Juniorzy '91 (24. kolejka): Grunwald 0-1 Sparta Katowice

Juniorzy '91:
Grunwald Ruda ¦l±ska  0-1  Sparta Katowice  (0-0)

S.¯ydek - D.Kopyto, A.Or³owski, £.Lein - D.Kude³ko (kpt) - M.Kasprzak, £.Paj±k, T.Urbañczyk, K.Wyrwich - J.Szlapa, M.Zuga
Trener: Grzegorz SKIBA

W ostatnim meczu sezonu juniorzy Grunwaldu ulegli na w³asnym boisku Sparcie Katowice 0-1. Jedyna bramka meczu pad³a cztery minuty po przerwie. Zawodnik Sparty strza³em z woleja z 16 metrów tu¿ pod poprzeczkê nie da³ szans Sebastianowi ¯ydkowi. "Zieloni" wcale nie musieli tego meczu przegraæ, jednak czasami grali zbyt indywidualnie, a czasami zabrak³o postawienia kropki nad "i".
Na pocz±tku spotkania Micha³ Zuga otrzyma³ idealn± pi³kê na czyste pole, ale zbyt mocno j± sobie wypu¶ci³ i ubieg³ go bramkarz. Po chwili ponownie Zuga próbowa³ pokonaæ bramkarza go¶ci, jednak ten z najwy¿szym trudem sparowa³ strza³ zza pola karnego. W koñcówce I po³owy golkiperowi Sparty problemy sprawi³ £ukasz Paj±k uderzeniem z wolnego. W odpowiedzi katowiczanie stworzyli najlepsz± okazjê w tej ods³onie. Napastnik Sparty maj±c w³a¶ciwie przed sob± tylko bramkarza strzeli³ z okolic naro¿nika pola karnego obok bramki. Zaraz po przerwie pad³ jedyny gol meczu. Pó¼niej Grunwald stworzy³ dwie doskona³e sytuacje do wyrównania. W 59. minucie Jakub Szlapa maj±c przed sob± obroñcê móg³ podawaæ pi³kê na wolne pole do Micha³a Zugi, ale ruszy³ z ni± sam i naciskany przez zawodnika go¶ci odda³ strza³, który bramkarz wybi³ nogami. 10 minut przed koñcem meczu Micha³ Zuga doskona³ym podaniem uruchomi³ Jakuba Szlapê. Snajper "zielonych" - w ca³ym sezonie zdoby³ 32 bramki - w sytuacji sam na sam próbowa³ min±æ bramkarza, ale ten wyczu³ jego intencje.
Kilku zawodników z rocznika '91 ju¿ 9 lipca ma rozpocz±æ treningi z I zespo³em.