Juniorzy '90/91 (6. kolejka): Silesia Miechowice 1-9 Grunwald

Silesia Miechowice  1-9  Grunwald Ruda ¦l±ska  (0-3)

bramki: M.Zuga 4, D.Rutkowski 3, D.Majchrzyk 1, J.Szlapa 1

S.¯ydek - M.Kasprzak, £.Lein, D.Kopyto, J.Gielza - P.Janowski, D.Majchrzyk, P.Czamara - M.Zuga (kpt), D.Rutkowski (J.Szlapa)
Trener: Grzegorz SKIBA

Najstarsi juniorzy Grunwaldu wygrali drugi mecz z rzêdu. W dzielnicy Bytomia, Miechowicach, rozgromili Silesiê 9-1.
"Zieloni" pojechali na mecz w jedenastu, ale ¿e gospodarze mieli tylko dziesiêciu zawodników do gry, to trener Skiba wystawi³ tak¿e dziesiêciu swoich podopiecznych.
Tu¿ po rozpoczêciu spotkania halembianie mogli obj±æ prowadzenie. Po podaniu Damiana Majchrzyka Micha³ Zuga znalaz³ siê sam na sam z bramkarzem, min±³ go, ale spud³owa³. Po chwili kapitan Grunwaldu zrehabilitowa³ siê - po zagraniu Jakuba Gielzy Zuga popêdzi³ przy linii koñcowej i zagra³ pi³kê wzd³u¿ linii bramkowej i ta wpad³a do siatki. Na 2-0 podwy¿szy³ Micha³ Zuga, który lobem pokona³ bramkarza Silesii. Wynik do przerwy ustali³ Damian Majchrzyk, który min±³ dwóch rywali, wpad³ w pole karne i uderzy³ pi³kê po ziemi w d³ugi róg. "Zieloni" mieli jeszcze okazje - m.in. Daniel Rutkowski, Damian Majchrzyk i Micha³ Zuga - ale ich nie wykorzystali.
W II po³owie Grunwald nie poprzesta³ na 3-bramkowej zaliczce i atakowa³ dalej. Micha³ Zuga wypu¶ci³ Daniela Rutkowksiego i ten nie da³ szans bramkarzowi. Po chwili ponownie Rutkowski wpisa³ siê na listê strzelców - jego strza³ z 16 metrów bramkarz "wyplu³", przej±³ j± napastnik Grunwaldu i umie¶ci³ w pustej bramce. Po prostopad³ym podaniu Damiana Majchrzyka Micha³ Zuga skompletowa³ hat-tricka. Za chwilê trzecie trafienie w meczu do³o¿y³ tak¿e Daniel Rutkowski, pokonuj±c golkipera strza³em z 16 metrów. Na 20 minut przed koñcem spotkania ósm± bramkê Grunwaldu w meczu, a swoj± czwart±, zdoby³ lobem Micha³ Zuga. Kapitan zespo³u z Halemby zaliczy³ równie¿ asystê przy ostatnim golu Grunwaldu, którego zdoby³ Jakub Szlapa. "Zieloni" mieli jeszcze wiele sytuacji, ale skoñczy³o siê na wyniku 9-1. Gospodarze honorowe trafienie zdobyli w II po³owie.