D.Bu³ka - W.Góral, P.Stemplewski, J.Piwkowski M, M.Profic M (46. W.Bulandra) - D.Lech (46. M.Smarzyñski M), K.Papatanasiu, P.Duda, Sz.Kasiñski - P.Czak (kpt) (79. M.Matejko M), M.Ga³gan (60. P.Trzop)
Rezerwa: S.Bia³ek - D.Gêbala M, R.Malinka

£.Nowak - R.Cho³uj (84. M.Wyrwich M), T.Szpoton (kpt), T.Jarczyk - S.Gawe³czyk - P.Wróblewski M, G.Derek, M.Karcz, P.Drapa³a M - W.Sadlok, D.Kot M

Czerwona kartka: J.Piwkowski (68.)
¯ó³te kartki: J.Piwkowski (60., 68.) - T.Jarczyk (25.), R.Cho³uj (65.), T.Szpoton (72.), G.Derek (93.)

Sêdziowa³: Jakub Ko³odziejczyk (Bytom)
Widzów: 150

W przedostatnim meczu ligowym Grunwald przegra³ w Bielsku z BKS-em 0-2. "Zieloni", mimo ¿e wyst±pili w os³abionym sk³adzie - w porównaniu do ostatniego spotkania zabrak³o pauzuj±cych za kartki Kusiaka i Wagi oraz kontuzjowanego Juroka - mogli osi±gn±æ korzystny rezultat.
Trener Fryderyk Duda od 1. minuty wystawi³ w bramce £ukasza Nowaka, chc±c sprawdziæ, jak zmiennik Henryka Janosza spisze siê miêdzy s³upkami. Jak siê okaza³o "Nowy" wypad³ bardzo dobrze, bêd±c najlepszym zawodnikiem na boisku. Przy straconych bramkach by³ jednak bez szans.
W 13. minucie Krystian Papatanasiu uderzy³ zza pola karnego, ale bramkarz Grunwaldu sparowa³ gro¼ny strza³. Sze¶æ minut pó¼niej po zagraniu Sebastiana Gawe³czyka w pole karne BKS-u wbieg³ Dariusz Kot, jednak przy próbie strza³u zosta³ zablokowany przez Marka Profica. W 21. minucie "zieloni" mogli prowadziæ. Mateusz Karcz d³ugim podaniem uruchomi³ Wojciecha Sadloka, który do¶rodkowa³ pi³kê w pole karne, ale Dariusz Kot z kilku metrów g³ówkowa³ nad bramk±. W odpowiedzi - po prostopad³ym podaniu - sam na sam z £ukaszem Nowakiem ruszy³ Mariusz Ga³gan, jednak przegra³ ten pojedynek. W 30. minucie po zagraniu Mateusza Karcza Wojciech Sadlok znalaz³ siê w znakomitej sytuacji w polu karnym, ale straci³ pi³kê, gdy¿ niepotrzebnie próbowa³ zwodów, zamiast oddaæ strza³ na bramkê. Na dwie minuty przed koñcem I po³owy kontra BKS-u powinna zakoñczyæ siê golem, ale w sytuacji dwóch (Ga³gan-Czak) na jednego (Szpoton) Mariusz Ga³gan zbyt mocno zagra³ w kierunku Piotra Czaka.
Cztery minuty po przerwie Krystian Papatanasiu z dystansu chcia³ zaskoczyæ £ukasza Nowaka, ale ten sparowa³ pi³kê na rzut ro¿ny. W 57. minucie Papatanasiu pogubi³ siê nieco w polu karnym i Pawe³ Drapa³a wybi³ pi³kê wprost pod nogi Waldemara Bulandry. Strza³ pomocnika BKS-u z najwy¿szym trudem odbi³ £ukasz Nowak, a startuj±cy do pi³ki Mariusz Ga³gan w starciu z obroñc± pad³ w polu karnym i sêdzia pu¶ci³ grê. Po szybkiej akcji Grunwaldu i zagraniu wzd³u¿ pola karnego Paw³a Wróblewskiego Dariusz Kot nie zdo³a³ siêgn±æ futbolówki. W 62. minucie kolejn± okazjê stworzyli bielszczanie i ponownie gór± by³ £ukasz Nowak, który w sytuacji sam na sam obroni³ strza³ Piotra Czaka. W 65. minucie arbiter tym razem nie dopatrzy³ siê przewinienia w polu karnym BKS-u na Dariuszu Kocie. Dwie minuty pó¼niej po rzucie ro¿nym na bramkê Grunwaldu ponownie strzela³ Krystian Papatanasiu i £ukasz Nowak wybi³ pi³kê. Po chwili wracaj±cy po rzucie ro¿nym pod w³asn± bramkê Jaros³aw Piwkowski rzuci³ kilka s³ów w kierunku sêdziego i ten pokaza³ mu ¿ó³t± kartkê, a ¿e by³o to drugie "¿ó³tko", to stoper BKS-u uda³ siê przedwcze¶nie do szatni. "Zieloni" nie potrafili jednak wykorzystaæ przewagi, a w 80. minucie stracili w dodatku bramkê. Szymon Kasiñski otrzyma³ podanie na czyste pole (ca³a lewa strona Grunwaldu zrobi³a siê wolna), wbieg³ w pole karne i pokona³ £ukasza Nowaka. 120 sekund pó¼niej "oko w oko" z "Nowym" stan±³ Micha³ Matejko, ale przegra³ pojedynek. Rezerwowy napastnik gospodarzy poprawi³ siê w ostatniej minucie - przej±³ pi³kê na ¶rodku boiska i ruszy³ sam na bramkê Grunwaldu, min±³ na 16. metrze bramkarza halembian i z bliska pos³a³ futbolówkê do pustej bramki.