Grunwald Ruda ¦l±ska  2-3  Concordia Knurów  (1-1)

1-1 T.Szpoton, 35 min. (g³ow±, samobójcza)

Janosz - Miliczek M (46. Wolny M), T.Szpoton, Baran (46. Cho³uj) - Karcz - R.Szpoton, Rudyk, Wojtasiewicz M, Sadlok - M±ka M (61. Zuga M), Grudzieñ M
Trener: Fryderyk DUDA

Nieobecni: Gröhlich, Jarczyk, Jurok, Kot M, Starowicz M, Wróblewski M, ¯ydek M

M - M³odzie¿owiec

Generalny sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek ligowych nie wypad³ dla Grunwaldu najlepiej. W ostatnim sparingu halembianie przegrali u siebie z V-ligow± Concordi± Knurów 2-3. Z form± i zaanga¿owaniem "zielonych" w ostatnich meczach sparingowych jest kiepsko, jednak i tak dopiero liga da odpowied¼ jak jest w rzeczywisto¶ci.

Trener Fryderyk Duda nie móg³ w dzisiejszym meczu skorzystaæ z 7 zawodników, których w wiêkszo¶ci wyeliminowa³y kontuzje. W przypadku najlepszego strzelca Grunwaldu Dariusza Kota szkoleniowiec "zielonych" nie chcia³ jeszcze ryzykowaæ. Ponadto w sparingu nie wyst±pi³ Dariusz Czech, który zdecydowa³ siê powróciæ do Jastrzêbia Bielszowice.

Pierwsi prowadzenie objêli gospodarze. Po zagraniu Rafa³a Szpotona Marcin M±ka min±³ bramkarza i umie¶ci³ pi³kê w pustej bramce. Concordia wyrówna³a w 35. minucie. Knurowianie grali wówczas w os³abieniu, bowiem jeden z zawodników tej dru¿yny odbywa³ 10-minutow± karê. Po do¶rodkowaniu z prawej strony boiska pi³kê ¼le wypi±stkowa³ Henryk Janosz, do futbolówki wyskoczy³ najwy¿ej Tomasz Szpoton i... g³ow± trafi³ z 10 metrów do w³asnej siatki. Piêæ minut po przerwie przed doskona³± szans± stanêli miejscowi. Wojciech Sadlok wypu¶ci³ sam na sam z bramkarzem Marcina M±kê, który strzeli³ jednak obok s³upka. Niespe³na minutê pó¼niej napastnik Grunwaldu uderzy³ z wolnego i bramkarz z problemami odbi³ pi³kê. W 62. minucie Concordia zdoby³a drug± bramkê. Rafa³ Szpoton zahaczy³ w polu karnym rywala i sêdzia podyktowa³ rzut karny. Jedenastkê na gola zamieni³ £ukasz Pilc. Po chwili kolejne dwie znakomite okazje mieli go¶cie, ale bramkê zdoby³ Grunwald. Dawid Rudyk zagra³ w pole karne do Wojciecha Sadloka, który przyj±³ pi³kê i mimo asysty obroñców uderzy³ celnie po d³ugim rogu. Decyduj±ca bramka pad³a w 82. minucie. Krzysztof Wawrzyniak otrzyma³ podanie w tempo za plecy obroñców i strzeli³ przy s³upku nie do obrony. W koñcówce meczu oba zespo³y mia³y jeszcze po jednej szansie na trafienie. Dorian Grudzieñ strzeli³ z wolnego i bramkarz Concordii ³adn± parad± wybi³ pi³kê zmierzaj±c± w okienko, natomiast po strzale zawodnika z Knurowa pi³kê sparowa³ Henryk Janosz.

Strona istnieje od: 28.09.2002r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003r.)