Ruch Chorzów (ME)  3-1  Grunwald Ruda ¦l±ska  (2-1)

Dziura - Dyba³, Kuzia, Gabry¶, Tora - Goncerz, Maciongowski, Siedlarz, Kluz - Sobiech, Lelek
W II po³owie grali tak¿e: ¦wierczyñski, Kuzia, Szczypior, Jikia, Hewlik, Lilo
Trener: Karol MICHALSKI

Janosz - Czech (81. M±ka M), T.Szpoton, Baran - Karcz - R.Szpoton, Sadlok, Jurok (80. Spiolek M), Wróblewski M (59. Miliczek M) - M±ka M (73. Zuga M), Kot M
Trener: Fryderyk DUDA

M - M³odzie¿owiec

W kolejnym sparingu Grunwald zmierzy³ siê z przedstawicielem M³odej Ekstraklasy, Ruchem Chorzów. Spotkanie rozegrane na boisku ze sztuczn± nawierzchni± zakoñczy³o siê zwyciêstwem "niebieskich" 3-1. Zawodnicy Grunwaldu, pomimo niekorzystnego wyniku, rozegrali dobre spotkanie. Szczególnie w I po³owie gra "zielonych" mog³a siê podobaæ.

W 7. minucie praw± stron± boiska "przepchn±³" siê Rafa³ Szpoton i poda³ do Wojciecha Sadloka, który uderzy³ tu¿ obok bramki. Dziewiêtna¶cie minut pó¼niej pi³kê miêdzy sob± rozegrali Marcin M±ka (po raz pierwszy wyst±pi³ w ataku, spisa³ siê przyzwoicie) i Dariusz Kot. Ten ostatni uderzy³ z 14 metrów w okienko bramki, ale znakomita interwencja bramkarza Ruchu, Wojciecha Dziury, zapobieg³a utracie gola. "Kocik" w krótkim odstêpie czasu dwukrotnie znalaz³ siê w parterze w polu karnym Ruchu, jednak gwizdek sêdziego milcza³... W 34. minucie po kombinacyjnej akcji Wojciech Sadlok zagra³ pi³kê wzd³u¿ pola karnego, jednak Dariusz Kot w¶lizgiem nie zd±¿y³ zamkn±æ akcji. "Zielonym" nale¿a³a siê bramka, a gola, nawet dwa, zdobyli gospodarze. Grzegorz Goncerz uciek³ na prawej flance poobijanemu Paw³owi Wróblewskiemu i uderzy³ na bramkê. Henryk Janosz sparowa³ strza³, na co czyha³ ju¿ Artur Sobiech i wpakowa³ pi³kê do siatki. Chwilê wcze¶niej Wróblewski walcz±c o pi³kê pod bramk± Ruchu do ostatnich metrów zosta³ popchniêty przez przeciwnika i gro¼nie uderzy³ w jedn± z czterech bramek, które le¿a³y przez ca³y mecz za lini± koñcow±! Skoñczy³o siê na poobijanych plecach i podejrzeniu z³amania rêki. Trzy minuty pó¼niej chorzowianie zdobyli drug± bramkê. Po rzucie ro¿nym obroñcy Grunwaldu wybili pi³kê wprost pod nogi Mariusz Lelka, który uderzy³ z woleja z 15 metrów i nie da³ szans Henrykowi Janoszowi. "Zieloni" szybko odpowiedzieli golem. Dariusz Czech zagra³ do Mateusz Karcza, który pu¶ci³ pi³kê miêdzy obroñców do Rafa³a Szpotona, a ten nie zmarnowa³ sytuacji sam na sam. Kilkadziesi±t sekund pó¼niej mog³o byæ ju¿ 3-1. Grzegorz Goncerz zagra³ do Mariusza Lelka, który strzeli³ centymetry nad poprzeczk±.

Dziewiêæ minut po przerwie by³o blisko remisu. Po technicznym uderzeniu Mateusza Karcza zza pola karnego pi³ka trafi³a w poprzeczkê. Kolejne okazje stwarza³ Ruch. Trzykrotnie przed szans± zdobycia bramki stan±³ Lilo. Dopiero za trzecim razem mu siê uda³o. Najpierw strza³ Brazylijczyka w sytuacji sam na sam odbi³ Henryk Janosz (68. minuta), w kolejnej okazji jeden na jeden uderzy³ obok s³upka (70. minuta) i w koñcu z bliska przystawi³ nogê po zagraniu Dawida Szczypiora (80. minuta). W ostatniej minucie spotkania rozmiary pora¿ki móg³ zmniejszyæ Rafa³ Szpoton, który po podaniu Mateusza Karcza mia³ przed sob± tylko bramkarza, ale przegra³ pojedynek.

W sobotê w Halembie o godz. 11.00 Grunwald zagra mecz sparingowy z LKS-em Krzy¿anowice.