3. kolejka: Pniówek Paw³owice ¦l. 5-1 Grunwald

Pniówek Paw³owice ¦l±skie  5-1  Grunwald Ruda ¦l±ska  (2-0)

2-0 Bodziony, 24 min. (asysta: Szczepankiewicz)
3-0 Szczepankiewicz, 46 min. (asysta: Bodziony)
4-0 Szczepankiewicz, 50 min. (asysta: Tomala)
5-0 Taraszkiewicz, 77 min. (wolny, bez asysty)
5-1 Kasprzyk, 82 min. (asysta: Rudyk)

W 20. minucie Krzysztof Bodziony nie wykorzysta³ rzutu karnego - Henryk Janosz obroni³.

(85.) - Piotr Dudek za dwie ¿ó³te (71. niesportowe zachowanie, 85. niesportowe zachowanie)

PNIÓWEK:
K³oda (kpt) - Bujok, Mazur, Cichecki M - Szczepankiewicz M (59. Stramski M), Æmich (81. Goik M), Taraszkiewicz, Bodziony, Tomala (72. Zyzak M) - Przyby³a (66. Dudek), Maroszek
Rezerwa: Kuterek - Idus M, Mach
Trener: Dariusz GRZESIK

Janosz - Cho³uj, T.Szpoton, Jarczyk - Baran - Wróblewski M (57. M±ka M), Karcz (66. Rudyk), Jurok (78. Sobiech), R.Szpoton - Kasprzyk (kpt), Kot M (72. Starowicz M)
Rezerwa: Majdak M - B±k M, Zuga M
Trener: Fryderyk DUDA

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: Mazur (22.), Dudek (71., 85.), Stramski (81.) - Jarczyk (11.), T.Szpoton (20.)
Czerwona kartka: Dudek (85. druga ¿ó³ta)

