Janosz (46. Ponichtera) - Cho³uj (46. Lokaj), T.Szpoton, Baran - Jarczyk - Wróblewski (63. Wyrwich), Karcz, Kasprzyk (kpt) (46. Gruchalski), R.Szpoton (55. M±ka) - Kot (67. Zuga), Gielza (58. B±k)

Pawe³ek - Szary, Polczak, Bana¶, Dudek - Wo¶, Kompa³a (kpt), Malinowski, Janoszka - Æwielong, Jarka
Skaba, Suchañski, Bensz - Markowski, Kapias, Widuch, Gamla, Podgórski, Trzeciak, Radzewicz, Grzyb, Danch, Grabczyñski, Muszalik, Kêdziora, Zieliñski, ¯bikowski
Trener: Marcin BOCHYNEK

Sêdziowie: Robert Ma³ek - Krystyna Po³ap, Marcin Lis
Widzów: 200

21 listopada 2006 roku w wypadku w kopalni "Halemba" zginê³o 23 górników. 11 dni pó¼niej z inicjatywy gazety "Fakt" odby³ siê w Halembie na stadionie Grunwaldu mecz charytatywny pomiêdzy Grunwaldem Ruda ¦l±ska i Reprezentacj± ¦l±ska. Dzisiaj, w samo po³udnie, obie dru¿yny ponownie wybieg³y na murawê w Halembie, aby uczciæ pamiêæ górników. Spotkanie wygrali go¶cie prowadzeni przez Marcina Bochynka, choæ tego dnia wynik nie by³ spraw± najwa¿niejsz±.
Nielicznie zgromadzeni kibice ogl±dali mecz przy parostopniowym mrozie. Pi³karze w dodatku zmagali siê tak¿e z trudnymi warunkami na boisku, które w po³owie pokryte by³o ¶niegiem.
W Grunwaldzie wyst±pi³o go¶cinnie trzech pi³karzy: Micha³ Gruchalski i Rafa³ Lokaj z Wawelu Wirek oraz Sebastian Gielza z GKS-u Katowice, by³y zawodnik Grunwaldu. Gruchalski i Gielza zdobyli obie bramki dla "zielonych".
Mecz rozpocz±³ siê minut± ciszy. W I po³owie lepiej na trudnej nawierzchni spisywali siê miejscowi. W 14. minucie po podaniu Rafa³a Szpotona w dobrej sytuacji znalaz³ siê Sebastian Gielza, ale strzeli³ ponad bramk±. W 24. minucie Mariusza Pawe³ka zast±pi³ miêdzy s³upkami Wojciech Skaba i po kilkunastu sekundach legionista da³ próbkê swoich nieprzeciêtnych umiejêtno¶ci. Najpierw obroni³ z bliska strza³ Dariusza Kota, a po chwili dobitkê Rafa³a Szpotona. Sze¶æ minut pó¼niej napastnik Grunwaldu Dariusz Kot "wkrêci³" obroñcê i stan±³ "oko w oko" z Wojciechem Skab±, który ponownie by³ gór±. Najgro¼niejsz± akcjê go¶cie stworzyli w 43. minucie, po której Robert ¯bikowski pos³a³ pi³kê obok s³upka. W koñcu, w ostatniej minucie tej ods³ony, kibice doczekali siê gola. Rafa³ Szpoton wrzuci³ pi³kê z prawej strony boiska, w polu karnym futbolówkê odegra³ Dariusz Kot i Sebastian Gielza pos³a³ pi³kê do siatki.
Piêæ minut po przerwie Grunwald podwy¿szy³ prowadzenie. Rafa³ Szpoton ¶wietnym podaniem wypu¶ci³ sam na sam z bramkarzem Sebastiana Gielzê, który uderzy³ obok golkipera, a z bliska formalno¶ci dope³ni³ Micha³ Gruchalski. Riposta go¶ci by³a natychmiastowa. Po podaniu Jacka Trzeciaka Robert ¯bikowski zdoby³ gola. W 54. minucie by³ ju¿ remis. Ponownie asystowa³ Trzeciak, a pi³kê w bramce umie¶ci³ z bliska Pawe³ Gamla. Trener Grunwaldu Fryderyk Duda da³ pograæ wszystkim zawodnikom, co rywale skrzêtnie wykorzystali. Wprawdzie w 64. minucie £ukasz Ponichtera wygra³ pojedynek sam na sam z Micha³em Zieliñskim, a w 68. minucie Mariusz Muszalik trafi³ w s³upek, to pó¼niej bramkarz "zielonych" piêciokrotnie wyci±ga³ pi³kê z siatki. W 71. minucie Muszalik poprawi³ celownik i po do¶rodkowaniu Wojciecha Grzyba zdoby³ trzeciego gola dla ¦l±ska. W 80. minucie Grzyb idealnie obs³u¿y³ Wojciecha Kêdziorê i by³o 4-2. Niespe³na minutê pó¼niej rezultat podwy¿szy³ Krzysztof Markowski. W 85. minucie do siatki Grunwaldu trafi³ Micha³ Zieliñski, a w ostatniej minucie meczu wynik ustali³ Mariusz Muszalik.