaldzie zabrakło Tomasza Kasprzyka, który został zwolniony na mecz I ligi halowej (Inpuls - Jango).

3. miejsce: Grunwald Ruda Śląska i Wawel Wirek
5. miejsce: Jastrząb Ruda Śląska, Pogoń Ruda Śląska, Slavia Ruda Śląska oraz Urania Ruda Śląska

Król Strzelców: Grzegorz Puławski (Wawel Wirek) - 6 bramek
Najlepszy Bramkarz: Marcin Kwiatkowski (Koledzy Tomka Szei)
Najlepszy Zawodnik: Mariusz Szczurek (Gwiazda Dekoral)