<%@ Language=JavaScript %>
Puchar Polski - eliminacje do ćwierćfinału na szczeblu okręgu śląskiego - sezon 2004/2005 - 12.05.2004r. godz. 17.00 (środa)

Grunwald Ruda Śląska

(IV liga)

7-0
(5-0)

Carbo Gliwice

(III liga)

1-0 Kasprzyk, 4 min. (głową, asysta: Łuszczek)
2-0 Szpoton, 13 min. (głową, asysta: Kasprzyk)
3-0 Harazim, 25 min. (asysta: Łuszczek)
4-0 Kasprzyk, 26 min. (bez asysty)
5-0 Gielza, 34 min. (asysta: Kasprzyk)
6-0 Gielza, 48 min. (asysta: Szpoton)
7-0 Gomoluch, 78 min. (dobitka po strzale Gielzy)

Widzów: 200

Sędziował: Marek Kowal - Marek Czernachowski, Dariusz Rzenno (Bytom)

11  (5 + 6)

Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

Relacja:
Grunwald zdeklasował dzisiaj w Pucharze Polski III-ligowe Carbo aż 7-0! Goście zagrali praktycznie w swoim najmocniejszym składzie - zabrakło tylko, w porównaniu do meczu ligowego z Polonią Bytom, Marcina Stańka i Adama Międzika.
W 4. minucie Carbo zaprzepaściło znakomitą okazję, która mogła odmienić losy meczu. Jarosław Wolański minął już bramkarza Grunwaldu Krystiana Katrenioka i posłał piłkę w kierunku pustej bramki. Tylko doskonała interwencja stojącego na linii Radosława Chołuja uchroniła Grunwald od straty bramki. Grunwald wyszedł z natychmiastową kontrą. Sebastian Gielza minął Sylwestra Lempę, jednak zamiast strzelać, podał na prawo do Szymona Łuszczka, który wrzucił piłkę w pole karne, a tam strzałem głową pod poprzeczkę wynik otworzył Tomasz Kasprzyk. W 11. minucie Dariusz Zawadzki miał okazje do zdobycia gola, jednak pogubił się w polu karnym Grunwaldu i ostateczne uderzenie pewnie złapał Katreniok. Dwie minuty później było już 2-0 dla Grunwaldu. Piłkę z prawej strony na głowę Tomasza Szpotona wrzucił Tomasz Kasprzyk, a strzał "Cichego" w "długi" róg był nie do zatrzymania przez golkipera Carbo. W przeciągu minuty obrona Carbo popełniła dwa kardynalne błędy, nie jedyne tego dnia. Szymon Łuszczek zaplątał się z piłką przed polem karnym gliwiczan, jednak nie dał sobie jej odebrać, odegrał na lewo do nie obstawionego Rafała Harazima, który strzałem przy słupku podwyższył rezultat na 3-0. W 26. minucie Sebastian Wiewióra dał sobie odebrać piłkę Tomaszowi Kasprzykowi, który pognał z nią na bramkę i nie dał szans na skuteczną obronę Lempie. Na około 10 minut przed końcem spotkania Dariusz Sobiech po otrzymaniu piłki od obrońców wypuścił Tomasza Kasprzyka, który pociągnął z piłką do linii końcowej, wrzucił na "długi" słupek, a tam Sebastian Gielza skutecznym wślizgiem zdobył gola. W 40. minucie znowu Gielza dał o sobie znać. Po bardzo dobrej indywidualnej akcji strzelił minimalnie obok słupka.
Trzy minuty po przerwie Sebastian Gielza otrzymał podanie z głębi pola od Tomasza Szpotona, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 57., 65. oraz 71. minucie Carbo stworzyło sobie okazje bramkowe, po których mogły, a raczej powinny paść bramki. Strzały Stanisława Marca, Jarosława Wolańskiego oraz Macieja Guły przechodziły obok bramki Katrenioka. W 78. minucie Grunwald zdobył swojego siódmego gola i zarazem ostatniego. Z lewej strony piłkę wrzucił Tomasz Szpoton. Strzał Sebastiana Gielzy Sylwester Lepma odbił przed siebie, a Łukasz Gomoluch, który pojawił się na boisku siedem minut wcześniej, dopełnił formalności.
Już w środę 19 maja w ćwierćfinale Pucharu Polski Grunwald zmierzy się w meczu wyjazdowym z LKS-em Czaniec (wiceliderem bielskiej okręgówki).