Juniorzy '89/90 (22. kolejka): Grunwald 2-4 Polonia £aziska

Grunwald Ruda ¦l±ska  2-4  Polonia £aziska  (2-1)

bramki: M.Kondek (1-1), Sz.Pikul (2-1)

K.Haase - A.Michalski, R.Kowolik, M.Stawowy - £.Kowalczyk - P.Peteja, Sz.Pikul (kpt), M.Kondek, W.Lorens - M.Filar, D.Gruszka (A.Spiolek)
Trener: Marek FEIGE

Ju¿ pi±tej pora¿ki z rzêdu doznali w rundzie wiosennej najstarsi juniorzy Grunwaldu. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Polonii £aziska byli jednak najbli¿ej wywalczenia 3 punktów - prowadzili 2-1, mieli kolejne okazje na podwy¿szenie wyniku, a mimo to, zeszli z boiska pokonani.
Go¶cie objêli prowadzenie w 5. minucie. Cztery minuty pó¼niej wyrówna³ Mateusz Kondek. By³o to pierwsze trafienie halembian wiosn±. W 25. minucie po piêknej akcji zespo³u do bramki Polonii trafi³ Szymon Pikul i Grunwald prowadzi³ 2-1. Podopieczni Marka Feige stworzyli jeszcze dwie klarowne sytuacje w tej po³owie.
Po przerwie Grunwald mia³ dwie wymarzone okazje - po rzucie ro¿nym Piotr Peteja pos³a³ jednak pi³kê g³ow± obok bramki, a kilka minut pó¼niej po piêknym podaniu Damiana Gruszki pojedynek sam na sam z bramkarzem przegra³ Mariusz Filar. Niewykorzystane sytuacje do¶æ szybko srodze siê zem¶ci³y. W 10 minut go¶cie z £azisk zdobyli 3 bramki (w 70. minucie z karnego, w 76. g³ow± po rzucie ro¿nym i w 80. tak¿e g³ow±, ale po do¶rodkowaniu z prawej strony boiska), zapewniaj±c sobie wygran±.