3-1 Pawelec, 61 min. (g³ow±, asysta: Micha³ Skupieñ)

Mika - Micha³ Skupieñ, Kuczmaszewski, Brachman - B³êdowski, Paszenda (57. Mazur), Powiecko (kpt), Krzy¿ak M, Kotula M (44. Stêpieñ) - Francuz M, Pawelec (89. Pluta)

Ponichtera M - Baran, T.Szpoton, Jarczyk (74. M±ka M) - Karcz - Wróblewski M, Rudyk, Jurok (84. Zuga M), R.Szpoton - Kot M, Kasprzyk (kpt)

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: Krzy¿ak (43.), Micha³ Skupieñ (67.) - Jarczyk (15.), Baran (31.), Rudyk (58.), Karcz (80.), M±ka (83.)

Sêdziowa³: Mariusz ¯ak (Sosnowiec)
Widzów: 100

W meczu 13. kolejki Grunwald przegra³ w Marklowicach z Poloni± 1-3. Gospodarze prze³amali niemoc w spotkaniach z "zielonymi" i odnie¶li pierwsze (w 9. meczu), jak najbardziej zas³u¿one, zwyciêstwo w historii potyczek obu zespo³ów. Miejscowi t± wygran± sprawili urodzinowy prezent swojemu trenerowi.
Halembianie na tle rywala wypadli dzisiaj blado, pope³niaj±c mnóstwo b³êdów. By³o to drugie z rzêdu, a dopiero trzecie w sezonie zwyciêstwo Polonii.
Zaczê³o siê obiecuj±co dla naszego zespo³u. W 5. minucie lew± stron± poci±gn±³ Pawe³ Wróblewski. "Jajo" min±³ jednego, pó¼niej drugiego rywala i wrzuci³ pi³kê w pole karne, a tam - oczywi¶cie g³ow± - futbolówkê do siatki skierowa³ najlepszy snajper Grunwaldu Dariusz Kot. Wiêcej powodów do rado¶ci "zieloni" ju¿ nie mieli. Niespe³na 120 sekund pó¼niej po rzucie ro¿nym gospodarzy pi³ka przesz³a przez pole karne, przej±³ j± Krzysztof B³êdowski i wrzuci³ na 9. metr. Niepilnowany Jaros³aw Pawelec celn± g³ówk± doprowadzi³ do wyrównania. Gol ten doda³ skrzyde³ Polonii. Natomiast halembianie po 5 minutach my¶leli chyba, ¿e odnios± ³atwe zwyciêstwo i stanêli w miejscu, oddaj±c pole rywalom. W 24. minucie po do¶rodkowaniu Krzysztofa B³êdowskiego Jaros³aw Pawelec zosta³ w ostatniej chwili zablokowany. Po krótko rozegranym rogu Marek Powiecko wrzuci³ pi³kê w pole karne, a g³ówka niezwykle aktywnego Jaros³awa Pawelca trafi³a w poprzeczkê. Kilka minut pó¼niej po zagraniu Roberta Kuczmaszewskiego ze ¶rodka boiska napastnik Polonii mia³ przed sob± tylko jednego obroñcê - Tomasza Szpotona, ale zdecydowa³ siê na uderzenie z 25 metrów, które przesz³o obok bramki. Po dwóch minutach po raz kolejny gor±co zrobi³o siê pod bramk± Grunwaldu. Marek Powiecko zagra³ pi³kê z prawej strony boiska w pole karne do nadbiegaj±cego Micha³a Skupienia, który by³ bliski uprzedzenia £ukasza Ponichterê. Pi³ka po jego strzale odbi³a siê jeszcze od bramkarza Grunwaldu i przesz³a tu¿ nad poprzeczk±. W 33. minucie jeden z nielicznych b³êdów pope³ni³ rozgrywaj±cy bardzo dobre spotkanie stoper Polonii Robert Kuczmaszewski, zagrywaj±c pi³kê wprost pod nogi Dawida Rudyka. Zawodnik gospodarzy naprawi³ swój b³±d udanym w¶lizgiem, wybijaj±c pi³kê Rudykowi, który praktycznie by³by sam na sam z bramkarzem. W koñcówce I po³owy nast±pi³a wymiana ciosów - akcja za akcjê. Gro¼niejsze sytuacje stworzy³ Grunwald. W 37. minucie po klepce z Tomaszem Kasprzykiem Rafa³ Szpoton ³adnie uderzy³, a bramkarz Dawid Mika wyci±gn±³ siê jak struna i odbi³ pi³kê. Piêæ minut pó¼niej po do¶rodkowaniu Paw³a Wróblewskiego i zgraniu pi³ki przez Tomasza Kasprzyka strza³ Dariusza Kota z bliska odbi³ bramkarz, a dobitka Rafa³a Szpotona trafi³a w boczn± siatkê. Na minutê przed koñcem tej czê¶ci meczu po podaniu Dawida Rudyka Tomasz Kasprzyk hukn±³ z naro¿nika pola karnego i pi³ka o niewiele minê³a s³upek.
O losach spotkania zadecydowa³ kwadrans II po³owy. Brzemienna w skutkach okaza³a siê dla Grunwaldu szczególnie 51. minuta. Po zagraniu z lewej strony boiska prost± pi³kê wypu¶ci³ z r±k £ukasz Ponichtera. W tej samej chwili w futbolówkê kopn±³ Pawe³ Wróblewski i zawodnik Polonii, pi³ka po rykoszecie trafi³a przed pole karne, gdzie nak³adk± zagra³ na 20. metrze Dawid Rudyk i miejscowi zarobili rzut wolny po¶redni. Pi³kê lekko dotkn±³ Mariusz Brachman, a kapitalnym uderzeniem w okienko popisa³ siê Arkadiusz Stêpieñ, daj±c Polonii prowadzenie. W 61. minucie podopieczni Janusza Pontusa strzelili kolejn± bramkê. Tomasz Szpoton - po meczu przerwy za kartki zagra³ zawody znacznie poni¿ej oczekiwañ - poda³ wprost do rywala, który rzuci³ pi³kê do Micha³a Skupienia. Obroñca marklowiczan poszed³ prawym skrzyd³em i do¶rodkowa³ idealnie na g³owê Jaros³awa Pawelca, który po raz drugi zmusi³ do kapitulacji bramkarza Grunwaldu. W 68. minucie "zieloni" zmarnowali znakomit± sytuacjê na bramkê kontaktow±. Po wymianie pi³ki z Tomaszem Jarczykiem Sebastian Jurok wpad³ w pole karne i uderzy³ po d³ugim s³upku, ale niestety dla Grunwaldu futbolówka o centymetry minê³a celu. Cztery minuty pó¼niej po podaniu Tomasza Kasprzyka Dariusz Kot znalaz³ siê w dobrej pozycji i zamiast uderzyæ odda³ pi³kê "Nakacie", i obroñca wyja¶ni³ sytuacjê. W 81. minucie gospodarze mogli przypieczêtowaæ zwyciêstwo. Marek Powiecko zagra³ w pole karne do Krzysztofa B³êdowskiego, który w sytuacji sam na sam uderzy³ na bramkê, ale £ukasz Ponichtera zdo³a³ sparowaæ pi³kê i ta przesz³a tu¿ obok s³upka. Z rogu do¶rodkowa³ kapitan Polonii Marek Powiecko, a "wolny" Mariusz Brachman g³ow± strzeli³ tu¿ nad bramk±. Do koñca spotkania wynik nie uleg³ ju¿ zmianie.