III runda Pucharu Polski (Podokrêg Katowice): AKS II Miko³ów 0-5 Grunwald

AKS II Miko³ów  0-5  Grunwald Ruda ¦l±ska  (0-1)

0-2 Ogrodowczyk, 47 min. (samobójcza, asysta: Rudyk)
0-3 Sobiech, 79 min. (asysta: Karcz)
0-4 Kasprzyk, 86 min. (asysta: Jarczyk)
0-5 Rudyk, 90 min. (asysta: Wyrwich)

(34.) - Maciej Kowal (bramkarz) - w 34. minucie za uderzenie pi³k± zawodnika Grunwaldu

Od 69. minuty gospodarze grali w "9", gdy¿ kontuzji dozna³ Adrian M³ynarz, a AKS mia³ na zmianê tylko dwóch zawodników i zmiany ju¿ wcze¶niej wykorzysta³.

AKS II:
Kowal - A.£ach, Olszówka, Ogrodowczyk - M³ynarz (z powodu kontuzji opu¶ci³ boisko w 69. minucie), Skrzyñski (54. A.B±k), R.£ach, Szczepanik (36. Maliszewski), Biliñski - Kurasz (kpt), Piszczek
Rezerwa: -
Trener: Piotr MLECZKO

Ponichtera - Baran, T.Szpoton (kpt), Jarczyk - Sobiech - Wróblewski (74. Wyrwich), Rudyk, R.Szpoton, M±ka (46. Kasprzyk) - Starowicz (61. Kot), P.B±k (46. Karcz)
Rezerwa: Majdak
Trener: Fryderyk DUDA

¯ó³te kartki: Skrzyñski (9.) - M±ka (34.)
Czerwona kartka: Kowal (34. uderzenie rywala pi³k±)

Sêdziowa³: Marcin Bielawski (Katowice)
Widzów: ok. 30

W meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokrêgu Katowice Grunwald pokona³ w Miko³owie A-klasow± rezerwê AKS-u, wzmocnion± zawodnikami I zespo³u, 5-0. "Zieloni" tym samym awansowali ju¿ do V rundy, bowiem przed paroma dniami odby³o siê losowanie rundy IV i zwyciêzca pojedynku AKS II - Grunwald wylosowa³ wolny los.
Trener Fryderyk Duda wystawi³ od pocz±tku meczu kilku zawodników, którzy ma³o w ostatnim czasie grali. Szkoleniowiec "zielonych" mia³ okazjê po raz pierwszy zobaczyæ w akcji bramkarza £ukasza Ponichterê. Wypo¿yczony z Piasta Gliwice golkiper spisa³ siê rewelacyjnie, wybroni³ trzy "setki" gospodarzy i dziêki temu halembianie zakoñczyli mecz bez straty bramki.
W 5. minucie Rafa³ Szpoton przej±³ pi³kê ¼le zagran± przez rywala i ruszy³ na bramkê AKS-u, uderzaj±c obok s³upka. W odpowiedzi, sze¶æ minut pó¼niej, kapitan dru¿yny z Miko³owa Arkadiusz Kurasz tak¿e pos³a³ pi³kê obok bramki. W kolejnych minutach by³o du¿o niedok³adno¶ci z obu stron. Gra toczy³a siê g³ównie od szesnastki do szesnastki. W 30. minucie miko³owianie mogli obj±æ prowadzenie. £ukasz Biliñski do¶rodkowa³ pi³kê w pole karne, g³ow± uderzy³ Piotr Piszczek, ale w znakomity sposób £ukasz Ponichtera wybi³ pi³kê. Niewykorzystana okazja przez rezerwê szybko siê zem¶ci³a. Dawid Rudyk zagra³ w tempo do wchodz±cego miêdzy obroñców Rafa³a Szpotona i ten nie da³ szans bramkarzowi. Od 34. minuty AKS gra³ w dodatku w "10-tkê" po czerwonej kartce dla bramkarza Macieja Kowala. Po odbiciu siê pi³ki od Damiana Starowicza ruszyli do niej - golkiper miejscowych i Marcin M±ka. Bramkarz z³apa³ pi³kê w tym samym czasie co pomocnik "zielonych" w ni± trafi³ i jednocze¶nie go zahaczy³. Bramkarz szybko wsta³ i zdenerwowany uderzy³ M±kê pi³k±. Sêdzia bez wahania ukara³ Macieja Kowala czerwon± kartk±, a zawodnik Grunwaldu ujrza³ "¿ó³tko". Trener AKS-u Piotr Mleczko by³ zmuszony zdj±æ z boiska zawodnika z pola i zast±piæ go rezerwowym bramkarzem. W 38. minucie os³abieni gospodarze mogli wyrównaæ. Robert Skrzyñski wypu¶ci³ Arkadiusza Kurasza i ten znalaz³ siê w sytuacji sam na sam, ale ¶wietna interwencja £ukasza Ponichtery zapobieg³a utracie bramki.
Kilkadziesi±t sekund po przerwie "zieloni" zdobyli drugiego gola, a w³a¶ciwie wyrêczy³ ich obroñca AKS-u. Po strzale Rafa³a Szpotona bramkarz sparowa³ pi³kê, wybi³ j± Rafa³ Ogrodowczyk, ale trafi³ w Dawida Rudyka, a poprawka obroñcy Miko³owa odbi³a siê od s³upka i wpad³a do siatki. W 67. minucie AKS, a konkretnie Arkadiusz Kurasz, by³ bliski zdobycia bramki kontaktowej, ale ponownie na przeszkodzie stan±³ mu £ukasz Ponichtera, wybijaj±c pi³kê. Dwie minuty pó¼niej kontuzji dozna³ Adrian M³ynarz i gospodarze do koñca meczu musieli radziæ sobie w dziewiêciu, gdy¿ nie mieli ju¿ nikogo na zmianê. Parê chwil wcze¶niej - w 65. minucie - oraz w 75. minucie Grunwald zdoby³ bramki, ale strzelcy - Dariusz Kot i Tomasz Kasprzyk g³ow± - posy³ali je do siatki z pozycji spalonej. W 78. minucie swoj± krótk± obecno¶æ na boisku móg³ zaznaczyæ Marcin Wyrwich. Po do¶rodkowaniu Dariusz Kota bramkarz sparowa³ pi³kê przed pole karne, a nadbiegaj±cy Wyrwich uderzy³ na bramkê, ale stoj±cy przed lini± bramkow± obroñca wybi³ pi³kê. W 79. minucie pi³ka znalaz³a siê po raz trzeci w siatce gospodarzy. Mateusz Karcz hukn±³ z 25 metrów, bramkarz odbi³ pi³kê, przej±³ j± Dariusz Sobiech i mocnym strza³em umie¶ci³ pod poprzeczk±. Dwie minuty pó¼niej "zieloni" stworzyli kolejn± okazjê. Po do¶rodkowaniu Tomasza Jarczyka Tomasz Kasprzyk g³ow± strzeli³ centymetry obok d³ugiego s³upka. Piêæ minut pó¼niej po ponownym zagraniu Jarczyka Kasprzyk tym razem uderza³ nog± i nie da³ szans bramkarzowi strza³em w d³ugi róg. W 90. minucie Dawid Rudyk po podaniu Marcina Wyrwicha piêknym strza³em zza pola karnego ustali³ wynik.