1-4 Zuga, 88 min. (g³ow±, asysta: R.Szpoton)

Janosz (76. ¯ydek M) - Wolny M (46. Czech), T.Szpoton, Baran - Wojtasiewicz M (64. Cho³uj) - R.Szpoton, Karcz, Jurok (58. Miliczek M), Grudzieñ M (69. Zuga M) - M±ka M (46. Kot M), Sadlok

Nieobecni: Gröhlich, Jarczyk, Rudyk, Starowicz M, Wróblewski M

MKS:
Wilk - Zawrzykraj, Suliñski, Majchrzak, Krawczyk - ¦lêzak, B³aszczyk, Wêgrzyn, Adamczyk - Leszczyñski, S.Gruszka
Grali tak¿e: Politañski - Jasiñski, Morawiec, A.Gruszka, Jarosz
Trener: Andrzej WRÓBLEWSKI

W przedostatnim sparingu przez wznowieniem rozgrywek ligowych Grunwald dozna³ sromotnej pora¿ki 1-4 u siebie z 12. zespo³em IV ligi ¶l±skiej grupy I, MKS-em Myszków. Halembianie kompletnie dzisiaj zawiedli, rozgrywaj±c najs³absze spotkanie w okresie przygotowawczym.

Go¶cie objêli prowadzenie w 13. minucie. Kazimierz Wêgrzyn pos³a³ pi³kê g³ow± z bliska do siatki po do¶rodkowaniu z rzutu wolnego. Piêæ minut przed koñcem I po³owy mia³a miejsce niemal kopia sytuacji, po której myszkowianie zdobyli pierwsz± bramkê. Tym razem pomocnik MKS-u nog± pokona³ Henryka Janosza po rzucie wolnym. W 65. minucie dru¿yna Andrzeja Wróblewskiego do³o¿y³a trzecie trafienie (Grzegorz Jasiñski). Siedem minut pó¼niej wynik na 4-0 podwy¿szy³ Kazimierz Wêgrzyn, kompletuj±c hat tricka. Zawodnicy Grunwaldu na cztery bramki rywala odpowiedzieli jedynie honorowym golem w koñcówce meczu. Do¶rodkowanie Rafa³a Szpotona g³ow± na bramkê zamieni³ Micha³ Zuga.

W dru¿ynie Fryderyka Dudy po raz pierwszy wyst±pi³ bramkarz juniorów Grunwaldu Sebastian ¯ydek (rocznik 1991). Z ³awki rezerwowych mecz ogl±dali nie w pe³ni jeszcze zdrowi £ukasz Gröhlich i Pawe³ Wróblewski, natomiast Damiana Starowicza z gry wyeliminowa³y zajêcia na uczelni. Od poniedzia³ku szkoleniowiec halembian bêdzie mia³ jeszcze wiêksze pole manewru, poniewa¿ do dru¿yny ponownie do³±czy Dawid Rudyk. Zawodnik ten w rundzie jesiennej by³ wypo¿yczony do Grunwaldu z Ruchu Radzionków. W 15 meczach zdoby³ 4 bramki. Nowy rok rozpocz±³ przy K³odnickiej, ale pó¼niej prawie 2 miesi±ce spêdzi³ w BKS-ie i mimo gry i strzelanych bramek bielszczanie zrezygnowali z jego us³ug.