Grunwald Ruda ¦l±ska  2-1  Zag³êbiak D±browa Górnicza  (2-1)

W 41. minucie Tomasz Kasprzyk nie wykorzysta³ rzutu karnego - bramkarz obroni³.

Janosz - Cho³uj (84. Wyrwich M), T.Szpoton, Jarczyk - Karcz - M±ka M (68. Zuga M), Sobiech, R.Szpoton, Starowicz M (80. Spiolek M) - Kasprzyk, Jurok (46. Rudyk)

ZAG£ÊBIAK:
Lubiatowski - Jurga, Szwed, Borówka, B.Garcarczyk, Tomczyk, Pietrkiewicz, Mileñski, Koch, Dyrda, Matusiak
Grali tak¿e: Bêdkowski - Sobczak, ¦mi³owski, Kondraciuk
Trener: Dariusz GARCARCZYK

W ¶rodowe popo³udnie Grunwald rozegra³ sparing z beniaminkiem IV ligi ¶l±skiej grupy I, Zag³êbiakiem D±browa Górnicza. "Zieloni" wygrali mecz 2-1.

W ataku go¶ci zagra³ najlepszy snajper poprzedniego sezonu IV ligi ¶l±skiej grupy I, Damian Koch, który jako pi³karz Sarmacji Bêdzin strzeli³ w rozgrywkach 29 goli.

Grunwald wyst±pi³ bez trzech zawodników przebywaj±cych obecnie z kadr± ¦l±ska na Krajowym Finale 6. edycji Pucharu Regionów UEFA w Jarocinie - Mariusza Barana, Dariusza Kota i Paw³a Wróblewskiego.

Wynik spotkania rozstrzygn±³ siê ju¿ do przerwy. W 17. minucie pi³kê z rzutu wolnego w pole karne zagra³ kapitan Zag³êbiaka, Marcin Pietrkiewicz, a nadbiegaj±cy na krótki s³upek Piotr Matusiak wpakowa³ futbolówkê do bramki. Ju¿ trzy minuty pó¼niej pad³o wyrównanie. Rados³aw Cho³uj wrzuci³ pi³kê z lewej strony po³owy boiska w "szesnastkê" i Tomasz Kasprzyk - pi³ka nie zd±¿y³a siê jeszcze odbiæ od ziemi - ubieg³ bramkarza go¶ci. W 41. minucie po zagraniu rêk± obroñcy Zag³êbiaka sêdzia podyktowa³ rzut karny. Tomasz Kasprzyk nie zdo³a³ jednak pokonaæ golkipera, gdy¿ ten wyczu³ jego intencje. Po chwili Marcin M±ka w tempo zagra³ w pole karne do Rafa³a Szpotona, który zgubi³ obroñcê i pos³a³ pi³kê do bramki obok interweniuj±cego bramkarza. Wcze¶niej oba zespo³y mia³y jeszcze po jednej okazji - w 9. minucie po kontrze zawodnik z D±browy Górniczej uderzy³ zza pola karnego i Henryk Janosz z najwy¿szym trudem wybi³ pi³kê i w 35. minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym na bramkê Zag³êbiaka strzeli³ Rafa³ Szpoton i bramkarz go¶ci zaskoczony instynktownie odbi³ pi³kê.
W drugiej po³owie zarówno Grunwald, jak i Zag³ebiak mieli po kilka znakomitych szans na zdobycie bramki. Go¶cie gola w koñcówce wprawdzie zdobyli, ale ze spalonego.
W 61. minucie po rzucie ro¿nym Henryk Janosz z najwy¿szym trudem wybi³ "g³ówkê" rywala, w 75. minucie napastnik Zag³êbiaka w sytuacji sam na sam strzeli³ obok bramki i kilkana¶cie sekund pó¼niej Henryk Janosz odbi³ nog± uderzenie z bliska i pi³ka spad³a tu¿ za bramk±. Z kolei w 80. minucie po uderzeniu Damiana Kocha z wolnego bramkarz Grunwaldu sparowa³ pi³kê na poprzeczkê i ta wysz³a na rzut ro¿ny.
Natomiast "zieloni" mieli nastêpuj±ce sytuacje: w 69. minucie po idealnym podaniu Dawida Rudyka Damian Starowicz przestrzeli³, w 77. minucie po podaniu Rafa³a Szpotona ponownie w doskona³ej sytuacji znalaz³ siê Starowicz, ale uderzy³ bardzo niecelnie oraz w koñcówce przed szans± stanêli najm³odsi zawodnicy Grunwaldu: dwukrotnie Arkadiusz Spiolek (strza³ z bliska wprost w bramkarza i nastêpnie obok bramki) i raz Micha³ Zuga (strza³ z 16 metrów w ¶rodek bramki).

Strona istnieje od: 28.09.2002r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003r.)