Juniorzy '90/91 (9. kolejka): Grunwald 2-2 KS Strzybnica

Grunwald Ruda ¦l±ska  2-2  KS Strzybnica  (0-1)

bramki: M.Zuga 2 (1-2, 2-2 z karnego)

M.Szyma³a - M.G³adczak, £.Lein, J.Gielza, P.Janowski - M.Kasprzak, D.Rutkowski, M.Zuga (kpt), M.Brykse - B.Majowski, A.¦wienc
Trener: Krzysztof OPAWSKI (w zastêpstwie Grzegorza Skiby)

W dzisiejszym spotkaniu Grunwald zremisowa³ ze Strzybnic± 2-2. Go¶cie objêli prowadzenie w 20. minucie. Obroñca Grunwaldu min±³ siê z pi³k±, skorzysta³ z tego przeciwnik i wpakowa³ pi³kê pod poprzeczkê. Po chwili mog³o byæ 2-0, jednak w sytuacji sam na sam napastnik Strzybnicy strzeli³ obok bramki. Wynik 1-0 utrzyma³ siê do koñca I po³owy. Kwadrans po przerwie znakomit± okazjê do wyrównania mia³ Micha³ Zuga, ale po tym jak uciek³ obroñcom uderzy³ niecelnie po d³ugim rogu. Kilka minut pó¼niej go¶cie mieli sytuacje na podwy¿szenie rezultatu - gór± w sytuacji jeden na jeden by³ Martin Szyma³a, broni±c nogami, a dobitka przesz³a obok s³upka. W 72. minucie "zieloni" przeprowadzili nieudan± akcjê i rywal ruszy³ z kontr± zakoñczon± celnym strza³em w d³ugi róg - 2-0. Halembianie nie za³amali r±k i walczyli do koñca. Trzy minuty pó¼niej Micha³ Zuga piêknym technicznym strza³em przelobowa³ bramkarza. Po chwili kapitan Grunwaldu próbowa³ zaskoczyæ golkipera strza³em z wolnego, ale ten by³ na posterunku. W 85. minucie w polu karnym sfaulowany zosta³ Daniel Rutkowski i sêdzia podyktowa³ rzut karny. Jedenastkê pewnie wykorzysta³ Micha³ Zuga i punkt zosta³ w Halembie.