Sêdziowa³: Tomasz Wajda (Bielsko-Bia³a)
Widzów: 400

Klêsk± zakoñczy³ siê wyjazd Grunwaldu do Paw³owic ¦l±skich. Miejscowy Pniówek rozgromi³ "zielonych" a¿ 5-1!
W sk³adzie Pniówka zabrak³o Artura Cybulskiego, który tego dnia zmienia³ stan cywilny. Zwyciêstwo nad Grunwaldem zawodnicy gospodarzy zadedykowali w³a¶nie panu m³odemu.
Sk³ad wyj¶ciowy Grunwaldu by³ taki sam jak w przegranym ¶rodowym meczu z Victori± Jaworzno (1-2). Natomiast w ekipie Dariusza Grzesika w podstawowej jedenastce nast±pi³y dwie zmiany: wspomnianego Cybulskiego zast±pi³ £ukasz Tomala, a m³odzie¿owca Tomasza Zyzaka (usiad³ na ³awce) inny m³odzie¿owiec - Micha³ Szczepankiewicz, strzelec zwyciêskiej bramki w ¶rodowym meczu z BKS-em (2-1). Pierwszy z wymienionych przeciwko Grunwaldowi zaliczy³ 2 asysty, a drugi - 2 bramki i asystê.
Niewiele ponad 3 miesi±ce temu Grunwald przegra³ w Paw³owicach "tylko" 0-2, gdy¿ móg³ znacznie wy¿ej. Wówczas ju¿ po 12 minutach gospodarze ustalili wynik spotkania.
W sobotê ledwie 100 sekund wystarczy³o, aby Pniówek prowadzi³ 1-0. £ukasz Tomala wyrzuci³ pi³kê z autu w pole karne Grunwaldu i Micha³ Æmich niekryty z kilku metrów umie¶ci³ pi³kê w siatce. W odpowiedzi "zieloni" przeprowadzili dwie ciekawe akcje. W 12. minucie Pawe³ Wróblewski urwa³ siê lewa stron± i zagra³ wzd³u¿ pola karnego, jednak Tomasz Kasprzyk nie siêgn±³ pi³ki. Chwilê pó¼niej "Jajo" po zgraniu pi³ki g³ow± przez Sebastiana Juroka uderzy³ gro¼nie zza "szesnastki" tu¿ nad poprzeczk±. W 20. minucie gospodarze mieli znakomit± okazjê do podwy¿szenia wyniku. Piotr Maroszek wpad³ w pole karne Grunwaldu, a pi³kê spod nóg wybi³ mu Tomasz Szpoton i napastnik Pniówka upad³ i... sêdzia podyktowa³ rzut karny, karz±c przy okazji stopera "zielonych" ¿ó³t± kartk±. Pi³kê z 11 metrów uderzy³ Krzysztof Bodziony, ale Henryk Janosz wyczu³ jego zamiary, paruj±c futbolówkê. W 22. minucie niewykorzystana sytuacja mog³a siê zem¶ciæ. Po podaniu Sebastiana Juroka Tomasz Kasprzyk znalaz³ siê sam na sam z Dariuszem K³od±, jednak pos³a³ pi³kê centymetry obok s³upka. Dwie minuty pó¼niej zrehabilitowa³ siê niefortunny wykonawca "jedenastki". Micha³a Szczepankiewicz przed naro¿nikiem pola karnego zagra³ do Krzysztofa Bodzionego i ten w³a¶ciwie w pozycji le¿±cej przelobowa³ Henryka Janosza, który mimo rozpaczliwej interwencji nie zdo³a³ zapobiec utracie bramki. W 35. minucie pi³ka znalaz³a siê po raz trzeci w siatce Grunwaldu, jednak wcze¶niej sêdzia odgwizda³ faul na bramkarzu.
Je¶li po I po³owie mo¿na by³o mieæ chocia¿ cieñ nadziei na korzystny rezultat, to 5 minut II czê¶ci meczu obdar³o z wszelkich z³udzeñ.
Piêædziesi±t sekund po przerwie Henryk Janosz po raz trzeci wyci±gn±³ pi³kê z siatki. Krzysztof Bodziony do¶rodkowa³ pi³kê z prawej strony pola karnego, seria pomy³ek obroñców "zielonych" i pi³ka trafi³a pod nogi Micha³a Szczepankiewicza, który ze stoickim spokojem pos³a³ futbolówkê tu¿ przy s³upku bramki Grunwaldu. Cztery minuty pó¼niej lewy pomocnik Pniówka po raz drugi wpisa³ siê na listê strzelców. Piotr Maroszek szybko rozegra³ rzut wolny uruchamiaj±c £ukasza Tomalê, który do¶rodkowa³ pi³kê z prawej strony w pole karne i nadbiegaj±cy Micha³ Szczepankiewicz wpakowa³ pi³kê do siatki. W 52. minucie piêknym uderzeniem z dystansu w "wid³y" popisa³ siê Przemys³aw Cichecki i Henryk Janosz z najwy¿szym trudem przeniós³ pi³kê na rzut ro¿ny. Po chwili pi³ka do¶æ przypadkowo mog³a znale¼æ siê w siatce Pniówka. Praw± stron± popêdzi³ Rafa³ Szpoton i zagra³ w pole karne do Dariusza Kota, który lekko traci³ pi³kê i ta odbi³a siê od Marka Mazura, zmierzaj±c w kierunku bramki. Fantastyczn± interwencj± popisa³ siê jednak Dariusz K³oda, zachowuj±c tym samym nadal czyste konto. W 66. minucie na placu gry pojawi³ siê by³y napastnik Gwiazdy Skrzyszów, Piotr Dudek i ju¿ po chwili stan±³ przed szans± zdobycia gola - po jego strzale z 17 metrów pi³ka o centymetry minê³a s³upek. W 77. minucie pad³a kolejna, pi±ta bramka. Oko³o 20 metrów od bramki pi³ka trafi³a w rêkê Mariusza Barana i sêdzia podyktowa³ rzut wolny perfekcyjnie wykonany przez Arkadiusza Taraszkiewicza. Osiem minut przed koñcem meczu "zieloni" zdobyli honorowego gola. Dawid Rudyk uciek³ praw± stron± boiska i wrzuci³ pi³kê w pole karne do Tomasz Kasprzyka, który nie da³ szans Dariuszowi K³odzie. W 85. minucie nieco "lu¼niej" zrobi³o siê na boisku, gdy¿ drug± ¿ó³t± i w konsekwencji czerwon± kartkê ujrza³ - po zaledwie 19 minutach spêdzonych na murawie - Piotr Dudek i zmuszony by³ udaæ siê przedwcze¶nie pod prysznic. W koñcówce szanse na gola mieli jeszcze gospodarze - w 88. minucie Dawid Stramski i w 93. minucie Piotr Maroszek - ale pi³ka nie znalaz³a drogi do siatki.