S.Kie³pin M - T.Starowicz, R.Jarosz, M.Mazur, P.Pindel - M.Dudziñski, A.Ma¶lorz, G.Jasiczek M (59. D.Stolarczyk M), M.Sikora (kpt) (36. M.Maszka M) - A.Przyby³a, K.Bizacki
Rezerwa: J.Mikler M - Sz.G±siorek M, P.O¶lak M, T.Janik M

H.Janosz - R.Cho³uj, T.Szpoton (kpt), T.Jarczyk - M.Kusiak - P.Wróblewski M (82. P.Drapa³a M), M.Karcz, G.Derek, Sz.Waga - S.Jurok (46. W.Sadlok), D.Kot M

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: R.Jarosz (10.), M.Mazur (38.) - M.Karcz (23.), Sz.Waga (80.), T.Jarczyk (85.)

Sêdziowa³: Tomasz Izydorczyk (Zabrze)
Widzów: 300

W spotkaniu 27. kolejki Grunwald przegra³ w ¯ywcu z liderem, Koszaraw±, 0-1. Gospodarze zapewnili sobie prawo gry w bara¿ach o III ligê. Natomiast szanse "zielonych" na utrzymanie w IV lidze s± ju¿ tylko iluzoryczne, chyba, ¿e Walne Zebranie ¦l±skiego ZPN podejmie - 2 tygodnie po rozgrywkach - decyzjê o odwo³aniu reorganizacji.
W pierwszych 5 minutach Koszarawa trzy razy stanê³a przed szans± zdobycia bramki. W 2. minucie Marcin Dudziñski próbowa³ zaskoczyæ Henryka Janosza z rzutu wolnego tu¿ zza pola karnego, ale bramkarz Grunwaldu nie da³ siê pokonaæ. 60 sekund pó¼niej po rzucie ro¿nym Krzysztofa Bizackiego Piotr Pindel trafi³ w s³upek. Natomiast w 5. minucie po do¶rodkowaniu z lewej strony Marcina Dudziñskiego Mieczys³aw Sikora z bliska strzeli³ nad bramk±. Z czasem natê¿enie ataków dru¿yny z ¯ywca znacznie zmala³o. W 8. minucie halembianie oddali pierwszy strza³ - Dariusz Kot uderzy³ jednak bardzo niecelnie. Pi³karze Grunwaldu rzadko przedostawali siê pod bramkê lidera. W 12. minucie wprawdzie przeprowadzili gro¼n± akcjê, ale Szymon Waga ¼le trafi³ w pi³kê i ta pad³a ³upem Seweryna Kie³pina. W 20. minucie centymetrów zabrak³o do szczê¶cia Arkadiuszowi Przybyle, który po rogu Marcina Dudziñskiego g³ówkowa³ obok s³upka. W odpowiedzi prawym skrzyd³em uciek³ Dariusz Kot, min±³ przy linii koñcowej Rafa³a Jarosza i zagra³ w kierunku Sebastiana Juroka. Pi³kê wybi³ Marek Mazur, a strza³ nadbiegaj±cego Szymona Wagi zablokowa³ ten sam zawodnik. W koñcówce I czê¶ci meczu z ponad 25 metrów gro¼nie z wolnego - obok bramki - uderzy³ Marek Mazur, a w doliczonym czasie (w 2. minucie) po podaniu Dariusza Kota Sebastian Jurok z 11-12 metrów strzeli³ wprost w bramkarza.
Gospodarze w II po³owie atakowali, ale przez d³ugi czas nie potrafili przedostaæ siê przez obronê Grunwaldu. W 70. minucie Marcin Dudziñski z rzutu wolnego - spod linii bocznej - trafi³ w s³upek. Niespe³na minutê pó¼niej po wrzutce Szymona Wagi wolej Grzegorza Derka sprawi³ k³opoty bramkarzowi Koszarawy, który na raty z³apa³ pi³kê. W 76. minucie gospodarze zdobyli w koñcu bramkê - po do¶rodkowaniu Marcina Maszki Krzysztof Bizacki w¶lizgiem umie¶ci³ pi³kê w siatce - jednak sêdzia boczny zasygnalizowa³ pozycjê spalon± i arbiter g³ówny gola nie uzna³. Po tym zdarzeniu Koszarawa zaatakowa³a z jeszcze wiêkszym animuszem. W 83. minucie w sytuacji sam na sam z Henrykiem Janoszem znalaz³ siê Marcin Maszka, ale pos³a³ pi³kê obok bramki. Dwie minuty przed koñcem meczu, ku uciesze kibiców, futbolówka znalaz³a drogê do siatki. Pi³kê zagran± z autu przed³u¿y³ przewrotk± w polu karnym Damian Stolarczyk i Marcin Dudziñski ubieg³ bramkarza Grunwaldu. W 92. minucie "zieloni" byli jeszcze bliscy wyrównania. Po podaniu Wojciecha Sadloka Grzegorz Derek strzeli³ na bramkê, pi³ka trafi³a w g³owê Marka Mazura i przesz³a tu¿ obok s³upka.