Grunwald Ruda ¦l±ska  4-0  LKS Krzy¿anowice  (3-0)

1-0 T.Szpoton, 15 min. (g³ow±, asysta: Wróblewski)

Janosz - Wolny M (60. Miliczek M), T.Szpoton, Cho³uj - Karcz - R.Szpoton, Sadlok (65. Zuga M), Jurok (55. Czech), Wróblewski M - Starowicz M (46. Kot M), M±ka M (46. Wojtasiewicz M)

M - M³odzie¿owiec

LKS:
Dudek - Kuhn, Heliosz, Janowicz, Besz, Pientka, Dudacy, ¦wierczek, Matuszek, Ba¿an, Kedzia oraz ¦liwa
Trener: Piotr URBAÑCZYK

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Halembie Grunwald pokona³ czo³owy zespó³ katowickiej V ligi grupy III, LKS Krzy¿anowice, 4-0.

Dru¿yna go¶ci przyjecha³a do Halemby w okrojonym sk³adzie. Trener Piotr Urbañczyk (by³y bramkarz Grunwaldu) nie móg³ skorzystaæ z 6 podstawowych zawodników.

W Grunwaldzie wyst±pili kolejni nowi pi³karze - Adrian Wolny (obroñca) i Mateusz Wojtasiewicz (pomocnik/obroñca). Obaj to gracze Ruchu Chorzów z M³odej Ekstraklasy.
Adrian Wolny - rocznik 1989 - gra³ w I po³owie i kwadrans drugiej ods³ony na prawej obronie, natomiast w II czê¶ci meczu w ¶rodku pola wyst±pi³ Mateusz Wojtasiewicz - rocznik 1988. Dwójka "niebieskich" sprawi³a pozytywne wra¿enie na sztabie szkoleniowym Grunwaldu.

Trener Fryderyk Duda nie móg³ skorzystaæ z kontuzjowanego Mariusz Barana oraz Tomasza Jarczyka, którego problemy z sercem prawdopodobnie wy³±cz± z gry w rundzie wiosennej.

Dwóch zawodników Grunwaldu - Szymon Pikul i Arkadiusz Spiolek - zostanie wypo¿yczonych do Uranii Ruda ¦l±ska.

W pierwszych 45 minutach Grunwald zdoby³ trzy bramki. W 15. minucie Pawe³ Wróblewski do¶rodkowa³ z rzutu ro¿nego i bêd±cy na d³ugim s³upku Tomasz Szpoton g³ow± skierowa³ pi³kê do siatki. Na 2-0 podwy¿szy³ w 37. minucie Sebastian Jurok. Rafa³ Szpoton zagra³ przed pole karne i "Juri" piêknym strza³em w okienko pokona³ bramkarza Krzy¿anowic. Cztery minuty pó¼niej by³o ju¿ 3-0. Rafa³ Szpoton zagra³ w uliczkê do Mateusza Karcza, który do linii koñcowej walczy³ o pi³kê z obroñc± i odegra³ przed bramkê, a Damian Starowicz nie mia³ problemów z metra trafiæ do siatki.

"Zieloni" mieli kilka okazji w I po³owie - m.in. Marcin M±ka uderzy³ g³ow± obok s³upka czy Damian Starowicz strzeli³ nad bramk±.

Czwartego gola halembianie zdobyli w 76. minucie. Mateusz Wojtasiewicz wrzuci³ pi³kê do Dariusza Kota, któremu pi³kê spod nóg wybi³ bramkarz, futbolówki dopad³ Micha³ Zuga i piêknym lobem pos³a³ pi³kê do bramki nad golkiperem i trzema obroñcami. By³ to pierwszy gol tego 16-letniego zawodnika w seniorach. W koñcówce meczu podopieczni Fryderyka Dudy mieli jeszcze kilka znakomitych okazji na podwy¿szenie wysokiego prowadzenia. W 77. minucie po zagraniu Rafa³a Szpotona sam na sam z bramkarzem by³ Mateusz Karcz, ale fatalnie spud³owa³. Cztery minuty pó¼niej po kolejnej wrzutce starszego ze Szpotonów w ostatniej chwili Mateusza Wojtasiewicza uprzedzi³ obroñca. Brakowa³o niewiele, a trafi³by do w³asnej bramki. W 88. minucie Rafa³ Szpoton ponownie do¶rodkowa³ - g³ówkê Dariusza Kota wybi³ bramkarz, a dobitkê Paw³a Wróblewskiego tak¿e sparowa³ golkiper. W ostatniej akcji meczu Mateusz Karcz strzeli³ tu¿ obok d³ugiego s³upka.

Przez 90 minut pod bramk± Grunwaldu niewiele siê dzia³o. Kierowana przez Tomasza Szpotona obrona nie dopu¶ci³a, aby Henryk Janosz mia³ wiele pracy.