Juniorzy '90/91 (13. kolejka): Grunwald 1-2 ¦l±sk ¦wiêtoch³owice

Grunwald Ruda ¦l±ska  1-2  ¦l±sk ¦wiêtoch³owice  (1-1)

bramka: D.Rutkowski (1-1)

S.¯ydek - P.Martyn (46. M.Markowicz), £.Lein (kpt), D.Kopyto - M.Szo³tysek (46. £.Ko¶) - J.Gielza, M.Kot, D.Rutkowski, M.Kasprzak - M.Zuga (79. P.Janowski), T.Bro¿ek (46. B.Majowski)
Trener: Marek FEIGE (w zastêpstwie Grzegorza Skiby)

W niedzielnym spotkaniu Okrêgowej Ligi Juniorów Grunwald uleg³ ¦l±skowi ¦wiêtoch³owice 1-2. Go¶cie wygrali to spotkanie zas³u¿enie, gdy¿ byli zespo³em lepszym.
Od pocz±tku spotkania zaznaczy³a siê przewaga zawodników ¦l±ska. Gra toczy³a siê g³ównie na po³owie Grunwaldu. Napór go¶ci przyniós³ efekt w 27. minucie. Po kilku minutach aktywniejsi w akcjach ofensywnych stali siê miejscowi i w 39. minucie po przepiêknej bramce doprowadzili do wyrównania. Daniel Kopyto w¶lizgiem wywalczy³ pi³kê i wrzuci³ j± przed pole karne, gdzie futbolówkê przyj±³ Daniel Rutkowski i z pó³ obrotu z woleja kapitalnie hukn±³ pod poprzeczkê. "Zieloni" - w ostatniej minucie I po³owy - mieli jeszcze jedn± szansê na gola. Rzut wolny kilka metrów zza naro¿nika pola karnego wykonywa³ Marcin Kot. Bramkarz ¦l±ska zdo³a³ jednak wybiæ uderzenie pomocnika Grunwaldu.
Niespe³na kwadrans po przerwie Bartosz Majowski, który pojawi³ siê na boisku w II po³owie, mia³ znakomit± okazjê, aby daæ halambianom prowadzenie. Po podaniu z g³êbi pola napastnik "zielonych" ruszy³ do pi³ki i maj±c przed sob± - 14 metrów od bramki - bramkarza, zamiast go mijaæ zdecydowa³ siê na strza³, który golkiper go¶ci sparowa³. ¦wiêtoch³owiczanie d±¿yli do zdobycia zwyciêskiej bramki i na sze¶æ minut przed koñcem spotkania im siê to uda³o. Zawodnik ¦l±ska perfekcyjnie wykona³ rzut wolny z okolic naro¿nika pola karnego i pi³ka wpad³a w okienko bramki Grunwaldu.