Mika - Piechoczek M, Adam Skupieñ, Micha³ Skupieñ, Brachman M (46. Halszka) - B³êdowski (62. Mazur), Powiecko (kpt), Pieczka M, Pluta (62. Mañka) - Pawelec, Kobeszko
Rezerwa: Firla M - Zieliñski, Kotula M, Knesz

Janosz - Waga, Szpoton (kpt), Jarczyk - Gawe³czyk (58. Derek) - Wróblewski M (82. Drapa³a M), Karcz, Kusiak, Sadlok - Jurok, Kot M (70. Starowicz M)

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: Pieczka (27.) - Wróblewski (23.), Gawe³czyk (55.), Waga (57.), Kot (62.), Jarczyk (69.)

Sêdziowa³: Marcin Szczupak (Czêstochowa)
Widzów: 300

W spotkaniu 20. kolejki Grunwald zremisowa³ na wyje¼dzie z Poloni± Marklowice 2-2. Remis w tym meczu jest dla Grunwaldu pora¿k±. Tu¿ po bramce na 2-1 "zieloni" mieli dwie znakomite okazje na podwy¿szenie rezultatu - najpierw rozgrywaj±cy 50. mecz w barwach Grunwaldu Sebastian Jurok, a po chwili Dariusz Kot, ale obaj ich nie wykorzystali.

Halembianie przyst±pili do spotkania bez swojego najlepszego zawodnika i zarazem kapitana, Tomasza Kasprzyka, który przed tygodniem uleg³ gro¼nemu wypadkowi. Bez w±tpienia, gdyby "Nakata", który wraca ju¿ do zdrowia, wyst±pi³ w sobotnim spotkaniu, Grunwald by³by bogatszy o 2 punkty, a tak 2 punkty straci³.

Ju¿ w 3. minucie gospodarze mogli wyj¶æ na prowadzenie. Praw± stron± uciek³ Dominik Pluta i do¶rodkowa³ w pole karne wprost na g³owê Piotra Kobeszki. Napastnik Polonii, który w 2 meczach w tym roku zdoby³ 3 gole, uderzy³ na bramkê, ale fantastyczn± interwencj± popisa³ siê Henryk Janosz, wybijaj±c pi³kê. Dobitka - przewrotk± - by³a niecelna. W 10. minucie pierwszy strza³ na bramkê oddali "zieloni". Strza³ Micha³a Kusiaka nie sprawi³ problemu bramkarzowi. Trzy minuty pó¼niej "Kusy" d³ugim podaniem uruchomi³ Dariusza Kota, ale napastnika Grunwaldu ubieg³ golkiper Polonii, Dawid Mika. Z up³ywem czasu podopieczni Fryderyka Dudy zaczêli przewa¿aæ, ale brakowa³o wykoñczenia akcji. Bramka dla naszej dru¿yny "wisia³a" w powietrzu. Wprawdzie w 30. minucie Dariusz Kot po indywidualnej akcji i miniêciu obroñcy uderzy³ obok bramki, to 120 sekund pó¼niej pi³ka znalaz³a drogê do bramki. Sebastian Jurok zagra³ futbolówkê przed "szesnastkê" i Micha³ Kusiak strza³em przy s³upku da³ prowadzenie Grunwaldowi 1-0. Po chwili - w 38. minucie - "Kusy" po do¶rodkowaniu Paw³a Wróblewskiego trafi³ z pierwszej pi³ki w boczn± siatkê.
Od pocz±tku drugiej po³owy inicjatywê przejêli gospodarze. W 48. minucie po do¶rodkowaniu Krzysztofa B³êdowskiego pi³ka trafi³a przed pole karne do niepilnowanego Jaros³awa Pawelca, który uderzy³ na bramkê, a pi³kê z najwy¿szym trudem nogami wybi³ Henryk Janosz. Trzy minuty pó¼niej napastnik Polonii by³ ju¿ skuteczny. Po rzucie ro¿nym najwiêcej zimnej krwi w polu karnym zachowa³ w³a¶nie Jaros³aw Pawelec, kieruj±c pi³kê do bramki z 5 metrów. Po kwadransie gry do g³osu ponownie doszli halembianie. W 61. minucie na niesygnalizowany strza³ zza pola karnego zdecydowa³ siê Micha³ Kusiak. Bramkarz Polonii z najwy¿szym trudem wybi³ piêkne uderzenie pomocnika Grunwaldu. W 63. minucie "zieloni" ponownie objêli prowadzenie. Mateusz Karcz zagra³ pi³kê na czyst± pozycjê do Dariusza Kota, który nie da³ szans bramkarzowi. Po chwili mog³o byæ ju¿ 3-1. Po podaniu Grzegorza Derka w sytuacji sam na sam znalaz³ siê Sebastian Jurok, jednak tym razem gór± by³ golkiper miejscowych. W 69. minucie po raz kolejny przed szans± stan±³ Grunwald. Szymon Waga d³ugim przerzutem uruchomi³ Wojciecha Sadloka, który odegra³ pi³kê na ¶rodek pola karnego. Tam futbolówka odbi³a siê od obroñcy Polonii i dopad³ jej Dariusz Kot, posy³aj±c jednak pi³kê tu¿ obok bramki. Niewykorzystane sytuacje mog³y siê zem¶ciæ na Grunwaldzie w przeci±gu minuty. Po strzale Marka Powiecko z naro¿nika pola karnego pi³ka znalaz³a siê przed Dariuszem Halszk±, jednak ten, stoj±c przy s³upku, w 100% sytuacji nie trafi³ w pi³kê. Chwilê pó¼niej w znakomitej sytuacji znalaz³ siê Piotr Kobeszko, ale jego g³ówka poszybowa³a nad bramk±. W 85. minucie w polu karnym Mateusz Karcz zahaczy³ Dariusza Halszkê i sêdzia podyktowa³ "jedenastkê". Karnego na bramkê pewnym strza³em zamieni³ Marek Powiecko. Jeszcze w koñcówce spotkania gospodarze mieli okazjê, ale pi³kê spod nóg pêdz±cego na bramkê zawodnika Polonii wybi³ w ostatniej chwili w¶lizgiem Tomasz Szpoton.