Grunwald Ruda ¦l±ska  0-1  £TS £abêdy  (0-0)

Janosz - Wolny M, Baran, Miliczek M - Wojtasiewicz M - R.Szpoton, Sadlok, Starowicz M (64. Zuga M), Wróblewski M - Kot M, M±ka M

£TS:
Grymel - Cyran, Wrze¶niewski, Kocyba, Zaj±czkowski - Czaja, Gontarewicz, Wujek, D³uba³a - Tyman, Wolny
Grali tak¿e: Kobielski - Walu¶, Plech, Morawski, Petelicki, Rybitwa, Szczepaniak
Trener: Adrian WASIK

W samo po³udnie na sztucznym boisku w Chorzowie na Kresach zmierzyli siê dwaj IV-ligowcy - Grunwald i £TS £abêdy. Spotkanie zakoñczy³o siê zwyciêstwem zespo³u z Gliwic 1-0.

"Zieloni" przyst±pili do meczu os³abieni. Z powodu grypy lub dopiero co przebytej choroby nie zagrali: Rados³aw Cho³uj, Dariusz Czech, Sebastian Jurok, Mateusz Karcz i Tomasz Szpoton oraz od d³u¿szego ju¿ czasu, Tomasz Jarczyk. Ponadto kilku zawodników, którzy wybiegli na boisko nie by³o w pe³ni si³, jak choæby Mariusz Baran. Pomimo ubytków podopieczni Fryderyka Dudy zagrali w miarê poprawnie. Dobrze zaprezentowali siê zawodnicy Ruchu Chorzów z M³odej Ekstraklasy, stanowi±cy blok defensywny.

W I po³owie godne uwagi by³y sytuacje £TS-u - z 35. (g³ówkê Tomasza Wolnego wyci±gn±³ Henryk Janosz) i 43. minuty (do¶rodkowanie zamkn±³ na d³ugim s³upku Marcin Wujek, ale jego strza³ z kilku metrów wybi³ nog± bramkarz Grunwaldu), natomiast ze strony "zielonych" z 16. minuty (Rafa³ Szpoton do¶rodkowa³ pi³kê w pole karne, jednak futbolówka zesz³a mu z nogi i... trafi³a w poprzeczkê bramki Marcina Grymela).

Na pocz±tku drugiej ods³ony pad³a jedyna bramka meczu. Po do¶rodkowaniu z prawej strony pola karnego £ukasz Petelicki wykorzysta³ zbyt krótkie wybicie obroñcy oraz brak asekuracji i umie¶ci³ pi³kê w siatce. Dru¿yna z £abêd mia³a jeszcze kilka okazji, jednak ich nie wykorzysta³a.

Zawodnicy Grunwaldu zazwyczaj rozbijali siê na obronie go¶ci. Poza kilkoma rogami i mo¿e sytuacj± z 67. minuty, kiedy Dariusz Kot przechwyci³ krótkie zagranie rywala i wpad³ w pole karne, ale zosta³ w ostatniej chwili przyblokowany, nie stworzyli bramowej okazji.