Juniorzy '91 (14. kolejka): Grunwald 4-2 Pogoñ Ruda ¦l±ska

Juniorzy '91:
Grunwald Ruda ¦l±ska  4-2  Pogoñ Ruda ¦l±ska  (0-0)

bramki: J.Szlapa (1-0), J.Szlapa (2-1), £.Paj±k (3-1), M.Zuga (4-2)

S.¯ydek - D.Kopyto, A.Or³owski (z powodu kontuzji zagra³ tylko 25 minut), D.Kude³ko (kpt), £.Lein - D.Majchrzyk, M.Kasprzak, £.Brylczak, £.Paj±k - M.Zuga, J.Szlapa
Trener: Grzegorz SKIBA

W rundzie jesiennej Grunwald wygra³ w Nowym Bytomiu 4-2. W sobotnie popo³udnie "zieloni" powtórzyli ten wynik w meczu u siebie.
Pierwsza po³owa zakoñczy³a siê bez bramek. W tej czê¶ci meczu gospodarze z powodu kontuzji stracili jednego zawodnika. W 25. minucie Adrian Or³owski dozna³ urazu barku i halembianie do koñca meczu musieli radziæ sobie w dziesiêciu.
Na pocz±tku drugiej ods³ony po do¶rodkowaniu z lewej strony £ukasza Brylczaka Jakub Szlapa da³ prowadzenie podopiecznym Grzegorza Skiby. Go¶cie odpowiedzieli bramk± po rzucie ro¿nym. Niebawem rajd praw± stron± przeprowadzi³ Micha³ Zuga i do¶rodkowa³ pi³kê z linii koñcowej. Futbolówka odbi³a siê od dalszego s³upka, a z bliska formalno¶ci dope³ni³ Jakub Szlapa, zdobywaj±c swoj± 21. bramkê w tym sezonie. Na 3-1 po podaniu Micha³a Zugi wynik podwy¿szy³ £ukasz Paj±k. Zespó³ z Nowego Bytomia szybko zdoby³ drug± bramkê. Ostatnie s³owo nale¿a³o jednak do Grunwaldu, który by³ w tym spotkaniu zespo³em lepszym. Jakub Szlapa wszed³ miêdzy obroñcow i trafi³ w s³upek. Dobitka Micha³a Zugi wyl±dowa³a na poprzeczce, a kolejny strza³ tego zawodnika znalaz³ ju¿ drogê do siatki.