GKS Grunwald Ruda ¦l±ska - Oficjalny serwis klubu

Aktualno¶ci
Zapowied¼: Pniówek - Grunwald (po raz 2.) l Bez strzelców z jesieni l Matura "zielonych"

W sobotê, w meczu 22. kolejki, GRUNWALD zagra na wyje¼dzie z Pniówkiem Paw³owice ¦l±skie. Spotkanie rozpocznie siê o godzinie 17.00. Dru¿yna gospodarzy z 34 punktami zajmuje 7., bara¿owe miejsce, maj±c tyle samo punktów co inny beniaminek, Metal Ska³ka Wêgierska Górka, ale gorszy bilans bezpo¶rednich spotkañ (1-0, 0-2). Nasi pi³karze, aby zachowaæ kontakt z bezpieczn± stref±, nie mog± tego spotkania przegraæ.

Dru¿yna Pniówka, mimo wzmocnieñ, o których piszemy poni¿ej, rozpoczê³a rok 2007 od dwóch pora¿ek: 2-3 u siebie z Poloni± Marklowice (bramki dla Pniówka: Cybulski 2) oraz 0-2 w Wêgierskiej Górce. W kolejnym meczu paw³owiczanie zdemolowali wy¿ej notowany Energetyk ROW Rybnik, wygrywaj±c a¿ 5-1 (bramki: Mazurek 3, Cybulski, Maroszek). Natomiast przed tygodniem podopieczni Miros³awa Szwargi zremisowali w Bielsku z BKS-em 1-1 (bramka: Maroszek).
We wtorek (1 maja) w Tychach odby³ siê fina³ Pucharu Polski na szczeblu podokrêgu Tychy, w którym Pniówek uleg³ po dogrywce miejscowemu GKS-owi 0-1 i odpad³ z rozgrywek.

W przerwie zimowej dzia³acze z Paw³owic pozyskali: snajpera z £±ki, Piotra Maroszka, Artura Cybulskiego z Koszarawy ¯ywiec, Micha³a Æmicha z GKS-u Jastrzêbie, £ukasza Dzier¿êgê z Odry Opole i bramkostrzelnego napastnika Soko³a Zabrzeg, Krzysztofa Koczura. Z kolei do innych klubów odeszli m.in.: Arkadiusz Gaca i Piotr Stelmach do LKS-u Ochaby oraz Adam ¦migielski do Soko³a Zabrzeg.

W sobotnim meczu w Paw³owicach pod du¿ym znakiem zapytania stoi wystêp Henryka Janosza i Tomasza Jarczyka. Bramkarz "zielonych" po ostatnim meczu zmaga siê z kontuzj± Achillesa, a ponadto przypl±ta³a mu siê angina. Wszystko wskazuje na to, ¿e po raz pierwszy tej wiosny miêdzy s³upkami stanie £ukasz Nowak. Z kolei "Jaro" równie¿ narzeka na Achillesa. Dobr± wiadomo¶ci± jest natomiast fakt, ¿e treningi w tym tygodniu wznowi³ Szymon £uszczek i w meczu z Pniówkiem usi±dzie na ³awce rezerwowych.
Trener Fryderyk Duda nadal nie mo¿e skorzystaæ z Tomasza Kasprzyka (przerwa po wypadku) i Patryka Majdaka (rêka w gipsie).

Tym razem nie na boisku, lecz w szkolnej ³awie swoje mecze rozgrywa kilku zawodników "zielonych". W pi±tek o godz. 9.00 zmagania z matur± rozpoczn± Damian Starowicz i Marcin Wyrwich, a tak¿e pi³karze naszego klubu z rundy jesiennej: Tomasz Klimas, Dawid Moroñ i S³awomir Pochylski. Wszystkim ¿yczymy po³amania pióra!

Mecz Grunwaldu z Pniówkiem bêdzie dopiero 2. meczem obu zespo³ów w historii. Jedyny dotychczasowy mecz, który rozegrany zosta³ w Halembie w rundzie jesiennej, zakoñczy³ siê zwyciêstwem Pniówka 3-1. Co ciekawe, w sobotnim meczu zabraknie strzelców bramek z tego spotkania, gdy¿ w przerwie zimowej zmienili oni barwy klubowe.
"Zieloni" objêli prowadzenie po strzale Dariusza Sobiecha w 29. minucie. Go¶cie wyrównali golem "do szatni" Piotra Stelmacha. Kwadrans po przerwie swoj± drug± bramkê w meczu móg³ strzeliæ Dariusz Sobiech, jednak przegra³ pojedynek sam na sam z bramkarzem, Dariuszem K³od±. Odpowied¼ zawodników Pniówka by³a natychmiastowa. Do siatki Grunwaldu ponownie trafi³ Piotr Stelmach. Na 5 minut przed koñcem spotkania wynik ustali³, tu¿ po wej¶ciu z ³awki rezerwowych, Adam ¦migielski.