Sparing: Grunwald 2-1 Slavia Ruda ¦l±ska

Z powodu burzy i gwa³townych opadów deszczu sêdzia zakoñczy³ mecz w 58. minucie.
Grunwald Ruda ¦l±ska  2-1  Slavia Ruda ¦l±ska  (1-1)

1-0 Karcz, 31 min. (wolny, po faulu na Kocie)
1-1 Wujec, 42 min. (g³ow±, asysta: Dybcio)
2-1 M±ka, 51 min. (asysta: Baran)

Janosz - Wolny M, T.Szpoton (46. Czech), Gröhlich (40. Cho³uj) - Baran - Sadlok, Karcz, Wojtasiewicz M, Grudzieñ M (46. Starowicz M) - Jurok, Kot M (32. M±ka M)
Rezerwowi: Miliczek M, Zuga M
Trener: Fryderyk DUDA

M - M³odzie¿owiec

SLAVIA:
Kazik - Drynda, Wujec, Jankowski, Petri (46. Bieliñski) - Rybarczyk, Piekarski, Met, Dybcio - Dolny, Dykta
Rezerwowi: Pawlak, Gawlik, Kowalik, G³uszak
Trener: Tomasz GROZMANI

O godz. 11.00 rozpocz±³ siê w Halembie sparing pomiêdzy rudzkimi zespo³ami - Grunwaldem i Slavi±. Po niespe³na godzinie gry sêdzia z my¶l± o zdrowiu przebywaj±cych na placu gry zmuszony by³ zakoñczyæ mecz ze wzglêdu na niesprzyjaj±ce warunki pogodowe. W tym momencie - 58. minuta - Grunwald prowadzi³ 2-1.

Silne opady deszczu przed meczem spowodowa³y, ¿e mocno nasi±kniête boisko dawa³o siê we znaki zawodnikom w czasie spotkania. Jednak przed pierwszym gwizdkiem arbitra deszcz usta³, a pó¼niej zza chmur wysz³o nawet na chwilê s³oñce.

Na pocz±tku spotkania inicjatywa nale¿a³a do go¶ci. Po kwadransie do g³osu doszli miejscowi. Wojciech Sadlok do¶rodkowa³ pi³kê z wolnego w pole karne, a g³ówka graj±cego po raz pierwszy w Grunwaldzie £ukasza Gröhlicha przesz³a tu¿ obok s³upka. Kilkadziesi±t sekund pó¼niej halembianie wykonywali kolejny sta³y fragment gry. Mateusz Karcz uderzy³ pi³kê z wolnego z ponad 25 metrów. Futbolówka sprawi³a problemy na ¶liskiej murawie bramkarzowi Slavii, który "wyplu³" j± pod nogi Dariusza Kota, ten trafi³ jednak w poprzeczkê. W odpowiedzi strza³ zawodnika Slavii zza pola karnego Henryk Janosz obroni³ na raty. W 31. minucie na 20. metrze sfaulowany zosta³ Dariusz Kot i po chwili opu¶ci³ boisko. Do pi³ki podszed³ Mateusz Karcz, który pos³a³ j± nad murem w krótki róg i "zieloni" objêli prowadzenie. W 40. minucie kolejny zawodnik Grunwaldu - £ukasz Gröhlich - z powodu urazu opu¶ci³ boisko. Trzy minuty przed przerw± Slavia wyrówna³a. Po zagraniu Dawida Dybcio Jacek Wujec celn± g³ówk± umie¶ci³ pi³kê w siatce Grunwaldu. Wcze¶niej podopieczni Tomasza Grozmaniego mieli jeszcze jedn± znakomit± okazjê - po zbyt krótkim wybiciu pi³ki przez Grunwald zawodnik Slavii spud³owa³ z linii pola karnego.
Kilka minut po przerwie Grunwald ponownie wyszed³ na prowadzenie. Mariusz Baran uruchomi³ na prawej flance Marcina M±kê, który wpad³ w pole karne i strzeli³ miêdzy nogami bramkarza. Chwilê pó¼niej po strzale go¶ci z dystansu koz³uj±ca pi³ka mog³a zaskoczyæ Henryka Janosza. Golkiper "zielonych" w ostatniej chwili zdo³a³ wybiæ futbolówkê na korner. W 58. minucie nad boiskiem rozpêta³a siê nawa³nica po³±czona z burz±, gradem oraz ulew± i sêdzia przedwcze¶nie zakoñczy³ mecz.

W sparingu nie zagra³ chory Rafa³ Szpoton oraz kontuzjowany Pawe³ Wróblewski.

Po raz pierwszy w Grunwaldzie wyst±pili: na lewej obronie £ukasz Gröhlich (obroñca, rocznik 1985) z III-ligowej Walki Zabrze i na lewej pomocy Dorian Grudzieñ (pomocnik/napastnik, rocznik 1989) z M³odej Ekstraklasy Ruchu Chorzów.