GKS Grunwald Ruda ¦l±ska - Oficjalny serwis klubu

Aktualno¶ci
A mia³y byæ 3 punkty...

W spotkaniu 26. kolejki GRUNWALD zremisowa³ na w³asnym stadionie z Victori± Jaworzno 1-1 (1-0).

Grunwald, os³abiony brakiem pauzuj±cych za kartki Jarczyka i Karcza, ju¿ od pocz±tku spotkania osi±gn±³ optyczn± przewagê, która jednak nie prze³o¿y³a siê na bramkowe sytuacje. Pierwsza gro¼na akcja mia³a miejsce w 11. minucie, kiedy to Kusiak przej±³ pi³kê w ¶rodku pola i wypu¶ci³ Kota, ale jego strza³ o centymetry min±³ lewy s³upek bramki strze¿onej przez Grygiela. Cztery minuty pó¼niej, po rogu Cho³uja, Jurok zostawi³ pi³kê Wróblewskiemu, ale jego strza³ sparowa³ bramkarz przyjezdnych. W 23. minucie, po szybkiej wymianie pi³ki miêdzy Sadlokiem a £uszczkiem, ten drugi zagra³ w pole karne do Derka, ale pomocnik halembian nie potrafi³ pokonaæ dobrze dysponowanego bramkarza z Jaworzna. Co sie odwlecze, to nie uciecze i cztery minuty pó¼niej "zieloni" wreszcie objêli prowadzenie. Pi³kê przej±³ Sadlok, poda³ do Wagi, który przebieg³ z ni± kilkana¶cie metrów i fantastycznym uderzeniem z oko³o 35 metrów nie da³ najmniejszych szans na obronê Grygielowi. Sze¶æ minut pó¼niej mog³o byæ ju¿ 2-0, bowiem po rogu Cho³uja, stoj±cy ty³em do bramki Kot strzela³, ale pi³ka po ko¼le przelecia³a nad poprzeczk±.
Druga po³owa tak¿e rozpoczê³a siê od ataków miejscowych. W 50. minucie pi³kê przej±³ Kot, wbieg³ w pole karne i maj±c przed sob± obroñcê, poda³ do Juroka, a tego w ostatniej chwili ubieg³ wracaj±cy Madej. 64. minuta, róg Cho³uja i strza³ g³ow± jednego z pi³karzy miejscowych, niestety futbolówkê zmierzaj±c± do bramki wybi³ obroñca Victorii. W 71. minucie szybka kontra podopiecznych Fryderyka Dudy: Sadlok uciek³ praw± stron± i zagra³ w pole karne, w pi³kê nie trafi³ Kot, a strza³ zamykaj±cego Wróblewskiego przeszed³ obok s³upka. Stare porzekad³o mówi, ¿e niewykorzystane sytuacje lubi± siê m¶ciæ i w 86. minucie Victoria doprowadzi³a do remisu. Po rzucie ro¿nym Ziêby, najwy¿ej do pi³ki wyskoczy³ Madej i g³ow± po krótkim rogu pokona³ Janosza. Miejscowi szybko zaatakowali, ale strza³ £uszczka zza pola karnego obroni³ bramkarz, a dobijaj±cy z bliska pi³kê Kot tak¿e trafi³ w Grygiela. Do koñca spotkania desperackie ataki "zielonych" nie przynios³y ju¿ zmiany rezultatu. Straconych punktów szkoda tym bardziej, ¿e punkty w swoich meczach pogubi³y zespo³y Odry i BKS-u i by³a szansa na zmniejszenie straty.
Najbli¿sze spotkanie Grunwald rozegra w sobotê w ¯ywcu z miejscow± Koszaraw±, a na w³asnym stadionie, 6 czerwca podejmiemy zespó³ Metalu-Ska³ki z ¯abnicy.

Strona istnieje od: 28.09.2002r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003r.)