Janosz - Cho³uj, Karcz, Jarczyk - Sobiech (90+1. B±k M) - Wróblewski M, Rudyk (88. M±ka M), Jurok (78. Starowicz M), R.Szpoton - Kasprzyk (kpt), Kot M
Rezerwa: Ponichtera M - Wyrwich M, Zuga M

Franke - Jarz±bek (kpt), Szymik, Bartkiewicz M - Oszek, Wolak, Kapitan M (89. Witek), R±czka, Muszalik (77. Gersok M) - Kaczmarczyk (90+4. Debudaj M), Lasia (69. Pa¼dziorny M)

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: Wróblewski (21.), Jurok (45.), Cho³uj (65.), R.Szpoton (79.) - Bartkiewicz (47.), Kapitan (62.), Szymik (90+3.)

Sêdziowa³: Marcin Kwiecieñ (Sosnowiec)
Widzów: 300

W 12. kolejce dosz³o w Halembie do pojedynku 6. z 5. zespo³em tabeli, czyli Grunwaldu z Poloni± £aziska. Mecz zakoñczy³ siê wynikiem 2-2 i dru¿yna z £azisk utrzyma³a 2 punkty przewagi nad halembianami.
Oba zespo³y przyst±pi³y do meczu os³abione. W Grunwaldzie zabrak³o Mariusza Barana i Tomasza Szpotona, natomiast w Polonii nie móg³ wyst±piæ najlepszy strzelec, Sebastian Hendel.
Mecz móg³ siê podobaæ zgromadzonym kibicom, bowiem Grunwald i Polonia rozegra³y dobre zawody. By³a walka i co najwa¿niejsze, by³y gole - po 2 dla ka¿dej ze stron.
Po pierwszej po³owie "zieloni" powinni prowadziæ przynajmniej dwoma bramkami, jednak nie wykorzystali kilku "setek". W II czê¶ci meczu nasi pi³karze dwa razy tracili bramkê, ale za ka¿dym razem doprowadzali do wyrównania - po raz ostatni w 89. minucie. Po koñcowym gwizdku trzeba byæ jednak zadowolonym z punktu.
W 5. minucie sêdzia podyktowa³ rzut wolny po¶redni z 11 metrów za niebezpieczne zagranie Tomasza Jarczyka (wysoko uniesiona noga). Tomasz Wolak krótko odegra³ pi³kê do Jacka Jarz±bka, a ten trafi³ w mur. Szesna¶cie minut pó¼niej mia³a miejsce kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Polonii. Obroñca go¶ci w¶lizgiem trafi³ w nogi Paw³a Wróblewskiego. Sêdzia zinterpretowa³ to jednak inaczej i... ukara³ pomocnika Grunwaldu ¿ó³t± kartk±. W 23. minucie po raz pierwszy gro¼nie zrobi³o siê pod bramk± Polonii. Dawid Rudyk zagra³ pi³kê w pole karne, przed³u¿y³ j± Dariusz Kot, a strza³ bêd±cego w dogodnej sytuacji Tomasza Kasprzyka wybi³ nogami Rafa³ Franke. W 33. minucie powinno byæ 1-0 dla Grunwaldu. Mateusz Karcz - pod nieobecno¶æ pauzuj±cego za kartki Tomasza Szpotona zagra³ jako ostatni obroñca - pos³a³ ¶wietn± pi³kê na prawe skrzyd³o do Rafa³a Szpotona, który wyprzedzi³ obroñcê i poda³ na 5. metr do Dariusza Kota. Najlepszy strzelec halambian maj±c przed sob± pust± bramkê - byæ mo¿e widzia³ futbolówkê ju¿ w siatce - ¼le trafi³ w pi³kê i na róg sparowa³ j± Rafa³ Franke. Po do¶rodkowaniu z kornera Paw³a Wróblewskiego g³ow± uderzy³ Dawid Rudyk i refleksem popisa³ siê bramkarz Polonii, chroni±c ponownie swój zespó³ od utraty bramki. Kilkadziesi±t sekund pó¼niej Rafa³a Franke próbowa³ pokonaæ zza pola karnego Sebastian Jurok. Golkiper odbi³ pi³kê przed siebie, a startuj±cy do dobitki Tomasz Kasprzyk by³ na spalonym. "Zieloni" dalej napierali i w 37. minucie po rogu Paw³a Wróblewskiego Dariusz Kot g³ówkowa³ w s³upek. Miejscowi nie wykorzystali znakomitych okazji i w doliczonym czasie I po³owy Poloni¶ci mogli ich skarciæ. Po krótko rozegranym rzucie wolnym Tomasz Wolak pos³a³ mocne uderzenie z 25 metrów minimalnie obok bramki.
II po³owê lepiej rozpoczêli go¶cie. Ju¿ po chwili od wznowienia gry Mateusz Kapitan strzeli³ z dystansu i pi³ka przesz³a tu¿ obok celu. W 55. minucie podopieczni Rafa³a Bosowskiego i Piotra Mrozka stworzyli kolejn± okazjê do zdobycia bramki. B³a¿ej Lasia wrzuci³ pi³kê z wolnego w pole karne do Tomasza Wolaka, który przegra³ jednak pojedynek z Henrykiem Janoszem. Trzy minuty pó¼niej bramkarz Grunwaldu nie popisa³ siê i Polonia otworzy³a wynik. Z prawej strony pi³kê wrzuci³ w "szesnastkê" Mateusz Kapitan i niepotrzebnie wychodz±cego Janosza uprzedzi³ g³ow± B³a¿ej Lasia. "Zieloni" doprowadzili do wyrównania w 71. minucie. Po wrzutce Dawida Rudyka pi³ka trafi³a do stoj±cego ty³em z prawej strony pola karnego Rafa³a Szpotona, który przebi³ j± za plecy do Dariusza Sobiecha, a ten uderzy³ w d³ugi róg i Rafa³a Franke by³ bezradny. Nasi zawodnicy nied³ugo cieszyli siê z remisu. Po wrzutce na szesnasty metr do pi³ki wyskoczyli zawodnicy Grunwaldu, g³ówka jednego z nich trafi³a do Dawida Oszka, który przyj±³ pi³kê na klatkê piersiow± i kapitalnym strza³em z woleja przy s³upku da³ prowadzenie Polonii. W 74. minucie szansê na wyrównanie mia³ Dawid Rudyk po podaniu Rafa³a Szpotona, ale Rafa³ Franke by³ na posterunku. Po chwili po strzale Tomasza Kasprzyka piêkn± obron± bramkarz Polonii wybi³ pi³kê na róg. W koñcówce meczu kolejne szanse mia³ Dariusz Kot. W 86. minucie po zagraniu Rados³awa Cho³uja "Kocikowi" niewiele zabrak³o - pi³ka minimalnie przesz³a obok s³upka. Dwie minuty pó¼niej napastnik Grunwaldu strzela³ z ostrego k±ta i Rafa³ Franke odbi³ pi³kê. Uda³o siê za trzecim razem. Mateusz Karcz poda³ do Dariusza Sobiecha, który zagra³ w pole karne do Dariusza Kota i ten pos³a³ pi³kê do siatki miêdzy bramkarzem i obroñc±. Jeszcze w 92. minucie szczê¶cia próbowa³ zza pola karnego Tomasz Kasprzyk, ale pi³ka po rykoszecie wysz³a na rzut ro¿ny.