Majdak M (46. Janosz) - Pokorski M, T.Szpoton, Golda M (85. Wyrwich M) - Sobiech - Wróblewski M (62. Zuga M), Jurok (82. Spiolek M), D.Rudyk, R.Szpoton - Kot M (46. Starowicz M), Kasprzyk

WAWEL:
Simon - Baran, Pu³awski, Grzywa, Ostrowski - Lokaj, Sworowski, Dzia³ach, Stiller - £êcki, Mol
Grali tak¿e: Matuszczyk - Kostyra, M.Rudyk, Gajdzik, Siadul, Bochenek
Trener: Zbigniew KOZIK

Derbowy sparing pomiêdzy Grunwaldem i Wawelem zakoñczy³ siê remisem 3-3. Taki sam wynik pad³ tak¿e w ostatnim sparingu tych dru¿yn w marcu 2005 roku (>>wiêcej<<).

W naszej dru¿ynie zabrak³o dzisiaj m.in. Dawida Kurzaczka, który mimo ¿e by³ ju¿ dogadany z klubem, ze wzglêdu na pracê zrezygnowa³ z gry. Pojawi³ siê za to kolejny "nowy" zawodnik, Dawid Rudyk (na zdjêciu), który gra³ ju¿ w Halembie w rundzie wiosennej w 2006 roku (w 13 meczach zdoby³ 4 bramki). Ten 22-letni wychowanek Uranii Ruda ¦l±ska, mog±cy graæ i w ataku i w pomocy, przez ostatni rok wystêpowa³ w Ruchu Radzionków - strzeli³ w sezonie 7 goli.

Trener Wawelu Zbigniew Kozik nie móg³ skorzystaæ m.in. z Grzegorza Brackiego oraz kontuzjowanych - Andrzeja Buchcika i Micha³a Gruchalskiego.

W 11. minucie gro¼nie z rzutu wolnego uderzy³ Rafa³ Lokaj, Patryk Majdak sparowa³ pi³kê, a strza³ jednego z zawodników Wawelu trafi³ w boczn± siatkê. Chwilê pó¼niej zza pola karnego uderzy³ Tomasz Kasprzyk i pi³ka odbi³a siê od s³upka, dopad³ jej Dariusz Kot i pos³a³ pod poprzeczkê. Wkrótce go¶cie wyrównali. Marcin £êcki otrzyma³ pi³kê na prawe skrzyd³o od Mariusza Sworowskiego, wszed³ w pole karne i z ostrego k±ta uderzy³ celnie po d³ugim s³upku. Wynik 1-1 utrzyma³ siê do koñca I po³owy. Trzy minuty po przerwie po podaniu Dawida Rudyka na listê strzelców móg³ wpisaæ siê Sebastian Jurok, ale jego strza³ zza "szesnastki" wyci±gn±³ Sebastian Matuszczyk. W 56. minucie ponownie na prowadzenie wyszli "zieloni". Tomasz Kasprzyk zosta³ w polu karnym zahaczony przez Grzegorza Pu³awskiego i sêdzia podyktowa³ "jedenastkê", któr± na gola zamieni³ sam poszkodowany. Piêæ minut pó¼niej by³o ju¿ 3-1. Pawe³ Wróblewski do¶rodkowa³ z rzutu ro¿nego, pi³ka trafi³a do Dawida Rudyka, ten jednak ¼le uderzy³ i obroñcy Wawelu wybili pi³kê przed pole karne, gdzie by³ Dariusz Sobiech i z pierwszej pi³ki umie¶ci³ futbolówkê pod poprzeczkê. Pi³karze z Wirku w krótkim odstêpie czasu doprowadzili jednak do wyrównania. Najpierw po podaniu Dawida Gajdzika Adrian Mol min±³ Henryka Janosza i umie¶ci³ pi³kê w pustej bramce, a po chwili ten sam zawodnik przy biernej postawie defensywy - tym razem po do¶rodkowaniu w pole karne Mariusza Sworowskiego - po raz drugi trafi³ do siatki. W miêdzy czasie obok bramki Wawelu uderzy³ Rafa³ Szpoton, a w 77. minucie gro¼nie z rzutu wolnego na bramkê Grunwaldu przymierzy³ Rafa³ Lokaj i Henryk Janosz z najwy¿szym trudem wybi³ pi³kê.