Trampkarze '94 (5. kolejka): Pogoñ Ruda ¦l±ska 6-2 Grunwald

Pogoñ Ruda ¦l±ska  6-2  Grunwald Ruda ¦l±ska  (2-0)

bramki: D.Babisz (4-1, 5-2)

A.Franke - P.Przybycin, P.Winkler, F.Kuberek - J.Koñdek - £.Szczepañski, M.Swoboda (43. D.Gomoluch), D.Babisz (kpt), W.Kuster (31. M.Warcho³) - M.Kopel (40. R.Sobierajski), D.Hajnsz (51. K.Mercik)
Trener: Ryszard STONDZIK

W ¶rodê kapitan Grunwaldu Daniel Babisz rozegra³ jedn± po³owê w reprezentacji ¦l±ska, która podzielona na dwie jedenastki zremisowa³a w Czañcu z Krakowem 1-1. Nasz zawodnik, graj±c w pierwszej czê¶ci spotkania, opieczêtowa³ raz poprzeczkê. Wczoraj dwie bramki Babisza w Nowym Bytomiu niestety nie pomog³y. "Zieloni" doznali ju¿ pi±tej i najwy¿szej pora¿ki w sezonie.
Po golach w 8. i 18. minucie Pogoñ prowadzi³a do przerwy 2-0. W ostatniej minucie I po³owy "zieloni" mogli zdobyæ gola kontaktowego. Daniel Babisz min±³ bramkarza i strzeli³ na bramkê, ale obroñca w ostatniej chwili zdo³a³ wybiæ pi³kê. Po zmianie stron gospodarze w przeci±gu czterech minut - pomiêdzy 38. a 41. - zdobyli dwa gole. Halembianie natychmiast odpowiedzieli na czwarte trafienie Pogoni. Daniel Babisz po zagraniu Mateusza Kopla min±³ dwóch przeciwników, jednak jeden z zawodników miejscowych wy³uska³ mu pi³kê spod nóg, a ta trafi³a do Rafa³a Sobierajskiego, który poda³ do Babisza i ten z 14 metrów strzeli³ obok bramkarza. Sze¶æ minut pó¼niej by³o ju¿ jednak 5-1. Po kolejnych sze¶ciu minutach drugiego gola zdoby³ Grunwald. Rafa³ Sobierajski kopn±³ pi³kê na czyste pole, Daniel Babisz wyszed³ sam na sam z bramkarzem i 13 metrów nie da³ mu szans. Niespe³na minutê pó¼niej, a na 5 przed koñcem meczu gospodarze ustalili wynik na 6-2 po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym.
Nasi zawodnicy stworzyli w ci±gu 60 minut jeszcze parê okazji - m.in. 3 sytuacje mia³ Pawe³ Przybycin.